Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

je Đoni uglavnom je to tako kako si rekao.vjerovatno sam malo rastrojen sto ja ni ne kuzim toliko.mogu reci za sebe da sam stara garda i da tesko prihvačam tuđe misljenje i drzim se onoga kako sam davno naucio.vidis nakon zatvora sam kratko nastavio jos sa dopom, međutim doso sam do tocke di ce biti ziv ili mrtav.odlucio sam se na komunu di sam bio dvije godine.narednih 13 godina funkcionirao sam odlično,bez maltene aspirina,odnosno počeo sam ozbiljno raditi ono za sto sam se iškolovo.12 mjeseci sam proveo iz komada na brodu kao kadet.tih 12 mjeseci sam navigo na relaciji juzna amerika,evropa.u venecueli sam upozno svoju suprugu.prije nego li je došla u hr objasnio sam joj tko sam i sto bio,međutim njoj je heroin bio nepoznanica,ali vidjela je moje frendove koji su uglavnom svi drmali po kokainu.pomorci ko pomorci,uglavnom svi jedva cekaju neki porat u j.americi,klasika kurve kokain i bakardi.mene osobno dizalice nikada nisu privlacile, tako da mogu reci da u zivotu nisam povuko ni pola grama bijeloga.mene je još u to vrijeme puco film razgledavanja gradova,pogotovo crkvi.kroz razgovor sa tada jos ne suprugom, urezale su mi se rijeci da "mi bijelci" jednostavno ne znamo vladati sobom i da je vrlo lako sa nama manipulirati konkretno u ovom slucaju kroz kokain. supruga mi je iz favela karakasa(ljuta sirotinja uz katastrofalnu stopu nasilja) i općenito cijela ta populacija ljudi živi od pomoraca, sto preko kokaina sto preko kurvanja. ona je uvijek zazirala od kokaina upravo iz razloga sto je vidjela kako to utjece na "bijele" pomorce. također sam takve slicne rijeci cuo u pakistanu gdje je cijela drzava krcata dopom, na filipinima,indoneziji,tajlandu također,međutim tamo pomorcima valjaju na ulici šabu(mislim da je to kristalni met).uglavnom se sve svodi na to da imamo totalno destruktivni organizam i da droge u financijski jeftinim drzavama uzimamo u abnormalnih kolicinama,odnosno nikad dosta. slicno nesto sto se desava indijancima, maorima i aboriđinama sa alkoholom.imao sam tu srecu da sam plovio i do novog zelanda i vidio sam sta alkohol radi ljudima tamnije boje koze.uglavnom(vidim da pisem nepovezano) u 13 godina(one dvije u komuni necu racunati) nisam imao nikakve veze sa drogom niti mi je padao napamet dop.spletom okolnosti kako sam vec i bio rekao,prije cetiri godine dosao sam doma sa broda i razgovaro sa frendom i pricao mu kako mi tesko padaju dolasci doma iz razloga sto mi treba dosta vremena za prilagodbu,a jako kratko vrijeme traje od broda do broda.čovjek mi je ponudio hepte koje sam uzimao utorkom i petkom po tri komada i dobro sam se osjecao. nakon dva i pol mjeseca sam otisao na brod.krize nisam ni imao vjerovatno sto sam ih uzimao dva puta tjedno dva i pol mjeseca. sljedeci put je bila lirika. uvijek nesto drugo kratak period.nije mi bilo do zabijanja, nego cisto da lakse funkcioniram jer sam sa godinama broda jednostavno postao stranac kako u gradu tako i kod kuce.svjestan sam ja da to nije ok, međutim vrijeme doma proleti prebrzo pa si svaki puta jebem majku narkomansku na brodu kad me opali osjecaj krivnje.narkkomanski mozak uvijek nađe izliku za svoje postupke pa tako i kod mene.kad sam dosao u komunu bio sam ful navucen na dop i dosao sam u totalnom raspadu.nisam se nikada dopom ufuro jer zazirem od igala.dop sam pušio na foliju i sve te godine drogiranja sam se tjesio da nisam pravi đanki upravo iz razloga sto se nefuram i srecom nisam pokupio hepatitis ,ali kazem to je narkomanski mozak koji uvijek ima opravdanje.osobno, nisam imao komociju ici kod doktora i do danas biti na nekoj terapiji cisto iz financijskih razloga jer nisam iz neke imucne obitelji i roditelji me nisu mogli pogurati.morao sam gurati sam i mogu reci da sto se tice financija moja obitelj zivi iznad prosjecno.uspio sam napraviti kucu,roditeljima renoviro porusenu kucu još od vrijeme rata,supruga je imala mogucnost dva puta godisnje da sa djecom ide u karakas, financijski guramo i moje i njene.krajem 2018 njeni roditelji su došli kod nas jer je situacija u venecueli katastrofalna.ono sto se na televiziji vidi je nula u usporedbi sa stvarnim stanjem.sredinom prošle godine sam imao priliku sa brodom biti 15tak dana na rijeci orinoko i vidio sam svojim ocima prave razmjere katastrofe uzrokovane američkom gladi za naftom.roditelji vlastitu djecu prostituiraju za 20 dolara.u ove zadnje cetiri godine kako koketiram sa drogom kad sve zbrojim ispada nekih godinu i par mjeseci da mi glava nije ok.ostati cist je strasno dobra i pozitivna stvar i mene je moja tvrdoglavost i iskreno stvaranje necega sa financijske strane drzala cistim godinana.gledajuci unazad 15 godina, puno mojih frendova je umrlo, malo je onih koji su se odlucili na komunu i ostali čisti, uglavnom su ljudi na raznim terapijama, viskove kako si i rekao valjaju dalje klincima koji iskreno mislim i ne znaju sta uzimaju, imaju neke lazne iluzije o zivotu, uglavnom kako sam ih ostavio takvi su i danas.živim u sredini di nema posla,ljudi su na socijali.eto a ja cekam četvrti mjesec pa kako sad stoji iz firme ako se nesto ne promijeni idem split zagreb istanbul beirut.previse slobodnog vremena, djeca u skoli,supruga pomalo zanemarila posao radi roditelja i stalne sekiracije za rodbinu dole.vjerovatno se nisam nijednom uspio navuci jako zato se relativno lako i skidam na suho, jer po meni bi bilo potpuno bezveze sada ako sam uzimao sub ovak kratak period od 1 mg da ga duljim jos primjer mjesec dana dok ne dođem do nule.osjecam se ok,ne pridajem puno vaznosti lose raspolozenje koje dode tu i tamo jer iskreno u zivotu ima puno vise losih nego dobrih dana.guram dan po dan,ne gledam krizu kao neki teski crnjak .puno gorih stvari u zivotu ima od krize.kako jedan zagorec na brodu kaze bumo videli.ak su moje rijeci nekoga povrijedile,moja isprika.ako nista drugo ono sto je meni pozitivno je ovdje sto se ne gleda tuđa nacionalnost nego konkretno covjek kao jedinka.konkretno u 15 godina sam obisao mogu reci cijeli svijet,a recimo nisam u srbiji bio od 89 godine niti sam imao neki kontakt sa nekim od tamo. evo sad prvi put da sa nekim kontaktiram sa tih prostora sto je super stvar gledajuci kako se politicari preko medija prepucavaju i dan danas na uštrb sirotinje sa obje strane granice.a sad nemam sta nego u birtiju procitat novine i na kamilicu i cedevitu.sedam mjeseci nije ni u kom slucaju malo biti ok i imas moju podrsku ako ti ona sta znaci s obzirom da je situacija kod mene trenutno takva kakva je.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

e tak se razgovara/piše - nitko nije popio svjetsku pamet, no se zbori o svojim iskustvima, iskustvima koja su, a kada su opijati po srijedi, točno onoliko slična, koliko i različita (jer su, bez daljnjeg, različite i pojedinačne okolnosti), ali bez decidiranih tvrdnji, kak je eto, samo taj i taj način prevazilaženja problema, jedini ispravan... no, kada se sakupi veći broj ljudi, dakle, osoba koje su na ličnom primjeru, uspješno prevladale nedaće kojima je forum posvjećen, e onda se, premda i dalje uz zdravorazumsku rezervu, već može govorit o pomaljanju obrazca koji svatko koga dotiču te teme, treba uzet u razmatranje
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

licaninsasela wrote:je Đoni uglavnom je to tako kako si rekao.vjerovatno sam malo rastrojen sto ja ni ne kuzim toliko.mogu reci za sebe da sam stara garda i da tesko prihvačam tuđe misljenje i drzim se onoga kako sam davno naucio.vidis nakon zatvora sam kratko nastavio jos sa dopom, međutim doso sam do tocke di ce biti ziv ili mrtav.odlucio sam se na komunu di sam bio dvije godine.narednih 13 godina funkcionirao sam odlično,bez maltene aspirina,odnosno počeo sam ozbiljno raditi ono za sto sam se iškolovo.12 mjeseci sam proveo iz komada na brodu kao kadet.tih 12 mjeseci sam navigo na relaciji juzna amerika,evropa.u venecueli sam upozno svoju suprugu.prije nego li je došla u hr objasnio sam joj tko sam i sto bio,međutim njoj je heroin bio nepoznanica,ali vidjela je moje frendove koji su uglavnom svi drmali po kokainu.pomorci ko pomorci,uglavnom svi jedva cekaju neki porat u j.americi,klasika kurve kokain i bakardi.mene osobno dizalice nikada nisu privlacile, tako da mogu reci da u zivotu nisam povuko ni pola grama bijeloga.mene je još u to vrijeme puco film razgledavanja gradova,pogotovo crkvi.kroz razgovor sa tada jos ne suprugom, urezale su mi se rijeci da "mi bijelci" jednostavno ne znamo vladati sobom i da je vrlo lako sa nama manipulirati konkretno u ovom slucaju kroz kokain. supruga mi je iz favela karakasa(ljuta sirotinja uz katastrofalnu stopu nasilja) i općenito cijela ta populacija ljudi živi od pomoraca, sto preko kokaina sto preko kurvanja. ona je uvijek zazirala od kokaina upravo iz razloga sto je vidjela kako to utjece na "bijele" pomorce. također sam takve slicne rijeci cuo u pakistanu gdje je cijela drzava krcata dopom, na filipinima,indoneziji,tajlandu također,međutim tamo pomorcima valjaju na ulici šabu(mislim da je to kristalni met).uglavnom se sve svodi na to da imamo totalno destruktivni organizam i da droge u financijski jeftinim drzavama uzimamo u abnormalnih kolicinama,odnosno nikad dosta. slicno nesto sto se desava indijancima, maorima i aboriđinama sa alkoholom.imao sam tu srecu da sam plovio i do novog zelanda i vidio sam sta alkohol radi ljudima tamnije boje koze.uglavnom(vidim da pisem nepovezano) u 13 godina(one dvije u komuni necu racunati) nisam imao nikakve veze sa drogom niti mi je padao napamet dop.spletom okolnosti kako sam vec i bio rekao,prije cetiri godine dosao sam doma sa broda i razgovaro sa frendom i pricao mu kako mi tesko padaju dolasci doma iz razloga sto mi treba dosta vremena za prilagodbu,a jako kratko vrijeme traje od broda do broda.čovjek mi je ponudio hepte koje sam uzimao utorkom i petkom po tri komada i dobro sam se osjecao. nakon dva i pol mjeseca sam otisao na brod.krize nisam ni imao vjerovatno sto sam ih uzimao dva puta tjedno dva i pol mjeseca. sljedeci put je bila lirika. uvijek nesto drugo kratak period.nije mi bilo do zabijanja, nego cisto da lakse funkcioniram jer sam sa godinama broda jednostavno postao stranac kako u gradu tako i kod kuce.svjestan sam ja da to nije ok, međutim vrijeme doma proleti prebrzo pa si svaki puta jebem majku narkomansku na brodu kad me opali osjecaj krivnje.narkkomanski mozak uvijek nađe izliku za svoje postupke pa tako i kod mene.kad sam dosao u komunu bio sam ful navucen na dop i dosao sam u totalnom raspadu.nisam se nikada dopom ufuro jer zazirem od igala.dop sam pušio na foliju i sve te godine drogiranja sam se tjesio da nisam pravi đanki upravo iz razloga sto se nefuram i srecom nisam pokupio hepatitis ,ali kazem to je narkomanski mozak koji uvijek ima opravdanje.osobno, nisam imao komociju ici kod doktora i do danas biti na nekoj terapiji cisto iz financijskih razloga jer nisam iz neke imucne obitelji i roditelji me nisu mogli pogurati.morao sam gurati sam i mogu reci da sto se tice financija moja obitelj zivi iznad prosjecno.uspio sam napraviti kucu,roditeljima renoviro porusenu kucu još od vrijeme rata,supruga je imala mogucnost dva puta godisnje da sa djecom ide u karakas, financijski guramo i moje i njene.krajem 2018 njeni roditelji su došli kod nas jer je situacija u venecueli katastrofalna.ono sto se na televiziji vidi je nula u usporedbi sa stvarnim stanjem.sredinom prošle godine sam imao priliku sa brodom biti 15tak dana na rijeci orinoko i vidio sam svojim ocima prave razmjere katastrofe uzrokovane američkom gladi za naftom.roditelji vlastitu djecu prostituiraju za 20 dolara.u ove zadnje cetiri godine kako koketiram sa drogom kad sve zbrojim ispada nekih godinu i par mjeseci da mi glava nije ok.ostati cist je strasno dobra i pozitivna stvar i mene je moja tvrdoglavost i iskreno stvaranje necega sa financijske strane drzala cistim godinana.gledajuci unazad 15 godina, puno mojih frendova je umrlo, malo je onih koji su se odlucili na komunu i ostali čisti, uglavnom su ljudi na raznim terapijama, viskove kako si i rekao valjaju dalje klincima koji iskreno mislim i ne znaju sta uzimaju, imaju neke lazne iluzije o zivotu, uglavnom kako sam ih ostavio takvi su i danas.živim u sredini di nema posla,ljudi su na socijali.eto a ja cekam četvrti mjesec pa kako sad stoji iz firme ako se nesto ne promijeni idem split zagreb istanbul beirut.previse slobodnog vremena, djeca u skoli,supruga pomalo zanemarila posao radi roditelja i stalne sekiracije za rodbinu dole.vjerovatno se nisam nijednom uspio navuci jako zato se relativno lako i skidam na suho, jer po meni bi bilo potpuno bezveze sada ako sam uzimao sub ovak kratak period od 1 mg da ga duljim jos primjer mjesec dana dok ne dođem do nule.osjecam se ok,ne pridajem puno vaznosti lose raspolozenje koje dode tu i tamo jer iskreno u zivotu ima puno vise losih nego dobrih dana.guram dan po dan,ne gledam krizu kao neki teski crnjak .puno gorih stvari u zivotu ima od krize.kako jedan zagorec na brodu kaze bumo videli.ak su moje rijeci nekoga povrijedile,moja isprika.ako nista drugo ono sto je meni pozitivno je ovdje sto se ne gleda tuđa nacionalnost nego konkretno covjek kao jedinka.konkretno u 15 godina sam obisao mogu reci cijeli svijet,a recimo nisam u srbiji bio od 89 godine niti sam imao neki kontakt sa nekim od tamo. evo sad prvi put da sa nekim kontaktiram sa tih prostora sto je super stvar gledajuci kako se politicari preko medija prepucavaju i dan danas na uštrb sirotinje sa obje strane granice.a sad nemam sta nego u birtiju procitat novine i na kamilicu i cedevitu.sedam mjeseci nije ni u kom slucaju malo biti ok i imas moju podrsku ako ti ona sta znaci s obzirom da je situacija kod mene trenutno takva kakva je.
Vidim da si po malo konfuzan... ali ne znam da li zbog duzine teksta ili sta vec, nisam razumja.
Sa cim sad imas problem ?? Sta uzimas, pa ne uzimas?
Mogu ti reci da ti je jako zanimljiv scenario zivota barem ti nije dosadno.. Stvarno svega ima.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

ne uzimam nista trenutno ima 20tak dana.kad sam doša sa broda neka dva mjeseca sam uzimo 1mg suboxona.ne zelim si vise dopustiti da na brod odem na nekoj tableti a i nije u redu prema obitelji da to kratko vrijeme sto sam doma budem na necemu ili nedaj boze dopu.kad mene ne prolazi nacin skidanja sa spustanjem jer mi psiha tada jos vise strada,a i bojim se da se to ne razvodni i da nista od toga ne bude.zato sam kod sebe radikalan jer iz svoga iskustva znam da se samo "na suho"mogu doterati u red.mislim da period od dva mjeseca nije dugacak(mada nemam nekog velikog iskustva sa suboxonom)i to da sada ide ok.ima par dana da sam poceo normalno spavati,mozda je koncentracija u kurcu,al sve u svemu sam ok.cigarete ne pusim,alkohol nikada nisam pio.trenutna zanimacija je ta da puno vremena provodim sa roditeljima od zene,a ujedno i popravljam španjolski.kazem svaki dan iste neke rituale imam i to za sada ide ok.nisam ljubitelj nikakvih tableta za smirenje mozda bi mi mozda i odgovaralo jer sam inace hiperaktivan i nemam mira sjediti i tupiti.nemam pojma
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Licanine, hvala na podrsci, znaci mi. Znaci mi podrska svake osobe, tako ja shvatam ovaj forum. Veruj mi da ako ti se desilo da sumnjas da ti neko lose misli, varas se. Nego mi kad se skidamo budemo malo osetljiviji, malo paranoicniji. Nekoliko mi se puta desilo da pomislim da neko o meni lose pise, slatko sam se nasmejao kad sam strejt iste stvari citao.
Imas bas zivopisan posao. Radis posao koji volis, za koji si se skolovao, video si ceo svet maltene. Nisam znao da na nas belce tako gledaju u Latinskoj Americi i u jugoistocnoj Aziji. Ostaju ti uspomene na takve stvari celog zivota. Bas super.
Gledaj na stvari malo pozitivnije. Nekoliko puta si se skidao na brodu, sad se skidas kuci. Sve si stvorio sa svojih 10 prstiju, uzivaj malo u plodovima svog rada. Verujem da je tesko svaki put upoznavati nove ljude, dok pohvatas ko je ok a ko fukara. Dugo odsustvo od kuce, stranac u svom mestu.
Probaj da napravis plan dok si na brodu, sta ces raditi kad budes u Hrvatskoj. Dobro je jedan decko ovde napisao, nadji nesto sto ce zameniti drogiranje, nesto sto te ispunjava. Da li ce to biti neki hobi, bavljenje sportom, bilo sta sto ti daje svrhu dok si na kopnu.
Probaj caj od maticnjaka, ja povremeno pijem. Vec si dvadesetak dana cist, ne trebaju ti tablete. Imas i valerijanu, caj od lavande, sve to opusta na jedan prirodan nacin. Vec si poceo i da spavas koliko toliko normalno, bice sve kako treba dok ne odes na brod. Salji nam razglednice, hehehe :) , uglavnom, drzi se momak i sve najbolje.
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Da ne zaboravim, hvala svima na podrsci dok sam se skidao. Posebno hvala Frajli, bila je uz mene od samog pocetka mog javljanja na ovom forumu...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

jucer vadio redovni lijecnicki(dosta je inace temeljit za pomorce).povisena sedimentacija.imam upalu necega,nemam pojma cega.dobio klavocin.pao na vidu sa svojom dioptrijom koju sam korigiro nema mjesec dana.kad sam gledo kroz onu njihovu pizdariju sve mutno kao i na onoj ploci na zidu.moram i to ponovit.izgubio sest kila sto je za mene puno.sa 82 na 76.apetit nula bodova.radio i test na droge,vidim ubacen i BUP ako je to sub.negativan.poprav imam za sedam dana.kilaza sa obzirom na visinu mi je ispod dozvoljenog.makar dvije kile moram nekako nabaciti do cetvrtka.i da kolesterol mi isto povisen sto mi doktor uzima za najvece zlo.i prije dvije god sam imo frke sa kolesterolom a nemam grama sala na sebi tak a mi to nista nije jasno.uglvnom treba sve popraviti za tjedan dana jer moram do splita ovjerit u kapetaniji lijecnicki i poslat u firmu.normalno da nisam spominjo dr u kojoj sam situaciji jer bi to bila katastrofa.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Licaninsasela dva meseca bupa su nista i nemoj ni razmisljati o krizi ako si uzimao dva meseca po 1mg pa i 2 veruj nemojj se tripovati ja sam tu pogresila sto sam vec posle mesec dana mislila da Cu imati ko zna kakvu krizu i nastavila da ga uzimam evo tri god i vise ma skoro 4gid u stvari posle dva meseca druze Mozes samo da prekines sa tim i da se na vreme izvuces iz tog sranja meni sad i godina na bupu malo deluje i kamo sreće da ga niko duze ne uzima. Ali prvenstveno bup treba da se koristi samo za skidanje sa dopa i cao zdravo jako je tesko posle skinuti se kad naviknes psihicki na to a fizicki nije frka to svi mi mozemo da izguramo kao neki grip psiha je problem a ti nisi u tom sranju zato prekidaj sa tim odmah ako nisi jer ako se ususkas u bup i sve njegove blagodeti tesko ces se iz tog pakla izvuci a veruj sve je to bajno i sjajno prve dve tri god pravi pakao nastaje polako neprimetno dolazi i zapravo ne shvatas ni da je stigao kada provalis jednog dana da nisi ista osoba i da ti je zivot sjeban, da nemas drustvo, da ne Mozes ni sa kim da pricas, da te sve nervira, da si sam depresivan sjeban po ceo dan a uzimas neki kao opijat i osecaj se kao govno veci deo vremena a svima taj dan dodje pre ili kasnije a mnogpoo vecih problema ima i bup je smesan u odnosu na druge prave probleme i bolesti i sranja koja se desavajj i steta je da protracis zivot tako, a o brzinskom popravljanju stanja mi nista ne govori jer imam evo samo 10 dana da spustim dozu bupa sa 2 na 0.5mg kako znam i umem zbog zdravstvenih problema i uradicu to jer moram jer mi je preci zivot od bupa eto nisam bas toliko zaglibila da svoj zivot zbog bupa rizikujem
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

caty kao prvo ža mi šta si u takvoj jebenoj situaciji.dao sam si malo truda pa cito tvoje prijasnje tekstove.nemoj to tako sve crno gledati.gledaj da imas klinca i za njega se isplati u zivotu boriti.sub ko sub,jebes mu mater, djeluje zajeban prvenstveno sto koliko sam ja primjetio mijenja osobnost covjeka sto si dobro primjetila.vidim to po mojim frendovima.po meni sama cinjenica da ti se gadi je super stvar.stvari ce po malo doci na svoje,samo trankilo,bez zurbe.vidim da imas tu operaciju vrlo skoro.pokusaj si neku pozitivu sloziti u glavi.ovdje kako je đoni također primjetio ima jako malo pozitive nego uglavnom ljudi pišu obeshrabrujuce.ja te ne mogu savjetovati kako da jebeni sub bup ili kako se vec zove spustiš jer to nisam prosao na taj nacin.vidim da si ti imala te pokusaje spustanja i teranja do nule,međutim nisam pohvato kako i zasto je doslo do pada.nije sramota pasti,crnjaka uvijek ima i bit ce ih.kazem ja sam sad vadio lijecnicki pa mi se uvuko pod kožu crv sumnje.vjerovatno se umislio jer ovdje svega ima za procitati pa svaki kurac koji mi se desava poceo pripisivati tome.tako sam ja lijepo za vikend otisao sa ženom i djecom u tri picke materine na selo.sklonio se od mojih i njenih staraca,imam didovinu,staru kamenu kucu,nema interneta,ma nema nista tamo.priroda.ženi napravio mali plastenik i imam nesto malo pčela.pa okopavo salatu i popravljno kosnice.cisto da pobjegnem iz grada.sinoc se vratili i sad opet u sugavom gradu.djeca u skoli,žena opet osla na selo,a meni mozak budalesa.ma prosla je mene volja za srediti se ali samo nesto razmisljam.kontam da sam trebo i danas na selo,al zena rekla da ostanem doma i cekam klince,a i da ionako joj vise odmazem na selu nego pomazem.da joj razjebavam nervozom pčele i da se one uzjebu kad dođem.da losu vibru imam u pičku materinu.ionako pčele sada drkaju u košnicama pa ne kuzim zasto ih razjebavam,no nema veze.uglavnom pripremam si teren da za desetak godina(ne planiram vise od deset godina da navigam) imam sta da radim jer ne vidim se da ostanem u gradu i da tu nesto sljakam.narkoman mora nesto raditi da mozak ne razmislja previse o pizdarijama.meni osobno selo odgovara zato sto nema ljudi,nema mi tko dizati tlak i opetrecivati me svojim pizdarijama.sit sam svojim lazi i pizdarija pa ne moram slusati i tuđa sranja.đoni više se razglednice ne salju od kako je ovog sranja od neta.izgubio se taj stari šiht slanja razglednica sto je totalno sranje.a ti kate uspila si i prije taj sub minimalizirati pa vjerujem da ces to i sada.deset dana koliko godizgledalo kratko i nije toliko malo da se to ne da napraviti.i sama kazes da ti je zivot na prvom mjestu.pomalo samo.nemoj se toliko osuđivati i padati psihicki dublje.imas dijete,dijete te mora drzati iznad vode.vjerujem da je tesko i zajebano al moze se.na koji nacin ces to napraviti sama moras viditi sta i kako ti paše.sad si malo u nezavidnoj situaciji sto imas tih jebenih deset dana,al kako rekoh nije to malo i to moze sad bit i tvoja konacna prekretnica da se rijesis toga sranja od suba.covjeku se nekad mora desiti neki teski crnjak da konacno dođe na svoje.nekako vjerujem da ces nakon bolnice biti ok i da ces se izvuci od te bobe.samo imaj malo vise vjere u sebe i pusti sa strane sve sta se sa tim subom desavalo zadnjih par godina.javi situaciju Kate
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Caty wrote:Licaninsasela dva meseca bupa su nista i nemoj
A (šta) ti draga Ketice radiš ovde još?! :shock:
Ajde bre trgni se više. Bio sam ovde najsjebaniji, verujem da sam i među starijima, ali ja sam svoj.
Kakvi crni bupovi, pogledajte kakav je dan, slusajte ptice, slušaj Madonu, slušaj prirodu... ti si još uvek jako očuvana devojka, u svakom pogledu, a i mozak nisu puno oštetila hemijama.

Ljudi, meni je ovo prvo Sunce posle 30 i nešto godina. Tek danas sam prvi put izašao. Plakao sam od sreće, majke mi.
Znate kada kažu ljudi Sunce te ograjalo, to se meni desilo malopre. Kakav osećaj, ne može da se opiše.
Daj Bože svima da što pre doživite ovo što sam ja, to Vam svima želim (naravno i tebi što misliš evo ga još jedan ludak priča o pticama, Suncu, mirisima, bojama, čak i tebi što mi jebeš mater)!

Moj način skidanja je bio vraćanje Bogu i prirodi. Dakle nema pravog način.
Ja nastavljam da živim, radim, borim se, volim... naravno opet su tu teškoće, samo treba gledati što realnije stvari, ali toga se ne treba bojati.

Da se zahvalim svima, od Sanele koja je ovo pokrenula, pa do ostalilih, da ne nabrajam. Borite se!
Ketice, imaš poruku.
Locked