Cigarete- kako prestati

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sun Sep 08, 2019 10:46 am Meni je bliža Xxxanina teorija, ja ću tako pa kako bude, kako god bude, proći će. Ima nešto i u tom odvikavanju od samog dimljenja, uvlačenja dima u sebe, paljenja cigara uz kafu, posle jela, itd, ali je glavna stvar zavisnost od nikotina, tako da ja neću ni probati nikakve zamene. Dobro, ako stvarno možete da se disciplinujete sa tim zamenama, pa da stvarno postepeno ukidate nikotin, a ne da svirate ku**u, i presipate iz šupljeg u prazno, onda podržavam i takav način...
Ej i ja sam bila 100% ubedjena da to moze samo tako i nikako drugacije, pa sam ih bacila od danas do sutra
Kad ja tamo a ono medjutim :)

Treba probati sve moguce varijante, i uvek kazem svaki nacin je ispravan ako je uspesan
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Sep 08, 2019 10:59 am
StopBup wrote: Sun Sep 08, 2019 10:46 am Meni je bliža Xxxanina teorija, ja ću tako pa kako bude, kako god bude, proći će. Ima nešto i u tom odvikavanju od samog dimljenja, uvlačenja dima u sebe, paljenja cigara uz kafu, posle jela, itd, ali je glavna stvar zavisnost od nikotina, tako da ja neću ni probati nikakve zamene. Dobro, ako stvarno možete da se disciplinujete sa tim zamenama, pa da stvarno postepeno ukidate nikotin, a ne da svirate ku**u, i presipate iz šupljeg u prazno, onda podržavam i takav način...
Ej i ja sam bila 100% ubedjena da to moze samo tako i nikako drugacije, pa sam ih bacila od danas do sutra
Kad ja tamo a ono medjutim :)

Treba probati sve moguce varijante, i uvek kazem svaki nacin je ispravan ako je uspesan
Uh Frajlo, ako je tacno da pusis okruglo 20 godina, onda ja pusim duze nego ti, jer ja pusim od "98.-e. 2000.-e sam vec osetio da sam bas zavisan od pljuga. Kraj sedmog razreda, ja imao zadnje odgovaranje, dobio 5 i sa tom peticom, znao sam da prolazim 5,00. Ja ono srecan, ali mi nesto fali. :) Taj dan nisam palio cigare, sve dok se nije zavrsio taj cas, jer sam bio usredsredjen na to odgovaranje. Zapalim cigaru, ja srecan kao mali majmun. :D Tada sam prvi put osetio da mi nije sve jedno ako ne zapalim, a verovatno sam bio zavisan i pre toga. Kad sam imao staz 6 godina, presatao sam na pola godine relativno lako, videcemo kako ce biti sada...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

Frajla ljudi nemaju problem mesec dana, ljudi imaju problema mesecima,cak i godinama, kao zavisnici trebalo bi da je jasno da nije do nikotina i na kom delu treba da se radi, problem sa cigarama nece nestati sve dok se problem ne presece iz korena, a taj deo je u glavi i to i nije mali problem
Ozbiljno sam shvatila svoj problem kad sam pocela aktivno da idem u teretanu, pa nakon nekog vremena kardio dela, nisam mogla da udahnem dovoljno vazduha i osecala sam kako steze u plucima..
Bilo je tu propalih pokusaja, ali se poradi na svemu,istrazi se malo, problem sa nikotinom traje oko 3 nedelje ;) Psiha je vec nesto drugo..
Nisam imala bas takve nervoze, bila sam nervozna,ali znam sta mi je bilo prece i sta me cini nervoznom,jer dugo nisam ni osecala da mi uopste i smetaju.. Ima nas raznih i upravo zbog toga treba gledati po sebi,ja da sam slusala druge, verovatno bih i dalje bila pusac
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Sep 08, 2019 8:11 pm Frajla ljudi nemaju problem mesec dana, ljudi imaju problema mesecima,cak i godinama, kao zavisnici trebalo bi da je jasno da nije do nikotina i na kom delu treba da se radi, problem sa cigarama nece nestati sve dok se problem ne presece iz korena, a taj deo je u glavi i to i nije mali problem
Ozbiljno sam shvatila svoj problem kad sam pocela aktivno da idem u teretanu, pa nakon nekog vremena kardio dela, nisam mogla da udahnem dovoljno vazduha i osecala sam kako steze u plucima..
Bilo je tu propalih pokusaja, ali se poradi na svemu,istrazi se malo, problem sa nikotinom traje oko 3 nedelje ;) Psiha je vec nesto drugo..
Nisam imala bas takve nervoze, bila sam nervozna,ali znam sta mi je bilo prece i sta me cini nervoznom,jer dugo nisam ni osecala da mi uopste i smetaju.. Ima nas raznih i upravo zbog toga treba gledati po sebi,ja da sam slusala druge, verovatno bih i dalje bila pusac
Koliko godina si bila pušač? Mene ne brine puno nervoza, nervozu mnogo lakše podnosim nego skenj. Kad sam nervozan, mnogo lakše nadjem kako da ublažim to stanje, nego kad se skenjam kao što sam se skenjavao od bupa. Najviše me brine moj ogromni staž za moje godine života, jer pušim još od adolescencije. Ja ću preseci od jednom, pa šta Bog da, i sreća junačka. :) Mada ne mora da bude strašno, sve je individualno, videćemo. Pisao već na ovoj temi, ali hajde ponovo. Moj brat je pre jedno dva meseca bacio duvan opušteno, a samo dve godine kraće od mene je pljugao.
Kad sam ostavio bup, ostaviću i duvan. :)
Kako si ti, kako napreduješ? Za nedelju dana na posao, je l' tako?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Cigarete- kako prestati

Post by zeleni »

xxxana wrote: Fri Sep 06, 2019 10:40 pm Zeleni - Zelena, izvini,ali gresis
Pusenje se ostavlja odjednom, ako je cilj eliminisati problem u potpunosti,nikotinska kriza nije jaka, skoro da je neosetna ,jaka je borba sa psiholoskom stranom gde dolazi do pomenute nervoze..
...
Jaka odluka i samokontrola u periodu od mesec dana minimum ucinice vec nesto konkretno
Sad ti meni objašnjavaš kako se ostavlja duvan i da li se ostavlja odjednom, a svi moji pokušaji naglog zaustavljanja su prošli krajnje neslavno u smislu da su trajali po par sati i to je to. Sinjska gospo i 'rvacki grbe, što bi rekao jedan moj drug :mrgreen:

Pusti, xxxanaxs, da cveta hiljadu cvetova, nek sneg padne na behar na voće, neka ostavlja cigarete kako god ko hoće, pod uslovom da problem reši. Meni su flasteri bili odlično pomagalo. Nekome možda neće biti. Tako to ide, u životu i u djanku :lol:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Sep 09, 2019 8:54 am
xxxana wrote: Sun Sep 08, 2019 8:11 pm Frajla ljudi nemaju problem mesec dana, ljudi imaju problema mesecima,cak i godinama, kao zavisnici trebalo bi da je jasno da nije do nikotina i na kom delu treba da se radi, problem sa cigarama nece nestati sve dok se problem ne presece iz korena, a taj deo je u glavi i to i nije mali problem
Ozbiljno sam shvatila svoj problem kad sam pocela aktivno da idem u teretanu, pa nakon nekog vremena kardio dela, nisam mogla da udahnem dovoljno vazduha i osecala sam kako steze u plucima..
Bilo je tu propalih pokusaja, ali se poradi na svemu,istrazi se malo, problem sa nikotinom traje oko 3 nedelje ;) Psiha je vec nesto drugo..
Nisam imala bas takve nervoze, bila sam nervozna,ali znam sta mi je bilo prece i sta me cini nervoznom,jer dugo nisam ni osecala da mi uopste i smetaju.. Ima nas raznih i upravo zbog toga treba gledati po sebi,ja da sam slusala druge, verovatno bih i dalje bila pusac
Koliko godina si bila pušač? Mene ne brine puno nervoza, nervozu mnogo lakše podnosim nego skenj. Kad sam nervozan, mnogo lakše nadjem kako da ublažim to stanje, nego kad se skenjam kao što sam se skenjavao od bupa. Najviše me brine moj ogromni staž za moje godine života, jer pušim još od adolescencije. Ja ću preseci od jednom, pa šta Bog da, i sreća junačka. :) Mada ne mora da bude strašno, sve je individualno, videćemo. Pisao već na ovoj temi, ali hajde ponovo. Moj brat je pre jedno dva meseca bacio duvan opušteno, a samo dve godine kraće od mene je pljugao.
Kad sam ostavio bup, ostaviću i duvan. :)
Kako si ti, kako napreduješ? Za nedelju dana na posao, je l' tako?
Cigare nisu kao bup i kao bilo sta drugo, mnogo je teze resiti ih se u potpunosti,bar sa moje tacke gledista..
12-13 god sam bila pusac, ne igra ti staz neku bitnu ulogu niti je lakse ostaviti cigare onom ko pusi pola tvog staza,to su samo opravdanja koliko je nekome teze ostaviti pusenje od onoga ko pusi krace..
Nista me ne pitaj, ne znam kako cu poceti da radim hahahh dugo vec ne radim,ali od ponedeljka definitivno moram
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by StopBup »

