Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jun 26, 2019 8:23 pm Jesam,od danas..
Odlicno. Jeste da ga ja nisam pravilno ni uzimao, niti spustao, ali sam slusao iskustva drugih ljudi. Kada budes blizu potpunog prestanka, onda bi trebala da se naviknes da dozu uzimas samo ujutru, i da posle ne mislis o bupu. Isto kada budes na 0,2, do koliko sam skontao da planiras da spustas, pre potpunog prestanka se cak neko vreme mozes navici i da ga uzimas samo jednom u toku 2 dana, pa onda potpuno da ga izbacis. To uzimanje bupa 2 ili vise puta dnevno, je neka navika iz "proslog zivota". On deluje jako dugo, moze se uzimati komotno jednom u 48 sati, i nista da ti ne fali. Znam i po sebi kada sam pocinjao da ga uzimam. Prvu noc sam spavao 10-12 sati, drugu posle bupa isto toliko, a znam i sada kad sam smanjivao, problemi sa snom su se javljali tek kada ne uzmem cela dva dana, znaci trecu noc.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Veceras sam premotaovao film o prilicnom delu mog zivota, najvise sam premotavao i analizirao one delove kada sam probao i drogu, i kada sam poceo da se drogiram, i shvatio kakva sam nevidjena debilcina(blago receno) ispao sto sam to uradio, sa posebnim naglaskom na onaj deo kada sam odlucio da pocinjem da se drogiram. U glavnom, meni to apsolutno nije trebalo, ispao sam idijot, jako sam se zajebao i prevario. Nemam sada snage da pisem o tome, moram da spavam, moram ujutru rano da ustanem. Hvala ti do neba Licanine, ne znam da li bih to uradio da danas nisam to od tebe cuo. Padalo je meni to na pamet, da se preispitam oko toga, zasto sam uopste poceo da se drogiram, ali to je bilo onako u prolazu, i nikad nisam to stvarno uradio do veceras, dok u danasnjim diskusijama to nisam cuo od tebe.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Frajla,pominjala si psihoterapiju,koliko ti je pomogla?

SB,pa tako nekako,glavni problem mi je san,jer ne znam zasto imam ovakav problem sa snom,jedva sastavim po 3h i to u prekidima,sinoc spavala nisam,preksinoc sam spavala neka 4h i to verovatno,jer me je stiglo sve..Osecam se iscrpljeno..Sve traje ajde da kazem 10-15 dana i kao da nisam svoja..
Nastavi sa preispitivanjem,treba se zaista posvetiti i dusevnom i mentalnom zdravlju,zavisnost je i mentalni i emocionalni problem,to je onaj deo gde se boris sa sobom,mozda jesi dosao do nekih saznanja,ipak nastavi,treba kopati po sebi,ono sto je najbitnije je da si poceo da razmisljas o tome..
Da i ja sam planirala da,kad dodjem do neke krajnje doze,idem tako na svaki drugi dan..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Xxxana psihoterapija je uvek dobrodosla, posebno sada kada si pri samom kraju, mozda dobijes nesto za spavanje ako lose spavas... ako zaredjas jos koji dan ili nedelju bez spavanja izgubices dosta snage.
Ja i dan danas idem na psihiterapiju jer uvek moze nesto da se poboljsa u zivotu, ali dok sam se skidala sa dopa tada je tema psihoterapije bila prevencija recidiva i ucenje o coping mehanizmima... u svakom slucaju dosta pomaze i ako si u prilici sa ides od srca preporucujem
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jun 27, 2019 7:50 am Frajla,pominjala si psihoterapiju,koliko ti je pomogla?

SB,pa tako nekako,glavni problem mi je san,jer ne znam zasto imam ovakav problem sa snom,jedva sastavim po 3h i to u prekidima,sinoc spavala nisam,preksinoc sam spavala neka 4h i to verovatno,jer me je stiglo sve..Osecam se iscrpljeno..Sve traje ajde da kazem 10-15 dana i kao da nisam svoja..
Nastavi sa preispitivanjem,treba se zaista posvetiti i dusevnom i mentalnom zdravlju,zavisnost je i mentalni i emocionalni problem,to je onaj deo gde se boris sa sobom,mozda jesi dosao do nekih saznanja,ipak nastavi,treba kopati po sebi,ono sto je najbitnije je da si poceo da razmisljas o tome..
Da i ja sam planirala da,kad dodjem do neke krajnje doze,idem tako na svaki drugi dan..
Verovatno ti se organizam zasitio bupa, pa ti ga je preko glave. I zivci rade svoje, ne zznam, ja to sudim po svom subjektivnom osecaju. Ja se secam pred ono moje predzadnje skidanje, krajem 2016.-e, uzimao sam nekad pola osmice, nekad celu, san mi se bio bas poremetio, i od tih doza, meni se desavalo da cak ni ne zaspem celu noc, ili da mi treba jako dugo da zaspim, kada ipak zaspim, pa probudim se u takvom stanju da mrzim sebe i ceo svet, skoro pa da pomislim da je bilo bolje da se nisam ni budio. Onda sam ga od jednom bacio, ali sam krenuo da "se zanimam" brzinama. Nisam ja tako planirao, mislio sam jednom, ili dva vikenda, ali onako debelo vec poremecen od bupa, i u krizi, svidelo mi se da idem na rejvove, pa sam isao svaki vikend. Mozes probati da popusis trave pred leganje, koliko ja znam, kod doktora radite samo test na opijate
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Xxxana, ako nisi bila stabilna na 1 mg trebala si sacekati dan dva sa drugim smanjivanjem. A to da li si stabilna ili ne, znas po spavanju. Iscrpices sve rezerve
Last edited by Frajla on Thu Jun 27, 2019 9:23 am, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Mozda bi ipak bilo najbolje da ti kad imas vec dvojke, budes sad lepo par dana na pola dvojke, i to da probas da uzimas samo ujutru. Ziki kaze da ta druga doza u toku dana zna da poremeti san! Bar se ja tako nesto prisecam. Ne znam, samo budi oprezna, nemoj sebi da napravis neko sranje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Stopbup....
Velika je razlika u 2 mg i 0, nesto mg
Sve preko 2 mg ti pokriva receptore pa se jos uvek osecas dobro i sutradan
Doze od 0.nesto te ne pokrivaju toliko dugo zbog poluzivota.
To sto je Ziki pisao je bilo o vecim dozama.
Ja sam uzimala oko 8 ujutru i oko 2 popodne bas da bi mogla spavati, a drugu sam izbacila tako sto sam pocela da je uzimam u 3, pa u 4 pa u 5 pa u 6 popodne i osetila sam da mi ne treba vise i ustalila se na jutatnjoj samo. Ali tu popodnevnu sam izbacila kada sam bila pri samom kraju. Samo slusati svoje telo, ako vidis da je sve izdrzljivo, sibaj i smanjuj
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Jun 27, 2019 9:31 am Stopbup....
Velika je razlika u 2 mg i 0, nesto mg
Sve preko 2 mg ti pokriva receptore pa se jos uvek osecas dobro i sutradan
Doze od 0.nesto te ne pokrivaju toliko dugo zbog poluzivota.
To sto je Ziki pisao je bilo o vecim dozama.
Ja sam uzimala oko 8 ujutru i oko 2 popodne bas da bi mogla spavati, a drugu sam izbacila tako sto sam pocela da je uzimam u 3, pa u 4 pa u 5 pa u 6 popodne i osetila sam da mi ne treba vise i ustalila se na jutatnjoj samo. Ali tu popodnevnu sam izbacila kada sam bila pri samom kraju. Samo slusati svoje telo, ako vidis da je sve izdrzljivo, sibaj i smanjuj
Cudim se zbog njenog sna, zato sam to pominjao. To kod Xxxane sto cujem da joj se desava, nisam cuo jos ni kod koga. Dobro, nemam ja Bog zna kakvo iskustvo, ali opet imam i sa sobom i sa drugim ljudima sto se tice funkcionisanja organizma na bupu. Bas gadno to sto govori da slabo spava, a na bupu je jos, pa sam pomislio da je ipak mozda pozurila sa smanjivanjem. Ja na primer sinoc, evo skoro mesec dana od zadnje doze, jeste da nisam mogao da zaspim do 3, a legao sam pre 12, mozak mi je radio pun gas, ali kad sam se konacno smirao, zaspao sam, i odspavao 4 i po sata.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Malo za moje norme, ja obicno spavam 7-8 sati, ali za ovu situaciju, ja sam zadovoljan.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked