Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Wed Sep 11, 2019 4:32 pm Gde ste braćo i sestre bup ratnici? Kako ide? Nešto smo se utišali u zadnje vreme. Daj pišite nešto, bilo šta, mračite, pa ćemo odmračiti, ako vam se desilo nešto lepo, podelite sa nama.
Jurke, kako si matori? Jesi još na 1 mg? Samo se nemoj opterećivati i žuriti. To ti je moj savet. Nije kraj sveta ako se malo zadržiš na kecu, bitno je da se skroz stabilišeš na njemu, i da se skroz navikneš na uzimanje pod jezi. Kad budeš skroz stabilan na kecu, to je već veliki deo posla obavljen u takvom načinu skidanja postepeno.

Frajlo, zaboravih pitati, je l' opet pala duvka za masažu? :) Mojne se navučeš, ne valja dva dana za redom. Joooj, masaža, prava stvar, volim da masiram, i volim kad sam masiran.

Gde je ova moja žena, Xxxana? :D Hahah, je l' sećate da sam ja nju zaprosio na ovoj temi javno, i ona je pristala, hahaha. :D
Evo bratelo, jurcam. Žena opet otišla van na 10ak dana, a ja sam sa klincima zauzet oko škole i domaceg. Šljakam, kuvam, perem i učim i domace radim. Ultra, mega, giga sam aktivan. Kec je tu, u rukavu... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Stopicu nisam nastavila, ne volim da zaredjam , tako sebe treniram
Ali ne kazem da necu svaki drugi dan:)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Napisah ovde nešto, pa se predomislih, post je obrisan... Mogao je pogrešno da bude shvaćen i kao baksuziranje, pa reko' da ga ja obrišem za svaki slučaj. :)
Last edited by StopBup on Thu Sep 12, 2019 9:29 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Sep 11, 2019 6:14 pm Stopicu nisam nastavila, ne volim da zaredjam , tako sebe treniram
Ali ne kazem da necu svaki drugi dan:)
Ma jebeno je to, hajde, ti si duže čista od bupa nego ja, ali mene je nakon one dve noći duvanja cimao crv prekjuče, a javljao se malo i juče. Tako da se sada klonim te trave maksimalno. Strejt skroz biti ja zakon! :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Tačnije, prekjuče me cimao crv, a juče kad sam završio sa poslom, otišao sam u susedno selo malo u neki kafić, a tamo se nameštala situacija. Nalete dva lika koje znam. Imali su dopa, video sam po njima da su dobro upaljeni, nismo se baš dugo videli, a znali su oni da sam ja ranije znao svašta da uzmem. Nudili su da se iscrtamo, ja sam kao nonšalantno odbio, ali nije da me nije golicalo...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Sep 07, 2019 3:51 pm
SB bre i Ninocku si zaebao :D
Sve mi je bas tako kako si opisao, jutarnji bedaci vrlo kratko traju i jos nije bas sve na svom mestu,
ali razlika je i te kakva..
Gde si bre mala, što se ne javljaš? Samo budi pametna, zajeban je to period u kom si ti sada. Evo ispisah u ovih prethodnih par postova šta se meni dešavalo zadnjih dana, bilo je čupavo, ali sve je dobro prošlo. Šta ima kod tebe?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Thu Sep 12, 2019 9:47 am
xxxana wrote: Sat Sep 07, 2019 3:51 pm
SB bre i Ninocku si zaebao :D
Sve mi je bas tako kako si opisao, jutarnji bedaci vrlo kratko traju i jos nije bas sve na svom mestu,
ali razlika je i te kakva..
Gde si bre mala, što se ne javljaš? Samo budi pametna, zajeban je to period u kom si ti sada. Evo ispisah u ovih prethodnih par postova šta se meni dešavalo zadnjih dana, bilo je čupavo, ali sve je dobro prošlo. Šta ima kod tebe?
Evo, ziva,pokrenula sam se malo i juce i danas bila malo u prirodi,pa na nekom splavu, hranila mama patku i njenu decu :D
Jos uvek mi dobro ide ;) Bolje mi je ugl. sto je najbitnije,
ne pucam bas od neke energije, ali trudim se
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Sep 12, 2019 6:12 pm
Evo, ziva,pokrenula sam se malo i juce i danas bila malo u prirodi,pa na nekom splavu, hranila mama patku i njenu decu :D
Jos uvek mi dobro ide ;) Bolje mi je ugl. sto je najbitnije,
ne pucam bas od neke energije, ali trudim se
Lepo, lepo, bas su slatki patka i pacici, a onako kad idu u kolini, i po vodi i po zemlji, bas deluju kao ozbiljna ekipa. :D Ej, ma ja sam jos pod utiskom, kako su me dve noci duvanja za redom izbacile iz takta, i moglo je svasta da bude, ali sam bio dovoljno pribran da ne zasrem, tako da iz licnog iskustva savetujem da se to izbegava, i jednu noc, a kamoli dve za redom. To je imalo smisla u pocetku apstinencije, za san, a sada nikako. Na moru kad sam bio, vec sam bio vise od mesec i po dana cist, duvao tri noci za redom, pa odmah poceli ekseri da se vrte po glavi...

