Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Sep 06, 2019 10:47 pm Jeste li zivi?
Meni je osetno bolje, samo da se pohvalim ;)
Jurke, hoce li to? Kako si?
Jurke po mom mišljenju ne treba da žuri, najbitnije da se skroz stabiliše na tom kecu, pa onda da ide dalje. Napatio se na kecu mnogo više nego ja kad sam skroz prekinuo. Bolovi, biciklizam, nespavanje, upaljen zub i ti bolovi su ga još stigli...

Ej malecka, super, pa rekoh ti ja nakon mesec dana da će biti osetno bolje. Zna i ovaj napaćeni stari vuk nešto, hahaha. :D Jutarnji bedaci ako još nisu skroz isčezli, sigurno da su dosta slabijeg intenziteta, je l' tako? :) Sad bi trebalo da krene spavanje 4-5, pa i 6 sati u cugu. Konfuzija slabija nego pre i ređe se javlja kapiram, onda verovatno se lakše nateraš da poradiš neke stvari. Osmeh se verovatno češće vraća na lice... Samo polako i oprezno. Napredak je očigledan, ali to nije ni blizu gotovo, svesna si toga, da ti ne popujem sada. :D Hahah, ja tebi "malecka", jebi ga, najmlađa si na temi, a i od svih trenutno aktivnih forumaša. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Guraj Jurke, razmisljaj ;)
Ne znam sta pametno da ti kazem,ali znam da ti ne bih bila u kozi :D ali polako, ako nisi resio za dqlje..

SB bre i Ninocku si zaebao :D
Sve mi je bas tako kako si opisao, jutarnji bedaci vrlo kratko traju i jos nije bas sve na svom mestu,
ali razlika je i te kakva..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Sep 07, 2019 3:51 pm

SB bre i Ninocku si zaebao :D
Sve mi je bas tako kako si opisao, jutarnji bedaci vrlo kratko traju i jos nije bas sve na svom mestu,
ali razlika je i te kakva..
Glavna faza krize je prošla, sad si u post-akutnom sindromu krize. Sve ide na bolje, ali mora se biti jako oprezan. Javljaće se malo anksioznost, promene raspoloženja, povremena, ali blaga depresija, i tako to. Ako ti padne neka glupost na pamet, kao što je meni padala, napiši ovde obavezno, pa ćeš lakše to prebroditi sa nama. Meni su dva puta padale gluposti na pamet ozbiljnijim intenzitetom, jednom trodoni, jednom ekseri, oba puta sam pisao, i nisam zasrao. Verujem da nećeš ni ti! Droga ne donosi ništa dobro, dovoljno i previše smo sebe uništavali i bežali od života, mora se iskoristiti šansa za vraćanje životu, život je samo jedan! Sve koji se drogiraju, izbegavaj u najširem luku! Kako ono reče Ličanin, bićeš ti za pola godine, godinu, devojka za udaju! ;)

Nema Ninočke, garant kampuje na Adi Bojani, rekla je da će tamo u septembru kad se rasčisti gužva. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Nema Lene već 3 nedelje. Može biti svašta. Može biti da je deran zasrao, pa se njoj smucila cela ova spika, pa neće više ni sa nama da priča. :D
Nadam se da nije baš to. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jao al’ sam se sinoc uvoštila :)

Dolazi mi zena na gajbu da me masira, svako vece.. ima carobne ruke, svaka joj cast. Dolazi kasno i taman nastavim na spavanje. Padne meni na pamet da uzmem koji dim, jelte da ugodjaj bude bolji i tako i bi!

I ona u toku masiranja spominje neka ulja, yoge, meditaciju nisam bas pratila situaciju ali spomene ulje od kanabisa, i da ce doneti danas da me sa njim masira zbog tog i tog i tesko ga nalazi itd, ja reko ne sekiraj se i ne trosi ulje, u meni je dovoljno thc-a za svih 10 tretmana :)

Sve se bojim da se ne navucem na masaze sa duvkom

A vi kako ste?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Sep 09, 2019 1:23 pm Jao al’ sam se sinoc uvoštila :)

Dolazi mi zena na gajbu da me masira, svako vece.. ima carobne ruke, svaka joj cast. Dolazi kasno i taman nastavim na spavanje. Padne meni na pamet da uzmem koji dim, jelte da ugodjaj bude bolji i tako i bi!

I ona u toku masiranja spominje neka ulja, yoge, meditaciju nisam bas pratila situaciju ali spomene ulje od kanabisa, i da ce doneti danas da me sa njim masira zbog tog i tog i tesko ga nalazi itd, ja reko ne sekiraj se i ne trosi ulje, u meni je dovoljno thc-a za svih 10 tretmana :)

Sve se bojim da se ne navucem na masaze sa duvkom

A vi kako ste?
Hahahah, Frajlo, živiš kao lord. :D Mene sinoć nije nešto hteo san, setim se da mi je ostao jedan hed u šteku od one što sam kupio kad sam došao sa mora. Smotam, popušim, bam, bilo mi je dobro dok sam pušio, i prvih 10 minuta nakon pušenja, posle toga sat vremena paranoja i crnjaci, ali sam bar odspavao 8-9 sati, ne znam tačno. :D Pomislio sam da me neće paranoja, jer je nisam pipnuo mecec dana, ali vraga, bolje da sam trpeo nesanicu, ali šta je tu je. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Duvas a ne prijavljujes hahahaha opasansi ti igrac

A paranoja je i mene prala sinoc, od kako sam gledala seriju stranger things, samo ocekujem neke ljigave pipke iz zidova, a da ne spominjem vrebanje iza coska, ma idii bre
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Sep 09, 2019 1:54 pm Duvas a ne prijavljujes hahahaha opasansi ti igrac

A paranoja je i mene prala sinoc, od kako sam gledala seriju stranger things, samo ocekujem neke ljigave pipke iz zidova, a da ne spominjem vrebanje iza coska, ma idii bre
Ma stajala mi je pod dušekom, kao lek za spavanje još od 7.-og avgusta, i eto sinoć je izgorela, odradila je posao što se tiče spavanja, ali kako sam se paranoisao, to nije normalno. Sklupčao sam se pod pokrivačem, bio sam manji od makovog zrna. :D Posle sat vremena, paranoja je prošla, i zaspao sam, bolje reći pao sam u komu. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

StopBup wrote: Mon Sep 09, 2019 2:13 pm [quote=Frajla post_id=146444 time=<a href="tel:1568030076">1568030076</a> user_id=12211]
Duvas a ne prijavljujes hahahaha opasansi ti igrac

A paranoja je i mene prala sinoc, od kako sam gledala seriju stranger things, samo ocekujem neke ljigave pipke iz zidova, a da ne spominjem vrebanje iza coska, ma idii bre
Ma stajala mi je pod dušekom, kao lek za spavanje još od 7.-og avgusta, i eto sinoć je izgorela, odradila je posao što se tiče spavanja, ali kako sam se paranoisao, to nije normalno. Sklupčao sam se pod pokrivačem, bio sam manji od makovog zrna. :D Posle sat vremena, paranoja je prošla, i zaspao sam, bolje reći pao sam u komu. :mrgreen:
[/quote]

Ahaaa, mogao si i nju razvuci po podu ahahahah
Cim je cuvas pod jastukom, ljubav je to
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Gde ste braćo i sestre bup ratnici? Kako ide? Nešto smo se utišali u zadnje vreme. Daj pišite nešto, bilo šta, mračite, pa ćemo odmračiti, ako vam se desilo nešto lepo, podelite sa nama.
Jurke, kako si matori? Jesi još na 1 mg? Samo se nemoj opterećivati i žuriti. To ti je moj savet. Nije kraj sveta ako se malo zadržiš na kecu, bitno je da se skroz stabilišeš na njemu, i da se skroz navikneš na uzimanje pod jezi. Kad budeš skroz stabilan na kecu, to je već veliki deo posla obavljen u takvom načinu skidanja postepeno.

Frajlo, zaboravih pitati, je l' opet pala duvka za masažu? :) Mojne se navučeš, ne valja dva dana za redom. Joooj, masaža, prava stvar, volim da masiram, i volim kad sam masiran.

Gde je ova moja žena, Xxxana? :D Hahah, je l' sećate da sam ja nju zaprosio na ovoj temi javno, i ona je pristala, hahaha. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked