Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Rope82 wrote:Ne kontam to nazalno uzimanje, osjecaj da se drogiras ili sta? Slazem se da trebas pocet uzimat terapiju kako je propisano, mozda dobijes osjecaj da je to terapija a ne sredstvo drogiranja.
Nisi nikoga iznevjerio stari, sve to ima svoje zasto. Uz tebe smo kako god odlucis, na kraju krajeva to je tvoja psiha i tvoj zivot, uradi kako znas. Ako treba price tu smo
Bas se drogiras! Juris rad, stalno si gore dole, nikad se ustalit na dozi. Nervozan si , ujedas...
Ma fuj!!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ne može se dovoljno naglasit i previše ponavljat, koliko je od suštinske važnosti za bilo kakvo unormaljenje, počinjanje uzimanja bupronorfina kak je propisano i prepisano, jer je zanemarivanje psihologije koja stoji iza šmrkanja, naprosto neozbiljno...

nema dalje
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Svidja mi se ona prica o dva prijatelja koju je neko spomenio. Jedan uzme ujutro i zivi zivot, drugi uzima na nos, maze se speedom i pije....black and white.
Ako vec neku dozu imas koja ti je dovoljna, a imas i neki bioritam, uzimaj svaki dan u iste ure, recimo ujutro uz kavu i predvecer nakon popodnevnog odmora, ili ako radis noc onda neki svoj tempo, ali da to bude uvijek isto bez preskakanja i povecavanja. Tek onda ce to bit terapija.
Ja recimo, sad kad sam smanjio na 6mg, uzimam 3 puta dnevno, ujutro kad se probudim popijem kavu, razbudim se dobro, nekih sat vremena i onda dvojku. Prebijem uru popodne i drugu cetvrtinu. I oko 8 navecer zadnju. Odprilike su iste ure kad uzimam tako da ga i ne osjetim previse. Pola sata malo vise pricam i onda se smirim.
Ne mislim na njega i cesto mi se dogodi da cak zaboravim uzet pa se sjetim tek poslije.
A bilo je dana i mjeseci kad bi uzimao i cijelu osmicu da me odradi. Trpio bi cijelo jutro i onda zalijepio osmicu. Tada bi nekad osjetio krizicu i sa 16mg dnevno. Totalno sranje, nezadovoljstvo, nemir, sto Ninocka kaze juris rad a rada nema. Iskreno radje bi se vratio na dop nego to sebi ponovo radio jer nema smisla.

Zasto je sve ovo bitno? Pomalo ti dodje osjecaj stabilnosti i normalizacije, i postanes ovisan o tome. Valjda godine ili sta ja znam, ali znam da mi sada vise odgovara ovaj 'pravocrtni' tempo nego ona zakucavanja u plafon sa dopom. Provaj doc do toga kad sredis sve te zivotne situacije koje ti se nagomilavaju pa ce valjda i skidanje bit lakse
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:Nije ovdje rijec slusa li neko ili ne, niko ne mora da poslusa, nismo u obdanistu!
Da, prosli smo sve ovo sa Katom i to vise puta nije ni to problem, niko nas nije tjerao , nasa volja.
Kad smo bili iskreni, onda je bio problem kako je ubijamo u pojam i kako mora zapalit sa foruma, jer se inace nece skinut ( od nas zlobnika)
I zadnje ono najvaznije, su kolicina dezinformacija prekopiranih sa neta, ili joj je neko nesto rekao da moze, ili je sanjala, vile ce znati!!!
Uglavnom , dragi moji konacno na netu imate temu Totalna anestezija vs buprenorfin/ kako smutiti anesteziologa!!
Eto toliko!!

Vlajko bre , dogura li do 4 dana ???
Dva puta do drugog uvece i onda kiks a zasto ni sam ne znam .Da li mi je dala neki od pogresnih ili mi nije dala neki lek koji mi treba predvece uglavnom dodjem do drugog u yu kiks .Evo i danas ,juce super jutros ok al oko 12 haos vise u glavi nego ovako kao da ni nemam fizicku vec mozak saam pravi ludilo.Idem sitra u DRAJZ pa cu da vidim sta ce reci==reci cu im pomagajte ljudi ovo nikako ne ide ovak.CAK I ZENA NE DA NIKOM DA U KUCU ULAZI DA NE SMETA,a I OVE LEKOVE STO POPIJEM SPAVANM 4 SATA I ONDA SE PROBUDIM ITO NA SVAKIH 4 SATA MERILA ZENA !!!aKO IMAS NEKU IDEJU OTVOREN SAM ZA SVE ...CAK NI BOLOVE NEMAM ,
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:
Caty wrote:O boze sacuvaj to uopste nije tacno i ne znam odakle vam ideja, moja greska je sto sam pominjala bilo sta iz privatnog života ali nekoliko ljudi je pisao kako Cu se skinuti pored muza, pisala sam sta mislim i da zelim to da uradim bez obzira na njega
No kako god vi uvek imate neke teorije zavere ja sam zavrsila sta je trebalo tako da to je to

Znamo da si uradila sta si trebala i da je to to, i da ces da odes zato smo ti i se sada i javili
I greska je kao i uvek sto si iznosila price o muzu i da ces ih obrisati.
Ti ne zelis da se skines,Ne smeta tebi nacin kojim su se ljudi na ovom forumu najcesce skidali, nego ne zelis da se skines...i samim tim tvoj povratak i pisanje romana su zapravo prazne price. A da ne govorimo o tvojoj potrebi za istrazivanjem i citanjem i sirenjem dezinformacija.

Otvoris temu i trazis savet da li reci anestezijologu da si na bupu i napises “ja sam JASNO rekla navela u zagradi;) da sam ga uzela par puta u zivotu” koji oksimoron jbt. I onda delis savete sta treba raditi

Sve u svemu ovu smo temu zavrsili, nije ni mesto ni vreme raspravljanju dalje o tvojim bracnim problemima i ostalim stvarima

Kada budes odlucila da se skidas- tu smo

Vlajko gde si? Ziv li si?
MA ZIV JESAM ALI NIKAKO SVE DODJEM DO DRUGOG DANA I TO DRUGOG UVECE I ONDA KRENE NIJE KRIZA KAO DA JE IZ MOZGA NE MOGU TO OPISATI JA VOLJE IMAM ALI NIKAKO DA L MI FALI JOS NEKI LEK NEZNAM UGLAVNOM OVO STO IMAM BUDIM SE NA SVAKIH 4 STAT U MINUT MERILA ZENA IDEM SUTRA U drajz DA kazem pomagajte ljudi ako treba i da lezim ,mozda i okruzenje mi stvara problem svi tu cirkulisu doduse zena nije dala niko da ulazi da mi ne smetaju ali dzabe sam sebe hocu da polomim jbt samo da sam pregurao taj 2 dan znam da je treci kao da si novi covek ali jbg taj 2 dan je najgori .poz i hvala sto pitas za mene ,ako imas ideju neku slobodno reci za sve sam otvoren !!!
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Neko je ovde pomenuo da nu je doktor opste prakse dao neke lekove za DETOKS organizma pa me zanima da li ko zna koji su posto ja prvi put cujem za to.Ako neko zna neka napise .Jer trazeci na netu nema nista !!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

vlajko, vidim da si potpuno unezvjeren, ali sam čin skidanja će ti bit detoks, i to idi obavit u ustanovi

nemoj se više mučit ovako, zaboga...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

yasujirozu wrote:vlajko, vidim da si potpuno unezvjeren, ali sam čin skidanja će ti bit detoks, i to idi obavit u ustanovi

nemoj se više mučit ovako, zaboga...

Baš!

Sutra je kod njih nadam se da ce pristati..

Vlajko to ti je najsigurnije, bez ikakvog razmisljanja prihvati da lezis i prepusti se njima jer volja te jos drzi ali snage tu treba a ona polako nestaje
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Dobro je da postoji Drajzerova. U prošlom veku se čekalo na krevet po više meseci.
Danas ne znam kako je, nadam se da su bolji uslovi za pacijente.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Lezat, nego sta!
Kad ne ide doma sam ajde tamo. Nije ni toj jadnoj zeni da te gleda takvoga. Skido sam se s dopa na suho, taj treci dan je najgori, snaga se potrosi a ono jos traje. Dode ti plakat od muke.
Podes tamo i sto kazu pustis se njima, nisi im ni prvi a ni zadnji.
Bi'ce to dobro, stisni zube i sretno!
Locked