Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Jul 05, 2019 3:44 pm Mora da ste bancili na exitu pa vas nije bilo celo prepodne:)
Ja sam bancio na njivi, juce od 4 popodne, do danas u 6 ujutru, smorio sam se kao mac u kamenu, bar da sam nesto radio, samo cuvao opremu od nocnih posetilaca, i bio tu ako sistem slucajno zastane. Sto se tice Exita, nista ove godine. Mozda malo na after ako navatam nekoga od strejtera sutra, prekosutra. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Da odem sam necu, znam masu na tim dogadjajima, znam da se moram paziti one inercije o kojoj sam pisao. :mrgreen: Svez sam ja jos uvek jako, da bih se kurcio da sam odem na zurku, pa kao nema veze, koga navatam. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Previše opuštanja vodi u nezgodne situacije koje nisu bas pogodne nama koji znamo kako da opravdamo na svaki moguci način grešku u napred i upustimo se u nju lagano. Znam to vrlo dobro. "Samo večeras, a sutra ce sve biti ok." Hoce, ali malo sutra..
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Zato misli na drugu stranu skroz. Nekoga sam čitao na forumu, sada već neznam tačno koga, ;) (Počeo sam opasno da zaboravljam.) :mrgreen: da je najbolje posle skidanja promeniti navike i neku rutini iz korena... Bukvalno i stranu kreveta na kojoj spavamo pa na dalje sve moguce. E da mislim da je Frajla o tome pisala. 😅
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Sedim sada sa klincima na sportskim terenima i posmatram tri devojčice koje se teturaju sa loptama i ispuštaju neartikulisane zvuke. Ometene su u razvoju...
Smorih se, jer neko se rodi sa problemima koje nosi celi život, a neko taj zdrav zivot rodjenjem dat upropasti svojom glupošću...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ziva i ja.. Da je srece da se moze na Exit,a Jurke,a planira se biti str :D

SB svesno kaze da je jos rovit,ali bi na neki after :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 6:18 pm Ziva i ja.. Da je srece da se moze na Exit,a Jurke,a planira se biti str :D

SB svesno kaze da je jos rovit,ali bi na neki after :D
Ooo da, bas bi lepo bilo, ali ne da mi se mnogo o tome da mislim. 😅
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

StopBup wrote: Wed Jul 03, 2019 8:01 am Ti i ja malo drugacije razmisljamo o samom bupu, jer ti si sa bupom sredio svoj zivot, sklonio se sa ulice, nasao neki svoj mir, kod mene je drugacije, ja sam tek sa bupom shvatio sta znaci zavisnost od psihoaktivne supstance. Ja se nisam mnogo opterecivao sta posle bupa, zivotna energija postoji, samo joj treba dati sansu da se ispolji i ne posustajati u svojim namerama ako su zdrave.

Sto se tice ostalih tableta, ja ni jednu nisam popio, sem dodataka ishrani, ali ako neko misli da ce mu nesto pomoci u skidanju, onda i nemam nesto puno protiv pomocne farmakologije, samo da to bude privremeno, i jedno sigurno znam, a to je da niko zdravlje nije kupio u apoteci.

I da, ja sam se sa bupom iskljucivo drogirao, to je jos jedan od razloga zasto imamo drugaciji pogled na bup...
E pa to jeste velika razlika.
Od kad se pojavio Buprenorfin kod nas, pojavili su se i njegovi novi korisnici..odnosno zavisnici kojima je on prva droga.
To je nesto sto ja uvek zaboravljam.
Jer samo oni koji su imali vece i mnogo teze probleme, kao sto je heroin itd..oni mogu da dozive Bup kao nesto pozitivno, i da uz malo srece naprave taj neki preokret u zivotu.
A oni koji su se navukli na Bup tako iz prve, i bez nekih opravdanih medicinskih razloga..to je vec nesto drugo..
Buprenorfin je u sustini namenjen za Heroinske i zavisnike od teskih droga.
Tako bi bar trebalo da bude..
Sa druge strane mozda je i bolje navuci se na Buprenorfin nego na heroin, ako si vec sklon navlacenju..dodje kao manje zlo.
Mislim da je vama koji niste imali ta prethodna iskustva sa tezim drogama, ipak malo lakse da se skinete sa Bupa.
Ali se slazem da ne pricamo bas o potpuno istom problemu..
Kada su ljudi presli sa Heroina na Buprenorfin, mnogi su zahvaljujuci njemu ostali u zivotu..jer su pre toga padali kao muve.. i onda je normalno da se to ipak dozivi kao nesto pozitivno.
Sacuvati glavu na ramenima je ipak najvaznije.
Zato mnogi iz tog heroinskog ugla i gledaju na Buprenorfin kao na decju igru..
Bez neke prepotentnosti i ubedjenosti...ali se mnogi bas i ne opterecuju brzim skidanjem sa njega.
Kad neko iza sebe ostavi 10,15 godina pakla..njemu je svaki dan rodjendan, pa bilo to sa Bupom ili ne..
...
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

A tek o afterima... To je tek priča, verujem da se svi slazemo .
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 6:18 pm Ziva i ja.. Da je srece da se moze na Exit,a Jurke,a planira se biti str :D

SB svesno kaze da je jos rovit,ali bi na neki after :D
Videcu, sutra ili prekosutra, sa bratom rodjenim koji je strejter, skoro, nekad cugne i zavari, ali je skroz upucen u moj problem, tako da ako odem, ici cu sa njim. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked