Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Je l' bilo vama dvema koje ste već dugo čiste, da vam je nenormalno skočio apetit za hranom posle ostavljanja bupa? Ja bih mogao vola da pojedem, ali se suzdržavam. Vežbam puno, ne jedem puno, jer obustavljam hasanje da se ne bih ugojio, ali sam već na 93kg, evo malo pre se izmerih, a pre mesec dana sam imao 88kg. Ako ste imali slično iskustvo, da li se sećate za koliko vremena je prošla ta uvećana potreba za hranom?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Meni je skakao apetit posle H, ali posle bupa ne
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lebowski »

Ja uvijek imam apetita, bio na nečemu ili ne. :mrgreen:
Nego da se pohvalim ovdje ako smijem, bio sam dogurao do 12 mg Bupa, a sad sam na 6 mg, spustio sam u nekih 3 tjedna, nije bio nikakav problem. I sad sam jedno tjedan dana na 6 i planiram za koji dan pokušati još malo spustiti. Inače se dobro osjećam. Puno bolje nego prije mora kad sam osjetio potrebu za heptanonima i povećao Bup do 8 pa 10 i onda na kraju 12 mg.
Nego zna li netko je li postoji skidanje po bolnicama od Bupa, ja nisam čuo za to ali mislio sam idući tjedan pitati doktoricu :?:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Thu Sep 05, 2019 12:20 pm Ja uvijek imam apetita, bio na nečemu ili ne. :mrgreen:
Nego da se pohvalim ovdje ako smijem, bio sam dogurao do 12 mg Bupa, a sad sam na 6 mg, spustio sam u nekih 3 tjedna, nije bio nikakav problem. I sad sam jedno tjedan dana na 6 i planiram za koji dan pokušati još malo spustiti. Inače se dobro osjećam. Puno bolje nego prije mora kad sam osjetio potrebu za heptanonima i povećao Bup do 8 pa 10 i onda na kraju 12 mg.
Nego zna li netko je li postoji skidanje po bolnicama od Bupa, ja nisam čuo za to ali mislio sam idući tjedan pitati doktoricu :?:
Ja sam čuo da ima u Beogradu, i da košta oko 4000evra.
Last edited by StopBup on Thu Sep 05, 2019 2:24 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Sep 04, 2019 7:02 pm
Nisam mogao ni da zamislim sa će mi skidanje sa bupa i apstinincija biti ovako zanimljiva uz ovaj forum, a koliko mi je već bolji stvarni život, da ni ne pominjem.

Joj Frajlo, ima jednom da se nateram da pročitam sve tvoje postove. Ima tu svašta da se nađe. Nedavno sam čitao temu kako je čovek pisao kako nema celovitu sliku u životu, kao sve mu je crno ili belo. Dobro, neću sad interpretirati temu, nego mi je zapao za oko neki tvoj komentar gde si napisala nešto tipa:"Ne daj Bože da sam kao biljka - ček, ček, pa biljka se raduje Suncu i vodi.", njaaaoo što je to lepa misao. :D Kao, "Šta čitaš?", "Pa ono, kako kad, trenutno Frajlu iz Drajza." :D A onda kad si bila u Drajzu, pa dobila vitamin b, diklofenak i bensedin komada 1, nisi shvatila skrivenu poruku u nazivu te ustanove. "Draj-zero-va", idemo polako, sva 3 člana, "draj"- dry- suvo, znači skidanje na suvo, "zero"- nula, nulta dijeta, ništa od onoga što si ti tada želela, i "va"- valijum, isto što i bensedin, a to si i dobila, još su te častili vitaminom b i diklofenakom, znači, super si prošla, hahhaaha. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

A sta ces, moras malo i da se zaebaes, nego bilo je tema gde se vodila ozbiljna diskusija pa ih je Sanci obrisala, bas vidis onda koliko je neko u problemu. A dok god mozemo na salu prebaciti- dobro je

Nego radujem se Licaninovom povratku :)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Sep 05, 2019 3:50 pm A sta ces, moras malo i da se zaebaes, nego bilo je tema gde se vodila ozbiljna diskusija pa ih je Sanci obrisala, bas vidis onda koliko je neko u problemu. A dok god mozemo na salu prebaciti- dobro je

Nego radujem se Licaninovom povratku :)
Ovo što mi radimo ovde je jako ozbiljna radnja, ali naravno da je šala uvek dobrodošla, kao i u svakoj drugoj normalnoj situaciji, dobro izuzevši neke situacije gde baš nije mesto šali, da ih ne nabrajam. Recimo kad radiš sa ljudima, uvek će posao ići bolje kada se ljudi šale međusobno, nego kada je prisutna samo neka mrtva ozbiljnost među ljudima. Osmeh je u glavnom dobrodošao, ne košta ništa, a puno znači. Zdravo je smejati se, dobro je za dušu, nervni sistem i srce. :)

Ličanin, heheh, ja sam malo skeptičan da će se on vratiti, no videćemo. Jako je tvrdoglav, možda se uvredio zbog bana, pa neće natrag na forum iz ponosa, hahah, viđećemo. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Thu Sep 05, 2019 3:50 pm A sta ces, moras malo i da se zaebaes, nego bilo je tema gde se vodila ozbiljna diskusija pa ih je Sanci obrisala, bas vidis onda koliko je neko u problemu. A dok god mozemo na salu prebaciti- dobro je

Nego radujem se Licaninovom povratku :)
I ja, a i Yasu fali...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jeste li zivi?
Meni je osetno bolje, samo da se pohvalim ;)
Jurke, hoce li to? Kako si?
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Fri Sep 06, 2019 10:47 pm Jeste li zivi?
Meni je osetno bolje, samo da se pohvalim ;)
Jurke, hoce li to? Kako si?
Ja sam se uklopio sa kecom i guram. Ima nervoze neke i bolova u nogama, ali prilično manje nego pre. Super sto guraš baš mi je drago da čujem da se stanje popravlja mićana. :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked