Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Ninocka wrote: Wed Jun 26, 2019 12:26 am Licanine, pa sta nam ovo isprica :D :D :D Drz' se drugar, jos malo ces doma a ti se ono bjese uvijrk zeznes kad dodjes medju svoje na kopno??!!
( jbt, koliko je ljudi ovdje proslo , ne mogu se vise ni sjetit svega)
evo Nine živ.vruce za popizditi.radio do sest sad bi kao trebo do podne odmoriti.kisa,vlaga,vruce,đungla,gore na borneu ali na indonezjskom dijelu.vezani milju od kopna,krcamo ugljen a jos 5 6 dana.ma da moja boljka je kad dođem doma pa neshvacen,ispačen,nitko me ne dozivljava, pa onda slucajno naletim na neki dobar medikament koji mi mislim si ja pomaze pri prilagodbi,kad ono prc.navlakusa teška,al jebaji ga.i da onda ko zakurac po ovim divljim zemljama se zgodne opasne curke ukrcaju na brod pa svega ima.nekako se jos uspijevam otrgnuti zovu mladog mesa,al me jebe taj miris po brodu,pa se sve mislim da odem malo u izvidnicu,mozda dogovorit masazu,pa malo da pusikam taj shabu.nisam pametan.a necu doma do 11 mjeseca,al nesto kontam kad bi bio siguran da ce zima biti jebena,pa bi onda produzio do proljeca.al opet ak ostanem do proljeca,sagoriti cu ko prepelica.bit cu spreman za ludaru i ovakav nazovimo normalan.ko zna mozda budem dobar doma haha.mozda bi me i zena ostavila da ostanem do proljeca pa mi nece trebati nikakva prilagodba.sve je moguce.nego jel se pomaze ovim pačenicima ovdje?pazi na se
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Ninocka wrote: Wed Jun 26, 2019 12:26 am Licanine, pa sta nam ovo isprica :D :D :D
eto isprico pizdarije da netko ne pomisli da je sve to daj Mare pizde i ajmo dalje ko da se nista nije desilo.ti si tu neka zvijezda vodilja,Repatica,pa usmjeri malo ljude.od mene se ne moze nista pametno cuti.ja zbrda zdola ko Lex,samo sta je on trenutno a opsajdu,a ja satro ok.mada jesam.ziva istina.izolacija majka
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Tue Jun 25, 2019 11:22 pm Opet ja u vezi sa Licaninovim postom. Povrsno si me ispratio na ovoj temi. Nisam ja rekao da nisam zavisnik, samo to nisam postao od dopa, nego tek na bupu. Sta ti nije jasno sa pojmom narkofilija? Nisu svi ljudi koji piju alkoholicari, ali mogu da postanu. Isto tako za drogu, nisu svi ljudi koji se drogiraju narkomani. Svi prvo budu narkofili, neki nikad ne postanu narkomani, a ja sam postao, ni jednom nisam rekao da nisam zavisnik, niti narkoman, samo sam to postao tek na bupu. Daleko od toga kako mi sve ide i kako sam ja sjajan, ne skidam se ja prvi put sa bupa, nego treci, samo ovaj put najozbiljnije, bez prelaska na jebene brzine, plus rekao svojima. Ja znam da nema sile koja ce me naterati ponovo da ga uzmem, nije ti to dop, ipak je to dosta drugacije, mada skinu se ljudi i sa dopa, samo treba bas hteti, problem je sto ljudi zavole taj dop, vrate mu se posle svih krizurina, sa bupom je drugacije, niko ja mislim ne zavoli tako bup, kako neki zavole dop, ja sercom ni te ljubavi za dopom nemam, niti imam prema bilo kojoj drugoj. Jeste da sam najvise voleo ekstazi, ali ne verujem ni da cu njega ikad vise uzeti, ne treba mi ni to.
kratko još ne kuzis ti mene.samo hocu da kazem da nije problem ni u dopu ni u subu.problem je u tebi.još samo ovo SB ali bez ljutnje,nemoj misliti da imam nesto protiv tebe,Boze sacuvaj.svaki covjek koji se skida sa bilo cega naravno da ce u svojoj glavi imati da mu je to garant zadnje skidanje,zar ne?što se patiti ako se misli covjek opet navuci na nesta.čista logika,osim ako je covjek sado mazo ili ovisnik.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

licaninsasela wrote: Wed Jun 26, 2019 1:07 am
Ninocka wrote: Wed Jun 26, 2019 12:26 am Licanine, pa sta nam ovo isprica :D :D :D Drz' se drugar, jos malo ces doma a ti se ono bjese uvijrk zeznes kad dodjes medju svoje na kopno??!!
( jbt, koliko je ljudi ovdje proslo , ne mogu se vise ni sjetit svega)
Slucajno naletim na neki dobar medikament koji mi mislim si ja pomaze pri prilagodbi,kad ono prc.navlakusa teška,al jebaji ga.i da onda ko zakurac po ovim divljim zemljama se zgodne opasne curke ukrcaju na brod pa svega ima.nekako se jos uspijevam otrgnuti zovu mladog mesa,al me jebe taj miris po brodu,pa se sve mislim da odem malo u izvidnicu,mozda dogovorit masazu,pa malo da pusikam taj shabu.nisam pametan.a necu doma do 11 mjeseca,al nesto kontam kad bi bio siguran da ce zima biti jebena,pa bi onda produzio do proljeca.al opet ak ostanem do proljeca,sagoriti cu ko prepelica.bit cu spreman za ludaru i ovakav nazovimo normalan.ko zna mozda budem dobar doma haha.mozda bi me i zena ostavila da ostanem do proljeca pa mi nece trebati nikakva prilagodba.sve je moguce.nego jel se pomaze ovim pačenicima ovdje?pazi na se
_______________________________________________________

Moram se uključiti!!
Video si šta sam podvukao crvenim i uveličao?
NEMOJ MOLIM TE!!
Šabu je samo njihova verzija Amfetamina koji se puši!
Speed-ara teška, a navlaka na njega mnogo jaka!
Normalan speed još i možeš da radiš danima, pa kad se prepuniš i
premoriš, legneš na dan-dva u krevet i iskuliraš.. Ali ŠABU nikako?!!

Nemam ličnog iskustva sa njim, ali sam gledao nekolicine emisija o tome!
Ljudi baš polude od njega! Nije to obična navlaka na amfetamine,
nego ozbiljna navlaka gde si spreman prodati i dušu i majku i telo za samo jedan dim!

Ako su mene slike i prilozi novinara koji su ustraživali to, lagali onda lažem i ja tebe!
Ja sam se prestravio kad sam video šta to uradi čoveku!
Nešto kao onaj ruski "krokodil", sav se raspadneš odjednom.. Zubi, rane po telu, itd..
Mislim da je to najprljavija spidara na svetu, pravi se na još gori i prljaviji način nego li spid po Evropi!
Pa, ako si već na brodu, gde je dosadno, to kapiram.. Pa iskoristi taj momenat za čišćenje tela i uma!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Sun Jun 23, 2019 8:04 pm
StopBup wrote: Sun Jun 23, 2019 2:08 pm
ManMan wrote: Sun Jun 23, 2019 8:39 am
__________________________________________________________________________

Evo, jel smem ja da objasnim i možda stvarno odgovorim na taj simptom?
Iznenadno preznojavanje koje se dešava, posle nekoliko sati od uzimanja bupa, je u stvari reakcija tela i pokušaj tela
da odstrani otrove!
Stvar je ista kao kod heroina.. Dok te piči i radi, dok su ti svi receptori popunjeni dopom, telo ne reaguje nego se
ponaša "normalno", a čim se receptori malo isprazne i dop počne da te popušta, telo samo do sebe
(to je takva postavka našeg bića, da se očisti otrova) počinje znojenje i prolivi, itd.. čak i povraćanja,
što sigurno znaju svi koji su radili dop. Pogotovo na početku, kad si klinac - početnik, ti se našmrčeš dopa i posle 15-20min.
dobiješ nagon da se ispovraćaš! To je to, ista stvar! Telo želi da se oslobodi otrova, pa uključuje sve
svoje mehanizme u tom smeru! Povraćanje je prva linija odbrane, što sigurno znate kad se prepijete alkohola, da obavezno povraćate?!
Pošto povraćanje ne može da oslobodi telo Bupa, onda telo prelazi na "plan B", koji je znojenje do krajnjih granica!

Meni se dešavalo pri kraju uzimanja, da se isto preznojavam iznenada kada uzmem Bup!
Toliko mi je telo bilo napunjeno otrovom, da je samo znojenje i proliv moglo da ga donekle očisti!
Nemojte da se čudite, to će se dešavati stalno!
Ako se preznojavate a uzimate samo 1mg ili čak 0,5 i o,25mg. a ipak se preznojavate, ja bih preporučio da odte kod lekara
da date krv na pretrage. Jer je lako moguće da Vam je jetra otišla u PM!

Ja ima Hep.C i svako neozbiljno ponašanje prema telu mi se osveti začas!
Jedno veče se zeznem i popijem 2 piva i već sutradan ujutru osećam podmukli bol ispod rebarnog luka na desnoj strani!
Jetra se, bukvalno, preko noći "uvećala" za 1-2cm. što je sasvim dovoljno da se oseti bol!
Jetra inače kao organ, ne poseduje receptore za bol, s toga
JETRA NE MOŽE DA BOLI! BOLE SAMO ORGANI KOJE JETRA PRITISKA, PA I REBRA!
Moj iskren savet Vam je da uradite ALT, AST, GGT, pretrage + HOLESTEROL i još par stvari koje su direktno vezane za stanje jetre.
Ja sam, pre nego sam počeo lečenje sa generičkim lekovima, imao konstantno 7-8 godina povećane
Transaminaze (to su ovi AST, ALT) po 5,6-10 puta. Normala je oko 20, a ja sam konstantno imao 100-140!
GGT je pokazatelj koliko je jetra "sklona da dobije tumor" i to je isto jako važan pokazatelj (ako ste HCV pozitivni)
Moj GGT je išao na x10 od normale, što je jako opasno i lekar je rekao da ako ne počnem da lecim HCV što pre,
on misli da imam 70-80% šanse da dobijem tumor jetre u roku od godinu dana!


Eto, to su moja znanja i iskustva!
Pazite jetru, jer drugu nećete dobiti! Bup je dosta opasan za jetru (ne kao alkohol, koji je apsolutno najopasniji za jetru), ali ako se uzima u malim dozama i ne opterećuje se jetra njime, može da se koristi jako dugo.. Ne kažem da treba, niti ikoga podržavam da ostane na terapiji, nego da se skida što pre! Ja da se nisam skinuo sa Bupa, onomad, ne bih mogao sada (pre puna 2 meseca, a potrebno mi je 6 meseci) da uzimam te nove, generičke lekove i da pokušam da izbacim HCV iz sebe..
Npr. moji testovi krvi pre prve pilule su bili isti kao i uvek, svuda povećano po 200-500%.. Sad, posle puna 2 meseca (1/3 terapije)
moji enzimi AST i ALT su se vratili u relativnu normalu oko 20-25.. GGT je spao skoro na 0, iako je bio toliko povećan da sam mogao glat
da odem i kupim sebi grobno mesto.

Ajd, živi bili i Bupa ostavili!
Pozz od ManMan-a
Ja se na bupu nikad nisam preznojavao, niti u opste znojao, jesam ali od fizickih napora, znojao sam se po malo samo u krzi, ili u toku sna, kratkog sna u prvih desetak dana apstinencije, a i posle po malo. Legnem istusiran, probudim se smrdljiv. A na pocetku uzimanja bupa, peglao sam kao popizdeo. P.s. Mada znao je u stvari malo da mi krene znoj na bupu i kad nisam fizicki aktivan, kada se iznerviram.
Zdravo, pročitah upravo da si uspeo da se manes bupa sto i sam pokušavam. Na njemu sam 3 godine. Sve vreme ga nabavljam na crno i neko vreme u početku sam samo njime zamenjivao heroin. Tako da sam uzimao i po tri pa i vise tablete od 8mg. Silom prilika sam morao da naglo prekinem i proveo sam 6 paklenih meseci lezeci i vegetirajuci kao biljka, neispavan uništen bukvalno. Nisam mogao da izdrzim više jer je to išlo u beskonačno st bez trunke nade da ce se ista mrdnuti na bolje. Nisam bukvalno za tih set meseci nijednu noc mogao zaspati pre 4 ili 5 sati ujutru i budio bih se mozda posle sat dva sav nikakav. Vratio sam se bupu, ali sada uzimam polovinu dvojke dnevno i to ujutru pre posla 0,5 i kada dodjem i odmorim opet toliko. Mozes li mi reci nacin na koji si ti uspeo da izadjes iz začaranog kruga? Unapred hvala.
Ne mogu ja jos reci da sam izaso iz kruga. Jos izlazim, jos sam u tom hodniku ta dako kazem prema izlazu. Nema jos ni mesec dana od zadnje doze. Zadnje moje svakodnevno uzimanje je trajalo godinu dana. Uzimao sam nekad, pola osmice, nekad 3/4, nekad celu, ali najcesce celu iz dva puta. Dao sam otkaz u firmi, otisao na selo, 3 meseca sam smanjivao, ali nepravilno. Preskakao dane, pa uzimao mnogo manju dozu nego inace. Kasnije sam preskakao sve vise dana, i uzimao za popravljanje sve manju dozu. Probaj postepeno da smanjujes, po iskustvima ljudi, taj nacin je najuspesniji, samo ja nisam imao zivaca tako da radim, ili probaj da uzimas tako kako trenutno uzimas, pa reskocis jedan dan, pa opet uzmes, neko vreme preskaces po jedan dan, pa onda pocenes da preskaces dva dana, i sve tako. Ja sam se aktivirao i dosta fizicki, vezbam, treniram, ne gluvarim, uvek gledam da nesto radim, a ne da lezim u krevetu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Jun 26, 2019 1:48 am

kratko još ne kuzis ti mene.samo hocu da kazem da nije problem ni u dopu ni u subu.problem je u tebi.još samo ovo SB ali bez ljutnje,nemoj misliti da imam nesto protiv tebe,Boze sacuvaj.svaki covjek koji se skida sa bilo cega naravno da ce u svojoj glavi imati da mu je to garant zadnje skidanje,zar ne?što se patiti ako se misli covjek opet navuci na nesta.čista logika,osim ako je covjek sado mazo ili ovisnik.
Ne ljutim se ja, ono mozda me malo iznerviralo tvoje pisanje sa prizvukom kako je zavisnst ipak neizleciva, a smatram da nije neizleciva, mozda ni ti ne smatras da je neizleciva, samo je meni tako zvucalo. Pisao sam ranije. Bilo je i pozitivnih stvari sto se tice kod mene od bupa, recimo, smrsao sam, vratio se na svoju prirodnu gradju, nemam vise 115kg, nego 92-93, odlicno za moju visinu, dobio neodoljivu zelju da ponovo postanem potpuno cist, i tako to. Nije mi nista dao sto nisam imao, jeste mi pomogao u vracanju onoga sto sam imao u sebi ,pa izgubio na dosta dug period, a to je ludacka istrajnost za nesto sto mi je bitno. Ima necega i sto mi je oduzeo. Na primer, sto se tice devojka/seksa, suv sam od proleca 2017.-e, tada ga skoro nisam ni uzimao, pa sam mogao da svrsim, bilo je pre par pokusaja kada sam ga uzimao svakodnevno, gde nikad nisam mogao da zavrsim stvar. Onda bilo je i onoga sto mi je dao, a sto mi uopste nije treblao, neobjasnjivo nerviranje, sumnja u sebe, strah od nekih najnormalnijih stvari u zivotu, ma necu ni da se prisecam sada...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Stopbup, mislim da ti nas pogresno shvatas, ni pod tackom razno ne zelimo da te obeshrabrimo ili jos gore da ti zelimo neuspeh, to nikako... par saveta pokusaj ipak da prihvatis ili bar razmislis o njima ...
1. Zlatno pravilo u zavisnika jeste “nikad ne reci nikad”
2. Narkofilija, narkomanija... shvati da nije bio bup,zavrsio bi na necem drugom, a to nije narkofilija nego bolest zavisnosti, nisi ni u kakvoj prednosti od drugih zavisnika, slucajeva kao tvoj znam brdo u okruzenju
3. Bolest zvana zavisnost nije izleciva nego zaleciva!

I da..pozdrav licaninu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Jun 26, 2019 9:04 am Stopbup, mislim da ti nas pogresno shvatas, ni pod tackom razno ne zelimo da te obeshrabrimo ili jos gore da ti zelimo neuspeh, to nikako... par saveta pokusaj ipak da prihvatis ili bar razmislis o njima ...
1. Zlatno pravilo u zavisnika jeste “nikad ne reci nikad”
2. Narkofilija, narkomanija... shvati da nije bio bup,zavrsio bi na necem drugom, a to nije narkofilija nego bolest zavisnosti, nisi ni u kakvoj prednosti od drugih zavisnika, slucajeva kao tvoj znam brdo u okruzenju
3. Bolest zvana zavisnost nije izleciva nego zaleciva!

I da..pozdrav licaninu
Jebes prednost, ne pisem ja o prednosti. Samo mi daje dodatno snagu to sto nisam imao problema sa dopom. Mnogi uzimaju bup, jer se boje da se ne vrate na dop, a ja se sada dopa jos vise bojim nego sto sam ga se bojao ranije, jer sam postao narkoman opijatskog tipa, i znam da bi dop sada mogao da mi se svidi vise nego ranije. A i nije bas da nije neizleciva narkomanija. Jedan moj drug iz rane mladosti, bio se navukao na dop kad jje imao 14 godina, skinuo se brzo. Kasnije je poceo da ga prodaje na ulici, nije ga uzimao, prvo na ulici kasnije na kile, nikad ga posle nije uzeo. Jeste samo par puta kokain, u nekoj izuzetnoj prilici. Sada ima nepune 32 godine, zivi sa zenom i dvoje dece, ne znam cime se bavi, ali se ne drogira. Dobro, to je vec filozofija da li je on izleceni ili zaleceni narkoman. Moze se reci da su onda svi ljudi potencijalni narkomani.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Boli me uvo u stvari, neka se zovem kako god, izleceni, ili zaleceni, samo da se ne radim. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Nikad ne reci nikad, ok Frajlo. :D Ali ja mislim da bar mogu da kazem makar nikad vise opijati, mada i za drugo sam u fazonu nikad!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked