Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Izgubio si me negdje na pola posta....
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Rope82 wrote:Izgubio si me negdje na pola posta....
nema veze Rope.htio sam nesto pametno reci ukratko,međutim nisam pronaso rijeci za moju trenutnu situaciju.Hoću naglasiti velikim slovima da se gosp Marka drzi foruma i da slusa upute od Yasijozua i ostalih par ljudi kao i od doktora jer nema smisla da pokusava nesto raditi na svoju ruku jer ce samo upasti u još veca govna nego u kojima se nalazi trenutno. također da ne pukne ko napuhani balon odjednom,ali i da se kroz neki period ne isprazni lagano,ako me razumije sta hocu reci.balans da pokusa uhvatiti.također neka ne radi gresku kao ja,a to je da ne bude previse svojeglav i tvrdoglav.pozz
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

licaninsasela wrote:
Rope82 wrote:Izgubio si me negdje na pola posta....
nema veze Rope.htio sam nesto pametno reci ukratko,međutim nisam pronaso rijeci za moju trenutnu situaciju.Hoću naglasiti velikim slovima da se gosp Marka drzi foruma i da slusa upute od Yasijozua i ostalih par ljudi kao i od doktora jer nema smisla da pokusava nesto raditi na svoju ruku jer ce samo upasti u još veca govna nego u kojima se nalazi trenutno. također da ne pukne ko napuhani balon odjednom,ali i da se kroz neki period ne isprazni lagano,ako me razumije sta hocu reci.balans da pokusa uhvatiti.također neka ne radi gresku kao ja,a to je da ne bude previse svojeglav i tvrdoglav.pozz
Ne brini, išao sam danas na razgovor.
Ne znam da li mene oni shvataju ozbiljno.
Nije problem što je ona izrazila skepsu kada sam je ispričao, kaže teško će to ići jer se dugo drogiram.
Problem je što sam ih više decenija zafrkafao, i sada me bacaju kao ping pong lopticu, od psihijatra do psihijatra.. Možda je to njihova taktika lečenja ili me neozbiljno shvataju.
Dobro, ima smisla, poslala me je kod psihijatra koji najviše radi veštačenja... a mene čeka veštačenje. Videćemo, idem sutra opet...
U sve ovo je uključena i moja porodica kao i Vi, sa velikom razlikom, jer Vi nemate prava da budete odgovorni za mene. Moji uspesi ili opozit istoga, su samo moja stvar, a Vas molim za pomoć.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Marka wrote:
licaninsasela wrote:
Rope82 wrote:Izgubio si me negdje na pola posta....
nema veze Rope.htio sam nesto pametno reci ukratko,međutim nisam pronaso rijeci za moju trenutnu situaciju.Hoću naglasiti velikim slovima da se gosp Marka drzi foruma i da slusa upute od Yasijozua i ostalih par ljudi kao i od doktora jer nema smisla da pokusava nesto raditi na svoju ruku jer ce samo upasti u još veca govna nego u kojima se nalazi trenutno. također da ne pukne ko napuhani balon odjednom,ali i da se kroz neki period ne isprazni lagano,ako me razumije sta hocu reci.balans da pokusa uhvatiti.također neka ne radi gresku kao ja,a to je da ne bude previse svojeglav i tvrdoglav.pozz
Ne brini, išao sam danas na razgovor.
Ne znam da li mene oni shvataju ozbiljno.
Nije problem što je ona izrazila skepsu kada sam je ispričao, kaže teško će to ići jer se dugo drogiram.
Problem je što sam ih više decenija zafrkafao, i sada me bacaju kao ping pong lopticu, od psihijatra do psihijatra.. Možda je to njihova taktika lečenja ili me neozbiljno shvataju.
Dobro, ima smisla, poslala me je kod psihijatra koji najviše radi veštačenja... a mene čeka veštačenje. Videćemo, idem sutra opet...
U sve ovo je uključena i moja porodica kao i Vi, sa velikom razlikom, jer Vi nemate prava da budete odgovorni za mene. Moji uspesi ili opozit istoga, su samo moja stvar, a Vas molim za pomoć.
normalno da izazivas skepsu kad si ih godinama jebo u zdrav mozak. daj i tim ljudima sansu da ti pocnu vjerovati.ne stjece se sad najednom povjerenje preko noci.vjerovatno ljudi imaju neke svoje metode rada di zele i znaju zasto te zele vidjeti bas "taj i taj" dan tu i jer moraju vidjeti da si odlucan i da ovo skidanjanje nije neki tvoj hir.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Istog sam mišljenja.
Ićiću polako, strpljivo i smireno, i sve u zajednici sa porodicom i lekarima. Doćiće i to sa lekarima na svoje, samo smirenja i strpljenja.

Juče sam stavio zubnu protezu. Ide polako i to. Imam problem kada hoću da progutam pljuvačku, aman da se ugušim... ali polako, bitno je da sam počeo da rešavam problem i da ne ostavljam to za ono čuveno SUTRA. Ne sutra, već sada, to je važno, kao i strpljenje i naravno pozitivno razmišljanje.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Marka wrote:Istog sam mišljenja.
Ićiću polako, strpljivo i smireno, i sve u zajednici sa porodicom i lekarima. Doćiće i to sa lekarima na svoje, samo smirenja i strpljenja.

Juče sam stavio zubnu protezu. Ide polako i to. Imam problem kada hoću da progutam pljuvačku, aman da se ugušim... ali polako, bitno je da sam počeo da rešavam problem i da ne ostavljam to za ono čuveno SUTRA. Ne sutra, već sada, to je važno, kao i strpljenje i naravno pozitivno razmišljanje.
Tako nekako Marka.ne odgađaj tekuce probleme,jer samim rješavanjem njih,osjecati ces se puno ispunjenije i zadovoljnije.znas kako se kaze,malim gestama i odlukama se mijenjaju velike stvari u zivotu,stepenicu po stepenicu,nemoj ih preskakati da se ne okliznes.drzi se
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Ne brini, išao sam danas na razgovor.
Ne znam da li mene oni shvataju ozbiljno.
Nije problem što je ona izrazila skepsu kada sam je ispričao, kaže teško će to ići jer se dugo drogiram.
Problem je što sam ih više decenija zafrkafao, i sada me bacaju kao ping pong lopticu, od psihijatra do psihijatra.. Možda je to njihova taktika lečenja ili me neozbiljno shvataju.
Dobro, ima smisla, poslala me je kod psihijatra koji najviše radi veštačenja... a mene čeka veštačenje. Videćemo, idem sutra opet...
U sve ovo je uključena i moja porodica kao i Vi, sa velikom razlikom, jer Vi nemate prava da budete odgovorni za mene. Moji uspesi ili opozit istoga, su samo moja stvar, a Vas molim za pomoć.[/quote]
Marka, i ja sam godinama zajebavala doktore, da se tako izrazim, pravila sam nalaze sama, nosila kod porodicnog, i uzimala lijekove koje sam htjela, sve sa potpisom laznim od psihijatrice koja je glavna u mom gradu za narkomaniju. Na kraju je ona morala zbog mene na sud. Naravno, kad sam krenula po sub, u centar, niko od njih mi nije vjerovao, npr. dok su davali tablete tamo da ih istopis ispod jezika, samo meni kazu otvori usta da vidimo, mene su redovno zvali skoro svaki drugi dan na test da dolazim, i uopsteno, doktorica ispocetka nije htjela imati komnalunikaciju sa mnom, rekavsi mi kad izdrzim pola terapije za hepatitis, onda ce mi vjerovati koliko-toliko. Ja sam eto, izdrzala citavu, ni na jednom testu nisam pala, i ona se opet naljutila po zavrsetku terapije za hepatitis, sto sam dosla i rekla da sam na svoju ruku prestala piti antidepresive, apaurin i sanval, jer mi je bilo dosta tableta. Medjutim, ja sam joj fino objasnila da ne zelim vise tablete u svom zivotu, otvoreno sam sve ispricala, i na kraju smo se rastale, da tako kazem, u odlicnim odnosima. Tako i ti. Samo iskreno i otvoreno, reci, jesam zafrkavao, pokusajte mi sada vjerovati ili barem imati razumijevanja. I oni su ljudi.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

yasujirozu wrote:
Tamara86 wrote:Izvinite sto svaki post ponaosob kopiram
nema razloga za isprike, nitko se sa znanjem rodio nije
ne znam drugacije
evo ovako

citiraj me, pa vidi što sam uradio ;)
Yasujirozu, kao sto vidis iz mog prethodnog posta, nisam uspjela, ne znam, i dzaba meni objasnjavati ono sto ne znam. Ja hocu da kopiram, znam samo citavo kopirati, i to je to :)
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Sve ti je to sranje, i jadan onaj kome treba doktor. Njih ima stvarno Ljudi ali ima i budala. Aj sad ti bidi pametan. Pa i onaj najbolji doktor moze imat los dan.
Ali jebiga, kad smo se doveli do stanja da nam trebaju...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Rope82 wrote:Sve ti je to sranje, i jadan onaj kome treba doktor. Njih ima stvarno Ljudi ali ima i budala. Aj sad ti bidi pametan. Pa i onaj najbolji doktor moze imat los dan.
Ali jebiga, kad smo se doveli do stanja da nam trebaju...
Koliko sam ja samo puta napisala jadan onaj ko u ovoj drzavi treba doktora, ne samo mi, narkomani, nego i svi ostali. Moj otac je imao dva srcana i ide na redovnu kontrolu, nosi 300km, ja mu govorim sta ce ti 300km, ides na redovnu kontrolu, on mi odgovara, e moj sine, kad mu ne tutnem 200/300km u onaj karton, nece ni slusalicama da me poslusa, nego samo iskopira terapiju od proslog puta, a kad tutnem, onda sve fino uradi. Ja isto moram kardiologu, jer mi srce ubrzano radi, u minuti po 120/140 otkucaja, otisla da se narucim, u julu mjesecu ima termin, kod privatnika samo UZ je 100km.
Locked