Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Tue Aug 06, 2019 11:22 pm ponovno ne citiraš, aaaa!!! :mrgreen:
xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 11:09 pm Pa jbg Yasu,nisu svi tako ekstremno raspolozeni kao ti.. i strejt ko lenjir :D
Izgleda da je za to ne popravlja, a sto se tiče ostalog nadam se da je. :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

yasujirozu wrote: Tue Aug 06, 2019 11:22 pm ponovno ne citiraš, aaaa!!! :mrgreen:
xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 11:09 pm Pa jbg Yasu,nisu svi tako ekstremno raspolozeni kao ti.. i strejt ko lenjir :D
Ma cini ti se ;)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Nego sta Jurke, jbt pa ja sam ladno str :D dal je moguce :D Nadamo se da ce potrajati
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 11:37 pm Nego sta Jurke, jbt pa ja sam ladno str :D dal je moguce :D Nadamo se da ce potrajati
Bolje veruj, nemoj da se nadaš, i ne da će potrajati, nego ostati tako za stalno!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 11:37 pm Nego sta Jurke, jbt pa ja sam ladno str :D dal je moguce :D Nadamo se da ce potrajati
Počni da udaraš recke, a kada zaboraviš koliko je prošlo od poslednje... E to je ono pravo mićana, to je ono sto se kaže str8!!! 8-)
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Begam da se posvetim dragoj, i ona i ja smo predugo str8 u nekim drugim pričama... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ma vazi SB,evo vec sam sigurna u to :D
Trudicemo se ;)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Jurke wrote: Tue Aug 06, 2019 11:40 pm
xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 11:37 pm Nego sta Jurke, jbt pa ja sam ladno str :D dal je moguce :D Nadamo se da ce potrajati
Počni da udaraš recke, a kada zaboraviš koliko je prošlo od poslednje... E to je ono pravo mićana, to je ono sto se kaže str8!!! 8-)
ponavljam ti - nit te znam, a još manje poznajem, al me raduje ko da te znam ;)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 11:37 pm Nego sta Jurke, jbt pa ja sam ladno str :D dal je moguce :D Nadamo se da ce potrajati
ti još više - eee, završila! pusa il par :mrgreen:
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Jurke wrote: Tue Aug 06, 2019 11:40 pm
xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 11:37 pm Nego sta Jurke, jbt pa ja sam ladno str :D dal je moguce :D Nadamo se da ce potrajati
Počni da udaraš recke, a kada zaboraviš koliko je prošlo od poslednje... E to je ono pravo mićana, to je ono sto se kaže str8!!! 8-)
E, baš tako!
Ja dokle god am vodio "dnevnik skidanja" i beležio dane u kojim sam nešto uzimao, ili dane kada nisam ništa (u stvari tih je bilo mnogo manje, a i nisam ih beležio, nego je bilo zgodno da se vidi skok od pređašnjeg ka sadašnjem.. Pa, prebrojiš i vidiš da fali, prvo 1 dan, pa posle nekoliko dana, fale 2-3 dana, pa tako redom..) Kad sam stigao do toga da mi je poslednje uzimanje imalo oznaku prethodnog meseca, od onog u kom sam bio tada, skapirao sam da se ni ne sećam više kako je taj dan izgledao.. To je bio prvi znak da idem na bolje...
A, dnevnik uzimanja sam vodio opsesivno, jedno godinu dana, skoro da nije bilo omašenog unosa/upisa... A, onda me odžepare i sve to nestane zauvek.. Ode telefon, ja nisam uploadovao na neki internet da imam i to nestade.. što je možda i bolje-- mada bi bilo lepo da imam sada da vam pokažem kako je izgledalo
To mi je u poslednjih par godina, jedna od naj-neprežaljenijih stvari koje sam zagubio..
Kad se pogleda ta lista (prvo dana i meseci sa tačnim količinama, čak ponekad i doba dana i način korišćenja: Njonja - Nos, Jezik, pa opet...)
vidi se ogromna šlajfna teksta kojoj nema kraja!! To te prvo spiči u glavu i malko osvesti.. Kad vidiš da si zaređavao dane, nedelje i mesece dan-za-danom, 4mg, 5mg, 3mg, 8mg, 10-12mg, itd... itd.. pa, onda krenulo skidanje: 2mg, 2mg, 1,8mg, 1,5mg, 1,2mg, pa zajeb 2,5mg, pa opet u rutinu 2mg, 1,5mg, itd.. da ne piskaram sad sve...
Do nekih 0,5mg sam beležio baš revnosno...
Onda me pukla depra i ono teško stanje kad vidiš da si pri kraju, pa ne možeš da prelomiš nikako da staneš, nego se tešiš da 0,2mg nije ništa, pa sam to razvlačio skoro mesec i po dana, dok nisam ostao bez kinte, a moji voljeni ukućani i prijatelji nisu hteli ni za cigarete da mi daju, jer su znali da mogu po ceni 1-2 pakle da se ušemim solidno
Uglavnom sam presekao na nekih 0,10-0,15mg na rez, čisto! Tabla Trodona i Bensedina, kuća i 10-tak dana isključenog telefona...

Hoću da kažem da je moguće sve i skroz, samo kad ti dopizdi da robuješ nečemu!
Ja kad sam shvatio da sam robovao poslu na jednoj TV i da me iskorišćavaju, ja sam dao otkaz iako nisam imao ništa da nastavim da radim.. Ali je to bio tako dobar osećaj kad sam zadnji put izlazio iz te zgrade, da sam viknuo: Jeeeejjjjj! Obezbeđenje me pogledalo kao kretena i zamolilo da napustim premise, lokaciju.. hahaha

Taj osećaj treba da se stekne i oseti.. Da si jači, da možeš i da ta mala mrva od tablete nije jača od čovek od 85kg i 181cm!!

Tako da je Jurke i Xana, sve je stvar glave i malo pain-killera.. hahaha.. Naravno i koja nedelja da je imaš da se povučeš sa svetla pozornice..
To je jako bitno, jer je skoro 99% nemoguće ići na isti posao, a prekidati sve dan-za-danom.. Pakleno je teško, mene je spasio otkaz!
A, ti nađi nekih 15-tak dana nekako.. Razboli se za stvarno, opravdaj se firmi papirom neke bolnice, vadi slepo crevo ako nisi, uradi šta god treba...

Ajd, srećno i pozdrav!

PS. Uleteo sam u priču o nečemu, nemam pojma šta ste pričali i odmah prosuo ovu svoju istoriju, bez pardona.. Nadam se da je nekome koristila, meni jeste da se malo podsetim muka i više cenim sadašnji trenutak u životu, koji mi deluje loše, ali je u stvari skroz dobar...
Izvinite na upadu, nastavite gde ste stali, drOgari stari!

ManMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked