Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

yasujirozu wrote: . posve je to sumljivo
Ispravno se kaže sumNJivo.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

sanela wrote:
yasujirozu wrote: . posve je to sumljivo
Ispravno se kaže sumNJivo.
e nek si mu rekla:)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

istina :( sad se mogu vadit na tipfeler, lapsus calami, bla bla, no u biti se osjećam posramNJeno ;)
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Danas bio u Drajz...dala mi rivotril,hlorpromazin i calixtu...pa cemo videti kako ide...kaze 1 mg je mala kolicina za 7 dana treba da budem cist...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:Danas bio u Drajz...dala mi rivotril,hlorpromazin i calixtu...pa cemo videti kako ide...kaze 1 mg je mala kolicina za 7 dana treba da budem cist...
Tuzno je kako dr zaista ne znaju nista o bupu!!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:Danas bio u Drajz...dala mi rivotril,hlorpromazin i calixtu...pa cemo videti kako ide...kaze 1 mg je mala kolicina za 7 dana treba da budem cist...
Cista logika, nikakvo mudro slovo!!
Ti se o jadu zabavi da spustis na 0.50 kako onda ocekivat famoznu nulu za sedam??!!
Zao mi je sto sam "crna" ali treba bit realan.
Izvodljivo je, moze se, ali treba sve to pametno ucinjet!!!
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:
vlajkoalas wrote:Danas bio u Drajz...dala mi rivotril,hlorpromazin i calixtu...pa cemo videti kako ide...kaze 1 mg je mala kolicina za 7 dana treba da budem cist...
Cista logika, nikakvo mudro slovo!!
Ti se o jadu zabavi da spustis na 0.50 kako onda ocekivat famoznu nulu za sedam??!!
Zao mi je sto sam "crna" ali treba bit realan.
Izvodljivo je, moze se, ali treba sve to pametno ucinjet!!!
kako ninocka...hocu li moci ??? danas je 1 dan ???
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:
Ninocka wrote:
vlajkoalas wrote:Danas bio u Drajz...dala mi rivotril,hlorpromazin i calixtu...pa cemo videti kako ide...kaze 1 mg je mala kolicina za 7 dana treba da budem cist...
Cista logika, nikakvo mudro slovo!!
Ti se o jadu zabavi da spustis na 0.50 kako onda ocekivat famoznu nulu za sedam??!!
Zao mi je sto sam "crna" ali treba bit realan.
Izvodljivo je, moze se, ali treba sve to pametno ucinjet!!!
kako ninocka...hocu li moci ??? danas je 1 dan ???
Sta hoces li moci?? Cega prvi dan ??!!
Ako sa jedinice skaces na nulu, pa i sa o.5 na nulu ja ti tu ne mogu pomoci, jer ja sama nisam mogla, pa onda ne zelim da dajem savjete koje ni sama nisam realizovala.
Ako spustas kako smo ti vec objasnili, naravno da ces moci!!!
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Sanela, ja ne mogu sad da prepisujem ko je sta rekao i kada, moj utisak je da su forum zaposele licnosti koje obeshrabljuju ljude deleci im fantasticne savete tipa: ako si 4 meseca na 8 treba ti bar 3 da se skines. Ili: ako ne uradis kako sam ja, neces uspeti, ja znam najbolje i ne moze drugacije. Verovatno gresim u vezi terapije, ovde niko nikada nikome nije preporucivao svoje lekove. Izvinjavam se.
Slazem se ipak u jednom sa tobom: skidanje nije samo detoksifikacija, ali ovde je iskljuciva tema detoksifikacija. Ili do mene ne stizu postovi ovih koji su se skinuli pre neku godinu i imaju savet kako dalje, kome se obratiti, kakve su korake oni dalje pravili.

