Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Frajla »

Marka wrote:Ovo joj je zadnji put, ako se ostali slažu.
Ovo sada ako prokocka neka je i neka životari kao i do sada (deo nje to je čak zavoleo), možda tako i mora, nismo baš svi osuđeni da se izvučemo, dakle on nje sve zavisi.

I bas smo tako reagovali kao i ti! Evo je shvatila je, krecu tekstovi prosvetljenja nakon 5 dana se preobratila blabla

Samo sto su joj teme pobrisane i svoje stare tekstove je ili obrisala ili editovala

Ljudi smo, ovo je bolest.... jel tako....treba pomoci zato smo tu, ali losem coveku nema pomoci, sama je svoj neprijatelj. I mucno je citati sve je divno lepo bajno i sjajno i od skidanja nista
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Frajla »

dobro Yasu, zasto galamis? Pa zar nismo to vec prosli nekoliko puta i sa tobom ahahahah joj majko mila ako smo normalni
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Frajla wrote: Ljudi smo, ovo je bolest.... jel tako....treba pomoci zato smo tu, ali losem coveku nema pomoci, sama je svoj neprijatelj. I mucno je citati sve je divno lepo bajno i sjajno i od skidanja nista
Ko je ovde dobar, on nam ovde nije potreban, ovo je mesto za loše ljude poput nas.

Biće jako bolno za nju, jer ovde ne može da se ide postepeno, nego direkt u glavu.
Da li će ona to da (pre)živi, hoće naravno, bojim se malo i posledica koje dobro može da proizvede, jer je mlada a dugo je u tami, vidi sve ali ne prihvata. To može biti šok za organizam.
Raduje me što je žena, vi žene nešto lakše sa tim stvarima izađete na kraj.

Pobrisaće nam sve ovo Sanela (i to sa punim pravom) ajde da se malo organizujemo. Noelova metoda neka bude prihvatna tema za sveže narkomane. Mi stariji narkomani koji po nešto i kobajagi znamo, bi bili i ovde gde rezimiramo probleme, tako i kaže naslov.
Katica još nije za ovu temu, ali ipak mora da učestvuje u njoj.
Najbolje bi bilo Katice da pokreneš svoju temu sa naslovom, Ja narkoman/ka i moja borba sa Životom

Nemoj neko da se igra da zloupotrebi nečije poverenje koje je dobio na dar od neke ranjene i napaćene duše preko privatne poruke, Fb itd. Ono što je rečeno u poverenju, tako mora i ostati. Sada ću napisati i nikada više, nemojte posle da se hvatate za glavu, jer će biti plača i škrgutanje zubima (ko ih uopšte ima), ono što ste dobili u poverenju od nekoga, to moramo da poštujemo da to ostane u poverenju, ako to neko od nas iz nekog razloga ne može, bolje je onda ne pomagati, već biti nemi posmatrač koji sa strane bodri. To je isto jako važna uloga u bolnici.

Ko ima dobre organizacione sposobnosti, mogao bi malo da dotera forum.
Proleće je, valjalo bi da se sve izluftira i da se sve sredi da bude lako dostupno (čak) i slepim budalama.

Jedno Vas sve najlepše molim. Pošto sam ranije preterivao u gotovo svima stvarima. Ne mislim samo na droge. Neke droge sam čak uzimao i iz naučnih razloga, gotovo savršena obmana, sa njom sam uspeo sebe da ubedim da radim za dobrobit čovečanstva. Samo me je Bog sačuvao. Ne znam za meru, megaloman sam, slavoljubiv sam, arogantan sam, drzak sam, razmažen sam, lenj sam, ne poznajem dobro osećanja... ne pokazujem normalno tj koliko treba svoje emocije i sve to uz psihopatiju, neurozu i onda mnogo visoko letim, ukratko, nisam baš najbolji u glavi. Ako negde preteram molio bih Vas da me spustate na zemlju, ali nemojte da me terate od sebe i osuđivati. Ja ne vladam nekada ne svojim postupcima normalno. I za kraj u posebnoj rečenici, ja sam pored svega i narkoman što još samo pogoršava stvar.

Hvala Vam, Volim Vas, Bog Vas blagoslovio Sve (važi i za tebe naravno, nisam pogrešio, jer tu ne može da se pogreši).
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Frajla »

Marka wrote:
Frajla wrote: Ljudi smo, ovo je bolest.... jel tako....treba pomoci zato smo tu, ali losem coveku nema pomoci, sama je svoj neprijatelj. I mucno je citati sve je divno lepo bajno i sjajno i od skidanja nista
Ko je ovde dobar, on nam ovde nije potreban, ovo je mesto za loše ljude poput nas.

Biće jako bolno za nju, jer ovde ne može da se ide postepeno, nego direkt u glavu.
Da li će ona to da (pre)živi, hoće naravno, bojim se malo i posledica koje dobro može da proizvede, jer je mlada a dugo je u tami, vidi sve ali ne prihvata. To može biti šok za organizam.
Raduje me što je žena, vi žene nešto lakše sa tim stvarima izađete na kraj.

Pobrisaće nam sve ovo Sanela (i to sa punim pravom) ajde da se malo organizujemo. Noelova metoda neka bude prihvatna tema za sveže narkomane. Mi stariji narkomani koji po nešto i kobajagi znamo, bi bili i ovde gde rezimiramo probleme, tako i kaže naslov.
Katica još nije za ovu temu, ali ipak mora da učestvuje u njoj.
Najbolje bi bilo Katice da pokreneš svoju temu sa naslovom, Ja narkoman/ka i moja borba sa Životom

Nemoj neko da se igra da zloupotrebi nečije poverenje koje je dobio na dar od neke ranjene i napaćene duše preko privatne poruke, Fb itd. Ono što je rečeno u poverenju, tako mora i ostati. Sada ću napisati i nikada više, nemojte posle da se hvatate za glavu, jer će biti plača i škrgutanje zubima (ko ih uopšte ima), ono što ste dobili u poverenju od nekoga, to moramo da poštujemo da to ostane u poverenju, ako to neko od nas iz nekog razloga ne može, bolje je onda ne pomagati, već biti nemi posmatrač koji sa strane bodri. To je isto jako važna uloga u bolnici.

Ko ima dobre organizacione sposobnosti, mogao bi malo da dotera forum.
Proleće je, valjalo bi da se sve izluftira i da se sve sredi da bude lako dostupno (čak) i slepim budalama.

Jedno Vas sve najlepše molim. Pošto sam ranije preterivao u gotovo svima stvarima. Ne mislim samo na droge. Neke droge sam čak uzimao i iz naučnih razloga, gotovo savršena obmana, sa njom sam uspeo sebe da ubedim da radim za dobrobit čovečanstva. Samo me je Bog sačuvao. Ne znam za meru, megaloman sam, slavoljubiv sam, arogantan sam, drzak sam, razmažen sam, lenj sam, ne poznajem dobro osećanja... ne pokazujem normalno tj koliko treba svoje emocije i sve to uz psihopatiju, neurozu i onda mnogo visoko letim, ukratko, nisam baš najbolji u glavi. Ako negde preteram molio bih Vas da me spustate na zemlju, ali nemojte da me terate od sebe i osuđivati. Ja ne vladam nekada ne svojim postupcima normalno. I za kraj u posebnoj rečenici, ja sam pored svega i narkoman što još samo pogoršava stvar.

Hvala Vam, Volim Vas, Bog Vas blagoslovio Sve (važi i za tebe naravno, nisam pogrešio, jer tu ne može da se pogreši).

Ne slazem se!

Ako smo zavisnici ne znaci da smo losi ljudi i ovde se borimo sa bolestima zavisnosti, a pogan karakter se leci na drugom mestu i tu se radi o vaspitanju!

Zamena teza je ovde u pitanju! Ovde je Katarina nase poverenje zloupotrebila, jer ja da sam htela da ga zloupotrebim vec bi u pocetku obelodanila njene price koje i dalje prica da se svi ovde kolelektivno drogiramo i da zapravo mi to jedni o drugima pricamo blablabla i onda se vraca istog dana pise sa nama kao da smo najbolji ortaci. To nije bolest zavisnosti to je pogan karakter

Sada si dobio objsnjenje koje nisam htela da iznosim jer se ne bavim carsijskim pricama ali da komentarisem njene postove- hocu

Bog i tebe blagoslovio i ostaj nam dobar
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Ninocka »

Marka wrote:
Frajla wrote: Ljudi smo, ovo je bolest.... jel tako....treba pomoci zato smo tu, ali losem coveku nema pomoci, sama je svoj neprijatelj. I mucno je citati sve je divno lepo bajno i sjajno i od skidanja nista
Ko je ovde dobar, on nam ovde nije potreban, ovo je mesto za loše ljude poput nas.

Biće jako bolno za nju, jer ovde ne može da se ide postepeno, nego direkt u glavu.
Da li će ona to da (pre)živi, hoće naravno, bojim se malo i posledica koje dobro može da proizvede, jer je mlada a dugo je u tami, vidi sve ali ne prihvata. To može biti šok za organizam.
Raduje me što je žena, vi žene nešto lakše sa tim stvarima izađete na kraj.

Pobrisaće nam sve ovo Sanela (i to sa punim pravom) ajde da se malo organizujemo. Noelova metoda neka bude prihvatna tema za sveže narkomane. Mi stariji narkomani koji po nešto i kobajagi znamo, bi bili i ovde gde rezimiramo probleme, tako i kaže naslov.
Katica još nije za ovu temu, ali ipak mora da učestvuje u njoj.
Najbolje bi bilo Katice da pokreneš svoju temu sa naslovom, Ja narkoman/ka i moja borba sa Životom

Nemoj neko da se igra da zloupotrebi nečije poverenje koje je dobio na dar od neke ranjene i napaćene duše preko privatne poruke, Fb itd. Ono što je rečeno u poverenju, tako mora i ostati. Sada ću napisati i nikada više, nemojte posle da se hvatate za glavu, jer će biti plača i škrgutanje zubima (ko ih uopšte ima), ono što ste dobili u poverenju od nekoga, to moramo da poštujemo da to ostane u poverenju, ako to neko od nas iz nekog razloga ne može, bolje je onda ne pomagati, već biti nemi posmatrač koji sa strane bodri. To je isto jako važna uloga u bolnici.

Ko ima dobre organizacione sposobnosti, mogao bi malo da dotera forum.
Proleće je, valjalo bi da se sve izluftira i da se sve sredi da bude lako dostupno (čak) i slepim budalama.

Jedno Vas sve najlepše molim. Pošto sam ranije preterivao u gotovo svima stvarima. Ne mislim samo na droge. Neke droge sam čak uzimao i iz naučnih razloga, gotovo savršena obmana, sa njom sam uspeo sebe da ubedim da radim za dobrobit čovečanstva. Samo me je Bog sačuvao. Ne znam za meru, megaloman sam, slavoljubiv sam, arogantan sam, drzak sam, razmažen sam, lenj sam, ne poznajem dobro osećanja... ne pokazujem normalno tj koliko treba svoje emocije i sve to uz psihopatiju, neurozu i onda mnogo visoko letim, ukratko, nisam baš najbolji u glavi. Ako negde preteram molio bih Vas da me spustate na zemlju, ali nemojte da me terate od sebe i osuđivati. Ja ne vladam nekada ne svojim postupcima normalno. I za kraj u posebnoj rečenici, ja sam pored svega i narkoman što još samo pogoršava stvar.

Hvala Vam, Volim Vas, Bog Vas blagoslovio Sve (važi i za tebe naravno, nisam pogrešio, jer tu ne može da se pogreši).
U tvome tripu , ti zaista jesi u bolnici, ne galamis!! Frajla je glavno dr a Yasu i ja losi bolnicari.
Savjet broj jedan: Bjezi ko djavo od krsta od pp i fb sa clanovima foruma. To ti je vrzino kolo, cak i najjaci ginu.
Savjet br dva: Zrtve ma forumu su ti najcesce najveci manipulatori.
Savjet br tri: Pisi o sebi, koliko si vec cist , kako provodis dane, ima li crva i ako ima kako se boris sa tim.
Eto tako , vidim da te "neko " uveo u materiju... Ali greska u koracima Markaaa, ukljuci mozak!!
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Zasto ja ne dobivam privatne poruke? Sad se osjecam zapostavljeno :(
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Ninocka wrote:greska u koracima Markaaa, ukljuci mozak!!
Hoću.
Imaš paravo.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Relativno dobro razumem i shvatam kako rade neke mašine, ali kada su u pitanju ljudi, to mi je problem. Kada sam dobre volje, onda mi dobro dođe samo površan razgovor koji ne traje dugo.
Danas su mi dolazaili drugari, i to baš pravi drugari (jako sam bogat po tom pitanju). Zaključak je da još uvek ne poznajem ljude.Imam osećanja, ali mi zbog lenjosti mozak slabo reaguje kada su u pitanju normalne stvari.
Narkomane poznajem dobro, i to je sreća jer znam da prepoznam narkomana, bez obzira na spoljnu manipulaciju.
Najgore što sam večeras povredio jednog od drugara do te mere da je otišao. I kada se sve analizira, ja sam kriv. Sreća je da mi je oprostio, pokazao je milost pošto zna kroz šta prolazim, inače takve stvari se ne praštaju kod pravih drugova.
To sam zaboravio, ja sam besprekoran manipulator, to je valjda jasno.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by yasujirozu »

Marka wrote:Nemoj da galamiš jer je nalazimo u bolnici.
U bolnici svi imamo neku dijagnozu. Ti si napisao svoju, beše blaga mentalna destrukcija. I ne moraš to da zakačiš na čelo i da ideš tako kroz grad. Niko te ovde ne sme osuđivati zbog toga. Ako te pak i neko osudi, znaj da je za tvoje dobro i ne vraćaj mu. Budi zadnji da bi bio prvi.
Bitno je da se u bolnici bar ophodimo što normalnije, imamo svi dijagnoze i treba da pomažemo jedan drugom, mi najbolje znamo šta nas muči, još samo to i da shvatimo i priznamo sebi.
nisam najbolje razumjeo kaj si želio reć ako je ovo bilo upućeno meni, jer je post koji napisah upravo bio u duhu normalizacije ophođenja prema ljudima u problemu...

nekada davno na ovom forumu, nabrijani palamudi friški iz komuna, su šakom i kapom koristili termin narkoman (još češće narkomančina), jer ih je priprost svijet koji ih je tamo "lječio", tako indoktrinirao - ti si govno, i ubjedit ću te da jesi govno, pa kad privatiš da si govno, to je onda put spasenja...


bolest je u pitanju, bolest zavisnosti, točka
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Nisam bio u komuni, skinuo sam se, ali nedostajeee mi... patnja je velika, muka.
Nazad ne mogu a napred ne znam. Trudim se, ali izgleda da nije dovoljno.
Post Reply