Cigarete- kako prestati

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Sep 09, 2019 7:18 pm
StopBup wrote: Mon Sep 09, 2019 6:49 pm Hahahah, volite da se ujedate po malo, estrogeni su čudo. :D
Frajlo, kad ćemo na buksnu da se paranoišemo, hahah? :mrgreen:
Ne pali vatru, ja sam krajnje ozbiljna bila

Uskoro mi dolazi maserka, pa se mislim hocu il necu :)
Ma ne treba bre nikako pušiti tu travu češće od jednom sedmično ko baš hoće. Naročito mi koji smo imali veće probleme zbog droge. Evo šta se meni desilo. Pušio sam posle više od mesec dana tog nekog hibrida uveče pre tri dana, oprala me paranoja žestoko, onda sam sledeću noć, preksinoć pušio tu domaćicu što sam pričao, ona mi je baš dobro sela, ali juče me onda jedno dva sata dobro cimao crv za jačim drogama, otišao sam da radim, spremao neku robu za prodaju jer sam imao naručeno, udubio se u taj posao, i crv je prošao, ali vrtelo mi se svašta po glavi, prilično sam siguran da je tome doprinelo to pušenje trave dve noći za redom, tako da je definitivno neću skoro pipati, pa bila i najbolja domaćica na svetu. Danas sam skroz dobro, nema crva, dobro se osećam i odoh da radim. Imam i vetar u leđa jer me je zadnjih dana krenula prodaja, pa solidna kinta kaplje. :D

Ovo je off-topic tema, pa možemo malo i da skrenemo sa nje. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Frajla »

Pa da, lako se zavozas sa bilo cim, a i svez si jos uvek

Kod mene nema pravila, nisam celo leto nista i sada sam dva puta u 10 dana.

Dok ne razmisljas o njoj - dobro je
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Jurke »

Ja bih vam povučen svojim iskustvom preporučio da se manete duvkanja čestog ili cire neke osim u slučaju kada zelite iz buksnu da se opustite pred spavanje. Sama šema, osecaj koji je prati i ceo taj ritual opasno navodi na tanak led. Dok alkohol recimo blokira kočnicu i može se lako sleteti u jarak...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Frajla »

Jurke wrote: Wed Sep 11, 2019 5:56 pm Ja bih vam povučen svojim iskustvom preporučio da se manete duvkanja čestog ili cire neke osim u slučaju kada zelite iz buksnu da se opustite pred spavanje. Sama šema, osecaj koji je prati i ceo taj ritual opasno navodi na tanak led. Dok alkohol recimo blokira kočnicu i može se lako sleteti u jarak...
Ma znam Jurke, ja to iskljucivo pred spavanje za opustanje. Sama, niko ne zna i fantazija
Ne treba mi ganja Za izlaske i drustvo
Contessa Bg
Posts: 8
Joined: Sat Aug 31, 2019 11:14 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Contessa Bg »

Pozdrav svima:)
E ovako. Kupila sam flastere Niquitin. No, pre toga sam probala 2 dana na suvo.Prvi dan i nekako,ali drugi..zuji mi u usima, vrti mi se u glavi..pakao. Inace,nikad ne popusim celu paklu,uvek ostavim jednu-dve u kutiji.
Nakon dok dizzy stanja,cim sam.zapalila dosla sam sebi :lol: Sitradan sam pocela sa flasterima. Prvo najjace 6 nedelja , 21 mg, moš da se kupas sa njima, sve ql. Nikakve tegobe nemam ,nit mi se pusi.Ali je elekktronska tu,just in case. Posle idu oni od 7mg,pa od 3. Oni savetuju i do 6 meseci
(??, mogu auto da kupim za te pare ali apotekarka mi rece da je mesec- dva sasvim dovoljno. Eto,videcemo kako ce se stvari odvijati.pozz za sve entuzijaste :)
Last edited by Contessa Bg on Thu Sep 12, 2019 12:24 am, edited 2 times in total.
Butterfly and Hurrican
Contessa Bg
Posts: 8
Joined: Sat Aug 31, 2019 11:14 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Contessa Bg »

E zeznuh se u jacini. Najjace su ove od 21mg,pa 14 mg, pa 7mg.
Ja sad imam zalepljen ovaj od 21,a nisam neki sumanti pusac,mada,citam,Frajla pusi 13 cigareta,samo duze od mene a flaster od 10mg,ako sam upamtila? Ove moje prave u V.Britaniji
Frajla,jesi ti startovala sa 10mg? Ovo moje duplo vise :shock:
Butterfly and Hurrican
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Frajla »

Contessa Bg wrote: Wed Sep 11, 2019 10:48 pm E zeznuh se u jacini. Najjace su ove od 21mg,pa 14 mg, pa 7mg.
Ja sad imam zalepljen ovaj od 21,a nisam neki sumanti pusac,mada,citam,Frajla pusi 13 cigareta,samo duze od mene a flaster od 10mg,ako sam upamtila? Ove moje prave u V.Britaniji
Frajla,jesi ti startovala sa 10mg? Ovo moje duplo vise :shock:
Nisam jos startovala, mislim da cu uskoro

Receno mi je da uzmem od 10mg a da pusim uz to 10 cigareta, tj da smanjim na 10. Ja sam ubedjena bila da pusim paklu na dan pa sam pocela brojate panispade da pusim 13-14. Pa cu da vidim da li postoje i manje od 10 mg. Znam samo da je rekla da ne koristim nocu, jer nocu ne pusimo;)
Cilj mi ej bio prvo da smanjim, pa postoji mogicnost da mi da jace flastere nakon prekida
Moje su nicorette
Contessa Bg
Posts: 8
Joined: Sat Aug 31, 2019 11:14 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Contessa Bg »

A ti, citam ides i na psihoterapiju? Ja ne bih od toga dapravim bas big deal,ako ne budem morala. Prosto sam taj tip,sto jednostavnije krenem - uspesnija sam. Ali,naravno nemam nista protiv. Meni je kuma rekla ,( farmaceut je) da su ove Niquitin efikasnije od nicoreta..ali nesto mislim da je to sve otprilike isto. Valjda smo bar metar,dva u prednosti sto ne palimo po dve pakle:) ti ,bre cak manje od mene. Aj,videcemo:)
Butterfly and Hurrican
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Jurke »

Ja sam nekom prilikom ostavljao pljuge na dve godine. I to sam samo prestao., ono tipa zgužvao polupraznu paklu i bacio. Sutra dan sam se malo ustezao da ne zapalim, ali sam zato vrteo pljugu u ruci nekik 10ak dana. Bio mi je samo zent da ne popustim na nekom dešavanju. Čak su mi neki pajseri prolazili i palili upaljač da mi pripale tu cigaru što vrtim u rukama. Čini mi se da je dosta njih i navijalo za to da ne uspim. Nakon 10ak dana sam bacio tu cigaru, a posle nekog vremena sam bio kao nov i svako ko pali mi je smrdeo onako dobrano. Čini mi se da mi je duvan miris duvana smetao baš.
Medjutim nakon dve godine, stojim sa drugom u kraju i pomislim na to kako bi izgledao taj prvi dim posle brdo vremena, bi li bio isti kao onaj pre brdo godina... Zicam od njega pljugu debil i povlačim dim. Odvratan osecaj... Bacam cigaretu i odem gajbi da perem ruke i zube. Uveče neka žurka i ja na trafiku pravo i kupujem dve pakle pljugi mentol i obe zavarim do ujutru... Od tad nisam prestajao, a ima tome više od deset godina...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by StopBup »

Konačno sam našao dobar domaći duvan, inače sam se još od sredine jula prešaltao na Marlboro, jer nisam mogao da nađem odgovarajući domaći duvan, koji pušim već desetak godina, tačnije oko 7 godina. Problem u glavi je isti, to znam, ali smatram da je ipak lakše podneti onu početnu fazu ostavljanja duvana kada si na domaćem duvanu, jer u domaćem duvanu ima mnogo manje hemije nego u kupovnim cigarama, a planiram da bacim duvan uskoro. Sećam se da kad sam prelazio sa cigara na domaći duvan, da mi je prvih desetak dana tražio organizam da se ogrebem za koju cigaru u toku dana od nekog ko puši kupovne cigare, jer u domaćem duvanu nije bilo neke dodatne hemije na koju sam ja bio naviknut, a i slušao sam jednog stručnjaka za bolesti zavisnosti, koji je pričao da se u kupovne cigare ubacuje neka hemija koja pojačava zavisnost...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply