Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

220mg
Posts: 19
Joined: Thu Apr 05, 2018 7:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by 220mg »

Probajte caj od lavande. Najbolje ako mozete ubrati i osusiti pa od toga praviti prirodno, a ako ne onda u DMu kupit. Zove se good night tea ili tako nesto. Bas je dobar i djeluje umirujuce na nervni sistem, a takodjer pomaze oko ovog problema lupanja srca ;)
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

E, ovo je odvratno. Ne skidanje i odvikavanje sa bupa nego ono sto je on do sad maskirao, a sto je sad podivljalo.
Spavam 4 sata, sto je nekad bio i obicaj... sreca pa izbegavam flokice i ostale uspavljivalice jer jako se lako s njima zgotivim. Jutros sam ustala u 5, a onda tek u 7 opet zaspala, tacnije onesvestila se od nekog umora (da l' subjektivnog, jbm li ga, poenta je da me oborio). Posle ako tog dana ne radim nista, onda po ceo doticni dan slusam muziku, sto je ujedno dobra stvar, to sto mi se vratio osecaj za muziku onako skroz. Nervoznija sam nego inace pa izbegavam ljude zadnjih par dana malo, nisam ni za sta, pravo da vam kazem. Plus mislim da mi je proradio ovaj hronicni bronhitis. Nemam vazduha dovoljno. Na bup sve redje pomislim, to sam jutros zapazila.
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

A danas super. Bas zbunjuje ovo. Probudih se u odlicnom stanju, a juce je delovalo da necu skoro biti bolje. Pa eto da javim pre nego sto krenem (juce nisam mogla nikud ni da krenem da me ne sasije negde na pola puta u pola minuta)
Samo da ovo nastavi u dobrom smeru. Pozd
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Super, samo guraj!
Eto kad dodje "tezi dan" sad znas da ce proci...
Cim ti se skroz energija povrati , gledaj da se nekako "uposlis"
Nerad, lijenost....su bas teske zamke!!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ljudiiii!!!Jeste li zivi???
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Ja sam tu. :D I tu i odlicno i tamo i svuda. :D Energija mi se povratila, zujim i bas malopre razmisljam kako se osecam, ali zaista, kao na brzini. Bas sam se uuufffffurala (i verujem da i ova poruka tako deluje :lol: )
Zahvaljujem Bogu bukvalno cim mi nisu teske noge. A kad sam se prvi put probudila bez onog osecaja cigala u stomaku, nogama i jos ko zna gde razbacanih- slavila sam. Mislim opet bukvalno slavila- opila sam se do "ja bas tada mili boze" stadijuma, kako ga ja zovem. :lol:

Hemije ne trosim nikakve.... i ne nameravam...
I nemam vise sta za reci ovde... Pozd ;)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pa bravo, super sto si tako poletna.
Ja nisam takva ni poslije godinu dana . ;)
Eto rijesi se i ti bupa!!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

svi se skinuše s horsa bupom (osim nine), pa se svi skinuli potom i s bupa (i nina)... pa gdje će vam duša, zaboga - vidim već admin-sanči kak se uzjogunila, i proklinje ovaj novi svjetski poredak strejtera :cry:
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Hi Ninicka,kako se zove film,knjiga kou spominjes....Inace sam manijak za filmove pa bih pogledao...Hvala111
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Alessandro wrote:Hi Ninicka,kako se zove film,knjiga kou spominjes....Inace sam manijak za filmove pa bih pogledao...Hvala111
Ako znam... valjda mislis na Secret??!!
Ali to ti nije klasican film, vise kao dokumentarac ima i deset godina kako je izasao.
Evo ja odgledah Trainspoting dva i smorih se!!!
Locked