Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Post by Zeljko86 »

Ja bih se prvo izvinuo svima jer kontam da sam promasio i forum i temu ali iskreno ne znam gde ovo da pitam.
Samo zelim sebi da pomognem nekako i dobijem bar neki odgovor, jos jednom se izvinjavam.

Ukratko...

Pre 3 godine se dogodio jedan mali incident, to se vuklo tako godinama, gotovo da sam zaboravio na sve to i evo sad pre 10ak minuta mi je stigla koverta koja ukratko glasi :

Kazna od 10,000 dinara se ukida i ja idem 10 dana u zatvor!

E sad, fora je u tome sto oni navode da su jos u Martu poslali konacnu presudu gde su napisali da moram platiti tih 10,000 dinara.
To nije nikakav problem ali ja tu kovertu ocima video nisam! Niti su moji ukucani!
Ovo nije prvi put da se ovako nesto desava, nije bilo nikada bas za zatvor i to ali neplaceni racuni i tome slicno gde moja rec protiv njihove nikuda ne vodi i uvek se naravno zavrsi na tome da su oni upravu iako nisu.

Glavni razlog zasto molim da mi neko ko mozda ima iskustva sa ovakvim slucajevima pomogne i kaze da li mogu ovo i dalje platiti umesto zatvora? A razlog je gore naveden, ja ako odem sada tamo i kazem "ja nisam dobio presudu tad i tad" oni ce mi samo reci, "ma da, kao i milion drugih, naravno da si dobio, mani nas te price" itd itd...
Porodican sam covek, 10,000 dinara je danas nikakva para i nije do toga, platio bih ja odmah tog dana da sam ZAISTA dobio.

Da ne duzim vise, uglavnom ako neko moze neka mi odgovori...
Dakle, ako se dobije papir na kome pise da idem 10 dana u zatvor, da li postoji mogucnost da se to ipak i dalje plati?
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Post by licaninsasela »

Kolko je meni poznato u hr takve kazne ne mozes dobiti u postanski sanducic nego ih pri primitku moras potpisati. Bas da ne bi doslo do toga da li si dobija ili ne. Jebiga u konacnici da te utjesim 10 dana nije puno i to moze svako na trepavicama iznijeti.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Post by xxxana »

Odes i javis se izvrsitelju, uvek imas pravo na zalbu i mislim da za takve stvari moze da se dogovori..
Postoji rok u kom moras da isplatis to, oni ti salju par puta plavi koverat, ali kad istekne rok primio ga - ne primio,smatra se urucenim, tako da ako nisi bio kuci ili bilo sta slicno,nema nikakve veze
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Post by StopBup »

Ja sam imao situaciju davno kao klinac da nisam platio kaznu, pa opomena, pa odluka da je kazna preinačena u kaznu zatvora, nisam se obazirao, ovi me navatali u stanu, ćorkirali me, do duše samo sat vremena. Ja nazvao ćaleta, ovaj platio, doneo uplatnice, ovi me pustili. Tako da možeš da platiš naknadno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Post by Zeljko86 »

Hvala svima na odgovorima. I svi ste upravu ( : (ne salim se)

Kao sto sam vec napisao nasa rec protiv njihove nikada nije mogla niti ce, ali sve u svemu ja sam kriv i tu nema sta da se prica.
Dakle ne poricem ja nista i nije u pitanju 10 soma niti 10 dana zatvora, nije u tome problem vec je problem sto oni tvrde da JESU poslali a ja ne bi bio ovde i ne bi se cimao da lazem i tome slicno, zaista nista nisam dobio.
Jos bas pricam sa suprugom svakih par dana bas kazem "sta li se sa onim desava, kada li ce to stici" jer me je zaista zanimalo koliko ce tog drugog lika osuditi jer je on u tom trenutku bio predsednik opstine mog grada lol
Znao sam da ce me osuditi na 10 soma, to je neki prosek ali me je bas zanimalo sta ce njemu reci jer se nikada nije pojavio u sudnuci. Ali, nema veze...

Krivo mi je samo sto te ceo zivot zezaju oni koji ti nisu ni do kolena!
Oni koji su u periodu od 2000e pa sve do 2015e svakih mesec dana unosili u ovaj mali zatrovani gradic kilograme i kilograme marihuane, zutog, brzine i svega ostalog danas su na celu tog istog grada ( :
Ali dobro, tako to ide u zivotu, dokazano na milion raznih primera, sto si losiji to bolje prolazis u zivotu, sad kako to i zasto bas sve tako ide nemam pojma.

Uglavnom, ako neko ovo cita i ako (ne daj Boze) imate ovakvih problema mozete platiti novcanu kaznu i dalje, ali placate i 2,000 dinara preko, dakle 12,000 zbog nekih troskova.
Sutra idem da se dogovorim kako i sta, mislim da ne moze na rate da se placa (ali nisam siguran, mozda i moze).
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Post by licaninsasela »

Zeljko86 wrote: Wed Oct 02, 2019 1:16 am Hvala svima na odgovorima. I svi ste upravu ( : (ne salim se)

Kao sto sam vec napisao nasa rec protiv njihove nikada nije mogla niti ce, ali sve u svemu ja sam kriv i tu nema sta da se prica.
Dakle ne poricem ja nista i nije u pitanju 10 soma niti 10 dana zatvora, nije u tome problem vec je problem sto oni tvrde da JESU poslali a ja ne bi bio ovde i ne bi se cimao da lazem i tome slicno, zaista nista nisam dobio.
Jos bas pricam sa suprugom svakih par dana bas kazem "sta li se sa onim desava, kada li ce to stici" jer me je zaista zanimalo koliko ce tog drugog lika osuditi jer je on u tom trenutku bio predsednik opstine mog grada lol
Znao sam da ce me osuditi na 10 soma, to je neki prosek ali me je bas zanimalo sta ce njemu reci jer se nikada nije pojavio u sudnuci. Ali, nema veze...

Krivo mi je samo sto te ceo zivot zezaju oni koji ti nisu ni do kolena!
Oni koji su u periodu od 2000e pa sve do 2015e svakih mesec dana unosili u ovaj mali zatrovani gradic kilograme i kilograme marihuane, zutog, brzine i svega ostalog danas su na celu tog istog grada ( :
Ali dobro, tako to ide u zivotu, dokazano na milion raznih primera, sto si losiji to bolje prolazis u zivotu, sad kako to i zasto bas sve tako ide nemam pojma.

Uglavnom, ako neko ovo cita i ako (ne daj Boze) imate ovakvih problema mozete platiti novcanu kaznu i dalje, ali placate i 2,000 dinara preko, dakle 12,000 zbog nekih troskova.
Sutra idem da se dogovorim kako i sta, mislim da ne moze na rate da se placa (ali nisam siguran, mozda i moze).
Kolko je to novaca u eu ili us?
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Osudjen na 10 dana zatvora - Potrebna HITNA pomoc

Post by Zeljko86 »

licaninsasela wrote: Wed Oct 02, 2019 2:38 pm Kolko je to novaca u eu ili us?


12,000 rsd - €102.15 - $112.01

Platio jutros i zavrsio sa tim
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Post Reply