Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

xxxana wrote: Mon Jun 17, 2019 5:49 pm SB to je jedna karika,imace ih jos,problem je nauciti da se nosis sa istim..To su poznate i vec vidjene kontradiktornosti svih nas..A stvarno bi steta bilo sad sve da upropastis,ti ne mozes da znas sta ce biti nakon trodona..Uvek ce biti iskusenja..
Jeste xxxana, iskusenja vrebaju na svakom cosku, i ne samo nakon mesec dva, nego i godinu dve tri pet... nakon tri godine mi bup ne pada na pamet, ali da se ne lazemo padne mi na pamet dop samo jos jednom da to osetim, ali od toga samo jos jednom imam nenormalan strah! I to me drzi u nekom miru ako me razumes

Stopbup je skolska prica zalaufano nespremnog skidanja, osecaja da je postao herkules i ne sluteci koliko je blizu vracanju na staro, ali sva sreca pa se ovde pojada pa ga vratite na pravi put...
Ne znam... ne ide na dobro, prerano se pojavljuju mora trodoni itd
Stopbup, kakav ti je plan za naredne dve tri nedelje, mesec sva tri dana? Do kada planiras biti na selu? J
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Jun 17, 2019 10:21 pm
xxxana wrote: Mon Jun 17, 2019 5:49 pm SB to je jedna karika,imace ih jos,problem je nauciti da se nosis sa istim..To su poznate i vec vidjene kontradiktornosti svih nas..A stvarno bi steta bilo sad sve da upropastis,ti ne mozes da znas sta ce biti nakon trodona..Uvek ce biti iskusenja..
Jeste xxxana, iskusenja vrebaju na svakom cosku, i ne samo nakon mesec dva, nego i godinu dve tri pet... nakon tri godine mi bup ne pada na pamet, ali da se ne lazemo padne mi na pamet dop samo jos jednom da to osetim, ali od toga samo jos jednom imam nenormalan strah! I to me drzi u nekom miru ako me razumes

Stopbup je skolska prica zalaufano nespremnog skidanja, osecaja da je postao herkules i ne sluteci koliko je blizu vracanju na staro, ali sva sreca pa se ovde pojada pa ga vratite na pravi put...
Ne znam... ne ide na dobro, prerano se pojavljuju mora trodoni itd
Stopbup, kakav ti je plan za naredne dve tri nedelje, mesec sva tri dana? Do kada planiras biti na selu? J
Bicu na selu sigurno do zime, mozda i preko zime, tacnije dok se ne budem osecao normalno, dok ne zaboravim olaksavanje poslova gudrom. Nemam pojma, ja nemam zelju da osetim nikakav rad, ovo gde sa trebao danas da idem je obavezno bilo uz bup, i stvarno mi je to mrsko, pa sam eto nabavio trodone da se osiguram od bupa, jer ne bih mogao sebi da oprostim kad bih ponovo uzeo bup, a od trodona nikad nisam ni osetio neki bog zna kakav rad dok nisam popusio bar 1 dzokvavc. No objasnio sam svojima da sam jos jako labilan, podelio sam ovde sa vama to sto mi se desava, resio sam se trodona jos juce, i guram dalje za iste pare. 8-) I da, takodje sam se setio da bi i trodoni mogli sada da mi se svide vise nego ranije, slicno kao sto sam savladao i crv za dop koji mi se jednom javio, a i ovde sam podelio sa vama to moje kolebanje, jer je u startu bila opcija za odustajanje.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by oxo »

trodoni su veoma zajebana gudra, mozda i najgore smece od svega sto sam uzimao

oni su bili popularni kod mene u kraju, jer su se lako nabavljali u pocetku i bili su jeftini, i uvek su radili, ne kao dop- nekad bude bolji nekad losiji

ja sam se ubijao od njih kao klinac, par puta mi je bilo bas lose od njih

ali ja sam uzimao dosta, od 10 do 30 odjednom

a to da se navuces od jedne table bas i nije tacno

ja se nikad nisam navukao na njih a uzimao sam ih dugo vremena u proseku svaki drugi dan po 15, nekad sam spajao po nekoliko dana a nekad ih nisam uzimao mesecima.. mi smo u to vreme isli od apoteke do apoteke dok ne napunimo ranac... brazilci, sumeci, u ampuli, takadoli, zamudoli i mi to nikad nismo pili po 1-2-5 da razvucemo nego ako ima pijemo po 30... zato i jesu vecina njih iz te ekipe odavno pod zemljom

sve u svemu dobro je sto je to zavrsilo u vc solji, smece

generalno to razmisljanje da se roknes necim posle duzeg strejtiranja bi ti bilo najgore sto mozes da uradis i sam znas da bi se zestoko pokajao vec sutra, uopste sva ta gudra je zestoko precenjena stvar, ja kad malo bolje razmislim ne mogu da verujem da sam se uopste drogirao :roll: :)

kenjam malo ali kapiras poentu... moj ti je predlog da ostanes na tom selu sto duze
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

oxo wrote: Tue Jun 18, 2019 9:12 am trodoni su veoma zajebana gudra, mozda i najgore smece od svega sto sam uzimao

oni su bili popularni kod mene u kraju, jer su se lako nabavljali u pocetku i bili su jeftini, i uvek su radili, ne kao dop- nekad bude bolji nekad losiji

ja sam se ubijao od njih kao klinac, par puta mi je bilo bas lose od njih

ali ja sam uzimao dosta, od 10 do 30 odjednom

a to da se navuces od jedne table bas i nije tacno

ja se nikad nisam navukao na njih a uzimao sam ih dugo vremena u proseku svaki drugi dan po 15, nekad sam spajao po nekoliko dana a nekad ih nisam uzimao mesecima.. mi smo u to vreme isli od apoteke do apoteke dok ne napunimo ranac... brazilci, sumeci, u ampuli, takadoli, zamudoli i mi to nikad nismo pili po 1-2-5 da razvucemo nego ako ima pijemo po 30... zato i jesu vecina njih iz te ekipe odavno pod zemljom

sve u svemu dobro je sto je to zavrsilo u vc solji, smece

generalno to razmisljanje da se roknes necim posle duzeg strejtiranja bi ti bilo najgore sto mozes da uradis i sam znas da bi se zestoko pokajao vec sutra, uopste sva ta gudra je zestoko precenjena stvar, ja kad malo bolje razmislim ne mogu da verujem da sam se uopste drogirao :roll:

sve najbolje i samo napred :) moj ti je predlog da ostanes na tom selu sto duze
Pa to sto ti pises i jeste sustina zavisnosti, pridavanje nekoj supstanci, ili vise njih mnogo vecu vrednost od njene realne vrednosti. No dobro je ispalo. Vec sada ne mogu da verujem da sam pomoslio da uzmem to smece. Ostajem na selu sto duze, dok se mozak ne zaleci...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Frajla,zato sto ne postoji jednom,zamisli samo na kolikom bi ti tek gubitku sad bila,pa propast i bolje sto imas strah..Zapravo,ja i ne znam ni sta da mislim,ni sta je istina od tog sto mislim vise,hvatam nekad samu sebe da kontriram..Bupa zaista zelim da se otarasim,nemam problem sa tim,a iskusenja ovako,borba,ja kazem,a to i mislim zaista,pa pobijem to delima,pa ne verujem ni sama sta radim..U glavi kao da je zastoj u trenutku iskusenja..Nekako sve dok sam na bupu,imam osecaj kao da sam na manje uticajnoj drogi,ali i dalje u toj prici,mozak navikao da uzima nesto stalno,tako da u sustini i nemam nesto da gubim+uvek imam resenje (bup),jedino zbog nekih ljudi oko sebe sto mi je zao,ali mi nije neka kocnica..Ne znam koliko tu pomaze psihoterapija,znas li ti sta o tome?Nisam naletela na neka iskustva..Desavalo mi se i da ne pomislim neko vreme,pa bum..
Takodje mi je frka kad prestanem,nisam bila u toj situaciji i ne mogu da znam kako cu razmisljati,lako je sad reci..

A SB,mozda nema istoriju sa dopom,ali nekako isto to nesto u glavi ima..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jun 18, 2019 12:40 pm Frajla,zato sto ne postoji jednom,zamisli samo na kolikom bi ti tek gubitku sad bila,pa propast i bolje sto imas strah..Zapravo,ja i ne znam ni sta da mislim,ni sta je istina od tog sto mislim vise,hvatam nekad samu sebe da kontriram..Bupa zaista zelim da se otarasim,nemam problem sa tim,a iskusenja ovako,borba,ja kazem,a to i mislim zaista,pa pobijem to delima,pa ne verujem ni sama sta radim..U glavi kao da je zastoj u trenutku iskusenja..Nekako sve dok sam na bupu,imam osecaj kao da sam na manje uticajnoj drogi,ali i dalje u toj prici,mozak navikao da uzima nesto stalno,tako da u sustini i nemam nesto da gubim+uvek imam resenje (bup),jedino zbog nekih ljudi oko sebe sto mi je zao,ali mi nije neka kocnica..Ne znam koliko tu pomaze psihoterapija,znas li ti sta o tome?Nisam naletela na neka iskustva..Desavalo mi se i da ne pomislim neko vreme,pa bum..
Takodje mi je frka kad prestanem,nisam bila u toj situaciji i ne mogu da znam kako cu razmisljati,lako je sad reci..

A SB,mozda nema istoriju sa dopom,ali nekako isto to nesto u glavi ima..
To u glavi mora proci, i meni i svima koji zele da budu normalni, crvi se javljaju, ali ce vremenom prestati da se javljaju. To mi je pricalo vise njih koji su se skinuli, i koji su cisti vec dosta dugo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

xxxana wrote: Tue Jun 18, 2019 12:40 pm ..Bupa zaista zelim da se otarasim,nemam problem sa tim,a iskusenja ovako,borba,ja kazem,a to i mislim zaista,pa pobijem to delima,pa ne verujem ni sama sta radim..U glavi kao da je zastoj u trenutku iskusenja..
Takodje mi je frka kad prestanem,nisam bila u toj situaciji i ne mogu da znam kako cu razmisljati,lako je sad reci..

Ja imam sti problem...kao odsustvo racionaonog razmišljanja u trenutku iskušenja..al ključni momenat je identifikovati problem, zaključiti da si u odsustvu i prešaltati se odma na neku aktivnost, pozvati nekoga, bilo šta.
Istina je da što više vremena kad prolazi od prestanka sve manje pomišljaš na gudru. Recimo u krizi samo ti je to u glavi, za 2 nedelje pojavi ti se u mislima 100 puta dnevno, za 2 meseca recimo 5 puta dnevno. Naravno ako nema recidiva u međuvremenu.
Po meni su najzejebanije zatvorene krize, koje prerastu u otvorenu ako se na vreme ne izvale..Ljudi za sve postoje fore, taktike, određeni alati kako prvo prepoznati da si u krizi a posle je rešavati. Samo što ja u tim trenucima nekad sebe krenem da obmanjujem i žmurim nad problemom..al nekad se iščupam i posle sam baš ponosna
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

oxo wrote: Tue Jun 18, 2019 9:12 am a to da se navuces od jedne table bas i nije tacno
kužim kak je oxo, mislio na ljude koji su već bili u opijo-vodama - oni će se vratit samo s tablom/dvije tramadola, ekspresno užitku koji im je ostao u love&hate sjećanju, a onda...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Meni je sasvim ok, sad dobro spavam i bez trave, tako da je necu vise pusiti pred spavanje, sad treba ostati cist sto duze, i sve ce biti dobro. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lebowski »

StopBup znači uspio si se skinuti? Svaka čast.
Ja sam bio na 3 mg, a sada sam na 8. Nisam bio ni malo dobro i na kraju mi je doktorica povećala do neba terapiju jer sam između ostalog pričao da bi se prebacio na heptanone, što ona nije htjela ni pod razno i onda sam malo po malo završio na 8.
Locked