Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Prođe i peti mjesec bez suba ;)
Ide na bolje, navikavam se na rad i život bez umjetne energije.
Nije uvijek lako, nekad sam umorna ko konj, ali to je normalno stanje.
Idemo dalje
Pozz
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

nisam ni sumnjao ;)

best of luck
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

yasujirozu wrote:nisam ni sumnjao ;)

best of luck
Thanks Yasu
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

VitaJana wrote:Prođe i peti mjesec bez suba ;)
Ide na bolje, navikavam se na rad i život bez umjetne energije.
Nije uvijek lako, nekad sam umorna ko konj, ali to je normalno stanje.
Idemo dalje
Pozz
---------------------------------------------
E, pa kad smo kod toga...
Evo i ja da prijavim da mi je počeo 5 mesec (ako uopšte i znam tačno kada je bio poslednji put, možda je i 6-7 mesec??) bez Bup-a..
Ista situacija kao kod tebe..
Ima dana kad bi da se samoubijem i da ne ustanem ceo dan, a ima dana kad sam pun energije i ne znam šta bih pre..
Doduše, noći su mi i dalje mnogo dugačke i teške. Jako teško utonem u san. Ležim po 2h, pa ustanem, popušim cigaretu, pa opet probam.. to se tako otegne do 04h, kad na kraju zaspim od umora... Uzmem po 10mg. Bensedina, pa na kraju i tabletu za spavanje. To me u stvari i prebije kao mačku na kraju, pa ne mogu da otvorim oči pre podneva!
Znam, sve znam... Ništa ne treba da mi se pojašnjava..
Htedoh samo da iskoristim priliku da se javim, jer ste bili "zaključali" forum na neko vreme
Veliki pozdrav!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ooo evo ekipe :)

Sva sreca pa se uvek vratite sa dobrim vestima!
Bravo bravo

Man probaj sa bromazepamom, cini mi se da je manje agresivan od benze. I ja imam povremeno te probleme oko nespavanja ali skuzim da je vecinom pun mesec jbt, i onda me odvali 1,5 mg bromazepama!
Strasno... spala sam na to da me 1,5 mg broma ubije hahahaha da mi je neko pricao verovala mu ne bi
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Prolazi polako dva meseca od nebupice... ali ne bas najbolje. Ispizdela sam jer jebeni trodoni su mi samo produzili, iako sam ih uzimala samo nedelju dana. Sada tri dana nisam, ali sam dobila i grip pa se sve to malo sad preplice. Sedim sa drugaricom, ona pije, a ja reko' da iskuckam ovo.
Uglavnom, nikakvo unazadjivanje ne dolazi u obzir, samo cekam da ovo prodje. Popila sam ketonal danas pa je onako... podnosljivo.
Doduse, zavrtelo mi se u glavi pre sat vremena, izgubih noge i zacrnilo mi se pred ocima. Nekolupanje srca, cudesa. Ali sam psihicki dobro, radim onu astrologiju preko neta i tako. Dobro je.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Frajla wrote:Ooo evo ekipe :)

Sva sreca pa se uvek vratite sa dobrim vestima!
Bravo bravo

Man probaj sa bromazepamom, cini mi se da je manje agresivan od benze. I ja imam povremeno te probleme oko nespavanja ali skuzim da je vecinom pun mesec jbt, i onda me odvali 1,5 mg bromazepama!
Strasno... spala sam na to da me 1,5 mg broma ubije hahahaha da mi je neko pricao verovala mu ne bi
----------------------
Eh, draga Frajla.... Pijem ono što mogu da nabavim, a da ne moram da idem po recepte kod neuropsihijatra i da pojašnjavam kako mi treba nešto za smirenje... jednom sam tako išao pa sam jedva dobio 5mg. Bensa na dan??!!
Kako da pojasniš lekarima da mene kao starog džankosa te doze ne rade i da mi treba 3 puta toliko?? Neće niko da napiše recept za dozu koja mi treba, a i kad ti daju neki recept, onda te uslovljavaju da im dolaziš svaki mesec na kontrole da bi ih produžili još mesec. Ja sam odustao od lekara po tom pitanju odavno, jer mi nikad nisu dali ni polovinu doze koja mi je trebala, a najčešće nisu hteli ništa ni da mi daju, nego me upućivali u Drajzerovu.. A, tamo više ne idem, jer me ni oni nisu nikad ispoštovali niti pomogli (sem jednom kad sam overio.. a i to je bilo tako neprijatno iskustvo da ga ne zaboravljam.. bio vezan za krevet 24h, sa objašnjenjem da ne znaju šta mogu da uradim i da je to mera predostrožnosti.. ma, kad sam se izvukao tada odande, dobro je!)
Tako da se , maltene oduvek, samo-medikujem--- heh
Bromazepam sam koristio jedno vreme, pa se bio navikao na njega i prešao na Bens. Sad sam izgleda navikao na bens, pa bih mogao da se vratim na Bromazepam.. Ali, naravno, moja apotekarka može i hoće samo Bens da mi da bez recepta, neće bromazepam.. Tako da ostajem na ovome..

A ostale vesti jesu dobre... Skinusmo se svi, koliko vidim
Ovi ostali se ne javljaju, izgleda da ne razmišljaju više o skidanju.. prepustili se

U zdravlje!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Meni će pred kraj mjeseca biti dvije godine... sve se vratilo na staro, samo je dugo trebalo... točno jedno godinu i po, dvije treba za ful oporavak, da se i zadnji simptomi povuku... prvih šest mjeseci je najgadnije, a poslije sve ide na bolje. Ima života i poslije bupa, itekako... uložili smo godine u drogiranje, da ne kažem i desetljeća... treba koja i za oporavak jbga. Znam samo jedno, NIKAD nazad na onaj način života. Šteta utrošenih godina ali šta je tu je, jama je bila duboka... bitno da smo uspjeli van.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nedogledija wrote:Prolazi polako dva meseca od nebupice... ali ne bas najbolje. Ispizdela sam jer jebeni trodoni su mi samo produzili, iako sam ih uzimala samo nedelju dana. Sada tri dana nisam, ali sam dobila i grip pa se sve to malo sad preplice. Sedim sa drugaricom, ona pije, a ja reko' da iskuckam ovo.
Uglavnom, nikakvo unazadjivanje ne dolazi u obzir, samo cekam da ovo prodje. Popila sam ketonal danas pa je onako... podnosljivo.
Doduse, zavrtelo mi se u glavi pre sat vremena, izgubih noge i zacrnilo mi se pred ocima. Nekolupanje srca, cudesa. Ali sam psihicki dobro, radim onu astrologiju preko neta i tako. Dobro je.
Dva mjeseca?????!!!???
Je li moguce da vec ima toliko?!!
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Uh, u pravu si, dva meseca je kako sam na nula zarez nesto jako malo i kako traje sve ovo, pa sam sve obuhvatila. Od nuliranja su prosle neke tri nedelje, tako nesto. Danas sam u fazi da mi je dobro fizicki, ali je nivo snage k'o u prebijene macke.
Imala sam ovih dana nekih privatnih problema i sve me to jako izmorilo i nisam vise sigurna ni da je ovo samo zbog bupa. To lupanje srca, na primer. Mislim da cu da se pregledam jer sinoc kad je prestalo da lupa, prestalo mi je i sve drugo- vrtoglavica i slabost, bilo mi je bolje.
Uglavnom, mozda se neko vreme necu javljati jer pretpostavljam da ce ovo da traje jos neko vreme...e kad osetim opet znacajno poboljsanje, javljam se. Sta ima ovako da piskaram... Pozd :)
Locked