Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jul 10, 2019 8:09 pm Uzela bih neke tabletcine samo da se naspavam jednu noc, nego ne smem,ne umem ja to da pijem,to bi kod mene zaredjalo,a i ujutru budem koma.. ovako se mucim da zaspim,a u suprotnom da se probudim :D spavala sam 2 dana,ajmo reci ok,mada to i nije ok,nego me jje verovatno stiglo..
Od tad,mucenje do sad..
Ja u prvih 15 dana sam po nekad sibao travu neposredno pred spavanje, pomagalo mi je da bolje spavam, ali preko dana ne...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ne znam, ali mene je od trave jedno vreme hvatala takva paranoja, da molim boga da me pusti,tu sam negde i prestala da je pusim.. Nisam travu pusila ne pamtim..
Mozda treba i ja da pocnem da budem str kao ti :D
Tebi to strejtiranje uopste nije lose,kad malo razmislim hahaha
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jul 10, 2019 8:48 pm Ne znam, ali mene je od trave jedno vreme hvatala takva paranoja, da molim boga da me pusti,tu sam negde i prestala da je pusim.. Nisam travu pusila ne pamtim..
Mozda treba i ja da pocnem da budem str kao ti :D
Tebi to strejtiranje uopste nije lose,kad malo razmislim hahaha


Ma ni ja je ne volim, paranoisem se katastrofa od nje, ali u medicinske svrhe kad sam se napusavao pred spavanje, mi je fino pomogla. Ova sad 2 dima i jedno pivo na afteru se ni ne racunaju. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

;)
Last edited by yasujirozu on Thu Jul 11, 2019 2:38 am, edited 1 time in total.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Wed Jul 10, 2019 7:36 pm
Jurke wrote: Wed Jul 10, 2019 7:25 pm
StopBup wrote: Wed Jul 10, 2019 7:10 pm Od jednog piva i dva dima trave i budes maltene potpuno strejt moja Sanela. Samo sto ti nisi bas upucena u to. ;) Bas me briga, i ne kajem se. Kajao bih se da sam se napio, prepusio trave, ili uzeo neku hemiju, a ovo sto sam ja uzeo nije nista, mada necu ni to ponavljati sigurno u skorije vreme. :D
Klasično zavaravanje sebe, dokazao si to vec pričom o tome da neces ni piti, a još kako si pio još si i zadimio uz to. Bilo to jedno pivo ili dva, dim ili pet ti to jesi uradio, a posto si video da mozes i nije ti pravilo problem, lako mozes i drugi put... Necu da gnjavim i da me pogrešno shvatiš, ali čuvaj se te priče, kad ti kaze brat. Lepo kaze Sanela, to ti je klasična zavisnika priča, ma koliko benigdno izgledalo pivo i dva dima trave, a mislim da to znaš i sam i aj da ne palamudim ja to ovde sad jer ni sam nisam bolji...
Hvala bro na savetima, znam ja sve to. Napisao sam da ni ovo necu skoro ponavljati, kad prodje jedno godinu dana da sam cist od bupa, tada cu tek smatrati da sam uradio nesto jako znacajno. Mada znam i sada da bup i spid nikad vise u zivotu necu uzeti, tu se naravno racuna dop i kokain, mada te dve droge sam uzeo smesno malo puta, pa nisu skkoro vredne ni pomena.
Najlepši je osjecaj kada dani prestanu da se broje. Kada ni ne misliš o tome.
Kada budeš zaboravio kakav je rad i sta to bese bup i ostale zanimacije i uplivas u pravi život tada na umu samo treba da imas kakav je pakao sve ovo vezano za droge... Tada je ono pravo... Ja sam to doživeo, ali sam se spotakao ni ne smem da pričam koliko glupo i vratio priči koja me je unazadila. Iako sam sve vreme kao i ti uzoran i čovek izgledom i ponašanjem i ne primecuje se spolja toliko sta nosim na ledjima vec 15 godina, vise mi je muka. Nisam ja umoran od života, život se umorio od mene samog. :mrgreen: Pisao sam svoju ispovest, ali kada sam hteo da je okačim samo je nestala i mrzi me ponovo da kuckam. Prilično smo slican zivot vodili, a i stariji sam samo godinu. Sa tom razlikom da sam ja i suprug i roditelj vec jako dugo...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Wed Jul 10, 2019 8:09 pm Uzela bih neke tabletcine samo da se naspavam jednu noc, nego ne smem,ne umem ja to da pijem,to bi kod mene zaredjalo,a i ujutru budem koma.. ovako se mucim da zaspim,a u suprotnom da se probudim :D spavala sam 2 dana,ajmo reci ok,mada to i nije ok,nego me jje verovatno stiglo..
Od tad,mucenje do sad..
Joj Ana da je mene makar stiglo tako jednu noc prošlog puta kada sam se skidao na suvo. Nego me je kinjila nesanica dobrih 6 meseci... Nikad kraja... Sada jos uvek nisam imao vecih problema. Tu i tamo neka noc u bolovima i nervozom nogu.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Wed Jul 10, 2019 8:48 pm Ne znam, ali mene je od trave jedno vreme hvatala takva paranoja, da molim boga da me pusti,tu sam negde i prestala da je pusim.. Nisam travu pusila ne pamtim..
Mozda treba i ja da pocnem da budem str kao ti :D
Tebi to strejtiranje uopste nije lose,kad malo razmislim hahaha
Ja nesmem ni da pomislim na travu, teške paranoje imam od nje...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Wed Jul 10, 2019 10:02 pm

Najlepši je osjecaj kada dani prestanu da se broje. Kada ni ne misliš o tome.
Kada budeš zaboravio kakav je rad i sta to bese bup i ostale zanimacije i uplivas u pravi život tada na umu samo treba da imas kakav je pakao sve ovo vezano za droge... Tada je ono pravo... Ja sam to doživeo, ali sam se spotakao ni ne smem da pričam koliko glupo i vratio priči koja me je unazadila. Iako sam sve vreme kao i ti uzoran i čovek izgledom i ponašanjem i ne primecuje se spolja toliko sta nosim na ledjima vec 15 godina, vise mi je muka. Nisam ja umoran od života, život se umorio od mene samog. :mrgreen: Pisao sam svoju ispovest, ali kada sam hteo da je okačim samo je nestala i mrzi me ponovo da kuckam. Prilično smo slican zivot vodili, a i stariji sam samo godinu. Sa tom razlikom da sam ja i suprug i roditelj vec jako dugo...
Dobro je da imas zenu i decu, i nadam se da ces sada jednom za svagda resiti i taj problem sa bupom. E sad sto se tice kasnije borbe sa dopom, tu nisam bas kompetentan da ti kazem sta da radis i kako da se ponasas, jer ja hvala Bogu sa tim govnom nisam imao problema.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Yasujiro se samo smeje i podjebava, a ne pise sta je on radio na Exitu. Evo ja nisam bio na Exitu, bio sam malo na afteru, i srknuo jedno pivce i povukao "mahinalno" 2 dima trave, hajajhajajahah, a sta je Yasujiro radio u N. S. ostaje enigma. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Thu Jul 11, 2019 10:34 am Yasujiro se samo smeje i podjebava, a ne pise sta je on radio na Exitu. Evo ja nisam bio na Exitu, bio sam malo na afteru, i srknuo jedno pivce i povukao "mahinalno" 2 dima trave, hajajhajajahah, a sta je Yasujiro radio u N. S. ostaje enigma. :mrgreen:
Zar nisi provalio da nisi provalio ??!! :o
Za preko 4000 postova jos ne znas je li Yasu strejt ili ne??!!
Locked