Ja nikad nisam znao da se disciplinujem ni sa jednom psihoaktivnom supstancom, dok sam pušio travu, pušio sam je skoro kao cigare, kao klinac znao sam i peglu da bacim od predoziranja istom. Od cuge, često je znalo da bude da se potučem sa 10-20 ljudi, pa sam išao i na ušivanje, mada davno. :) Dop dok sam povremeno uzimao, čim prodje onih prvih desetak minuta, uz prve dve pljuge, ja udri posle po pivu i travi, spid je išao uz minimum 15 piva, a znalo je da bude i preko gajbe, jednino što sam samo podnosio bez dodavanja još nečega su ekseri. Bup isključivo šmrkanje, minimum dva puta dnevno. E sad ovaj strejt fazon mi se opasno sviđa, krivo mi je što ga nisam ranije provalio, ali šta je tu je. :) Pljuge će da lete naglo, pa šta Bog da. Biće aj pomozi Bože i leži đevojko. :D
Last edited by StopBup on Mon Sep 09, 2019 12:05 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

zeleni wrote: Mon Sep 09, 2019 11:05 am
xxxana wrote: Fri Sep 06, 2019 10:40 pm Zeleni - Zelena, izvini,ali gresis
Pusenje se ostavlja odjednom, ako je cilj eliminisati problem u potpunosti,nikotinska kriza nije jaka, skoro da je neosetna ,jaka je borba sa psiholoskom stranom gde dolazi do pomenute nervoze..
...
Jaka odluka i samokontrola u periodu od mesec dana minimum ucinice vec nesto konkretno
Sad ti meni objašnjavaš kako se ostavlja duvan i da li se ostavlja odjednom, a svi moji pokušaji naglog zaustavljanja su prošli krajnje neslavno u smislu da su trajali po par sati i to je to. Sinjska gospo i 'rvacki grbe, što bi rekao jedan moj drug :mrgreen:

Pusti, xxxanaxs, da cveta hiljadu cvetova, nek sneg padne na behar na voće, neka ostavlja cigarete kako god ko hoće, pod uslovom da problem reši. Meni su flasteri bili odlično pomagalo. Nekome možda neće biti. Tako to ide, u životu i u djanku :lol:
Naravno, ali jesi li resila problem? :D
Takodje pricam iz svog iskustva i iz mojih propalih pokusaja,ne vidim smisao prestanka pusenja ako cu sebe da dovodim u neprijatna stanja svaki put kad mi se jave porivi,jednostavno ne vidim jbg
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Cigarete- kako prestati

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Sep 09, 2019 11:42 am Ja nikad nisam znao da se disciplinujem ni sa jednom psihoaktivnom supstancom, dok sam pušio travu, pušio sam je skoro kao cigare, kao klinac znao sam i peglu da bacim od predoziranja istom. Od cuge, često je znalo da bude da se potučem sa 10-20 ljudi, pa sam išao i na ušivanje, mada davno. :) Dop dok sam povremeno uzimao, čim prodje onih prvih desetak minuta, uz prve dve pljuge, ja udri posle po pivu i travi, spid je išao uz minimum 15 piva, a znalo je da bude i preko gajbe, jednino što sam samo podnosio bez dodavanja još nečega se ekseri. Bup isključivo šmrkanje, minimum dva puta dnevno. E sad ovaj strejt fazon mi se opasno sviđa, krivo mi je što ga nisam ranije provalio, ali šta je tu je. :) Pljuge će da lete naglo, pa šta Bog da. Biće aj pomozi Bože i leži đevojko. :D
Polako sad, ne znam zasto bi zurio..
To je ono kad uspemo da se skinemo sa odredjene supstance i sad mislimo da smo jaki i sve bi sad pobacali.. :D
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Cigarete- kako prestati

Post by zeleni »

xxxana wrote: Mon Sep 09, 2019 11:45 am

Naravno, ali jesi li resila problem? :D
Takodje pricam iz svog iskustva i iz mojih propalih pokusaja,ne vidim smisao prestanka pusenja ako cu sebe da dovodim u neprijatna stanja svaki put kad mi se jave porivi,jednostavno ne vidim jbg
Pa jesam, da. Problem je rešen. O tome se radi. Dovoljno iskustva u skidanjima raznim imam da znam kada si na neku situaciju lupio samo pauzu, do prve iduće prilike, a kada je nešto gotovo.
Odakle ti ideja da sebe dovodim u neprijatnu situaciju?
Pajz, ja s cigaretama živim, bez dana prekida, od 6. razreda osnovne. Čini mi se da danas u životu nemam ni jednog prijatelja iz tog vremena. Dakle, pun kurac je prošlo :D
Posle nekih raznih životnih situacija poslednjih godina, skapirala sam da je vreme da bataljujem i to. Problem se javio kod operacionalizacije ideje. Prvi dan bez cigareta, prvi sat, dva, bili su totalna panika. I zato su flasteri odlično poslužili.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply