Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
milankaovde
Posts: 2
Joined: Tue Aug 27, 2019 8:53 pm

Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by milankaovde »

Dobro vece, nova sam ovde i ne znam da li sam na pravoj temi. Imam veliki problem. Imam 40 godina i pre 20 sam se lecila od depresije i lekar mi je strogo vodio upotrebu lekova. Kada sam zavrsila lecenje i terapiju povremeno sam imala stresne situacije i pila sam bromazepam3 mg po par meseci i dosta tesko se skidala sama sa toga ali nekako uspevala po malo. Medjutim pre godinu i po dana sam se razvela i pocela da pijem bromazepam svako vece od 3mg sto mi je mnogo pomagalo da se ne osecam zabrinuto a cesto sam i konzumirala alkohol. Medjutim pocela sam lose da spavam i da me bole kosti i odlucila sam u martu da vise ne pijem lekove i alkohol. Napominjem da nikad nisam pila vise od 3mg i nisam pila alkohol svaki dan ali sam ipak mesala bromazepam3mg i alkohol povremeno.

Od marta ne pijem i smanjila sam bromazepam na 1.5mg. Krenula sam kod psihijatra i on mi je davao svasta. Od lirike preko lamiktala do flunirina i nista mi nije prijalo. Osecala sam se jos gore, nesposobna za rad, a sa bromazepama i dalje nisam uspela da se skinem. Prekinula sam odlazak kod psihijatra jer mi nije pomogao.
Prvog avgusta sam odlucila sama da se izborim. Zvala sam drajzerovu i opisala simptome i rekli su da se verovatno stvorila zavisnost i da dodjem do njih ako bude ozbiljnije ili da probam sa drugim psihijatrom ili da izdrzim sama cold turkey i da ce najgori simptomi proci posle mesec do dva.
Skidala sam se sama sa bromazepama i prve 2 nedelje sam prosla pakao. Od derealizacije, preko upadanja poda i vrtoglavica, zujanja u usima, plakanja, razdrazljivosti, osetljivosti, bolova u kostima, drhtanja, cak sam u snu imala i kao neku eksploziju u glavi i to me probudilo, pa onda mucnina, pa bolovi u usima nenormalni, pa gorenje u nogama kao da mi vrela voda przi noge.
Odlucila sam da se ipak vratim na 1.5 mg pre 3 dana i malo je bolje, nemam toliko nemira i simptoma ali me brine sto i dalje spavam slabo i budim se premorena psihicki i imam neke cudne tupe bolove u usima i očima i vrtoglavice i smeta mi zvuk i zuji mi u usima. To me jako brine.
Sedim sada u sobi i ispred sebe drzim lyrica od 75 mg i ne znam sta da radim. Nisam vise pametna.
Da li ima nade za mene, depresivna sam jer sam umorna od ovog zacaranog kruga na lekovima, plasim se sta ako svi ovi simptomi koje imam mozda nisu od bromazapama, a opet vidim da sam nekako promenjena psihicki,a puno i radim i treba mi snaga, ne mogu sad ponovo da uzimam neke druge lekove koji ce me osamutiti, a nejasno mi da sam navucena na jebeno 1.5 mg bromazepama i da me DO TE MERE POREMETI PSIHOFIZICKI ako ga ne uzimam. Najcudnije mi je sto imam neke vrtoglavice koje mi u sekundi izazovu strasan osecaj straha i smeta mi zvuk i kao da mi se onako blago zgrci leva strana lica....
Ima li nade za mene? Pomozite sta da radim. Hvala
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Jurke »

milankaovde wrote: Tue Aug 27, 2019 9:10 pm Dobro vece, nova sam ovde i ne znam da li sam na pravoj temi. Imam veliki problem. Imam 40 godina i pre 20 sam se lecila od depresije i lekar mi je strogo vodio upotrebu lekova. Kada sam zavrsila lecenje i terapiju povremeno sam imala stresne situacije i pila sam bromazepam3 mg po par meseci i dosta tesko se skidala sama sa toga ali nekako uspevala po malo. Medjutim pre godinu i po dana sam se razvela i pocela da pijem bromazepam svako vece od 3mg sto mi je mnogo pomagalo da se ne osecam zabrinuto a cesto sam i konzumirala alkohol. Medjutim pocela sam lose da spavam i da me bole kosti i odlucila sam u martu da vise ne pijem lekove i alkohol. Napominjem da nikad nisam pila vise od 3mg i nisam pila alkohol svaki dan ali sam ipak mesala bromazepam3mg i alkohol povremeno.

Od marta ne pijem i smanjila sam bromazepam na 1.5mg. Krenula sam kod psihijatra i on mi je davao svasta. Od lirike preko lamiktala do flunirina i nista mi nije prijalo. Osecala sam se jos gore, nesposobna za rad, a sa bromazepama i dalje nisam uspela da se skinem. Prekinula sam odlazak kod psihijatra jer mi nije pomogao.
Prvog avgusta sam odlucila sama da se izborim. Zvala sam drajzerovu i opisala simptome i rekli su da se verovatno stvorila zavisnost i da dodjem do njih ako bude ozbiljnije ili da probam sa drugim psihijatrom ili da izdrzim sama cold turkey i da ce najgori simptomi proci posle mesec do dva.
Skidala sam se sama sa bromazepama i prve 2 nedelje sam prosla pakao. Od derealizacije, preko upadanja poda i vrtoglavica, zujanja u usima, plakanja, razdrazljivosti, osetljivosti, bolova u kostima, drhtanja, cak sam u snu imala i kao neku eksploziju u glavi i to me probudilo, pa onda mucnina, pa bolovi u usima nenormalni, pa gorenje u nogama kao da mi vrela voda przi noge.
Odlucila sam da se ipak vratim na 1.5 mg pre 3 dana i malo je bolje, nemam toliko nemira i simptoma ali me brine sto i dalje spavam slabo i budim se premorena psihicki i imam neke cudne tupe bolove u usima i očima i vrtoglavice i smeta mi zvuk i zuji mi u usima. To me jako brine.
Sedim sada u sobi i ispred sebe drzim lyrica od 75 mg i ne znam sta da radim. Nisam vise pametna.
Da li ima nade za mene, depresivna sam jer sam umorna od ovog zacaranog kruga na lekovima, plasim se sta ako svi ovi simptomi koje imam mozda nisu od bromazapama, a opet vidim da sam nekako promenjena psihicki,a puno i radim i treba mi snaga, ne mogu sad ponovo da uzimam neke druge lekove koji ce me osamutiti, a nejasno mi da sam navucena na jebeno 1.5 mg bromazepama i da me DO TE MERE POREMETI PSIHOFIZICKI ako ga ne uzimam. Najcudnije mi je sto imam neke vrtoglavice koje mi u sekundi izazovu strasan osecaj straha i smeta mi zvuk i kao da mi se onako blago zgrci leva strana lica....
Ima li nade za mene? Pomozite sta da radim. Hvala
Zdravo. Pročitao sam sta si ispisala i iskreno sa bromazepamima nemam iskustva, ali mogu ti reci da nipošto ne uključuješ liriku i ne navlači se i na nju. Ona je itekako Zajeban lek, podici ce te i prijace ti posle nekog vremena, ali veoma brzo se kod nje stvori tolerancija i bice ti kao da je ne uzimaš, a piceš po 10 komada opušteno. Ona je navlaka opasna i samo je baci i neceš pogrešiti. Za bromazepame neznam to bi valjalo da se javi neko ko je koristio i da te posavetuje.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Jurke »

Simptomi kontam ti jesu od lekova u to sam siguran, i sam sam na buprenorfinu i u toku sam spuštanja, jako me bole kosti isto, zglobovi, mišici. Počeli su i zubi da mi prave problem. I sam sam se pitao dal je baš sve od njega, ali bice da jeste, to je sve hemija, jaka... Pravi haos u organizmu. Probaj i ti da spuštaš dozu polako jer čitao sam ovde na forumu da bromazepam, bensedin i rivotril nije za šalu...
Last edited by Jurke on Sun Oct 13, 2019 9:46 am, edited 1 time in total.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
milankaovde
Posts: 2
Joined: Tue Aug 27, 2019 8:53 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by milankaovde »

Hvala vam, evo danas sam od jakih uzasnih bolova u ušima tj smeta mi zvuk i išla sam kod orl i nalaz potpuno uredan. Ona smatra da sam hiperosetljiva. Nisam joj rekla naravno za lekove ali njen zaključak je da sam pod stresom. Uradiću i eeg i pregled neurologa. Prosto ne mogu da verujem da 1,5 mg bromazepama može ovakav haos da pravi. Hvala za savet za liriku. Neću ga uzimati.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by zeleni »

E Milanka,
Ja sam se takodje skidala u nekom trenutku s brda lekova koje su mi u Drajzu prepisali, ali baš brda, od ksalola preko lamictala do largactila i sanvala, ne znam više šta nisam pila. Tri puta dnevno po šaku. Skoro godinu dana. I onda sam rešila da to isečem. Naglo. Posle sam skapirala zašto kažu - ne naglo, spuštaj pomalo, ali ko bi to čekao i drkao se pola godine sa smanjivanjem doza.
Sećam se da je to bio najgori horor, gori od svakog skidanja s dopa, čini mi se. Al ja sam to htela da odjebem i odjebala sam u roku od nedelju-dve dana, doduše uz grozan napor, ali jesam. Najgore je bilo prvih 7 dana. Ne znam ni od čega me sve tu spucala zuftija. Znam da sam imala halucinacije druge noći, ujutru od grčeva upalu mišića, puls po 150, zujanje u ušima, neki osećaj nestvarnosti, pola jesam tu, pola nisam. niti spavaš, niti si budan. umoran si, a nisi umoran. Nije klasična pajdo kriza, nema veze s tim, al je u mnogo čemu gora.
Danas od straha ne smem da popijem niti običan bensedin od 2mg, ali šanse nema ništa tog tipa više da bih pipnula, tačno da me na živo deru. Šta ti je Pavlov i uslovni refleks :mrgreen:

Brzo sam posle toga uvela dosta fizičkih aktivnosti, počela da trčim i hodam dosta, da bih se izmorila i mogla da spavam.

Uglavnom, može se. Ako ti je problem samo skidanje.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lebowski »

Ja sam na dosta lijekova, da sad ovdje ne nabrajam svih ali se od njih dobro osjećam. Imao sam jednu jako lošu fazu i meni su lijekovi pomogli, ne znam. Znam da će doći vrijeme kad ću se i ja skidati sa lijekova ali ne žuri mi se, ja funkcioniram dobro pod njima, za razliku od perioda kad ih nisam pio i kad sam bio cijeli za ništa, samo sam ležao. U svakom slučaju želim ti sreću!
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by debduh2 »

Ne lirika nikako, ovo tvoje nema veze s težim vrstama ovisnosti di lirika pomaže. Ja pije 600 mg dnevno nekad naravno i vise ali ja sam i na 40 heptanina.. Svoj problem riješi dobrim izlascima s prijateljicama van ili neki lagani trening ali nikako prelazit na jos jače tablete skidajući se s nečeg sto ja osobno ne zovem tabletom, to je samo navika pojedi neki bonbon u vrijeme " terapije".
One love, one life. My life, no limit
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dee_87 »

Pozdrav! Ja sam se skinula sa heroina 2010-ete. Navukla sam se na Lexaurin i evo tri godine skupljam hrabrost da ga se riješim jer sam prošla istu situciju dva mjeseca patnje. Slomilo me na paramparcad.. 15 dana sam provela sjedeći na sred sobe sa otvorenim prozorima i vratima zidovi me napadali, zvučne halucinacije, tikovi, psihički krš koji ne popušta. Psihijatar mi propisao Prazine kao da mogu zaspati, one me ukuju kao da bolujem od Parkinsonove bolesti, maknut ne mogu, a anksioznost na max levelu. Odem traziti zamjenu, dobijem uputnicu za kliniku.. Nikad se više pojavila nisam kod te doktorice. Na suho sa 32mg dnevno.. Ali, anksioznost, panični napadi postali su baš česti, raspad braka, socijalna služba mi oduzme malu jer nisam bila stanbeno zbrinuta, mama na kemoterapijama.. Ponovo na lexove se vratim, dobijem posao da čuvam slijepu babu koja me na kraju doslovno uništila sa morbidnim pričama iz rata, o klanju, silovanjima, krvavoj Drini i nacionalističkim hejtom, nadjem stan da bih mogla dobiti malu nazad.. Sada već 15 dana pijem antidepresiv prvi put, sve me to toliko psihički skrsilo da sam zapala u teško depresivno stanje praćeno suicidnim glasovima i prvi put sam tražila stručnu pomoć. Sad pijem Seroxat i Xanax i divim se sama sebi na hrabrosti da se trgnem po ko zna koji put i ne vratim na hors.. Imam nekog ko me treba i ko mi govori svaki dan da sam najbolja mama na svijetu, a ja se pitam na osnovu čega? Nakon svega evo me sa još jednim početkom.. Ovaj put sam upisala akademiju, počinjem sa predavanjima od prvog i znam da mogu uspjeti.. Morala sam napisati ovoliko opširno, izvini. Želim da podijelim sa nekim jer sam konačno uspjela sama sa sobom raščistiti i prihvatiti da imam problem. Tebi savjetujem da postepeno skidas dozu, izbacis tu kombinaciju sa alkoholom i da istrajes do kraja, jer proći će. Strah je iracionalan, simptomi koje imaš će proći, tijelo se čisti od apoteke. Samo ne razmisljaj o odustajanju. Jer uspjeli su mnogi sa većim problemima od mojih i tvojih.. Veliki pozdrav!
Post Reply