Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Sretna nova godina zelim vam svima puno uspjeha, srece i prije svega zdravlja.
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Pozdrav ljudi imam problem na bupu sam oko 4 meseca i to 8 mg dnevno, 4 ujutru i 4 uvece, zanima me kako da prekinem na 0 .da li odjednom pa kako bude ili postepeno. Plasim se da ako nastavim postepeno da smanjujem da cu samo da produzim muku. Neznam kakav bi mi bio skok sa 8 mg odjednom sa obzirom da samo 4 meseca uzimam.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Dzoks wrote:Pozdrav ljudi imam problem na bupu sam oko 4 meseca i to 8 mg dnevno, 4 ujutru i 4 uvece, zanima me kako da prekinem na 0 .da li odjednom pa kako bude ili postepeno. Plasim se da ako nastavim postepeno da smanjujem da cu samo da produzim muku. Neznam kakav bi mi bio skok sa 8 mg odjednom sa obzirom da samo 4 meseca uzimam.
Skok na 0 odjednom nikako ...samo pistepeno smanjivanje doze ,prelistaj postove sve pise.I ja sam u problemu al nikako da picnem sa spustanjem kako treba.Samo polako spustanje sve ostalo su bajke.
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

vlajkoalas wrote:
Dzoks wrote:Pozdrav ljudi imam problem na bupu sam oko 4 meseca i to 8 mg dnevno, 4 ujutru i 4 uvece, zanima me kako da prekinem na 0 .da li odjednom pa kako bude ili postepeno. Plasim se da ako nastavim postepeno da smanjujem da cu samo da produzim muku. Neznam kakav bi mi bio skok sa 8 mg odjednom sa obzirom da samo 4 meseca uzimam.
Skok na 0 odjednom nikako ...samo pistepeno smanjivanje doze ,prelistaj postove sve pise.I ja sam u problemu al nikako da picnem sa spustanjem kako treba.Samo polako spustanje sve ostalo su bajke.
Da probam pa kako bude da probam 2 mg ujutru i 2 uvece bar za pola da smanjim pa da vidim posle
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Evo vec treci dan kako sam sa 8 mg skocio na 4 mg, i velika je nelagodnost, noci duge noge teske ma haos mnogo sam reducirao ppsle 4 meseca sa 8 mg na 4 mg. Na sta ce ovo da izadje videcemo. Planiram da budem oko 10 dana sad na 4 mg pa da spustam polako na 3 mg.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Dzoks wrote:Evo vec treci dan kako sam sa 8 mg skocio na 4 mg, i velika je nelagodnost, noci duge noge teske ma haos mnogo sam reducirao ppsle 4 meseca sa 8 mg na 4 mg. Na sta ce ovo da izadje videcemo. Planiram da budem oko 10 dana sad na 4 mg pa da spustam polako na 3 mg.
Jos dan dva izdrzi i sve ce se stabilizovati.
Dobar ti je plan i ne bi trebalo biti velikih problema s obzirom da si 4 meseca na bupu. Mesec dva tri spistanja nece produziti agoniju.
Pozdrav
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Frajla wrote:
Dzoks wrote:Evo vec treci dan kako sam sa 8 mg skocio na 4 mg, i velika je nelagodnost, noci duge noge teske ma haos mnogo sam reducirao ppsle 4 meseca sa 8 mg na 4 mg. Na sta ce ovo da izadje videcemo. Planiram da budem oko 10 dana sad na 4 mg pa da spustam polako na 3 mg.
Jos dan dva izdrzi i sve ce se stabilizovati.
Dobar ti je plan i ne bi trebalo biti velikih problema s obzirom da si 4 meseca na bupu. Mesec dva tri spistanja nece produziti agoniju.
Pozdrav
hvala puno probacu tako,nista ne gubim,ma ovo je zlo veliko u pm.ja sam se pre skidao da dopa kao nista, odlezim 10 ak dana i sve krene nabolje posle.ovo je neko zlo veliko,sto je najgore sto se gubi volja za sve.planiram do proleca da ostavim ovo i nikad vise da ne pipnem.
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Dobro je dobro je konačno sam se stabilizovao na 4 mg i ne treba nista vise od toga, idemo sad od utorka na 3 mg 10 dana pa dalje u spustanje, nadam se da nece biti vecih problema.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Odlicno!
Recept imas, nastavi tako sa svakom dozom i ne brzaj
Javljaj kako ide
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Frajla wrote:Odlicno!
Recept imas, nastavi tako sa svakom dozom i ne brzaj
Javljaj kako ide
Ok, za sada je bez problema za ubuduce videcemo. Pozz
Locked