Samo napred, pa ces uskoro i ti da vodas svoje "pačiće". :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Fri Sep 13, 2019 9:00 am
xxxana wrote: Thu Sep 12, 2019 6:12 pm
Evo, ziva,pokrenula sam se malo i juce i danas bila malo u prirodi,pa na nekom splavu, hranila mama patku i njenu decu :D
Jos uvek mi dobro ide ;) Bolje mi je ugl. sto je najbitnije,
ne pucam bas od neke energije, ali trudim se
Lepo, lepo, bas su slatki patka i pacici, a onako kad idu u kolini, i po vodi i po zemlji, bas deluju kao ozbiljna ekipa. :D Ej, ma ja sam jos pod utiskom, kako su me dve noci duvanja za redom izbacile iz takta, i moglo je svasta da bude, ali sam bio dovoljno pribran da ne zasrem, tako da iz licnog iskustva savetujem da se to izbegava, i jednu noc, a kamoli dve za redom. To je imalo smisla u pocetku apstinencije, za san, a sada nikako. Na moru kad sam bio, vec sam bio vise od mesec i po dana cist, duvao tri noci za redom, pa odmah poceli ekseri da se vrte po glavi...

Samo napred, pa ces uskoro i ti da vodas svoje "pačiće". :D
Gledaj po sebi i uklanjaj sve za sta mislis da moze da te vrati, izrovari..
Mene trava ne moze da baci u sad neki trip da razmisljam o ostalim drogama,osim ako nisam vec u recidivu, pa to pokusavam da zanemarim travom ili ako se uz travu pojavi i jos nesto.. I to sam prestala nakon onog perioda gde mi je pomagala, zajebano je kad naviknes da se opustas uz travicu,koliko god banalna bila u pogledu na ostalo
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Sep 13, 2019 2:56 pm
StopBup wrote: Fri Sep 13, 2019 9:00 am
xxxana wrote: Thu Sep 12, 2019 6:12 pm
Evo, ziva,pokrenula sam se malo i juce i danas bila malo u prirodi,pa na nekom splavu, hranila mama patku i njenu decu :D
Jos uvek mi dobro ide ;) Bolje mi je ugl. sto je najbitnije,
ne pucam bas od neke energije, ali trudim se
Lepo, lepo, bas su slatki patka i pacici, a onako kad idu u kolini, i po vodi i po zemlji, bas deluju kao ozbiljna ekipa. :D Ej, ma ja sam jos pod utiskom, kako su me dve noci duvanja za redom izbacile iz takta, i moglo je svasta da bude, ali sam bio dovoljno pribran da ne zasrem, tako da iz licnog iskustva savetujem da se to izbegava, i jednu noc, a kamoli dve za redom. To je imalo smisla u pocetku apstinencije, za san, a sada nikako. Na moru kad sam bio, vec sam bio vise od mesec i po dana cist, duvao tri noci za redom, pa odmah poceli ekseri da se vrte po glavi...

Samo napred, pa ces uskoro i ti da vodas svoje "pačiće". :D
Gledaj po sebi i uklanjaj sve za sta mislis da moze da te vrati, izrovari..
Mene trava ne moze da baci u sad neki trip da razmisljam o ostalim drogama,osim ako nisam vec u recidivu, pa to pokusavam da zanemarim travom ili ako se uz travu pojavi i jos nesto.. I to sam prestala nakon onog perioda gde mi je pomagala, zajebano je kad naviknes da se opustas uz travicu,koliko god banalna bila u pogledu na ostalo
Tačno znam šta mi se desilo. U ovoj situaciji jednostavno ne treba da uklanjam to što me je izrovarilo, nego da zaboravim stare navike, izrovario me je uspeh u samom skidanju, a ovih dana sam imao dosta uspeha i u poslu, osećao sam se kao gazda, pa me to malo ponelo, pa eto posle mesec dana dozvolih sebi da duvam dve noći za redom. Sve u svemu, sve je prošlo najbolje moguće, i nema više te trave ni u kakvoj situaciji... Kod nas eto i uspeh zna da bude opasan, treba se jednostavno naučiti na novi sistem u životu, sistem bez štetnog nagrađivanja mozga.
Dva dana je bilo čupavo, prvi put sledeći dan nakon one dve noći duvanja, pa mi se motalo svašta po glavi, i sutradan, gde sam naleteo na ona dva lika.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked