Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Tue Jul 02, 2019 5:37 pm
xxxana wrote: Tue Jul 02, 2019 2:13 pm Tek sad vidim koliko su jake ove male doze
upravo tako, i to je ono kaj ljudi koji su na dozama od 8/16/24/... nit mogu, nit žele konstatirat - u pitanju je strahovito potentan lijek, a da bi se to i odista - iskustveno, a ne ovako putem riječi - spoznalo, mora se krenut u smanjivanje, što a priori ljude odbija: navikli su na bigger is always better

između doze od 32 i 8, pa onda 8 i 4, paradoksalno i neintuitivno, nema velike razlike... problem nastaje kad ga želiš u potpunosti eliminirat, dakle, doze od 1 i manje, jer se upravo tad on počne unezvjereno ponašat, grizuć i urlajuć da ga se ne ukloni

iz ovoga slijedi, i to treba podvuć, kak frajla nije mekušac što se spuštala na način na koji jeste, već je po srijedi in vivo dokaz sprege, kako dužine uzimanja, tako i ophrvanosti centara o kojima i dalje malo znamo, kolosalnošću buprenorfinove snage

zajeban lijek, za zajebanu bolest ovisnosti - valjda to tako mora...
Baš zajeban. Spoznao sam koliko, jer sam posle 24 i više mg bupa naglo prekinuo. Bez ikakvih lekova, pripreme, razmišljanja i plana... Silom prilike. I mozes misliti kako je on zaurlao u meni kada je navikao da ga dopunjujem nekada i sa po tablom celom, a sto tablom nemoj me pitati, glupost čista znam i sam. Tako me je sjebao nekih 6 meseci da nisam znao dal tome ima ikada kraja. U toku apstinencije sam jednu noc došao motajuci po glavi i rostiljajuci u krevetu na ideju da iz jedne knjige izvadim listic na kojem sam skrcao na stotine bupova. Stavio sam ga pod jezik i dal mi veruješ da sam posle 4 meseca odspavao do jutra kao beba. Za ne verovati. Placebo ili jebeno jak lek neznam ni sam da to objasnim. Mozda i jedno i drugo. :roll:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Tue Jul 02, 2019 1:26 pm
Jurke wrote: Tue Jul 02, 2019 5:54 am
Ninocka wrote: Tue Jul 02, 2019 2:11 am
Kod nas mora na recept, ili ako imas neku" vezu " u apoteci. U CG se sve preko veze zavrsava .
Nedavno je neko na forumu bio nasao apotelu koja ga je imala u Bg ... e sad , nedje kod Beogradjanke, ili kako vec. Iscimaj se , nacices ga.
Ja ga nisam pila jer je meni pritisak grozno nizak bio pa nisam smjela.
Probacu kod mene u kraju ima apoteka u kojoj bi mogao naci, a ako ne videcu po Bg tamo ce se naci sigurno. Mnogo je bitno prespavati noc i odmoran započeti dan. Lakše se onda srede misli... ;)
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nema placeba sa bupom...on je mnogo namazan da bi se klasifikovao pod “placebo”

Imajte na umu da bup postoji u dozama od 0.2 i 0,4 mg pod imenom temgesic i svrstava se pod stong pain killers
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Yasu,zanimljivo,u toku skidanja osetiti lek kog si spustio dozu..
Mogu misliti kako to zvuci zavisniku na min.osmici.. ;)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Bar imam realniju sliku o leku,citala sam nesto na tu temu o duzini stabilizacije,tj,o nacinu skidanja,da je podnosljiviji prestanak kad stabilizacija na tim nekim manjim dozama traje duze..E sad ko zna..
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

svakako se treba stabilizirat na netkoj dozi prije - a ako je cilj potpuni prekid - daljnjeg smanjivanja, no, nigdje nećeš nać pouzdno, što to znači u kontekstu konkretne vrijemenske odrednice; to jest, naćićeš na mnogo mjesta, mnoga iskustva, i onda ta konfuzija, umije bit više odmažuća, do li od pomoći...

najjednostavnije je osluškivat tijelo, i procijenit kada je došao taj momenat, jer naprosto, univerzalne formule nema
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ziki wrote: Tue Jul 02, 2019 4:40 pm

Sve ono sto sam ja pisao u proslosti moze da se posmatra kao neko moje sagledavanje stvari a ne kao moja licna odluka.
To, kako sebi upumpavati zivot nakon bupa je nesto sa cim se svako suocava, i to je tema koja svakome dolazi na dnevni red.
Sustina je da zivot koji te navede na to da posegnes za drogom.. je isti taj zivot kome se posle vracas.
Zasto mislite da se nesto promenilo u medjuvremenu..jer ako niste promenili taj svoj zivot ona se vracate isto njemu, u kome ce se opet projaviti vasa licnost koja ce mozda opet traziti nesto vise..kao sto je droga.
Jedino ako vi mislite da ste tokom terapije Buprenorfinom sazreli i uzrasli u jace licnosti nego pre..i da ste postali neko ko ce lako reci NE.
To moze biti tako, ali jedino ako ste se bavili upravo tom temom - kako ziveti posle... a ne tehnickom skidanju sa Buprenorfina, smanjenjem doze i ukidanjem.
Zato sam mnogo puta spomenuo to pametnije raspolaganje vremenom za vreme terapije.. gde se stvaraju neki drugi uslovi u kojima ce to skidanje biti jedan mnogo laski proces.

A sto se tice zamenom Bupa sa sakom drugih lekova.. ja i dalje mislim da je to kontra produktivno.
Jer reci da je sve to kao privremeno je mac sa dve ostrice kad se radi o lekovima...zasto bi neko gutao masu drugih lekova umesto to jednog Buprenorfina...
Pa taj Buprenorfin je valjda privremen, i on bi trebalo da bude ta zadnja stanica ka skidanju.
Meni je nelogicno traziti zamenu za nesto sto je u stvari vec zamena..
I prilicno tacno u odnosu na moja razmisljanja.
Ti i ja malo drugacije razmisljamo o samom bupu, jer ti si sa bupom sredio svoj zivot, sklonio se sa ulice, nasao neki svoj mir, kod mene je drugacije, ja sam tek sa bupom shvatio sta znaci zavisnost od psihoaktivne supstance. Ja se nisam mnogo opterecivao sta posle bupa, zivotna energija postoji, samo joj treba dati sansu da se ispolji i ne posustajati u svojim namerama ako su zdrave.

Sto se tice ostalih tableta, ja ni jednu nisam popio, sem dodataka ishrani, ali ako neko misli da ce mu nesto pomoci u skidanju, onda i nemam nesto puno protiv pomocne farmakologije, samo da to bude privremeno, i jedno sigurno znam, a to je da niko zdravlje nije kupio u apoteci.

I da, ja sam se sa bupom iskljucivo drogirao, to je jos jedan od razloga zasto imamo drugaciji pogled na bup...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jul 02, 2019 7:39 am Znam SB,svi na obicno glup nacin i ulazimo u tu pricu..I ne mogu da se vratim u taj neki period,jer sam ga i zaboravila i kako uopste izgleda biti skroz str..Sve sam to bila na mesec-dva najduze..I ovaj buprenorfin racunam u to..Kako si ti?

Nemoguce da si zaboravila, mozda se trenutno ne secas, ali mozes da se podsetis perioda kakva si bila pre ulaska u pricu sa drogom. Ja se bas dobro secam, i detinjstva i perioda posle puberteta. To mi bas olaksava celu pricu, i polako osecam da postajem onaj stari, ali naravno, pun oprez je uvek prisutan, ne zalecem se nigde.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Tue Jul 02, 2019 2:11 am
A ti Sb nemoj vise slusajno da si se ikad drogirao. Ovako da te Bog pogleda da sve s andjelima zavrsis , to brate moze samo jednom!!
Naravno da necu. U stvari dace Bog da ostanem pribran. Znas da sam se svaki dan molio Bogu i kad sam se drogirao, ima tu nesto. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Znam Yasu da necu naci pouzdano i ne trazim,trazila sam kad sam tek imala u planu skidanje i uglavnom sam nailazila na kukanja, i znam kako to sve utice na psihu..

SB ne bukvalno zaboravila period,vec to neko stanje duha,ne mogu da steknem taj osecaj sada, secam se da sam i pre drogiranja bila u gasu, i kao dete energicna,trenutno sad iz ovog stanja dostici to,tesko..
Da se secam ko sam bila sa te neke spoljasnje strane (sport/nacin zivota i to) i nemam neku korist od toga,znam sta tu treba da radim, vise me zanima to neko unutrasnje stanje posle bupa,jer na njemu je lazno..A o tome i govorim,to neko prirodno stanje nisam imala godinama..
Locked