Vlajko, dobio si odlicnu terapiju. Kada ti bude peti ili sesti dan, ako se slucajno budes osecao jako lose, u sta sumnjam, opet idi kod lekara. Pomoci ce ti. Pij dosta tecnosti i jedi. Tusiranje pomaze, setnja takodje. Radi neke stvari koje te nece iscrpeti, ali ce ti oduzeti vreme: nateraj se recimo da sredis garderober, operi sudove bez pomoci masine. Nemoj raditi preterane vezbe, nece ti pomoci upale misica, nemoj piti alkohol ili bilo sta drugo od cega ces trenutno osecati olaksanje, ali ce te sacekati sutra. Ne trudi se da prespavas ceo dan, ostavi spavanje za noc. Pokusaj da ne lezis sve vreme, ali odgledaj neki film, neku akciju npr. John Wick ili neku komediju. Nemoj da te poremete telefonski pozivi, ne analizizraj svaki osecaj, samo ces im pridati paznju i cinice ti se intenzivniji nego sto jesu. Meni je nocu uvek bilo lakse, ne znam iz kog razloga.
Nemoj peti dan, kad vidis da nije strasno da bacis lekove i ostavis skidanje za drugi put. Tada razmisljaj da si presao polovinu.
Mozes ti to, neces biti ni prvi ni poslednji. Prva dva dana ti cak nece biti mnogo lose, stvarno zavisi od toga koliko si se iscrpeo prethodnim spustanjima ili prekidima. Daj sebi 10 dana, ali ces se osecati bolje pre toga. Nemoj da te obeshrabre svakakva piskaranja ovde. Pomiri se sa tim da ce te jedno vreme mrzeti da promenis kanal na tv-u, ali najveca je pobeda kad pobedis sebe.
Pozdrav
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Mipe wrote:Sanela, ja ne mogu sad da prepisujem ko je sta rekao i kada, moj utisak je da su forum zaposele licnosti koje obeshrabljuju ljude deleci im fantasticne savete tipa: ako si 4 meseca na 8 treba ti bar 3 da se skines. Ili: ako ne uradis kako sam ja, neces uspeti, ja znam najbolje i ne moze drugacije. Verovatno gresim u vezi terapije, ovde niko nikada nikome nije preporucivao svoje lekove. Izvinjavam se.
Slazem se ipak u jednom sa tobom: skidanje nije samo detoksifikacija, ali ovde je iskljuciva tema detoksifikacija. Ili do mene ne stizu postovi ovih koji su se skinuli pre neku godinu i imaju savet kako dalje, kome se obratiti, kakve su korake oni dalje pravili.

Vlajko, dobio si odlicnu terapiju. Kada ti bude peti ili sesti dan, ako se slucajno budes osecao jako lose, u sta sumnjam, opet idi kod lekara. Pomoci ce ti. Pij dosta tecnosti i jedi. Tusiranje pomaze, setnja takodje. Radi neke stvari koje te nece iscrpeti, ali ce ti oduzeti vreme: nateraj se recimo da sredis garderober, operi sudove bez pomoci masine. Nemoj raditi preterane vezbe, nece ti pomoci upale misica, nemoj piti alkohol ili bilo sta drugo od cega ces trenutno osecati olaksanje, ali ce te sacekati sutra. Ne trudi se da prespavas ceo dan, ostavi spavanje za noc. Pokusaj da ne lezis sve vreme, ali odgledaj neki film, neku akciju npr. John Wick ili neku komediju. Nemoj da te poremete telefonski pozivi, ne analizizraj svaki osecaj, samo ces im pridati paznju i cinice ti se intenzivniji nego sto jesu. Meni je nocu uvek bilo lakse, ne znam iz kog razloga.
Nemoj peti dan, kad vidis da nije strasno da bacis lekove i ostavis skidanje za drugi put. Tada razmisljaj da si presao polovinu.
Mozes ti to, neces biti ni prvi ni poslednji. Prva dva dana ti cak nece biti mnogo lose, stvarno zavisi od toga koliko si se iscrpeo prethodnim spustanjima ili prekidima. Daj sebi 10 dana, ali ces se osecati bolje pre toga. Nemoj da te obeshrabre svakakva piskaranja ovde. Pomiri se sa tim da ce te jedno vreme mrzeti da promenis kanal na tv-u, ali najveca je pobeda kad pobedis sebe.
Pozdrav
Sve hocu da te pitam citas li ti postove na forumu??
Vidis li da se covjek muci sa jezama i blagim krizama i na 1 mg???
Niko nije ovdje rekao da je nemoguce.
Ovo o cemu ja pricam je eto neko bexbolnije skidanje, koje mozes koliko toliko na nogama pregurat. Moze se covjek skinut i sa osmice ne zelim misliti o tome kolika je to agonija.
Tako da, bzvz ti je prica... Pa je sve opravdavam time da mozda nisi sve citao ili razumio. Poenta je sto bezbolnije ( jer skroz lakog nema) skinuti se sa bupa, i znas sta jos??
Ostati cist, zamisli!!
Locked