Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 7:26 pm
StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 7:15 pm Ej, aj neka neko otvori temu za četovanje u opštim diskusijama, pozove nas, pa ćemo banuti. Ja ne mogu, radim, na fonu sam, pa mi je nezgodno. Aj ako je neko za kompom nek otvori temu i pozove nas.
Pametno :) neka i mene pozovu...ja ne znam sve i da sam za kompom, trenutno se po gradu švrćkam da dođem što kasnije da mu ne nabijam dodatnu nervozu. Čula se sad sa njim nervozan je ko pas, ceo dan na wc šolji kaže sve mu se smučilo.
E sad smo lepo razgranicili gde šta pišemo. Piši ovde kako ti dečko napreduje u skidanju, šta se dešava, a tamo će se zezamo. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Aug 12, 2019 6:25 pm
lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 5:19 pm Ako sam nešto naučila žene umeju da istraju u svemu :) kontam da si jaka po tvojim postovima bih zaključila da nisi drndoš ko ovaj moj. Prihvatila si takvu situaciju i teraš do kraja. Svaka čast.
Ne znam da li si ti mene lepo razumela, ja nisam rekla da tvoj momak lreuvelicava krizu,jer je njemu sigurno dosta teze nego meni,ja se skidam sa manje doze,
tako da sve sto on opisuje,to tako jeste, u tim situacijama se lagati ne moze..
Samo sam komentarisala situaciju “pod kljucem” i to sto te je pitao da mu nadjes bup
Ej, otvorio je Japanac temu za četovanje i sprdnju, tamo se zezamo, a ovde o napretku u skidanju. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

yasujirozu wrote: Mon Aug 12, 2019 7:23 pm
licaninsasela wrote: Mon Aug 12, 2019 6:56 pm O cem se prica?
đes popaje :mrgreen:
Ma na mostu pa me nest drka barba da mu namjestim nest na kompu a ja truba za to. Reko neznam ja to barba pa se on cudi. Trazim di ste pa ne mogu naci onu novu str
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 7:26 pm
StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 7:15 pm Ej, aj neka neko otvori temu za četovanje u opštim diskusijama, pozove nas, pa ćemo banuti. Ja ne mogu, radim, na fonu sam, pa mi je nezgodno. Aj ako je neko za kompom nek otvori temu i pozove nas.
Pametno :) neka i mene pozovu...ja ne znam sve i da sam za kompom, trenutno se po gradu švrćkam da dođem što kasnije da mu ne nabijam dodatnu nervozu. Čula se sad sa njim nervozan je ko pas, ceo dan na wc šolji kaže sve mu se smučilo.
Proci ce mu to sa stomakom za jedno nedelju dana skroz, trebalo bi, ali posle nastupa teška latergija/bezvoljnost, slab san, depresija, jebi ga, pripremite se oboje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 9:38 pm
lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 7:26 pm
StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 7:15 pm Ej, aj neka neko otvori temu za četovanje u opštim diskusijama, pozove nas, pa ćemo banuti. Ja ne mogu, radim, na fonu sam, pa mi je nezgodno. Aj ako je neko za kompom nek otvori temu i pozove nas.
Pametno :) neka i mene pozovu...ja ne znam sve i da sam za kompom, trenutno se po gradu švrćkam da dođem što kasnije da mu ne nabijam dodatnu nervozu. Čula se sad sa njim nervozan je ko pas, ceo dan na wc šolji kaže sve mu se smučilo.
Proci ce mu to sa stomakom za jedno nedelju dana skroz, trebalo bi, ali posle nastupa teška latergija/bezvoljnost, slab san, depresija, jebi ga, pripremite se oboje...
Nema više lorazepama, popili jutros kafu, vidim po njemu da se trudi da bude raspoložen koliko toliko zbog mene. E, sad.. da li će da ga sašije danas, sutra ili za 10 dana kriza najgora ne zna on ne znam ni ja. Ostao mu je ksalol i zoloft. Tako da to kad popije neće imati ništa više od tableta. Ne znam šta sad da očekujem. Kad ne bude bilo tih lekova. Ni sama ne znam koji mu je ovo dan. da li deseti ili deveti.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

lenalena wrote: Tue Aug 13, 2019 8:13 am
StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 9:38 pm
lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 7:26 pm

Pametno :) neka i mene pozovu...ja ne znam sve i da sam za kompom, trenutno se po gradu švrćkam da dođem što kasnije da mu ne nabijam dodatnu nervozu. Čula se sad sa njim nervozan je ko pas, ceo dan na wc šolji kaže sve mu se smučilo.
Proci ce mu to sa stomakom za jedno nedelju dana skroz, trebalo bi, ali posle nastupa teška latergija/bezvoljnost, slab san, depresija, jebi ga, pripremite se oboje...
Nema više lorazepama, popili jutros kafu, vidim po njemu da se trudi da bude raspoložen koliko toliko zbog mene. E, sad.. da li će da ga sašije danas, sutra ili za 10 dana kriza najgora ne zna on ne znam ni ja. Ostao mu je ksalol i zoloft. Tako da to kad popije neće imati ništa više od tableta. Ne znam šta sad da očekujem. Kad ne bude bilo tih lekova. Ni sama ne znam koji mu je ovo dan. da li deseti ili deveti.
Ne razumem se baš u lekove, ali čuo sam da je taj ksalol/ksanaks zesca navlaka, a zoloft je antidepresiv, kad je krenuo da ga pije, po iskustvima ljudi sto sam procitao, trebalo bi kad je vec krenuo da ga pije, da ga pije bar mesec i po, dva, pa valjda postepeno da ga ukine, ili da se ne upušta bas u igru sa njim, jer zna da napravi probleme i zavisnost. Jbm li ga. Ma psihička kriza od bupa je mnogo duga u dosadna. Ja na primer u zadnje vreme dobro spavam, ali sam nocas odspavao samo 3 sata, a dva i po meseca sam bez bupa, sve u svemu, psihička kriza me još nije prošla u potpunosti.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Oj strejtri, gde ste, šta ima, kako se provodite u bitci sa bupom? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Igorborikbl
Posts: 2
Joined: Tue Aug 13, 2019 5:49 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Igorborikbl »

Ćao... Ja sam relativno nov na ovom forumu... Mada sam kroz godine gudranja čitao ponešto... Ja sam na subu već oko 5 godina (računajući i dok sam ga na vrno kupovao)... U mom gradu se opet pojavio dop... I pokušao sam se skinuti sa suba dopom... Što mi je na neki način i pošlo za rukom... Kažem na neki način... Jer nije 100%... Smanjio sam sa kutije dvica i osmica na na kutiju dvica sedmično... I vjerujte ko kaže da kriza nije tolika taj laže... Kriza je ogromna...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Aug 12, 2019 4:41 pm SB i pored sve muke se nasmejah..
Jos da objasnis po kojoj si logici isao i ulepsaj mi dan :D

Danas mi je dan 8. i do malopre mi je tako tesko bilo da sam htela da izadjem iz koze,sve me sastavilo i tremor i srce je htelo da iskoci i imala sam utisak da svaki misic pulsira i za vazduh je bila borba,steglo u grudima,kao da cu da puknem, slika mi je igrala pred ocima,u glavi pritisak..znaci ovo nikakvih pravila nema..
Sad me je pustilo,samo srce sto udara i blaga nervozica u nogama..
Kako si danas, ima li nekog napretka? Ma ništa ne treba da te iznenadi kod bupa, ja dobro spavam u glavnom u zadnje vreme, ali noćas sam spavao samo 3 sata, i još sat i po tokom popodnevnog odmora, a nikad ne spavam preko dana, valjda zato što je tako bilo noćas, pa eto zaspah malo i u toku dana kad sam odmarao.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Igorborikbl wrote: Tue Aug 13, 2019 6:05 pm Ćao... Ja sam relativno nov na ovom forumu... Mada sam kroz godine gudranja čitao ponešto... Ja sam na subu već oko 5 godina (računajući i dok sam ga na vrno kupovao)... U mom gradu se opet pojavio dop... I pokušao sam se skinuti sa suba dopom... Što mi je na neki način i pošlo za rukom... Kažem na neki način... Jer nije 100%... Smanjio sam sa kutije dvica i osmica na na kutiju dvica sedmično... I vjerujte ko kaže da kriza nije tolika taj laže... Kriza je ogromna...
Sta sad planiras?
Locked