Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 8:27 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:42 pm I sada kad me vucete za jezicinu vas dvije najpametnije na forumu da vam objasnim zivotnu problematiku onako ugrubo. Pa ja sam najsretniji covjek na svitu zatobsta mi je zena kupila reno 4 orkicu a bio bi stvarno govno i sebican lik da zenu i svoju djecu zena ne vozi u c klasi amg verziji koju joj minjam novu svake godine.i za selo ima wranglera. Nismo mi ista razina i intelekt razmisljanja u zivotu ali opet postujem vasu borbu u zivotu. Eto bez ljutnje lutkice drage.
Ispoštovao sve, maksimalno 😂
Jebate patak, ziv li si?:)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 8:48 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 8:27 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:42 pm I sada kad me vucete za jezicinu vas dvije najpametnije na forumu da vam objasnim zivotnu problematiku onako ugrubo. Pa ja sam najsretniji covjek na svitu zatobsta mi je zena kupila reno 4 orkicu a bio bi stvarno govno i sebican lik da zenu i svoju djecu zena ne vozi u c klasi amg verziji koju joj minjam novu svake godine.i za selo ima wranglera. Nismo mi ista razina i intelekt razmisljanja u zivotu ali opet postujem vasu borbu u zivotu. Eto bez ljutnje lutkice drage.
Ispoštovao sve, maksimalno 😂
Jebate patak, ziv li si?:)
Normalno da sam ziv frajice. Ziv i cvrsto stojim na nogama. Izmedu ostaloga mi svi od te misje rupe od broda zivimo. A da li je to moj bijeg otom potom. A to sta sanela prica nek prica. Ispricati se necu nikome jer to je moj zivot moja obitelj moja na koncu tvrdoglavost koja je taka kaka je al zapamti drzi me na zivotu. I naravno da ne prihvacam tude misljenje. Sve sam stvorio svojom glavom i mukom a da sam sluso druge sad bi bio na nekoj terapiji i zivio ko parazit.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 8:27 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:42 pm I sada kad me vucete za jezicinu vas dvije najpametnije na forumu da vam objasnim zivotnu problematiku onako ugrubo. Pa ja sam najsretniji covjek na svitu zatobsta mi je zena kupila reno 4 orkicu a bio bi stvarno govno i sebican lik da zenu i svoju djecu zena ne vozi u c klasi amg verziji koju joj minjam novu svake godine.i za selo ima wranglera. Nismo mi ista razina i intelekt razmisljanja u zivotu ali opet postujem vasu borbu u zivotu. Eto bez ljutnje lutkice drage.
Ispoštovao sve, maksimalno 😂
A koji si ti sad lik da me i ti jebes?
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 8:48 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 8:27 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:42 pm I sada kad me vucete za jezicinu vas dvije najpametnije na forumu da vam objasnim zivotnu problematiku onako ugrubo. Pa ja sam najsretniji covjek na svitu zatobsta mi je zena kupila reno 4 orkicu a bio bi stvarno govno i sebican lik da zenu i svoju djecu zena ne vozi u c klasi amg verziji koju joj minjam novu svake godine.i za selo ima wranglera. Nismo mi ista razina i intelekt razmisljanja u zivotu ali opet postujem vasu borbu u zivotu. Eto bez ljutnje lutkice drage.
Ispoštovao sve, maksimalno 😂
Jebate patak, ziv li si?:)
Živ 😀
Ali nisam dobar, opet 😳 jbg...
Sad iznova.
Čitam vas mesec-dva, ali mi se nije upadalo.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

licaninsasela wrote: Sat Aug 24, 2019 9:49 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 8:27 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:42 pm I sada kad me vucete za jezicinu vas dvije najpametnije na forumu da vam objasnim zivotnu problematiku onako ugrubo. Pa ja sam najsretniji covjek na svitu zatobsta mi je zena kupila reno 4 orkicu a bio bi stvarno govno i sebican lik da zenu i svoju djecu zena ne vozi u c klasi amg verziji koju joj minjam novu svake godine.i za selo ima wranglera. Nismo mi ista razina i intelekt razmisljanja u zivotu ali opet postujem vasu borbu u zivotu. Eto bez ljutnje lutkice drage.
Ispoštovao sve, maksimalno 😂
A koji si ti sad lik da me i ti jebes?
Hahahaha ne jebem druže poručniče 😂
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 8:47 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:20 pm
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:16 pm

Ja se nikad nisan pito sta drugi rade nit me iskreno zanima. Ocu reci da plasite ljude da se skinu sa suba. Niste objektivne vec subjektivne.gledate kako ste se vas dvi skinule i eto tako svi moraju ako zele uspiti. Nije to tako lutke moje. Da ne grisim dusu jednna je ok a druga na ludim serokvelima. Nemojte me jebat i ljude oko sebe plasit. Iskreno serete obje. Izgleda ko naucna fantaskita skidanje sa suba a mogu rec da je to pickin dim. Eto malo vas jebe vas ego. Vjerovatno bi se tako skidale i sa duhana. Previse dramatizirate oko svega..izvinite lutke
Nemoj kenjkat. Istina je da sena brodu skidam zadnjih par godina.mislim cetiri. Neces uvaziti jos 13 god ok.. Mislim da ti prica ne drzi vodu. Ajde malo pogledaj sebe pa pricaj o drugima. Za razliku od tebe ja sam iskren. Da li si ti?
Ajmo iskreno, kad vec hoces, i kako kazes nemoj da se ljutis
Cuj ne pitas se sta drugi rade, a jedna sa bivsim djanerom a druga na seroquelima, meni delujes kao seoska strina.

Aj ti budi taj bivsi djaner, i stisni mu.a pa svaki dan se bori sa zivotom i budi pored svoje zene i dece? Ne, nego ides linijom manjeg otpora i smugnes na brod, a zeni zamazes oci skupim Poklonima, pa se baskaris kad dodjes doma i od besa ne znas sta ces sa sobom pa se nakacis na gudru. Takvih sa brodova ima koliko hoces, kao srecni smo imamo para, a iznutra - jad, uvek im je zadnji kruz al se nikada ne mogu skinuti sa broda jer se ne vide u poslu od 9-5 i normalnom zivotu, jer su pobogu bolji od drugih

Ja sam svesno promenila mesto stanovanja i pobegla glavom bez obzira da bi se spasila, tako i tebi dodje tvoj brod, i pisem o svojim borbama i padovima i nemam problem kad zaskripi da potrazim pomoc,jer se sa vragom ne hvatam vise sama u kostac. A ti sebe uveravaj i dalje da je sve divno i bajno, ali veruj mi da niko ne bi zeleo da je u tvojoj kozi.
Toliko od mene na tu temu

Jurke kako si?
A sta trebam? Uzeti pola godine psihica da mi on objasni da sam u kurcu. To za mene nije opcija jer raditi se mora. Da sam sam mozda i bi ovako ne dolazi u obzir da zbog mojih poriva ili sebicnosti obitelj pati. Nemam taj luksuz dopustit da ne radim pa makar to bio bijeg kako kazes u misju rupu. A sta da kazem? Da sam kukavica? Nisam vjeruj mi.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 9:50 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 8:48 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 8:27 am

Ispoštovao sve, maksimalno 😂
Jebate patak, ziv li si?:)
Živ 😀
Ali nisam dobar, opet 😳 jbg...
Sad iznova.
Čitam vas mesec-dva, ali mi se nije upadalo.
Nema odustrajanja!

Imas opet neki rok ili? Jesi kod kuce ili inostranstvo?
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:02 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 9:50 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 8:48 am

Jebate patak, ziv li si?:)
Živ 😀
Ali nisam dobar, opet 😳 jbg...
Sad iznova.
Čitam vas mesec-dva, ali mi se nije upadalo.
Nema odustrajanja!

Imas opet neki rok ili? Jesi kod kuce ili inostranstvo?
Nemam sad rokove.
Ono sam prošli put odradio fino, resio, otputovao i bilo mi ok. Pred kraj godine mi se desi neko sranje, opasno. Na avion i sa aerodroma direktno na varijantu, cirkus šta sam napravio sebi...
Uglavnom evo me opet na početku, stim sto sam trenutno n jače od 2mg, oko 3... sto nisam nikad bio, nikada nisam prelazio 2mg. Do sada.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

licaninsasela wrote: Sat Aug 24, 2019 10:00 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 8:47 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:20 pm

Ajmo iskreno, kad vec hoces, i kako kazes nemoj da se ljutis
Cuj ne pitas se sta drugi rade, a jedna sa bivsim djanerom a druga na seroquelima, meni delujes kao seoska strina.

Aj ti budi taj bivsi djaner, i stisni mu.a pa svaki dan se bori sa zivotom i budi pored svoje zene i dece? Ne, nego ides linijom manjeg otpora i smugnes na brod, a zeni zamazes oci skupim Poklonima, pa se baskaris kad dodjes doma i od besa ne znas sta ces sa sobom pa se nakacis na gudru. Takvih sa brodova ima koliko hoces, kao srecni smo imamo para, a iznutra - jad, uvek im je zadnji kruz al se nikada ne mogu skinuti sa broda jer se ne vide u poslu od 9-5 i normalnom zivotu, jer su pobogu bolji od drugih

Ja sam svesno promenila mesto stanovanja i pobegla glavom bez obzira da bi se spasila, tako i tebi dodje tvoj brod, i pisem o svojim borbama i padovima i nemam problem kad zaskripi da potrazim pomoc,jer se sa vragom ne hvatam vise sama u kostac. A ti sebe uveravaj i dalje da je sve divno i bajno, ali veruj mi da niko ne bi zeleo da je u tvojoj kozi.
Toliko od mene na tu temu

Jurke kako si?
A sta trebam? Uzeti pola godine psihica da mi on objasni da sam u kurcu. To za mene nije opcija jer raditi se mora. Da sam sam mozda i bi ovako ne dolazi u obzir da zbog mojih poriva ili sebicnosti obitelj pati. Nemam taj luksuz dopustit da ne radim pa makar to bio bijeg kako kazes u misju rupu. A sta da kazem? Da sam kukavica? Nisam vjeruj mi.
Izmedu ostaloga radim ono za sta sam se skolovo. Nista drugo. Samo to. Izmedu ostaloga ako me zdravlje posluzi radit cu to sta radim dok ide. Kad zdravlje kaze ne, ima onda i druga opcija. Izmedu ostaloga bivsi sam daner da i to dodam. Jebate ti ovdje savjetujes ljude sta i kako a sama si pobjegla u drugu drzavu. Samo znaj da covjek od sebe ne moze pobjeci
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Like se razgoropadio skoro kao i ja ponekad :D
jbg dodje coveku..
Delimo iskistva, ok sve,ljudi se jednostavno ne mogu boriti sa odredjenim stanjima i nije u redu gadjati nekoga terapijom..
Za Jurketa je u pravu i da treba da se stisne lepo odredjen period, a realno covek se zali,bole noge,zglobovi,depresija izuva ,nije mu dobro danima,sta je sad to nesto drugacije od krize od bupa, nijanse su u pitanju,a opet ne da mu se ni smanjiti..
I Like jbg sad, da nismo slabici,da nismo bili ni sebicnjaci,ne bi se zaglavili u ovoj prici toliko
Locked