Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:26 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Marka »

Code: Select all

12.03.19
10 mg bensedina - normalno uzimanje
4+2 mg bupa - zloupotreba, smrkanje
100+100 mg zolofta - normalno uzimanje

Code: Select all

13.03.19
10+10 mg besedina, normalno uzimanje terapije
2 mg bupa - normalno uzimanje terapije
100+100 mg - zoloft, normalno uzimanje terapije
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by Marka »

14.03.19

Code: Select all

bup 2 mg oralno
bensedin 10 mg oralno
100+50 mg zolofta oralno
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by sanela »

A zašto se sam skidaš, ako si na ambulantnoj terapiji Bupom? Imaš li mogućnost da odeš na detox? Imaš li mogućnost da ideš na psihoterapiju?
Možda si o ovome negdje ranije pisao, ali ja nisam upratila.
Stručna pomoć će ti biti neophodna kako bi pomogao i sebi i djetetu da se iznesete s gubitkom. Moja ti je preporuka da već potražiš pomoć u stvarnom svijetu.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by Marka »

Jesam nešto sam pominjao, ali ...
Tražio sam psihoterapiju, ostalo je da se vidi, što znači da od toga nema ništa. Nije prvi put da ih pitam za to, nemaju ovde praksu da rade psihoterapiju.
U naredni petak idem, pa ću im odneti moj "višak" bupa, pa da vidimo koliko će me onda shvatiti ozbiljno.
Što se tiče detoksa, otićiću kada osetim da više ne mogu sam, za sada mi ide dobro sa terapijom, uzimam je kako treba, i ne drogiram se.
Otišao bih i sada, nije meni problem to, ali jesu finansije, treba do da stvorim nekako bar 1.000 € za mesec dana (živim u centralnoj Srbiji), i sada da odlazim na detoks, zaista nemam vremena. Uglavnom, moje lečenje ne stoji na mrtvoj tačci, ima malog progresa, već osećam da sam sve više svoj. Samo polako...

Code: Select all

15 i 16.03.19
sva terapija uzeta kako je propisano.
Dosta dobro se osećam, ali sada mi je glavna preokupacija egzistencija. Nisam ugrožen da nemam da se prehranim ili obučem, nije mi hladno, imam krov nad glavom, ali imam stvari koje mogu da završim sa novcem. To što ja lično duboko u sebi ne volim novac (detinjstvo, razmažen), sa tim se već dugo borim, jer mi je novac potreban.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by Marka »

Code: Select all

17.03.2019,
bup 2 mg normalno
150 mg zolofta normalno
30 mg bensedina normalno

Code: Select all

18.03.2019.
bup 1 mg normalno
150 mg zolofta normalno
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by Frajla »

Marka wrote:

Code: Select all

17.03.2019,
bup 2 mg normalno
150 mg zolofta normalno
30 mg bensedina normalno

Code: Select all

18.03.2019.
bup 1 mg normalno
150 mg zolofta normalno
Marka jesi bio kod doktora ili ides u ovaj petak?

Vidim da si sklonio bensedine, nisam nikako za njih i treba ih sklanjati ali bi ih zamenila necim drugim, popricaj sa doktorkom jer stvarno ima jako dobrih tableta koje smiruju misli u glavi ali ne dolaze is skupine benzosa

Druga bitna stvar je opet nas karakter, hocu sada sve i odmah a i mogu! Ne mozes u jednoj nedelji spustati i zoloft i sklanjati bensedine i prelaziti na normalno uzimanje bupa i pritome spustati dozu sa 2 na 1mg bupa

Pa tebe ce haos opet stici za dva tri dana!
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by Marka »

Frajla, mislim da imaš ali i nemaš prava.
Nisam (namerno) digao bup ove nedelje, i odneo sam psihijatru sinoć te recepte, i rekoh da mi recepti ne trebaju, ona mi ladno vratila recepte (sada bup u Srbiji ide na dva bela recepta).
Rekao sam da sam samovoljno prestao da uzimam ksalol, i da sam prešao na bensedin.
Reče mi da ga uzimam bensedin ako mi više odgovara nego ksalol.

Spustim terapiju samo jednom sedmično kada ne radim na 1 mg.
Malo sam redukovao ta 2 mg na dve trećine. Sve sam rekao psihijatru, i pitao gde da donesem moj višak lekova. Dobro je bar me je uputtio gde da odnosim višak bupa.
Neću više da radim drugima ono što sebi ne želim, i ako sam to zbog slabosti uradio ne više od pet puta (i jednom je mnogo kamoli 4-5 puta).. Sada mi to jako smeta. Vamo se borim za život a sa druge strane uništavam tuđi. Sa tim je završeno.
O zoloftu nisam pričao sa psihijatrom, ali videću sutra šta će reći. Neću raditi ništa na svoju ruku. Ako uvidim da ne žele da mi pomognu, možda i ne znaju, nisu sigurnu... ima psihijatara koju mogu da odrede svakom zavisniku ako ništa drugo odgovarajuću terapiju, ja bih voleo što manje jer mi i bup smeta, a ne mogu bez njega. Sa bupom sam mentalno retardiran (imao sam kao mlad nadprosečan IQ, pod bupom IQ mi je nepunih 80, što već spada u mentalnu retardaciju). A kada sam čist od bupa, onda kreću psihotične epizode, i to po prrvi put u životu, i ako sam na nekim detoskima pio antipsihotike.

Misliš da tražim odmah Largaktil i da ovo stanje ne mogu da rešim sa benzodijazepinima? Moguće?
Smeta mi za stomak Largaktil, valjda ga sada ima u uljanoj formi. I opet pore nekog antipsihotika će da mi prepiše opet neki benzodijazepin. Da sam na lekarevom mestu prepisao bih Largaktil i rivotril.
Najgore je što i bup i antipsihotici deluju na dopaminske receptore, što je po mom mišljenju može da stvori još veće probleme, tj psihotičnu depresiju. Bolje je da se ne zamaram, neka odluče lekari, neću im čak ništa ni sugerisati, ali ću pitati za kontraindikacije, ako budu hteli da budu otvoreni. Ako je za mene bolje da se lečim u bolnici ni to nije problem. Videćemo...

Code: Select all

19.03.19
2 mg bup normalno
30  mg bensedina normalno
150 mg Zolota

20.03.19
1.4 mg bup normalno
20 mg bensedina normalno
200 mg zoloft normalno
Koliko mogu da zaključim, ne treba se igrati sa terapijom već je uzimati redovno i onoliko koliko se dogovorim sa lekarima.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by Marka »

Bio sam, i potrefi se načelnik da je dežurni. Razgovor protekao korektno.
Zoloft redukovan na 100+50 mg. Bensedin redukovan na 3x5 mg, a bup, stvarno ne znam. Ispričao sam mu sve, ponudio moj višak lekova da vratim kao i recepte koje namerno nisam podigao.
Piše ovako, relativno se dobro oseća, izrazio želju da uzima 2 mg bupa.
A za terapija bupa u izveštaju mi piše 6 mg. A na predhodnom izveštaju piše 4 mg bupa.
Pitam za bensedin da li da uzimam kako je propisano ili po potrebi, nema odgovora (navede me na drugu temu). Nema odgovora ni za višak bupa gde ću.
Piše i Indikovana fizička aktivnost.
Znam dobro šta je u pitanju, dobar sam sa informatičkim cetrom, folirao me da mu ne radi štampač, zapravo je razmišljao. Bio je prvo šokiran, posle prijatno iznenađen, pa postiđen (ne znam zašto) i na kraju zamišljen.

Trebao sam da počnem 2014 da radim u informatičkom odeljenju kliničkog centra. Mene je tada više zanimalo drogiranje nego posao (i ako sam i u to vreme radio drugi posao), i jasno da ga nisam dobio. Dobro ne žalim se puno...

Noćas su me napala dva narkomana odvaljena od kokaina, na sred ulice. Hteli su moj novac. Bukvalno sam ih molio sam da to ne rade, dao sam im i novac i ako ni ja nemam dovoljno za preživljavanje, i kada više nisam imao kuda (napali me, moram da se branim), krenuo sam na njih dvojicu jer bi me u suprotnom pokidali. Nisam smeo da ih jurim jer su bežali od mene (radio sam u MP), ali niko somatski nije povređen, a hteo sam dobro da ih zaplašim, i mislim da sam uspeo u tome. Momci od 20-ak godina, baš žalosno.
Sve u svemu, bila je ovo teška ali uspešna noć.

Code: Select all

21.03.19 
idem

Code: Select all

22.03.19 
bup idem
zoloft 100 + 50 mg
bensedin 3x10 mg
način uzimanja terapije je kao što je prepisan, ali terapiju oet nisam uzeo u količini u kojoj to piše u izveštaju.
Ako se sagleda izveštaj specijaliste u celosti, on bi trebao da opiše moje trenutno mentalno stanje. Nažalost, moj Izveštaj je konfuzan!?

Odo da se odmorim malo od Istine, do večeras. 8-)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Post by Ninocka »

da pokusas da nadjes nekog boljeg dr, pa cak i da platis isplati se.
Nesto mi ovi tvoju ne obecavaju.
Ja bi Marka na tri desetke bensedina ujeeedalaaa.I ako te hvata letargija, tuga, despresija i na kraju onaj bijes i histerija to je od njih.
Sta mislis pored bupa i zolofta, zasto ti je potreban benser. Koju ti on stvar rjesava??
Post Reply