Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lebowski »

@SB našao sam tekst, hvala.
Nego da te pitam, išao si na nulu sa 1 mg je li?
Ja planiram doći do 0,25 jer sam već bio na toj dozi i to nekoliko mjeseci i nisam se uspio skinuti sa nje nego sam onda povećao ali zato jer sam trošio speed i radio recidive pa mi je bilo loše i morao sam povećati da se dovedem u normalu.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Fri Jun 07, 2019 9:20 pm @SB našao sam tekst, hvala.
Nego da te pitam, išao si na nulu sa 1 mg je li?
Ja planiram doći do 0,25 jer sam već bio na toj dozi i to nekoliko mjeseci i nisam se uspio skinuti sa nje nego sam onda povećao ali zato jer sam trošio speed i radio recidive pa mi je bilo loše i morao sam povećati da se dovedem u normalu.
Ja nisam klasino smanjivao, nego sam cekao krizu, trpeo je, pa se posle par dana "popravljao" sa dosta manjom dozom nego sto sam uzimao. Do kraja februara(veljace) sam uzimao redovno, skoro svaki dan u glavnom 8mg, onda sam od treceg meseca krenuo u to moje radikalno smanjivanje, prvih 3 puta sam svaki drugi dan uzimao po 2mg, kasnije isto po 2, ali sam preskakao vise dana da ne uzmem, pa sam onda nekoliko puta isto preskako nekiliko dana, ali sam uzimao manje od 2 mg. Onda sam kasnije malo uzeo 3 puta po 1mg, isto tako u razmacima od nekoliko dana, pa sam jednom greskom uzeo cetvrtinu osmice u mesto dvojke, pa sam na petom danu polse toga zadnji put uzeo cetvrtinu dvojke, i od tada nisam uzimao, evo pregurao sam prvu nedelju, upustio se u potpunu apstinenciju, sada mi je osmi dan.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Deseti dan, valjda, ne opterecujem se previse tim brojanjem dana. Tesko je, ali sta se mora, mora se. Javlja mi se crv, ne da se uradim, nego da prekinem ovu konfuziju, ali ne padam, ipak mi je jaca ova misao da ako naglo prekinem konfuziju, da cu samo produziti agoniju. Onda ne samo taj crv, padao mi je i spid na pamet, ali opet zamisljanje par koraka u napred. Kad bih uzeo spid, taj dan bi mi bilo dobro, ali svi znamo kakav si sutra posle spida, 99posto bi bilo kad bih uzeo spid, sutradan bi pao bup... Ma nista, jbg, "skupi malo muda", sto bi rekao moj cale. :!: Nego ovaj forum kao da je nesto zamro, prodje par dana da ne bude ni 1 novi post. Ja sam trenutno najaktivniji na forumu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Kad mi bude bolje, kada se fizicki ocistim od bupa, onda cu se nakaniti da napisem detaljnije svoju ispovest. Od pocetka kako je to bilo sa mojim drogiranjem. Ono sto sam pisao na ovoj temi, i u ispovestima, bilo je samo najsazetije moguce, sa tim sto sam preskocio mnoge stvari, a neke bitnije i zaboravio da napisem. Samo cu sada ovo napisati, sto mislim da je bitno, a da nisam ranije to pomenuo, ne zato sto nisam hteo, nego toga sam se setio tek juce, kada sam deteljnije premotavao film u vezi sa svojim drogiranjem. Napisao sam da sam heroin prvi put uzeo sa 18 godina, ali to nije tacno. Sinoc sam se setio da sam u osmom razredu, jednom pijan i napusen trave, sa drugom povukao pola "keca" dopa. Imao sam 14 godina, ali srecom, nisam nista specijalno osetio. Sutradan sam se "pohvalio" jednom starijem drugu, koji je imao tada itekako iskustva sa drogama, ali ni tada ni kasnije nije postao narkomam, rano je zavrsio sa tom pricom. Reako sam mu sta sam uradio, rekao sam mu da sam povukao pola keca dopa, on je popizdeo, hteo je da me prebije, cak me je udario jednom. Pitao me je da li znam sta sam uzeo, da li znam da je to heroin, ja tada to nisam znao, znaci sutradan od uzimanja sam od tog starijeg druga saznao da je dop u stvari heroin. Skenjao sam se prilicno, ali nisam odustao da ga ipak kasnije probam, ali kad budem stariji, i mnogi su govorili da prvi put ne provale rad, sto se i meni desilo. Nastavio sam sa svojom narkofilijom, a dop sam ponovo uzeo tek sa 18 i po godina, i to potpuno sam, kvotera, tada vise nisu bili kecevi, nego kvoteri. Rad mi je bio naravno super, samo sto sam ja ipak vise voleo dobar spid, a najvise sam voleo ekstazi, ekstazi je u stvari i jednina droga koju mi nije zao sto sam probao. Dugo godina moje glavne droge su bile alkohol i trava, ovo sve ostalo je islo usput, nikad cak ni sa spidom nisam preterao, najvise sam ga uzeo 3 dana za redom, a tada je spid bio neuporedivo kvalitetniji nego u ovo novije vreme. Razvaljivao te je za nekolioko sekundi cim ga uzmes, popravljanja nisu bila ni potrebna, jedna linija je bivala dosta za celu noc, eventualno jedno popravljanje u toku noci ako smo imali vise, ali generalno nije bila potrebna ni druga linija. Kasnije cu se nakaniti da detaljnije pisem svoju ispovest, samo cu pomenuti da je moja narkofilija trajala 15 godina, i na kraju sam postao narkoman tek 2015.-e, kad sam se definitivno navukao na bup, samo ja tada to sebi nisam priznavao. Kasnije sam priznao sam sebi da sam narkoman, 2 puta se skidao sa bupa, ali se vracao cestom pijenju alkohola i uzimanju spida, pa posle opet bup povremeno, pa kasnije svakodnevno. Ne znam ni sam. Usudjujem se cak i da kazem da mi je ipak trebalo ovo, da se na nesto navucem, jer sam ja sve do pre nekih godinu dana smatrao da cu se uvek drogirati i da sa drogom mogu normalno da zivim. Jbm li ga, ne znam da li bi mi se ova ogromna zelja da postanem strejter ipak javila i da se nisam navukao na bup i postao zavisnik, u glavnom, hvala Bogu, moja glava se otreznila, i nista me nece sputati od cilja, a taj cilj je da budem skroz cist. Deseti dan potpune apstinencije, ako me crv bude puno jebao, za jedno dve nedelje krecem sa naltreksonom. Sada imam 32 godine, mogu sve jos da stignem u zivotu, ali za drogiranje vise nema prostora, a sto je jos bitnije, nema ni zelje! :!:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Moj ćale nikada nije priznao sebi da je alkoholicar jer je smatrao sve dok se ne valja po podu da mu nije nista, sto bi rekli on je “funkcionalan alkoholicar”. Dugo su mu doktori pokusavali objasniti da postoji razlog zasto je poceo da pije i zasto jos uvek pije... i pije i pije ali onako krisom i stidljivo po koju casicu rakije na dan, pametnom dovoljno

Sigurno znas i sam sta ti zelim reci...
Gledaj unapred, ne vracaj se nazad... sta si radio koliko si cega radio i kako te je radilo... dovoljno smo informacija dobili da bi zakljucili a i ti, da si zavisnik, a zavisnik si odavno
Ne uzima se droga slucajno ni prvi ni drugi ni 5 put
Zavrsi to poglavlje i samo teraj napred i ne osvrci se!
Sto manje mislis i pises o tome, lakse ces te stvari staviti u zaborav
Samo sibaj i pisi, ako ne odgovaramo ne znaci da nismo tu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ju, ju, ju, ovaj forum je sou, hahahhah. Prvo sam nasao svasta korisno, sto je jos vise ojacalo moju nameru da konacno postanem cist. Onda sam provalio coveka koga znam, ali nisam znao da ima veze sa dopom i bupom, samo sam kontao da svasta zna sto se tice gudre, mislim na ManMan-a, i evo veceras vidim kao je DonDop-a bivsa zena nasla i napusila na forumu, nevera! :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB ako ti je za utehu,imala sam recidiv,sjebala sve,listam temu da nadjem neki vetar u ledja,jebeno je kad nisi ni tamo,ni vamo’,kao ja sad..Sve mi je dobro krenulo,spustila sam do o,8,sto je najgore nisam ni osecala neke promene sad,osim nemirnih nogu i to u blagom intezitetu,da spavam sam mogla,tj,budio me nemir oko 4,ali opet sam imala par sati sna..Situacija kao da mi se nacrtala sama,dop ni na kraju pameti,nije ni bio dop,drugar je doneo nesto belog,mislim da je mnogo sat vremena nakon istog kako je moj mozak poceo da planira da to presece sa necim kasnije,svaki moguci razlog da to ne uradim sam odbijala i sve ono sto sam mislila da sam postigla,srozalo se na 0..Ne smatram samo bup pod tim,bup je samo napravio totalnog idiota od mene po pitanju mog stava o dopu u protekle 2 god,koji je bio kristalno jasan,sve do tad je bila borba,koju sam nekako gurala i gle sad,pa ne ve ru jem!Od danas sam na 4,to je morala da bude 4ka,sa dozom do sad,probijanje ide glatko,moram da stanem na noge,a ne znam kako,ni osecaj krivice cak nemam,ej!Samo misli o tome da nista uradila nisam sve ovo vreme,samo zavaravala sebe,bezala od situacija,nista drugo,ej,nista,sok..I kao ja nekoga savetujem i serem nesto po forumu,a pored bupa sad treba da se borim sa mnogo vecim problemom,jer kako to da se u sekundi okrene sve,pa cak i ljudi koje nisam vidjala po 1-2god se pojave ni od kuda,ono,boze prestani,shvatam poentu,u redu je!!Svo poverenje kod mojih sto sam gradila,opet je palo u vodu,pa pored svega sad kad nikoga i ne mogu da slusam,treba da trpim i njihovo razocarenje situacijom!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jun 10, 2019 9:53 am SB ako ti je za utehu,imala sam recidiv,sjebala sve,listam temu da nadjem neki vetar u ledja,jebeno je kad nisi ni tamo,ni vamo’,kao ja sad..Sve mi je dobro krenulo,spustila sam do o,8,sto je najgore nisam ni osecala neke promene sad,osim nemirnih nogu i to u blagom intezitetu,da spavam sam mogla,tj,budio me nemir oko 4,ali opet sam imala par sati sna..Situacija kao da mi se nacrtala sama,dop ni na kraju pameti,nije ni bio dop,drugar je doneo nesto belog,mislim da je mnogo sat vremena nakon istog kako je moj mozak poceo da planira da to presece sa necim kasnije,svaki moguci razlog da to ne uradim sam odbijala i sve ono sto sam mislila da sam postigla,srozalo se na 0..Ne smatram samo bup pod tim,bup je samo napravio totalnog idiota od mene po pitanju mog stava o dopu u protekle 2 god,koji je bio kristalno jasan,sve do tad je bila borba,koju sam nekako gurala i gle sad,pa ne ve ru jem!Od danas sam na 4,to je morala da bude 4ka,sa dozom do sad,probijanje ide glatko,moram da stanem na noge,a ne znam kako,ni osecaj krivice cak nemam,ej!Samo misli o tome da nista uradila nisam sve ovo vreme,samo zavaravala sebe,bezala od situacija,nista drugo,ej,nista,sok..I kao ja nekoga savetujem i serem nesto po forumu,a pored bupa sad treba da se borim sa mnogo vecim problemom,jer kako to da se u sekundi okrene sve,pa cak i ljudi koje nisam vidjala po 1-2god se pojave ni od kuda,ono,boze prestani,shvatam poentu,u redu je!!Svo poverenje kod mojih sto sam gradila,opet je palo u vodu,pa pored svega sad kad nikoga i ne mogu da slusam,treba da trpim i njihovo razocarenje situacijom!
Ne razumem zasto si napisala "ako ti je za utehu". Nemam sad vremena da pisem. Samo cu napisati da nije greh pasti, greh je ne ustati posle tog pada.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Pa ajd,vise za motivaciju,zbog tih neckanja i oscilacija,jer sta god da uradis,velika je verovatnoca da ces pasti na istim glupostima,bar je kod mene tako,a sto je najgore od svega i pre svega sam znala da ce biti tako..Najgore mi je vreme koje sam bila cista,bez apsolutno ikakvog stimulansa,ali aj sad..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Nisi morala toliko da podizes dozu bupa zbog tog jednom, ili par puta sa belim. Komotno se ti vrati bar na 2mg, a i ja mislim da si prenaglo spustila dozu bupa, s'obzirom da ne podnosis bas najbolje ni apstiniranje ni smanjvanje, zato ti se i napravio taj haos u glavi, pa si pala na belom. Vrati se na 2, dok se jos nisi navikla na 4mg, pa polako spustaj kad se stabilizujes. Drugo, ja mislim da ti ni taj bup ne podnosis bas najbolje ni fizicki ni psihicki, tako da moras sto pre da ga se resis, samo nemoj brzati sa spustanjem kao sto si brzala pre par dana. Pricala si kako si se budila komirana i jedva ustajala od bupa... Ja licno ne znam ni jedan takav slucaj, sem ovako preko neta. Budi desetak dana na 2mg, pa vidi sta ti se desava i da li mozes tako, nemoj bez veze da se naviknes na 4, to je vec prilicno jaka doza.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked