Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Sto se tice droge, jedino sam eksere nekad sanjao, ali ne u ovom periodu, i nikad nisam uspeo da se uradim u snu. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sat Jul 13, 2019 9:14 pm
StopBup wrote: Sat Jul 13, 2019 7:49 pm Sorry za off-topic, mada i nije bas skroz off-topic, nego meni svo ovo vreme skidanja jako prija pesma "Tap 011 - Bunda", to sam slusao i pre nego sto sam probao bilo koju drogu, nema dana da ne odslusam tu pesmu, hahahha. :D
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Pa i delujes po malo kao oni dizelasi iz 90-tih samo sto si bezopasan po okolinu

Cuj meni nije trava nikako godila dok sam spustala bup, zapravo nista mi nije tada godilo niti pomagalo, ali kad sam ostavila bup osecala sam potrebu recimo na dva meseca da uzmem dva dima da sklonim onu tezinu sa ramena i tada se resetujem i kao nova sam... tipa pred spavanje... ali ti si jos nestabilan da bi se poigravao sa bilo cim, taj djir moras izbaciti i zaobilaziti, ma imam osecaj da se svaki dan igras sa vatrom i testiras sebe.
Tako sam ja ostavila cigare i isla na mesta namerno gde se pusi i svima govorila - nikada vise!
Kad me spucalo nesto kroz mesec dana sto nije moglo da se kontrolise, nije mi nista preostalo nego da zapalim

Hocu ti reci da nasa podsvest utice i vise nego sto mislimo na nase postupke u buducnosti. Postoje tkzv podsvesne krize koje su produkt upravo tih dogadjaja kroz koje prolazis a misleci e super sam, jer nisam nista uzeo ali mi to preradjujemo preradjujemo pa onda pocnemo da sanjamo da smo uzeli nesto i to je vec znak da si blizu recidivu.Tako sam ja srela jednom svog dilera i videla ga iz daleka, nije me smirilo brdo psihijatara u bolnici i nakon nekog vremena kao iz vedra neba recidiv. I ja sam se sto puta skidala bila cista godinu sama pa sve ponovo dok nisam promenila drustvo ma drzavu na kraju jer dole ne bi prezivela.
Mislis samo da si jak ali plasim se da se nisi dovoljno uozbiljio i preduzeo sve korake da bi sebe zastitio. I sam znas da nije bas sve tako kako ti kazes
Ja sam dve godine upravo tako bio čist kao suza i uzivao u čarima trezne glave. Osecao leto, prolece, zimu, miris snega... I tako iduci i do teretane u mom kraju sretnem svog dilera koji je bio naradjen kao zmaj. Njegove prodorne plave oči sa zenicama uvek skoro nevidljivim su u meni na tren probudile neopisivu emociju. Prošao sam ja pored njega i nije mi padalo na pamet da cu ikad više misliti o tome. Nakon manje od mesec dana sam izašao da odem u teretanu i završio kod njega u stanu i razbio se naravno. Od tada sam postao svestan da je ta skrivena u podsvesti zver vise nego zajebana ma koliko mislio da je kraj sa glupostima. Borba je to neprestana...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Sada sam vec godinama napravio taku distancu prema svima njima da ne smeju ni da mi pridju, a kamoli se obrate. Ne samo to, vec sam i naučio sebe da se sa tim borim. Dugo su me neke stvari minorne asocirale na sam čin fixanja i lomile mi volju. Sada na to ne mislim i naučio sam sebe da se suočim sa time, a ne da guram pod tepih i onda da iskače još vece i gore.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Kladim se da u nekim teskim fazama, tap 011 pada kao budali samar :D

Sto kaze Frajla,a zamisli koji baksuz treba da budes, meni se ispred kuce bukvalno desilo i to presla do komsinice prekoputa, i staje auto na 10m od kuce bas i kako ga videh poceh da se tresem,bez preterivanja, kao duha da ugledah,nije mi dobro i kao bumerang sve iz tog perioda..Koja bolest..
E o tim stvarima ja pricam, da bih to volela da pobedim, tj da budem ravnodusna,a ne znam kako i gde da gadjam i da kad se nadjem u situaciji prosto izbegnem bez neke borbe sa sobom, sad mi samo ostaje da izbegavam..A recidiva se plasim,kao dilera :D Zato sam te i pitala za psihoterapiju ,ja bih zbog toga,sad da imam nekih drugih teskoca i ne..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ja hvala Bogu nemam te okidace o kojima vi pricate. Pricao mi je drug koji je bio navucen na dop i iglu, kako je njemu doktor pricao o tim nekim okidacima u glavi. Recimo kad vidis bus kojim si najcesce isao na semu, pa proradi crv/rovac. Na primer taj moj drug, ima izrazito plave oci, videlo mu se sa kilometar da je uradjen, ali mene jednostavno nije to golicalo kad vidim te utackane njegove plave oci, ja sam radio dop kad se meni radi, a ne kad vidim nekog uradjenog. Meni je droga jako dugo bila omiljena zabava, a i nisam najvise voleo dop, nego eksere, mada me je i to proslo. Jednom je svesno hteo da uzme spric od druga za koga je znao da ima hepatitis, srecom ovaj ni po koju cenu nije hteo da mu da, i ovaj se opasuljio posle par minuta. Sada je na bupu i ima dete. Jednom sam smrkao dop sa tim drugom dok se jos nije bo, snimio sam pandure kako staju, rekao mu, i ovaj prospe dop po betonu. Kad su panduri otisli, ovaj sagrebao sa betona 80% prasine, 20% dopa, mozda jos gori procenat, i napravio dve linije i kaze vuci, ja reko je l' se zajebavas? Kaze on ne zajebavam se, ja reko povuci i moje, tada sam donekle shvatio sta znaci ta zavisnost od heroina. A jednom me je zajebao jedan stariji koman iz kraja, nije mi doneo robu, kad smo se sreli sledeci put, imao je dosta, i hteo je da se oduzi. Otisli smo u neki stek, on je krenuo da lomi limenku od guarane, posekao se, krvlju je pipnuo kesicu, ali ne i robu, ja opet nisam hteo da uzmem. Kaze ovaj ma ne boj se, samo je kesicu dirala krv, ma reko nema veze brate, necu, racunaj kao da si vratio. Posle toga ovaj kaze:"E dobro je druze, nisi ti navucen, da si navucen, i sa govneta bi povukao, dobro, ne bi bas sa govneta, ma kurac, bi i sa govneta! "
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

A koji su razlozi bili sto si prestajao da uzimas bilo sta ali opet nakon negog vremena se vratis starim navikama i druzenju sa gudrom?

Pozdrav iz Grcke:)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Nemas SB, razlikuju se u intezitetu :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Jul 14, 2019 9:12 am A koji su razlozi bili sto si prestajao da uzimas bilo sta ali opet nakon negog vremena se vratis starim navikama i druzenju sa gudrom?

Pozdrav iz Grcke:)
Ma nisam ja nikad ni prestajao, ni ponovo pocinjao, samo sam se nekad drogirao cesce, nekad redje, nekad slabijim, nekad jacim intenzitetom. E onda kad sam se navukao na bup, je bila malo drugacija prica. Jedino sam jos davno na samom pocetku pusio travu 3-4 godine svaki dan. Pazi se meduza ;) I lep provod/odmor. :)
Last edited by StopBup on Sun Jul 14, 2019 10:06 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 9:27 am Nemas SB, razlikuju se u intezitetu :D
Joj znas kakav je bio lik taj sto mi je rekao da sam navucen da bih i sa govneta povukao, hajajahhaja, taj bi bio neki pisac, pesnik, otkud znam. Evo ga sada sa 42 godine vrslja ulicom nekim izgubljenim pogledom, i bez zuba, na metadonu... :(
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ja sam imao pauze, jer sam se bavio profesiono sportom i prosto sam flertovao dugo sa drogama. Sve dok se nisam upustio u strasnu vezu sa njima. Ali i tada smo raskidali i ponovo mirili. Jednostavno sam kada vidim da tonem baš, prestajao ili smanjivao.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked