Venlafaksin. Mišljenje

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Venlafaksin. Mišljenje

Post by dee_87 »

E ovako, pošto nemam iskustva sa antidepresivima, nije mi se dalo piti nešto što počinje djelovati nakon 7 dana, nije mi ni trebalo, a sad moram jer mi je zapravo trebalo ali nisam pila na vrijeme..zanima me kakva su vaša iskustva sa ovim lijekom Venlafaksin? Čitam kao noviji je lijek, uspješno liječi sve za šta je predviđen i nema apstinenciskog sindroma. Jel' neko ima iskustva, provjerene informacije. :? S čim ga doktori kombinuju? Da li se neko liječio od teške depresije sa epizodnim suicidnim stanjima, anksioznosti i ostalih poremećaja vezanih uz navedeno? Dobila sam seroxat+xanax, s tim da me xanax ne pokriva. Jel' to ok terapija? Propisano od ljekara oste prakse,l. Ako može neko da mi napiše svoje iskustvo i mišljenje. Pozdrav!
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Venlafaksin. Mišljenje

Post by Lebowski »

Ja sam ga pio davno i meni je bio dizalica, podizao mi je raspoloženje i sveukupno sam imao više energije. Jednom poznaniku je bio propisan taj lijek, i to je bilo prvi put u životu da pije antidepresiv i on je častio cijelo mjesto jedno tjedan dva kad je počeo uzimati, prestao je tek kad je malo popustilo. :D Hoću reći, taj lijek tako nekako djeluje, podiže raspoloženje. A koja ti je doza napisana?
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: Venlafaksin. Mišljenje

Post by dee_87 »

:D A, Jel. Hvala na informaciji. Pa znači to je to, liječi.. :D Propisano ni je seroxata 10mg prvih 7 dana, Xanax po potrebi, a potrebno je...sad bi već teebala da pijem 20 mg seroxata, ali se ustimavam, jer imam nus pojave, vilica mi se stisne k'o na boni.. :mrgreen: nešto mi bed dijete u školu kad vodim.. Mogu ja ti dobiti na osnovu dvije sifre, anksioznost- depresija i ovisnost o benzodiazepamima? Da ne prijavljujem dalje :mrgreen:
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Venlafaksin. Mišljenje

Post by Lebowski »

Čekaj znači propisan ti je Seroxat i Venlafaksin? To su dva antidepresiva. Nadam se da će ti pomoći. Što se tiče vilice mislim da je to samo na početku, da će kasnije to proći...
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: Venlafaksin. Mišljenje

Post by dee_87 »

Samo Seroxat.. Ovaj drugi tek sinoć pročitala da ima.. zato pitam za mišljenje, da mi zamijenim ako je bolji taj drugi.. 🙄
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Venlafaksin. Mišljenje

Post by Lebowski »

E ne znam, nisam nikad pio Seroxat, iako čuo sam da ga hvale...Tvoj doktor će bolje znati koji je tebi primjereniji.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: Venlafaksin. Mišljenje

Post by dee_87 »

Ok. Hvala tebi.
Post Reply