Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB e to na poslu sam isto i ja radila sa bupom,cim je neka frka to mi olaksa stvar,kad sam se stabilizovala na jednoj dozi,uzimala sam je iz 2x,ujutru i malo kasnije,stalno sam prva smena,pa mi se ukljuci lampica u glavi cim dodje vreme te druge doze,bas zato mi i jeste problem,jer ce u to vreme nesto da mi fali,mozak je prosto navikao..
Zajebava osecaj krivice,a? :D Bupu treba vremena da izadje iz organizma,tako da si tim uzimanjem samo produzio proces..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Narednih dana ces 0,ali ces da vidis sta?Vidis kako se lomis,nisi resio,preispitaj sebe,pa vidi sta ces..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Danas sam na kecu,dok mi Ninocka nije srusila snove,mislila sam da je to uspeh :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri May 31, 2019 7:17 pm Narednih dana ces 0,ali ces da vidis sta?Vidis kako se lomis,nisi resio,preispitaj sebe,pa vidi sta ces..
Ma mutna mi je glava danas, necu nista danas da odlucujem, zato sam i napisao da cu videti... Jesi zapamtila ondak? :) Verovatno ces imati neke nelagode za dan, dva, tri na kecu, i ne idi ispod keca dok ti ne bude ok na kecu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Osecaj krivice me jebe, da, prema sebi, svojima, pa i okolini. Mislim, okolina nema pojma za moje probleme, svima sam im super lik, uvek sam u drustvu uspeo da odglumim da sam kul, a mene stalno jebe jedna stvar, a ja nemam kome da se jadam, uh, ovaj forum je mama, posecivacu ga i kad zavrsim ovo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Fri May 31, 2019 7:24 pm Danas sam na kecu,dok mi Ninocka nije srusila snove,mislila sam da je to uspeh :D
Cool, samo naprijed!! Pa i to je uspjeh.
Samo polako... ne zaboravi da je to veoma podmukla tabletica, koja se da nadmudrit.
Kad budes tu dje si ok , kreni na 0.75 i sve ce bit super.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB kako imas odgovor na sve ;) Poznato mi je,jer sam ga i ja imala na sve ono sto me sprecava da uradim nesto konkretno..Sve su to gluposti i zavaravanje sebe,na kraju ces to shvatiti i sam,a sve sto zapravo radis je to,da se vrtis u krug i nista vise od toga,a najgore od svega je vreme koje se gubi ni za sta..

Ninocka hvala,sad mi apsolutno sve puno znaci!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jun 01, 2019 10:07 am SB kako imas odgovor na sve ;) Poznato mi je,jer sam ga i ja imala na sve ono sto me sprecava da uradim nesto konkretno..Sve su to gluposti i zavaravanje sebe,na kraju ces to shvatiti i sam,a sve sto zapravo radis je to,da se vrtis u krug i nista vise od toga,a najgore od svega je vreme koje se gubi ni za sta..

Ninocka hvala,sad mi apsolutno sve puno znaci!
Juce mi je glava bila mutna, jer je prekjuce bila na bupu, a evo danas trezven i u blagoj nazovi krizi kazem da se upustam u totalnu apstinenciju. Samo molim Boga i da me lupi kriza sto jace, ovo je za sad kerov kurac. Spreman sam i na godinu dana sranja, sta je to u poredjenju sa onim sto te ceka kad iskijas ono sto moras, sto te koci i ne da ti nigde, a ono sto te ceka je zivot, sa svim svojim blagodetima i nedacama. Meni licno zivot sa supstancom nije zivot. Ne kazem ako je neko nasao srecu sa supstancom, neka mu je, za mene nije. Treba nekad biti i kivan na sebe. Dosta je bilo ovih 3 meseca cile-mile smanjivanja, sad nek' bude sta ce biti.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Otvorio sam temu na poglavlju "Vase ispovijesti", "Odoleo heroinu, pao na buprenorfinu", pa naletite ako vas ne mrzi da citate, nije dugacko. Sada krece glavna bitka!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lebowski »

Ja sam išao sa 6 mg na 5 mg i nakon par dana mi nije bilo dobro i onda sam opet vratio na 6 mg. Probat ću opet za desetak dana. Došao sam sa 8 mg na 6 mg i doktorica mi je savjetovala da ostanem na 6 mg, da se ne spuštam za sada dalje ali ja je nisam poslušao, a izgleda da je bila u pravu. Osjetio sam nakon 2-3 dana na 5 mg jednu laganu psihičku krizu, kao da mi nešto treba, tako da sam vidio da za sada ne ide. Neću očajavati, opet ću probati uskoro jer zbilja bi se volio spustiti barem na 4 mg, a idealno bi bilo na 2 mg.
Locked