Samokontrola

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

tend
Posts: 2
Joined: Thu Oct 24, 2019 12:44 pm

Re: Samokontrola

Post by tend »

noel wrote: Mon Jun 26, 2017 8:53 pm Priznati životni poraz i prigrliti osobine skrušenosti, poniznosti, skromnosti, ranjivosti... jedini put naprijed, jer dok god je ego velik, bilo kakvi pomaci su teški.

- Ne bih se slozio. Jer cim ti priznas sebi poraz, ti si gotov. Poraz znaci gubitak onoga za sta si se borio i za sta je tvoj ego bio spreman da se zrtvuje i da. Ako bih ja svoj ego polozio, i postao bas kao drugi - postao bih bas isti kao oni koje izbegavam na ulici jer se bodu po parkovima, centrima, jer - sta ces: pomirili su se. E pa ja nisam, ja radim, zelim da zivim, iako sam na teraiji- to sto manji broj ljudi mora i ako mora da zna (uvek trazim neprovidnu kesicu kad nosim lek kuci) i to je to.. Nikom ne pominjem nista o tome, a niko me ni ne pita. Potpuno se razlikujem od onih drugih sto dolaze npr. po isto to sto ja - a u istom smo "sosu". Tako da se apotekarka ako neka nova dodje frapira kad treba da mi izda lek koji pijem vec 10 godina, kao i neke od novih doktorka. Ponekad...

Tako da ponos kad ti neko oduzme i srusi ti ego, kao da ti je slomio krila i cao...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Samokontrola

Post by Akkasha Come Back »

sanela wrote: Mon Jun 26, 2017 6:46 pm Da je ovisnost hir ili nedostatak snage volje, mozda bi i moglo, ali ovisnost je bolest, odnosno simptom da u zivotu ovisne osobe puno sta ne funkconise. Zato je prevladavanje fizicke krize, o cemu se u zadnje vrijeme puno pise po forumu, samo prvi korak.
Puno je vaznije ono sto slijedi, a to je promjena nacina zivota, sistema vrijednosti, nosenja s dosadom, nacina zabave, uspostavljanje i popravljanje narusenih odnosa, povjerenje, samopouzdanje, prepoznavanje emocija, rjesavanje problema, pronalazak posla, oporavljanje mozga i hormona, prevazilazenje praznine i neraspolozenja i jos gomila individualnih stvari koje zivot nosi svakome od nas. S tom razlikom da se ja necu puknuti heroinom, nego cu traziti neko drugo rjesenje, dugorocnije, a ovisnik koji nije izgradio novi sistem podrske, razmisljanja i zivota, ce uraditi ono sto mu je najlakse u tom trenutku. Zato samokontrola sama po sebi ne znaci puno, ako ne promijenis sebe i krug ljudi koji su oko tebe.
Ja nisam mogla da promenim sredinu. Moji su oboje penzioneri pa gde da se cimaju u drugi grad, a sa ovim dosijeom niko neće da me zaposli, ali ja sam zaista skromna osoba tako da ama baš ništa na mene ne troše sem za egzistenciju (da jedem i tako obične stvari)
U zatvoru sam shvatila koliko mi zapravo malo treba.
Malo mi za sriću triba.

Ali ne družim se sa starom sredinom, bilo je ili-, ili, pre 9 godina izabrala sam da mi majka bude jedini prijatelj i nisam se pokajala, ona i otac su u prošlosti ispali jedini kojima je stalo do mene.
Tek vidiš kad odeš na malo dužu robiju...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Samokontrola

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Jan 07, 2021 2:34 am
sanela wrote: Mon Jun 26, 2017 6:46 pm Da je ovisnost hir ili nedostatak snage volje, mozda bi i moglo, ali ovisnost je bolest, odnosno simptom da u zivotu ovisne osobe puno sta ne funkconise. Zato je prevladavanje fizicke krize, o cemu se u zadnje vrijeme puno pise po forumu, samo prvi korak.
Puno je vaznije ono sto slijedi, a to je promjena nacina zivota, sistema vrijednosti, nosenja s dosadom, nacina zabave, uspostavljanje i popravljanje narusenih odnosa, povjerenje, samopouzdanje, prepoznavanje emocija, rjesavanje problema, pronalazak posla, oporavljanje mozga i hormona, prevazilazenje praznine i neraspolozenja i jos gomila individualnih stvari koje zivot nosi svakome od nas. S tom razlikom da se ja necu puknuti heroinom, nego cu traziti neko drugo rjesenje, dugorocnije, a ovisnik koji nije izgradio novi sistem podrske, razmisljanja i zivota, ce uraditi ono sto mu je najlakse u tom trenutku. Zato samokontrola sama po sebi ne znaci puno, ako ne promijenis sebe i krug ljudi koji su oko tebe.
Ja nisam mogla da promenim sredinu. Moji su oboje penzioneri pa gde da se cimaju u drugi grad, a sa ovim dosijeom niko neće da me zaposli, ali ja sam zaista skromna osoba tako da ama baš ništa na mene ne troše sem za egzistenciju (da jedem i tako obične stvari)
U zatvoru sam shvatila koliko mi zapravo malo treba.
Malo mi za sriću triba.

Ali ne družim se sa starom sredinom, bilo je ili-, ili, pre 9 godina izabrala sam da mi majka bude jedini prijatelj i nisam se pokajala, ona i otac su u prošlosti ispali jedini kojima je stalo do mene.
Tek vidiš kad odeš na malo dužu robiju...
Izvini ua ono jebi sde. Nisi zasluzila. Dobio sam skoro crveni karton radi tog jebi se.
https://youtu.be/zNhO_jpHh9M
Nek te bare vodi kroz mracne periode kad ti je pun kurac svega.
Bogati. I ja sam skroman al nisu zena i djeca. I sta sad akasa. Jebiga nemam s kao suma slovo. *$ gle nasa ga. Al je komplicirano za popizditi.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Samokontrola

Post by licaninsasela »

spopizditi.sretan Bozic svim dragim ljudima. Znam glupo je u 2 tjedna slallvit isto al to je tako na balkanu.
Budete dobri i nek je dragi bogo i uz vas i uz nas jer bez njega zna biti jebeno. Bar meni. Kad me svi odjebu u zivotu a bilo je vec takih situacija. Kad sam luto sa strikom ili kabelom da se objesim, 6 ili 7 puta sam overio, puco si u glavu sa metkom koji nijee bio u cijevi. E pa jebemu zivot onda me neko cuva a to je nas mali Isus. Ne kudim nikog ko ne vjeruje niti namecem vjeru jer sam ja prvi jedan od najlosijih vjernika koji odlazi u katedralu dva puta u godini, jebo bi jednu casnu sestru koju vec godinama gledam a bogu se molim samo kad sam ko cuko sam i kad vidim da je izlaz jako jako daleko. I zato nek ide na bembi( jesam li sad na bembi?) ovo
https://youtu.be/I4MGGSjtMp0
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Samokontrola

Post by Akkasha Come Back »

A, ipak "neko to odgore vidi sve" :)

Srećan Božić svim vernicima pravoslavne vere :)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Samokontrola

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Jan 07, 2021 2:34 am
sanela wrote: Mon Jun 26, 2017 6:46 pm Da je ovisnost hir ili nedostatak snage volje, mozda bi i moglo, ali ovisnost je bolest, odnosno simptom da u zivotu ovisne osobe puno sta ne funkconise. Zato je prevladavanje fizicke krize, o cemu se u zadnje vrijeme puno pise po forumu, samo prvi korak.
Puno je vaznije ono sto slijedi, a to je promjena nacina zivota, sistema vrijednosti, nosenja s dosadom, nacina zabave, uspostavljanje i popravljanje narusenih odnosa, povjerenje, samopouzdanje, prepoznavanje emocija, rjesavanje problema, pronalazak posla, oporavljanje mozga i hormona, prevazilazenje praznine i neraspolozenja i jos gomila individualnih stvari koje zivot nosi svakome od nas. S tom razlikom da se ja necu puknuti heroinom, nego cu traziti neko drugo rjesenje, dugorocnije, a ovisnik koji nije izgradio novi sistem podrske, razmisljanja i zivota, ce uraditi ono sto mu je najlakse u tom trenutku. Zato samokontrola sama po sebi ne znaci puno, ako ne promijenis sebe i krug ljudi koji su oko tebe.
Ja nisam mogla da promenim sredinu. Moji su oboje penzioneri pa gde da se cimaju u drugi grad, a sa ovim dosijeom niko neće da me zaposli, ali ja sam zaista skromna osoba tako da ama baš ništa na mene ne troše sem za egzistenciju (da jedem i tako obične stvari)
U zatvoru sam shvatila koliko mi zapravo malo treba.
Malo mi za sriću triba.

Ali ne družim se sa starom sredinom, bilo je ili-, ili, pre 9 godina izabrala sam da mi majka bude jedini prijatelj i nisam se pokajala, ona i otac su u prošlosti ispali jedini kojima je stalo do mene.
Tek vidiš kad odeš na malo dužu robiju...
3 godinice za kokosarenje i sitno saniranje. Mobiteli tozla laptopi...puno sreco. Puno je tri godine a ne vjerujem da si se imala s cime od tih novaca pokriti u zatvoru. Losa izvedba u svakom slucaju. Trica za kurac cini mi se. Ma ne smijem psovati vec sam sinoc bio ukoren. Sad samo cekam Sanelu da me blokira. A i boli me racku. Tamo di idem mobiteli bas i nisu od koristi kad je sve oko tebe lijepo. I prirodno. Jebo tehniku. Znam, treba al toliko koliko mi drkamo po njoj bas nam i ne treba to. Zato i imam na glavi neke dvije izrasline. Neki gadni tumori sto posto. Ma necu ih ici punktirati pa dok ide ide. Bolje ne znati sa sigurnoscu da imas rak nego znati a neznati se boriti. A i s cime se boriti protiv toga. Otrovima i kemoterapijama od kojih jos prije odapnes. Ili kupiti ulje trsve i kapati svaki dan. Nisam pametan. I imati kartu i lovu za otic u svicarsku ili imati neki pistolj s dva metja. Zasto dva? Zato sto sam kurceve srece pa jedan nece valjati pa cu proci ko kad sam se vjeso.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Samokontrola

Post by Akkasha Come Back »

Svi mi imamo neke ciste ili tumore, mi preko 40 godina, imam i ja i nisam htela da idem na biopsiju, ako počne da boli e onda ću da vrištim da me prime u hitnu a ovako da se idem cimati od doktora nuklearne medicine pa do onkologa ne pada mi na pamet.
I ono jednom što sam otišla, odem kod privatnika jer me bolelo a jako sam se uplašila (meni u obe dojke ciste, ni ne želim znati šta je u cistama).
Srećno u svakom slučaju! Javi se kad budeš mogao.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Samokontrola

Post by Akkasha Come Back »

P.S. dobila 4 godine, nego bila amnestija 25% pa izašla posle 3.
Mnogo? To nije MNOGO to je previše... naletela u periodu kad je sudstvu bio potreban "žrtveni jarac" jer su pre dobijali kazne ispod godine, 8-9 meseci...pa na meni eto da pokažu "silu pravde", valjda...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Samokontrola

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Fri Jan 08, 2021 12:45 pm Svi mi imamo neke ciste ili tumore, mi preko 40 godina, imam i ja i nisam htela da idem na biopsiju, ako počne da boli e onda ću da vrištim da me prime u hitnu a ovako da se idem cimati od doktora nuklearne medicine pa do onkologa ne pada mi na pamet.
I ono jednom što sam otišla, odem kod privatnika jer me bolelo a jako sam se uplašila (meni u obe dojke ciste, ni ne želim znati šta je u cistama).
Srećno u svakom slučaju! Javi se kad budeš mogao.
ma uopce necu da znam sta mi je to na glavi. Bio sam jednom lezo na plasticnoj kirurgiji jer sam bio izgorio od benzina. I mjesec dana sam gkedo ljude kak umiru. Tamo je bilo mjesta pa su te sta trebaju baciti kasiku vodili na nas odjel. Covjek je imo te kvrge na glavi. Prico s njim. Sve ok. Normalan. Kaze mi njegova zena da je lud sto pisto kad ga uvate bolovi u glavi. I jedne noci cika vriska deranje. Cijelu noc je covjek trco po odjelu i doslovno umiro. Jer ujutro je bio mrtav. Ocu kurac da znam da imam rak na glavi. Pa bolje mi je biti ovako lud ko sada i zivit u neznanju. Mozda imam a mozda nemam. Dulje cu zivit. Ja da znam dijagnozu mislim da ne bi doceko kraj u bolnici akasa.
Dojke moras kontrolirati jer je to na balkanu broj jedan rak po smrtnosti. A ode i na pluca kosti. Sad da te ne plasim. Boli te patka. Odes jednom u tri mjeseca il pol godine na mamografiju. Jos ak imas dobre sise nek tehnicar pase oci jer najbolje sise imaju zene od ajmo rec 34 35 godina do 47 48. Tako nekako bi ja reko
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Samokontrola

Post by Akkasha Come Back »

Moja majka mi je prva objasnila šta je mamografija, a skoro i jedna mlada majka sa bebom i neću. Kažu da boli u pm.
Evo idem na BEMBU samo prvo da kopiram link pesme od EKV "Radostan dan"
I Laufera "Budi moja voda"
Vidimo se tamo :)
Post Reply