Sta je ovo?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Swan
Posts: 7
Joined: Wed Jan 16, 2019 1:08 am

Sta je ovo?

Post by Swan »

Zdravo svima...Zovem se Kristina.Imam 33 godine. U srecnom sam braku . Nisam imala nesto posebno tezak zivot, a ni lak. Sasvim prosecan. Isla sam u medicinsku skolu, upisala istoriju nakon toga..Imala momke, drustvo, porodicu..Ok bilo je tu i tamo ljubavnih i porodicnih drama, kao i problema na fakultetu, sa ucenjem, ali ko to nema?! Izlazila, pila alkohol, nista epohalno...Tu i tamo neki bromazepam, xanax i to..za spavanje i opustanje.. Iz obicne radoznalosti sam pre godinu dana probala spid..jako dobar spid..i otkrila potpuno novi svet..Od tada ga uzimam svake dve nedelje. Jedan gram mi traje dva dana. Svaki put kazem samo jos sad..Upisala sam neku prekvalifikaciju i dosta mi pomaze u ucenju..Ono, procitam i podvucem knjigu za noc i pola zapamtim..Jos uvek sam sokirana i na zalost i moju sramotu, ali moram biti iskrena, ODUSEVLJENA. Nakon konzumiranja me puca uzasna depra, placem, tresem se, sve me boli, nemam snage....To potraje oko 5 dana.. Tada se rokam xanaxom. Onda se kao vratim u normalu i posle nedelju dana opet. Verovatno zvucim kao budala, verovatno i jesam...ali eto....nesto me natera veceras da se registrujem na forum i da napisem ovo...U najkracim mogucim crtama...
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Sta je ovo?

Post by W.White29 »

Ja sam spid odbio i za N.Godinu,,a prije toga ga nisam uzeo sigurno 1,5 do 2 godine...meni je to toliko odbojno postalo samo zbog one muke kad skontam da dodjem kuci i ne mogu zaspati,rostiljam se po krevetu pa sam cijeli sljedeci dan umoran i nervozam.Dzaba volim odspavati svojih 7-8 sati ne zelim da mi droga to remeti lol,
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sta je ovo?

Post by StopBup »

Swan wrote: Wed Jan 16, 2019 1:42 am Zdravo svima...Zovem se Kristina.Imam 33 godine. U srecnom sam braku . Nisam imala nesto posebno tezak zivot, a ni lak. Sasvim prosecan. Isla sam u medicinsku skolu, upisala istoriju nakon toga..Imala momke, drustvo, porodicu..Ok bilo je tu i tamo ljubavnih i porodicnih drama, kao i problema na fakultetu, sa ucenjem, ali ko to nema?! Izlazila, pila alkohol, nista epohalno...Tu i tamo neki bromazepam, xanax i to..za spavanje i opustanje.. Iz obicne radoznalosti sam pre godinu dana probala spid..jako dobar spid..i otkrila potpuno novi svet..Od tada ga uzimam svake dve nedelje. Jedan gram mi traje dva dana. Svaki put kazem samo jos sad..Upisala sam neku prekvalifikaciju i dosta mi pomaze u ucenju..Ono, procitam i podvucem knjigu za noc i pola zapamtim..Jos uvek sam sokirana i na zalost i moju sramotu, ali moram biti iskrena, ODUSEVLJENA. Nakon konzumiranja me puca uzasna depra, placem, tresem se, sve me boli, nemam snage....To potraje oko 5 dana.. Tada se rokam xanaxom. Onda se kao vratim u normalu i posle nedelju dana opet. Verovatno zvucim kao budala, verovatno i jesam...ali eto....nesto me natera veceras da se registrujem na forum i da napisem ovo...U najkracim mogucim crtama...
Jos mi teze bude kad cujem da zene/devojke upadaju u kandze droge, ne znam zasto, valjda zato sto sam musko. :D Sad malo ozbiljnije nesto da kazem. Spid sam po sebi je jako stetna, razarajuca droga. To lepo sto ti da, cim malkice preteras, vrlo brzo nestane, a javljaju se prvo ozbiljni psihicku problemi, ubrzo i fizicki. Zgod depresije koju izaziva, idealna je podloga za prelazak na herion. Upamti, cesto se desava da kad neko proba neku tesku drogu u poznijim godinama, da se jako brzo sjebe od nje. Ne kazem ja da si ti matora, naprotiv, mlada si, ali si matora za isprobavanje supstanci. Tako da te ovaj brat moli da batalis to odmah. Jos jedna stvar. Ne podnosis ga dobro, tako da te izgleda jede i brze nego prosecno. Depresija od tako povremenog uzimanja ne bi nikako trebala da traje vise od 2 dana, u stvari za 1 dan u glavnom prodju ti simptomi kod osobe koja ga dobro podnosi i uzima u tolikim razmacima, ali ne predugo i u tim razmacima. Onda taj ksanaks je takodje veliko zlo, raspitaj se malo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Sta je ovo?

Post by Lebowski »

Ja sam proveo na speedu dvije godine i najveća depresija je uslijedila tek 6 mjeseci nakon prestanka uzimanja. To je bilo nešto užasno i trajalo je nekoliko mjeseci i trajalo bi tko zna koliko da nisam imao Buprenorfin kojeg sam onda povećao. Dok sam bio na speedu nisam uopće kužio da mi je loše, dapače, super sam se osjećao ali onda je sve puno kasnije došlo na naplatu. Speed je veliko zlo, prošlo je preko 4 godine od kada sam ga prestao uzimati i nisam siguran da su mi emocije još uvijek na mjestu, jer speed mi je najviše na emocije djelovao, pod njim sam bio jako emotivan, zaljubljen, planirao sa jednom curom život, ma svašta, i sve je to nestalo kad sam ga prestao uzimati.
Swan
Posts: 7
Joined: Wed Jan 16, 2019 1:08 am

Re: Sta je ovo?

Post by Swan »

Uzimanje na dve nedelje pretvorilo se u svaki treci dan, a nekad spojim i po nekoliko dana...Osecam da gubim tlo pod nogama...Uzasna nervoza, cak agresija i bezvoljnost, neki cudni tripovi, neprijatno mi je da idem ulicom i srecem ljude, vilica mi je stalno u grcu, na poslu jedva funkcionisem (a radim jako odgovoran posao gde mi treba maksimalna koncentracija, koju apsolutno nemam) i tripujem se da me cudno gledaju kolege....Da mi je neko sve ovo ispricao pre dve godine...Bez komentara sam...Bukvalno, postala sam cutolog..Ne znam sta da pricam sa ljudima, jer me nista i ne interesuje..Samo razmisljam kada sam uzela i kada cu opet. Onda uzmem, nesto mi kao bude super (mada nije vise to ona euforija kao na pocetku, daleko od toga),onda mi presedne zivot dok dodjem sebi i taman kad se KAO vratim u normalu - OPET ...Zao mi je sto trpe dragi ljudi oko mene i pitaju se sta mi je..Zao mi je sto primecuju da su mi dosadni i da sam totalno nezainteresovana...Optimista sam po prirodi, pa sam juce bas rekla "E sad je stvarno dosta, kraj, zavrsila sam sa ovim", ali realno, mislim da sam u OZBILJNOM problemu i ne znam kako da se izvucem...Samo zelim da opet budem normalna devojka (zena), koja uziva u gledanju filmova, citanju knjiga, igranju drustvenih igara sa prijateljima, u vecernjim setnjama, u svim malim, sitnim stvarima, koje su mi NEKAD predstavljale veliko zadovoljstvo...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sta je ovo?

Post by StopBup »

Swan wrote: Tue Jun 18, 2019 2:25 am Uzimanje na dve nedelje pretvorilo se u svaki treci dan, a nekad spojim i po nekoliko dana...Osecam da gubim tlo pod nogama...Uzasna nervoza, cak agresija i bezvoljnost, neki cudni tripovi, neprijatno mi je da idem ulicom i srecem ljude, vilica mi je stalno u grcu, na poslu jedva funkcionisem (a radim jako odgovoran posao gde mi treba maksimalna koncentracija, koju apsolutno nemam) i tripujem se da me cudno gledaju kolege....Da mi je neko sve ovo ispricao pre dve godine...Bez komentara sam...Bukvalno, postala sam cutolog..Ne znam sta da pricam sa ljudima, jer me nista i ne interesuje..Samo razmisljam kada sam uzela i kada cu opet. Onda uzmem, nesto mi kao bude super (mada nije vise to ona euforija kao na pocetku, daleko od toga),onda mi presedne zivot dok dodjem sebi i taman kad se KAO vratim u normalu - OPET ...Zao mi je sto trpe dragi ljudi oko mene i pitaju se sta mi je..Zao mi je sto primecuju da su mi dosadni i da sam totalno nezainteresovana...Optimista sam po prirodi, pa sam juce bas rekla "E sad je stvarno dosta, kraj, zavrsila sam sa ovim", ali realno, mislim da sam u OZBILJNOM problemu i ne znam kako da se izvucem...Samo zelim da opet budem normalna devojka (zena), koja uziva u gledanju filmova, citanju knjiga, igranju drustvenih igara sa prijateljima, u vecernjim setnjama, u svim malim, sitnim stvarima, koje su mi NEKAD predstavljale veliko zadovoljstvo...
Poveri se nekome licno, ispricaj problem, probaj tako, uvek je lakse neki problem resavati sa nekim ko ti je drag, a ne sam prolaziti kroz sranje. Ako nemas bas kome bi to pricala, ili neces, pisi ovde. Evo ja cu komunicirati sa tobom preko ovog sajta ako treba svaki dan! To stanje mora proci pod uslovom da ne uzimas to djubre! Ako ti je bas tesko, ako ne mozes da trpis, probaj prvo sa nekim blazim sedativom sebi da olaksas, tipa bensedin, ako ne pomaze, ali trebao bi da pomogne, onda sa sa nekim jacim. Ako se budes obracala lekarima, budi oprezna, dobro se raspitaj o medikamentima koje ti oni ponude, samo nemoj ni slucajno da prelazis na opijate, tipa, trodon, heroin, metadon, buprenorfin, morfijum. Pisi kako si, izdrzi u toj borbi, svetlo je na kraju svakog tunela!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Swan
Posts: 7
Joined: Wed Jan 16, 2019 1:08 am

Re: Sta je ovo?

Post by Swan »

HVALA TI ...Pisacu. Nisam uzimala do danas. Jutros se, eto, desilo... Uzela sam tri male linije i nisam htela vise. Nije mi ni to trebalo, ali sta cu... Sad sam svakako zadovoljna. Spavacu normalno i eto...Vracam se nekim mojim starim hobijima i pocečla sam da pisem dnevnik. A sto se tice medikamenata, vrlo sam upucena u sve. Drug mi je psihijatar (nedovoljno dobar da mu kazem, a dovoljno dobar da mu precutim :D ) Xanax mi je spas. Oduvek je bio. Nikad nisam preterivala u uzimanju. Drzi me pod kontrolom, u smislu da ne placem, da mi ne stoji knedla u grlu i da me ne boli dusa. Naravno, dam sebi oduska, isplacem se uvece...Valjda ce biti sve ok.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sta je ovo?

Post by StopBup »

Swan wrote: Tue Jun 25, 2019 1:32 am HVALA TI ...Pisacu. Nisam uzimala do danas. Jutros se, eto, desilo... Uzela sam tri male linije i nisam htela vise. Nije mi ni to trebalo, ali sta cu... Sad sam svakako zadovoljna. Spavacu normalno i eto...Vracam se nekim mojim starim hobijima i pocečla sam da pisem dnevnik. A sto se tice medikamenata, vrlo sam upucena u sve. Drug mi je psihijatar (nedovoljno dobar da mu kazem, a dovoljno dobar da mu precutim :D ) Xanax mi je spas. Oduvek je bio. Nikad nisam preterivala u uzimanju. Drzi me pod kontrolom, u smislu da ne placem, da mi ne stoji knedla u grlu i da me ne boli dusa. Naravno, dam sebi oduska, isplacem se uvece...Valjda ce biti sve ok.
Vidi, labudice(pretpostaljam da ti je taj pseudonim zbog labudova) :D , spid pravi najvece komplikacije u glavi, od svih droga koje ovde kod nas mozes uzeti, ili si ti u S.A.D. , to mi pada na pamet zato sto korists rec ksanaks, koliko ja znam, tamo se to tako zove, kod nas se ta supstanca zove ksalol, sve jedno, gde god da si, spid je isti, u stvari u S.A.D. ima dosta i metamfetamina, on je jos gori od obicnog spida. Ja sam voleo da ga uzem kao klinac, cak mi je jedno vreme bio i omiljeni od svih jakih droga, ali nikad nisam preterao, pa nisam osetio neke posledice, a i bio sam jako mlad. Kao stariji, pre nekih dve godine, uzimao sam ga jedno dva meseca svaki vikend, poceo je da mi izaziva lazne emocije, od jednom sam se povezivao sa nebitnim mi ljudima, svidjala mi se jedna devojka dugo, svidjao sam se i ja njoj, samo mi nije dala da joj pridjem, osetila je da nesto nije u redu sa mnom, jer tada kada sam joj ja prilazio, vec sam imao problema sa bupom, no u to vreme, ta dva meseca vikednasenja sa spidom, meni se od jednom kao svidela neka devojka koju sam vidjao na zurkama, koja nema veze sa mojim zivotom, niti je u stvari moj tip devojke, a od jednom mi je ta koja mi se svidjala dugo, postala kao nebitna... Brzo je prosao taj haos, prestao sam da ga uzimam, ali ja sam tada stvarno shvatio koliko je taj spid opasan, i kod takvog kratkog povremenog uzimanja, a kamoli kad se navuces cesto da ga uzimas. Tada sam bio batalio buprenorfin, ali sam u izlascima uzima spid, i posle haosa u glavi koji mi se javio, ponovo sam uzeo bup. Narednih 9 meseci po nekad bup, pa se opet navukao svakodnevno, shvatio sam da bih ostavio drogu neku, nema nista od prelaska na drugu, sada sam cist skoro mesec dana bez icega, samo prvih 15-ak dana sam po nekad pusio travu pred spavanje. Toliko za sad, pisi kako si!

P.s. Od spida takodje jako brzo hoce da odu zubi, i najbrze staris od njega, cisto da znas... E da, odgovorio sam ti na post i tamo na mojoj ispovesti...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Swan
Posts: 7
Joined: Wed Jan 16, 2019 1:08 am

Re: Sta je ovo?

Post by Swan »

Hej caos...Zivim u Srbiji. Xanax (Pfizer, SAD) se prodaje i kod nas, registrovan lek, samo sto se cesce, zapravo u 99 % slucajeva prepisuje/prodaje Ksalol (Galenika).Isti lek, ista generika - alprazolam. Pogodi sta sam po zanimanju :D (da zlo bude vece). Sto se tice spida, imala sam tu (ne)srecu da probam jaaaako dobar...Koji se prodaje "za prijatelje" , ne onaj za ulicu... I mene je spid povezao sa nebitnim ljudima, sa kojima apsolutno nemam dodirnih tacaka, ali eto kao nesto su mi bas kul, pa mi se bleji vise nego sa najboljom drugaricom i bratom itd.... Znam da zubi stradaju, jedan mi je vec napukao, to je zboj smanjene salivacije (normalnog lucenja pljuvacke); Izvini pisem ovo na cetvrtom pivu.. Ceo zivot se salim - Kad bi neko usao u moj History, pomislio bi da sam narkoman, koliko istrazujem droge.... I ceo zivot se vrlo lako odupirem tome, jer mi se, recimo ne dopada ekipa u kojoj bih probala bilo sta..I onda u svojoj 32. godini dodjem u situaciju da je sve idealno za probati.... I probam i eto me... Totalni sam kreten, znam... Mogla bih knjigu da napisem...
Piksi
Posts: 4
Joined: Thu Mar 01, 2018 1:57 am

Re: Sta je ovo?

Post by Piksi »

Nije ti posao izlika da se drogira, ženo božja ne tribaju ti ta sranja, vec sad vidis da nije dobro, tripaš se da te gledaju čudno, neće to stati na tome, kad rad stvari krenu nizbrdo, sjebaz ćeš negdi, sjebat ćeš sebe, sjebat ćeš sve, a zbog čega? Šta ti uopće triba to, sta to u tvojoj glavi tebe muči da ne možeš biti normalna? Sad je speed, ako nastaviš tako ko zna di ćeš završiti, puno je priča počelo ovako samo je razlika sta oni nisu bili svjesni da su u problemu, za stati je bitna samo snaga volje, uzmi nešto šta voliš i drži se toga i nek ti to bude glavni razlog za stat, zamisli da tvoji roditelji saznaju da in je kćer postala narkomanka u 33 godini? To su godine kad s e ljudi vec skrase, a ne popizde. Oprosti na grubosti, ali stvarno nemoj si uništavati život, već sad da staneš će trebati dosta da uzivas u svim tim stvarima, a viruj mi dok god si na tome istinsku sreću nećeš osjetit, svjesna si problema sad stavi sebe na prvo misto, nisi glupa, siti se onih starijih žena koje si gledala kad si bila manja, za koje su ti roditelji govorili da se klonis jer su ovakve onakve, jel oćeš da za tebe tako govore, to je put u propast, kolko god se ode malo priča o speedu, speed je droga koja je odnila meni puno dragih ljudi i prijatelji koji se više nikad neće vratiti, jer nije droga za svakoga i nema svak a istu psihu, ljudi izgore od toga a nisu ni svjesni, a ljudi kojima je stalo ne mogu ništa tu nego plakat. Znan ja ljude koji su se drogirala duplo više nego ti, rekli dosta i evo ih sad vode normalan život, smiju se, pa tako i ja. A opet znan puno njih koji pričaju sami sa sebon, koji misle da nisu u problemi a ja ih više ne prepoznajem
Post Reply