Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

sanela wrote: Fri Jul 05, 2019 9:59 pm U off topicu ste, samo da vas upozorim.
Hvala Sanela, nego nesto nema ljudi na forumu, 95% se pise na ovoj temi, pa nekad se malo zanesemo, jer jako slabo ima ljudi na bilo kojoj drugoj temi ili uopste i na drugim poglavljima, u off-topicu niko ne pise vec duZe vreme :(
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Fri Jul 05, 2019 10:05 pm
sanela wrote: Fri Jul 05, 2019 9:59 pm U off topicu ste, samo da vas upozorim.
Hvala Sanela, nego nesto nema ljudi na forumu, 95% se pise na ovoj temi, pa nekad se malo zanesemo, jer jako slabo ima ljudi na bilo kojoj drugoj temi ili uopste i na drugim poglavljima, u off-topicu niko ne pise vec duZe vreme :(
I ja sa primetio to. Dal je moguce da se vecina njih okrenula dugoročnom odrzavanju i ne žele ni da diskutuju o problemu zavisnosti i ne pomišljaju da započnu proces skidanja?!
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Iskreno ja sam se rekao bih prilično lepo ustalio na 0,7,mg. Sadaa bih možda još neki dan ostao na toj dozi, a onda idemo na 0,5.Par dana sam bio u problemu da istrajem u odluci da popodnevnu dozu na koju sam navikao izbacim. To sam rešio svakodnevnim šetnjama peške rekom sa mojim najmilijima. Prosto sam zaboravio na nju, a nagradjivao boljim dejstvom jutarnje doze.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote: Fri Jul 05, 2019 3:44 pm Mora da ste bancili na exitu pa vas nije bilo celo prepodne:)
:D :D :D Je li moguce da si ovo napravila sa samo malesnim pominjanjem Exita??!!

Cak si i Sanelu prizvala, koju dugo nismo "vidjeli" 8-)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Fri Jul 05, 2019 10:17 pm Iskreno ja sam se rekao bih prilično lepo ustalio na 0,7,mg. Sadaa bih možda još neki dan ostao na toj dozi, a onda idemo na 0,5.Par dana sam bio u problemu da istrajem u odluci da popodnevnu dozu na koju sam navikao izbacim. To sam rešio svakodnevnim šetnjama peške rekom sa mojim najmilijima. Prosto sam zaboravio na nju, a nagradjivao boljim dejstvom jutarnje doze.
Svaka cast!! Znam da nije lako sve to raditi u hodu sa obavezama oko klinaca, ali dobro ti ide!!
Neka te malo tu.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka wrote: Fri Jul 05, 2019 11:04 pm
Frajla wrote: Fri Jul 05, 2019 3:44 pm Mora da ste bancili na exitu pa vas nije bilo celo prepodne:)
:D :D :D Je li moguce da si ovo napravila sa samo malesnim pominjanjem Exita??!!

Cak si i Sanelu prizvala, koju dugo nismo "vidjeli" 8-)
Iskusenja vrebaju sa svih strana:)
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Fri Jul 05, 2019 11:12 pm

Svaka cast!! Znam da nije lako sve to raditi u hodu sa obavezama oko klinaca, ali dobro ti ide!!
Neka te malo tu.
Bijemo bitku, evo sada upravo pričam sa suprugom o tome sta i kako kada se dodje do nule i krene sve sto tada krece. Pa i nakon toga. Kako da se suprodstavim momentima kada krene rovarenje u glavi. Jer ako do njih dodje, a verujem da su neizbežne, duge i neprospavane noci budu pune fleseva iz prošlosti. Kajanja i mislima o propuštenom. To želim preduprediti da nekim slučajem nebi poklekao kao prošli put. Sada sam drugačije postavio celu priču. Deluje dostižno sve vise i sve lakše.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Fri Jul 05, 2019 11:23 pm
Ninocka wrote: Fri Jul 05, 2019 11:04 pm
Frajla wrote: Fri Jul 05, 2019 3:44 pm Mora da ste bancili na exitu pa vas nije bilo celo prepodne:)
:D :D :D Je li moguce da si ovo napravila sa samo malesnim pominjanjem Exita??!!

Cak si i Sanelu prizvala, koju dugo nismo "vidjeli" 8-)
Iskusenja vrebaju sa svih strana:)
Večeras Cane dominira Exitom, upravo ga slušam na tv. 😀
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Sinoc sam legao pod euforijom i sa puno planova sta i kako u budućnosti. Bas sam se lepo osecao i zaspao sam kao beba. Jutros zvoni sat i ja se budim u nekoj odvratnoj jezi i koja me prožima onako žestoko intenzivno. Odmah fleš unazad u jutarnje osecaje budjenja bez dopa. Rekoh sebi dal je moguce, sanjam li. Leva ruka i levo koleno i kuk u bolovima i uokčeni do te mere da ruku ne mogu da podignem, a na noge ne mogu da stanem čitavih 10 minuta. Nekako se pridigoh i misli počeše da se sredjuju. Skontao sam na kraju da sam čitavu noc spavao otkriven i u nekoj neprirodnoj pozi, ali ne beše ni malo prijatno. Prosto sam se skroz na trenutak vratio onim odvratnim osecanjima u zikri od horsa. Tako da ako bi mi ikad, mada sumnjam da hoce, palo na pamet da razmišljam o upotrebi istog samo se setim ovoga od jutros... Bilo, ne ponovilo se više nikad.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke,mozda je i od loseg polozaja, polako..
Jeza se meni desava vec neko vreme,nije mi strasna ,pa je i ne pominjem,cak mi i prija kad mi prostruji kao neki hladan talas u toku ove vrucine..
Desavaju mi se i te kratkotrajne promene toplo - hladno..
Ali bukvalno na sekunde u talasima..
Neke velike promene -nemam!
Ustani lepo,razbudi se, mozda te nece ni drzati dugo..
Sto se mene tice, sinoc sam se bas namucila,nervoza u nogama,ali samo levoj i to ne drzi isti tempo,nego drzi,pa pojaca na kratko i tako varira..Poludela..
Vrtela se non- stop i sad sam ustala, istusirala se,pijem kafu,povratih se..

Sve u svemu,opet ne mogu da se zalim da je lose, jer zaista mi je podnosljivo sve do sad..
A juce sam imala i kao neki osecaj u grudima,ali samo pri izdahu ,ne mogu to da objasnim, kao kad te uhvati neki los predosecaj i drzalo me je ceo dan..
Locked