Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Marka wrote:
Caty wrote:Licaninsasela dva meseca bupa su nista i nemoj
A (šta) ti draga Ketice radiš ovde još?! :shock:
Ajde bre trgni se više. Bio sam ovde najsjebaniji, verujem da sam i među starijima, ali ja sam svoj.
Kakvi crni bupovi, pogledajte kakav je dan, slusajte ptice, slušaj Madonu, slušaj prirodu... ti si još uvek jako očuvana devojka, u svakom pogledu, a i mozak nisu puno oštetila hemijama.

Ljudi, meni je ovo prvo Sunce posle 30 i nešto godina. Tek danas sam prvi put izašao. Plakao sam od sreće, majke mi.
Znate kada kažu ljudi Sunce te ograjalo, to se meni desilo malopre. Kakav osećaj, ne može da se opiše.
Daj Bože svima da što pre doživite ovo što sam ja, to Vam svima želim (naravno i tebi što misliš evo ga još jedan ludak priča o pticama, Suncu, mirisima, bojama, čak i tebi što mi jebeš mater)!

Moj način skidanja je bio vraćanje Bogu i prirodi. Dakle nema pravog način.
Ja nastavljam da živim, radim, borim se, volim... naravno opet su tu teškoće, samo treba gledati što realnije stvari, ali toga se ne treba bojati.

Da se zahvalim svima, od Sanele koja je ovo pokrenula, pa do ostalilih, da ne nabrajam. Borite se!
Ketice, imaš poruku.
Pozdrav Marka. Bas mi je milo da si ok...
Jeste da te pricice nakon skidanja , pticice sunce itd, zvuce bljak, znam o cemu pricas.
Ja se i poslije godinu i po , tako osjecam.
Dan je bas divan, kod nas rade i baste. Kaficaaa
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Ozbiljno, znači to traje sada, Odlično... Hvala.
Ti možeš da me razumeš. ;)
Došao sam po Keticu da je počupam, ako bude htela pomoć.

Sada sam kao malo dete, bio posle toliko godina na Suncu, ništa ja to ranije nisam ni čuo ni video, a sada vidim i vaše ženske signale i to kristalno jasno. Znaš i sama da me sada čeka dosta posla, i sa velikim zadovoljstvom ga radim. :D
Nije mi još misaoni tok sasvim Ok, ali kakav sam bio ovo je više nego zavidno stanje, (još uvek trošim energiju na gluposti, cigarete...) ima tu još da se radi.

Ti dakle dežuraš i pomažeš, jako plemenito od tebe, svaka ti čast.
Da smo bliže pa da se puknemo jednom, onako drugarski, nisam od sinoć ništa. :D

PS
Sanela, daj ubaci ovde neki smajli srce
Madona je Madona
https://youtu.be/f6tSVIYUY5Y?list=RDl2IRVOuD6u8
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

MARKAAAAAA jaoooooo tako mi je drago da si se javio, malopre ulazim na forum, onako nemilo, i vidim tvoju temu i tvoj post i odmah sam shvatila sta je ikako je i bas mi je bilo onako dragoooo ne mogu ti opisati onda udjem na ovu temu i procitam , no tek cu sad ici da vidim poruku, u svakom slucaju samo da se zahvalim i gledam na ovo kao na neku sudbinu i iskreno se nadam da ces me iz govana izvaditi :p ma svasta nesto cu ti napisati, sad cu ici na poruke pa tamo, nadam se da cu uspeti da spustim ovo govno do operacije, da resim to zdravlje, da resim taj bup da i ja osetim ovoo divno sunce, nista ne osecam, nistaaaa osim nervoze neke fuj zaista mi treba neko normalan skinut strejt da me malo usmeri i drago nmi je da si nasao tog boga i prirodu i sta god sto te gura napred, ja isto to pokusavam, ja zaista nikad nisam bila neki vernik a skoro sam pocela o tome da razmisljam, jbt koliko ljudi se tako izvuklo ma daj da probam i ja ono nista me ne kosta :P

LICANINSASELA moram da se i tebi javim, i takodje hvala na podrsci, i sto si odvoji vreme da citas moje konfuzije ali zaista je tako bilo, ja ni sama nisam znala sta kako gde udaram, menjala sam planove, ocajnicki pokusavala sve moguce nacine, i uspela cak da skinem na nulu i ostala tu nesto smesno malo i opet pocela da ga uzimam eto prosto me ta psiha sjebala nije mi se dalo da budem sjebana i nikakva danima nedeljama i odustala sam pre nego sto sam se posteno i skinula, jebiga zajebala sam es i to je to, tesko je zaista ti imas strejt zenu poorodicu lepu sve super i divno i ima ko da te bodri, meni je tu mnogo teze sto smo i ja i muz na bupu, no otom potom, selo je super to ti je odlicno, samo videh da ides cesto na brod da nisi bas cesto kuci, pa ne znam sad koliko planiras da ostanes, ako ti selo prija to je odlicno da se ode nekad i nekad naravno ako ne mozete da zivite na selu zbog dece i skole, mozes uvek naci svoj mir ako t itreba pa i u najvecem gradu. ma sve u svemu pozdrav pa cemo se citati ovde. ;)
P.S sto se tice operacije i te anestezije, brine me da mi bup ne blokira naravno taj analgetik iz anestezije ukoliko je na opijatskoj bazi, sad ja se u to ne razumem, necu da rizikujem, spusticu nekako do 0.5 s tim da sam bila na 4mg u momentu kad sam saznala za operaciju, imala ukupno 15 dana dakle ovo je peti dan, sad sam na 1.5mg imam jos ukupno 10 dana da skinem na 0.5 pa sta bude bice videcemo poz i sve naj
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Caty wrote:MARKAAAAAA jaoooooo tako mi je drago da si se javio, malopre ulazim na forum, onako nemilo, i vidim tvoju temu i tvoj post i odmah sam shvatila sta je ikako je i bas mi je bilo onako dragoooo ne mogu ti opisati onda udjem na ovu temu i procitam , no tek cu sad ici da vidim poruku, u svakom slucaju samo da se zahvalim i gledam na ovo kao na neku sudbinu i iskreno se nadam da ces me iz govana izvaditi :p ma svasta nesto cu ti napisati, sad cu ici na poruke pa tamo, nadam se da cu uspeti da spustim ovo govno do operacije, da resim to zdravlje, da resim taj bup da i ja osetim ovoo divno sunce, nista ne osecam, nistaaaa osim nervoze neke fuj zaista mi treba neko normalan skinut strejt da me malo usmeri i drago nmi je da si nasao tog boga i prirodu i sta god sto te gura napred, ja isto to pokusavam, ja zaista nikad nisam bila neki vernik a skoro sam pocela o tome da razmisljam, jbt koliko ljudi se tako izvuklo ma daj da probam i ja ono nista me ne kosta :P
Odlično, i meni je jako drago što se opet čitamo.
Znaš i sama kako sam otišao odavde, pobegao. Pa sam čak i tebe ostavio, da nisi ni tamo ni vamo Da si mi ti tako nešto uradila nikada, ali nikada ti to ne bih oprostio. Nemoj da mi zameriš na tome. ;)
Sve je jako jednostavno. Da tada nisam otišao ne bih se sada ni vratio po tebe. ;)
Dobro je, tu smo, radićemo.
Trebaće meni neko vreme, imam dosta iskustva, to znaš, preko 30 godina sam živeo kao autista, bukvalno sam dete od nekih 10 godina, tako negde. U fazi sam navlačenja na život.

Ketice, ništa se slučajno ne dešava. ;)
U vezi toga u šta veruješ a u šta ne veruješ sada momentalno nije ni malo važno.

Gde je Sanela (više)!?
Dajte draga Sanela ubacite još smajlija, ne znam kako da se izažavam sa ovako malo smajlića.
A ja ću da povedem računa o čemu pišem. Ok, shvatio sam. ;)
rex3
Posts: 6
Joined: Fri Feb 15, 2019 7:40 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by rex3 »

Dali moze tko da pomogne..danas mi je 8 dan skidanja, ono najgore je jucer proslo ali je blokada sna ostala...ja mislio evo kraj a ono produzetak pakla...Dali ce ta blokada otici i kada ili da uzimam sub pa sve iz pocetka....Javio bi se ja i prije ali nisam bio sposoban pisati...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Marka pa daj dal si normalan sa ovog foruma ljudi odlaze istripuju se pa nestanu i kad zagusti opet se vrate kao sto sam i ja to uradila, mada iskeno ne znam sto sam se i vratila eto naravno da pitam ono sdto me zanima ali nekako mi je negativna atmosfera uvek bila i crnjak i osecam prosto previse nesrece i bede i tuge na ovom forumu jako me deprimira, naravfno lepo je citati da je neko uspeo i sve to, ali na zalost to se i retko vidja.

nemam ja sto da se ljutim na tebe, drago mi je sto sam ti na neki nacin pomogla kiad je to bilo potrebno i delila ti savete hahahaha koji su kako si rekao urodili plodom i zaista ne znam na koji nacin sam ti ja pomogla u svemu tome ali drago mi je da jesam, no ipak tvoji postovi su mi malo nerazumni i konfuzni nadam se da se nisi nesto istripovao po pitanju mene ja sam morala da precesljam tvoje postove da bih se setila tacno cele te price zaista je to davno bilo tako da ne znam zasto bih se ja na nekoga naljutila koga i ne poznajem licno, jer je otisao sa foruma? malo si preterao sto se toga tice, no ok mozda i ja ne razumem bas koncepciju tvog posta sve u svemu pozdrav ! ;)
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Vraćaš se ovde, kao i svi mi jer nisi završila posao. Ovaj forum je grupna terapija.

U vezi mojih četvorosmislenih rečenica, nemoj na tome da zameriš, svi mi imamo svoja ludila, što bih se ja razlikovao od Vas. ;)
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

rex3 wrote:Dali moze tko da pomogne..danas mi je 8 dan skidanja, ono najgore je jucer proslo ali je blokada sna ostala...ja mislio evo kraj a ono produzetak pakla...Dali ce ta blokada otici i kada ili da uzimam sub pa sve iz pocetka....Javio bi se ja i prije ali nisam bio sposoban pisati...
Nemoj da radiš protiv sebe i da se siliš ako za to nisi spreman. Nedostatak kvalitetnog sna u tvojem stanju nije ni malo dobro za tebe. Uzmi malo bupa, ali ne megalomanski mnogo, kao što mi narkomani često radimo (eeee samo još ovaj put, i onda više neću), nego uzmeš toliko koliko treba da normalno funkcionišeš u tvom slučaju spavaš.
I daj malo više informacija. Na koliko si mg, imaš li još nešto prepisano od specijaliste.
Ako si pregurao do sada, očekuj tamo 21 dan malu nelagodu (nisi naveo ni koliko si dugo narkoman).

Ima ovde dosta realnih i pamentnih stvari, nego treba da budeš fokusiran da čitaš.

PS
Ako si jak, navrati ako se skineš, jer još uvek si narkoman, pa jedno pet narednih godina. Mislim da tako i lekari to vode, bar u Srbiji, i ako si se skinuo sa narkotika, dijagnoza je i dalje F11.1 (ili koja je već...).
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Citam ovaj post od pocetka pa me umorilo na 7moj strani. Sta bi na kraju s ovim Noelom, jel se uspio momak skinit na kraju?
Ne bi mu bio u kozi stvarno, sve je iskompliciro i zapetljo. Po meni (a skinio sam se s dopa na suvo) sve te tablete pomazu dok djeluju ali na kraju samo produzis agoniju. Znao sam nekad u takvim trenutcima popit Apacha od 10 da odspavam ali za kurac bi ujutro bio jos nervozniji.

Nema skidanja s nicega bez muke, sve sto pomaze (lijekovi i kemija) samo produzuje agoniju. Jedino sto je stvarno pomoc je snaga volje i sam ti koliko ces se moc smirit u teskom trenutku i prebacit kaoticne misli na nesto pozitivno. Ali cijena se mora platit i to s povecim kamatama.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Rope82 wrote:Citam ovaj post od pocetka pa me umorilo na 7moj strani. Sta bi na kraju s ovim Noelom, jel se uspio momak skinit na kraju?
Ne bi mu bio u kozi stvarno, sve je iskompliciro i zapetljo. Po meni (a skinio sam se s dopa na suvo) sve te tablete pomazu dok djeluju ali na kraju samo produzis agoniju. Znao sam nekad u takvim trenutcima popit Apacha od 10 da odspavam ali za kurac bi ujutro bio jos nervozniji.

Nema skidanja s nicega bez muke, sve sto pomaze (lijekovi i kemija) samo produzuje agoniju. Jedino sto je stvarno pomoc je snaga volje i sam ti koliko ces se moc smirit u teskom trenutku i prebacit kaoticne misli na nesto pozitivno. Ali cijena se mora platit i to s povecim kamatama.
Jeste, nedavno se javio i napisao da je cini mi se godinu i po dvije bez bupa.
Nismo svi isti , svakog drugacije "strefi"...
Nazalost, mali br uspije!! Upravo zbog tog razmisljanja ma samo da nije dop, na bupu se moze. A kad se skines pa krene zdravlje da te cima tek onda vidis...
Locked