Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Tue Aug 13, 2019 7:35 pm
xxxana wrote: Mon Aug 12, 2019 4:41 pm SB i pored sve muke se nasmejah..
Jos da objasnis po kojoj si logici isao i ulepsaj mi dan :D

Danas mi je dan 8. i do malopre mi je tako tesko bilo da sam htela da izadjem iz koze,sve me sastavilo i tremor i srce je htelo da iskoci i imala sam utisak da svaki misic pulsira i za vazduh je bila borba,steglo u grudima,kao da cu da puknem, slika mi je igrala pred ocima,u glavi pritisak..znaci ovo nikakvih pravila nema..
Sad me je pustilo,samo srce sto udara i blaga nervozica u nogama..
Kako si danas, ima li nekog napretka? Ma ništa ne treba da te iznenadi kod bupa, ja dobro spavam u glavnom u zadnje vreme, ali noćas sam spavao samo 3 sata, i još sat i po tokom popodnevnog odmora, a nikad ne spavam preko dana, valjda zato što je tako bilo noćas, pa eto zaspah malo i u toku dana kad sam odmarao.
E ja imala neke obaveze jutros i prosao dan lagano, tj. jutro bas tesko,kakvo mi je i svako do sad,ali dan mi je proleteo za razliku od proslih
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Tue Aug 13, 2019 8:30 pm
StopBup wrote: Tue Aug 13, 2019 7:35 pm
xxxana wrote: Mon Aug 12, 2019 4:41 pm SB i pored sve muke se nasmejah..
Jos da objasnis po kojoj si logici isao i ulepsaj mi dan :D

Danas mi je dan 8. i do malopre mi je tako tesko bilo da sam htela da izadjem iz koze,sve me sastavilo i tremor i srce je htelo da iskoci i imala sam utisak da svaki misic pulsira i za vazduh je bila borba,steglo u grudima,kao da cu da puknem, slika mi je igrala pred ocima,u glavi pritisak..znaci ovo nikakvih pravila nema..
Sad me je pustilo,samo srce sto udara i blaga nervozica u nogama..
Kako si danas, ima li nekog napretka? Ma ništa ne treba da te iznenadi kod bupa, ja dobro spavam u glavnom u zadnje vreme, ali noćas sam spavao samo 3 sata, i još sat i po tokom popodnevnog odmora, a nikad ne spavam preko dana, valjda zato što je tako bilo noćas, pa eto zaspah malo i u toku dana kad sam odmarao.
E ja imala neke obaveze jutros i prosao dan lagano, tj. jutro bas tesko,kakvo mi je i svako do sad,ali dan mi je proleteo za razliku od proslih
Baš mi je drago zbog tebe mićana, spavaš li nocu?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke tesko.. Sve nesto na rate.. Procice nekad :(
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Aug 13, 2019 8:37 pm Jurke tesko.. Sve nesto na rate.. Procice nekad :(
Hoće, proći će, ne kloni duhom samo! Glava gore. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Tue Aug 13, 2019 8:37 pm Jurke tesko.. Sve nesto na rate.. Procice nekad :(
Mora proci, treba ti vremena da ga se oslobodi to jest organizam da počne sam da proizvodi potrebno za san. Koristiš magnezijum, katapresan ili šta slično?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke wrote: Tue Aug 13, 2019 9:08 pm
xxxana wrote: Tue Aug 13, 2019 8:37 pm Jurke tesko.. Sve nesto na rate.. Procice nekad :(
Mora proci, treba ti vremena da ga se oslobodi to jest organizam da počne sam da proizvodi potrebno za san. Koristiš magnezijum, katapresan ili šta slično?
Magnezijum da, nista drugo
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Aug 13, 2019 9:15 pm
Magnezijum da, nista drugo
Bices ti u fulu vrlo brzo, mislim vrlo brzo u poredjenju sa vremenom koje si izgubila. Nema nazad, borba do kraja!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Tue Aug 13, 2019 9:15 pm
Jurke wrote: Tue Aug 13, 2019 9:08 pm
xxxana wrote: Tue Aug 13, 2019 8:37 pm Jurke tesko.. Sve nesto na rate.. Procice nekad :(
Mora proci, treba ti vremena da ga se oslobodi to jest organizam da počne sam da proizvodi potrebno za san. Koristiš magnezijum, katapresan ili šta slično?
Magnezijum da, nista drugo
Nista ti drugo ne bi ni pomoglo...
barem sam ja takvog misljenja. Ta nesanica se prosto mora istrpit i samo tako, odjednom dodje noc, i zaspes😴 I spavas...
A dobra si, ima deset dana ili tu nedje?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Noćas sam spavao 7 sati, i probudio se vrlo raspoložen. :D Šta ima bup ratnici? Jbt, nema nikog, ja dežurna budala na forumu. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Aha, ovo je 10-ti dan Ninocka ;)

SB, boli te uvo,glavni si na forumu :D
Locked