Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:
Marka wrote:.
pokušao sam bit od pomoći, ali ok, tvoj sarkazam je notiran i neću se nadalje uplitat

sve najbolje
YAsu, nisam ja to shvatila kao sarkazam...
Eo vidjecemo... ali i ja sam stekla utisak da ga ti najbolje " razdrmas" i posavjetujes!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Yasu, potpisujem što si napisao, hm nevjerovatno ali istinito. ;)
Ali, nisam ni ja protumačila da je Markin odgovor bio sarkastičan... Vidjećemo...
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

sanela wrote:Yasu, potpisujem što si napisao, hm nevjerovatno ali istinito. ;)
Ali, nisam ni ja protumačila da je Markin odgovor bio sarkastičan... Vidjećemo...
Isto, nisam shvatio sarkazam vec pravu molbu. Najbolje ga je pitat
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

yasujirozu wrote:
Marka wrote:.
pokušao sam bit od pomoći, ali ok, tvoj sarkazam je notiran i neću se nadalje uplitat

sve najbolje
Ja sam ozbiljan čovek, u ozbiljnim godinama. Nemam više toliko vremena za igranje i gluposti.
Ove stvari nisu za igru, znaš ti to bolje od mene. Ako mi ne veruješ, a znam da je tako (ne bih ni ja), eto kako da ti dokažem da se ne šegačim, napiši, javi, tu sam.

Okrenuli smo novu 333 stranicu (e ovo je neozbiljno i šaljivo što sam napisao). ;)
Zato malo i kukam, phpBB je odličan tip foruma, ali kada bi imalo malo više smajlija, mislim da bi se lakše razumeli. ;)

PS
Gde beše ovde pravilnik foruma, misljm na interni pravilnik da njega prvo proučim. To nažalost niko ne čita, pa i ja retko to radim, a već se unapred složim sa pravilima foruma koje i ne pročitam. E, to je takođe neozbiljno od mene.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

misunderstanding je bio u pitanju, te iskrene isprike s moje strane

ja, marka, nisam liječnik ili psiholog, dapače, profesija mi je nešto posve drugo, tak da ću te zamolit da tako i prihvaćaš ono što pišem - kao ljudske, a ne savjete stručne osobe

ono što je bitno, je da smo tu jedni za druge, pa i kada se pokačimo, sve to prođe

a ti se drži ovoga što si započeo, drži se jer ti o tome ovisi život... doslovce



pišemo se ;)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Tamara86 wrote:Yasujirozu, naravno da ce medicinski radnik biti u opasnosti, ali zamisli da sam ja neka kucka (a vjeruj mi, ima ih takvih) i on krene prema meni bez rukavica, a ja presutim da imam hep, tj. da sam ga zalijecila? Zato kazem, ponasaju se, pojedini, kao da nisu doktori.
možda se nismo skužili - ono što napisah za med. radnike, a u tom kontekstu, posebice za liječnike kojima se često prilazi kao da su nešto više od običnog puka, je da su oni samo ljudi, a ljudi su, i ne treba bit cinik pa to razumijet, najčešće okrenuti sebi i svojoj dobrobiti

ili još prostije: to kaj su oni pod obvjezom hipokratove zakletve, ih a priori ne čini boljim, pažljivijim, uviđavnijim... od bilo tkoga drugoga, pa ni od njihovih pacijenata, tj nas, koji smo poput njih, sve samo ne moralne karijatide
rex3
Posts: 6
Joined: Fri Feb 15, 2019 7:40 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by rex3 »

36 dan cist,,, eh da je sve kako treba,, poslje 21 dana ja se ponadao sve je gotovo kako je Marka naveo, mala nelagoda!!!! ja se poradovao pa otisao na vikendicu u izolaciju rijesiti to do kraja,, kad ono doslovce razocarenje.. 21 dan sam ospavao 8 sati prvi puta i mislio to je to,, he he heee, daleko od toga i dalje se ne spava kako treba svaki drugi dan po 2-3 sata i to je sve.Kriza opali u toku dana ali lagano, znoj izbija ali nema olaksanja pogotovo kad zaspem, Trcim dizem tegove , trosim se da izade to iz mene ali koda je odlucilo ostati zauvjek,, Ipak deset godina bupa sa dva kraca prekida neznam, Frend mi se u Njemackoj skidao paralelno isto na suho i kaze da je dobro 26 dan,, sta sam ja fenomen pa nece da me zlo napusti,,,, zajedno na dopu, zajedo na kemiji, zajedno skidanje, njemu dobro ja u vrazjoj materi,,,,,,,.....Kad se sjetim prosloga mjeseca 16,2 bilo je ono najgore, kad usporedim sa time dobro mi je.. ali nisam normalan, nema volje za nista i na sve se teram doslovce,, Kad ce mene sunce ogrijati vise, Odustao nisam pa ni pomisljao na to, jer je sad ili nikad vise..Javljati se nisam mogao ta dva tjedna jer nema struje taj predjel sume i neko jezero ,jako ljepo ali za normalne...Valda cu i ja jedan dan doziviti ljepsu sliku zivota...............
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

rex3 wrote:Valda cu i ja jedan dan doziviti ljepsu sliku zivota...............
Prvo: Svaka cast stari!!! 36 dana ko 360 dana,ali uspio si. Ali sto je, sad si ko Berlin poslije bombardiranja, sub je izaso davno, receptori se pomalo vracaju ali psiha ti je pustos. Moras na tome poradit, stavi na papir, sto hoces, ciljevi, road map za dalje i fokusiraj se na to. Jos ti misli lete i jos previse razmisljas o skidanju, drogama, cijeloj toj ovisnickoj shemi. Moras izac iz te sobe u glavi, zalupit vrata i nikad ih vise ne otvarat, a zq to treba rad i vrijeme.

Bi'ces ti dobro, SRETNO I CESTITAM ;)
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Da dodam, nije grijeh potrazit i strucnu pomoc, samo razgovor ako ista.
Sto se tice jezera i kolibe.....sve to lijepo na slikama. Ja recimo nikad nisam palio na to, mozda kad bi bio dobar wi-fi s velikim tv-om i ps4 ajde, ali priroda ko priroda me nikad nije palila. Mozda nisi tip...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Marka ispricavam se za moje videnje cijele situacije.bio sam u potpunosti u krivu.moje videnje je totalni promasaj,ne zelim vise nikako sudjelovati u pokusaju nazovimo pomoci.nista pametno nikomu ne mogu reci tako da se iskuljucujem iz ovog foruma.svima sva sreca od mene.poz
Locked