Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Jun 06, 2019 8:16 pm Ne znam kako ti se da na 5 danu da pises o definiciji zavisnosti a nisi “neki “ zavisnik, ili pokusavas sebe da motovises takvim zaključcima?

Ono sto bi ti ja preporucila je da usporis malo,jer si tek na samom pocetku i euforija zna biti los znak.

I zavisnost je bolest a ne da li hocu nesto ili necu i da li nam treba ili ne...
Hvala na savetu, a u toj mojoj temi sam i naglasio da je to samo za pocetak apstinencije. Ta euforija koja mi se javi, vrlo brzo preraste u down. P. S. Koliko si ti cista, i da li koristis sada neke druge psihoaktivne lekove?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Imao sam euforiju i u prethodna dva skidanja, pa sam odmah sebi dao za pravo da uzmem spid, sada to nije opcija. Trpicu sve sto mi se bude desavalo, pa sredinom ili krajem jula idem na more, ali sada cu prvi put posle sto godina ici na more da skroz strejtiram, a ne kao ranije da pijem, pusim travu i gutam eksere.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ja jesam jos itekako zavisnik, ali se borim svom snagom da to prestanem da budem. Tacno je da nije svacija zavisnost istog intenziteta, ali moja sa bupom nije ni malo mala, a ja se borim protv nje, jer ne vidim drugu opciju za sebe, niti zelim drugu opciju.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ono sto sam ti htela reci je da se zanesemo i pomislimo da skidanje sa bupa je zapravo piece of cake, jer nemas kao sto kazes neku narocito jako fizicku krizu, ali ono sto smo do sada utvrdili je sa je bup jako nepredvidiv i da tom stanju tj psihickoj krizi se ne vidi kraj i to nas totalno izmori, blaza kriza ali konstantna... zato i kazem da si na samom pocetku i ne pravi neke velike planove nego sve kratkorocno i slavi kada prodje svaka nedelja.

Imaj neko strahopostovanje i ne prilazi mu olako

Pojma nemam iskrena da budem da li sam 3 ili 4 godine cista, moracu da pitam Yasu-a:)
Nista ne pijem sada,ali sam pila zoloft predostroznosti radi dok sam se skidala
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Jun 06, 2019 9:15 pm Ono sto sam ti htela reci je da se zanesemo i pomislimo da skidanje sa bupa je zapravo piece of cake, jer nemas kao sto kazes neku narocito jako fizicku krizu, ali ono sto smo do sada utvrdili je sa je bup jako nepredvidiv i da tom stanju tj psihickoj krizi se ne vidi kraj i to nas totalno izmori, blaza kriza ali konstantna... zato i kazem da si na samom pocetku i ne pravi neke velike planove nego sve kratkorocno i slavi kada prodje svaka nedelja.

Imaj neko strahopostovanje i ne prilazi mu olako

Pojma nemam iskrena da budem da li sam 3 ili 4 godine cista, moracu da pitam Yasu-a:)
Nista ne pijem sada,ali sam pila zoloft predostroznosti radi dok sam se skidala
Dobro je sto si se otarasila i tog zolofta. Ja sam dobio veliku averziju prema tim farmaceutskim, psihoaktivnim sranjima i hemijskim olaksivacima trenutnog stanja. Farmaceuti su sintetizovali i heroin, kao i svaki opijat, i napravili ogromnu, konstanto rastucu armiju zavisnika.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ne diraj mi zoloft:)

Svaki put mi je pomogao, i nikada nije bio problem da ga ostavim
Cuj, pre sam za zoloft da me drZi u normali, nego da sam u downu posle bupa, a taj down nikoga nije zaobisao, zato kazem stedi dobro razpolozenje i budi umeren
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Jun 06, 2019 9:53 pm Ne diraj mi zoloft:)

Svaki put mi je pomogao, i nikada nije bio problem da ga ostavim
Cuj, pre sam za zoloft da me drZi u normali, nego da sam u downu posle bupa, a taj down nikoga nije zaobisao, zato kazem stedi dobro razpolozenje i budi umeren
Videcemo, gledacu da izbegnem tablete, ja sam u zadnjih dva meseca poceo da se druzim iskljucivo sa starim drustvom koje nema veze sa drogom. Inace sam svo vreme dok sam se drogirao imao dvosturki zivot. U glavnom sa normalnima, ali sam provodio neko vreme i sa drustvom koje se drogira. Sada sam u slobodno vreme kad ne radim, uvek sa strejt ekipom, i to mi jako prija, ne ostavljam puno vremena da se bedacim, ne ostavljam sebi prostora za razmisljanje u bedaku. Trenutno sam u drugovoj kafani/kaficu, ali ne pijem, drizimo se, zezamo se, i za sad ide ovako. E sad ako bude nekih zescih bedaka, onda ce moci da prodje neka cetvrtina ili polovina rivotrila, ali gledacu to da izbegnem. P. S. To dok sam se drogirao, mislim na period od kad sam navucen na bup, ne na period narkofilije.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lebowski »

StopBup wrote: Thu Jun 06, 2019 6:33 pm E da. Ko hoce, moze da procita u poglavlju "opce diskusije", neku moju teoriju o zavisnosti, temu sam nazvao "Definicija zavisnosti", nije dugacko, a mislim da moze da bude itekako inspirativno. Pa procitajte, sve cu ja vas da poskidam! ;)
Di je to, ne mogu naći?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Fri Jun 07, 2019 10:03 am
StopBup wrote: Thu Jun 06, 2019 6:33 pm E da. Ko hoce, moze da procita u poglavlju "opce diskusije", neku moju teoriju o zavisnosti, temu sam nazvao "Definicija zavisnosti", nije dugacko, a mislim da moze da bude itekako inspirativno. Pa procitajte, sve cu ja vas da poskidam! ;)
Di je to, ne mogu naći?
Isto kao sto se ova tema nalazi u poglavlju "suptitucijska terapija", tako se ta moja nalazi u poglavlju "opce diskusije". Pocetna strana strana sajta, pa pri dnu, mislim predposlednje poglavlje.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Jun 06, 2019 9:15 pm

Imaj neko strahopostovanje i ne prilazi mu olako

Heheheh, vidim da si me citala. :D Naravno, kao sto sam rekao, sada je problemu pristupljeno mnogo ozbiljnije, imam neki rezervni plan i sa blokatorima nakon detoksikacije, u koliko se crv bude mnogo javljao. Najbitnije je drogu na koju si navucen ne uzeti sto duze, onda se i crv povlaci, a i mozak se polako vraca u stanje u kakvom je bio pre navlacenja. Isto tako treba zaboraviti i ostale droge i alkohol, za stalno, ili makar na dug vremenski period. Ja planiram i cigare da ostavim. Jebes sve to... Ali cigare tek kad se psihicki stabilisem, jer pusim jos od decackih dana, vec 20 godina, mada zadnjih 10 iskljucivo domaci duvan koji je mnogo bolji u zdravstvenom smislu od fabrickih cigara, ali mi je dosta, bolje sada, dok jos ne primecujem da mi smeta...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked