Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Don Dop wrote:Ajde podelili ste 1mg na destinu i? Sta onda? Uradilo Vas?

Daj bre ne palamudite mnogo kad znate da Vas ni miligram ne uradi. Kako ste voleli muza, bili zena itd... sto ste nabrajali sa desetinom? To je bre mrvica ljudi, truncica leka. Ta kolicina skoro da ostane ispod nokta kad lomis osmicu bupa na pola. Nemojte da pricate svasta. Besmisleno je piti lek u toj dozi, a i jos nesto. Buprenorfin, Suboxon, subotex NE POSTOJE u dozama od 0.4 i 0.2 mg. To sto frajla piskara je neistina. 2mg, 4mg i 8mg su doze u kojima se pomenuti lekovi proizvode i prodaju. Od skora su se pojavile na nasem trzistu i suboxone od 12mg, ali ga je tesko naci.
Ovde gde ja zivim ima bupa od 0.4...Drugacije se zove samo,drugi proizvodjac,Natzon se zove,izguglaj pa ces naci...I veruj mi,da sam ja,kad sam oborio bio toleranciju skroz,uradio 0.4 inisam mogao da verujem da me diglo!!! Inace rad nikad nisam osecao,mozda prvih puta kad sam se nekad skidao pomocu bupa,cepam 4,5 dana i samo stanem...Ali SAM BIOPO GOD DANACIST,pa 10 dana recimo gudranje,i skidanje sa tabletom i po bukvalno,8cu...Dok se nisam navukao na bup naravno...Onda skoro da nikad nisam ispod 2ke cepao...
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Don Dop wrote:Ajde podelili ste 1mg na destinu i? Sta onda? Uradilo Vas?

Daj bre ne palamudite mnogo kad znate da Vas ni miligram ne uradi. Kako ste voleli muza, bili zena itd... sto ste nabrajali sa desetinom? To je bre mrvica ljudi, truncica leka. Ta kolicina skoro da ostane ispod nokta kad lomis osmicu bupa na pola. Nemojte da pricate svasta. Besmisleno je piti lek u toj dozi, a i jos nesto. Buprenorfin, Suboxon, subotex NE POSTOJE u dozama od 0.4 i 0.2 mg. To sto frajla piskara je neistina. 2mg, 4mg i 8mg su doze u kojima se pomenuti lekovi proizvode i prodaju. Od skora su se pojavile na nasem trzistu i suboxone od 12mg, ali ga je tesko naci.
https://www.drugs.com/uk/natzon-0-4mg-s ... aflet.html
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

VitaJana wrote:
Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Evo, i ja sam ta koja je uspjela lomiti tablete do nekih 0,20 mg, ako ne i manje.

Inače, ima novosti što se tiče mog muža.
Ostao jadan pred rođendan bez suba, danas mu je treći dan.
Prva noć mu je bila užasna. Bacao se po krevetu svake sekunde, popio bar 3 helexa i 2 zaldiara i jedva nekako zaspao. Živci valjda.
Moj san je ionako još uvijek loš pa sam pobjegla u drugu sobu da mi nogama zube ne izbije.
Sinoć, druga noć je prošla nešto mirnije, uz samo jedan helex. Spavao je, iako nemirno. Dani su mu ok. Danas radi i kaže da je ok, zasad.
Mislim da bi trebalo ispasti sve ok.

Ono što me čudi je da preko dana spavamo ko klade. Legnemo iza ručka ako ne radimo i doslovno se onesvijestimo. Noć je teža, dugo mi treba da zaspim i rano se budim. Doduše, ovdje je dan do ponoći, sunce zalazi iza 23 sata, možda mi to remeti san
Joooj, dobro je sto ste tamo pa nema pa nema bupa, to je i za psihu lakse. A koliko je uzimao bupa posljednjih dana ?
A ne znam točno. Razvlačio je 5-6 dana 2 mg.
Može se doći do svega ako se hoće ;)
Čak i liječnici znaju poštom slati ako je potrebno
Kad je on drugu noc,trecu bolje,trebalo bi da nije strasno...A inace sve moze postom da se posalje,meni su slali ovde postom.Normalan paket sa garderobicom,i kutija nekih lekova vitamina slicnih dimenzijai 30akbupova
izmesanih snjima...Ali kad je vec tamo,nema vise...Proci ce ga...Nisam bas u tokuna forumu..kAKO JE TEBI SADA POSLE IZVESNOG VREMENA?POZZZ
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Alessandro wrote:
Don Dop wrote:Ajde podelili ste 1mg na destinu i? Sta onda? Uradilo Vas?

Daj bre ne palamudite mnogo kad znate da Vas ni miligram ne uradi. Kako ste voleli muza, bili zena itd... sto ste nabrajali sa desetinom? To je bre mrvica ljudi, truncica leka. Ta kolicina skoro da ostane ispod nokta kad lomis osmicu bupa na pola. Nemojte da pricate svasta. Besmisleno je piti lek u toj dozi, a i jos nesto. Buprenorfin, Suboxon, subotex NE POSTOJE u dozama od 0.4 i 0.2 mg. To sto frajla piskara je neistina. 2mg, 4mg i 8mg su doze u kojima se pomenuti lekovi proizvode i prodaju. Od skora su se pojavile na nasem trzistu i suboxone od 12mg, ali ga je tesko naci.
Ovde gde ja zivim ima bupa od 0.4...Drugacije se zove samo,drugi proizvodjac,Natzon se zove,izguglaj pa ces naci...I veruj mi,da sam ja,kad sam oborio bio toleranciju skroz,uradio 0.4 inisam mogao da verujem da me diglo!!! Inace rad nikad nisam osecao,mozda prvih puta kad sam se nekad skidao pomocu bupa,cepam 4,5 dana i samo stanem...Ali SAM BIOPO GOD DANACIST,pa 10 dana recimo gudranje,i skidanje sa tabletom i po bukvalno,8cu...Dok se nisam navukao na bup naravno...Onda skoro da nikad nisam ispod 2ke cepao...
Ne znam druze gde si ti, ali kod nas tog leka nema. Inace da bi osetio rad bupa moras ga koristiti malo duze, a posle heroina naravno da neces osetiti nista vec si jednostavno bez krize.

Ninocka wrote: Mogu li te zamolit da ne lupas gluposti!!
Sta nas bre " radi" , ljudi se skidaju sa bupa o tome ovdje pricamu. Da vidis kad si u krizi od bupa kako osjetis olaksanje od 0.13 mg .
I moj psihijatar potvrdio da postoje tablete od 0.4o mg i 0.20 mg i koriste se kao tableta protiv bolova u lijecenju tezih bolesti.
Pun si samopouzdanja , a nisi informisan.
Necu se ni sa tobom vise baviti, slucaj prepustam drugima, nego sam samo htjela objasniti buducim pokoljenjima da grijesis!

Vi ste gospodo pricali o tome da mozete da podelite lek na desetinu i da ga popijete o jos da Vam bude dobro. To uvodjenje nekih novih lekova u pricu uopste nije bila poenta. Ja sam tvrdio i tvrdim da niko od vas nemoze da podeli buprenorfin na kolicinu 0.1 mg. Fizicki je moguce jedino laserom da ga secete.
E sad, ako si ti dosla na dozu od 0.1 onda u cemu je problem da se skines? Od te kolicine krize nema to ce ti potvrditi svaki psihijatar. Probleme imate u glavi jer jednostavno volite da ste na necemu.
Frajla wrote:DD: tableta se zove temgesic
To sto je mozda u Srbiji nema pa je doktori ne koriste u tapperu je vec neka tuznija prica
Aj mani se prozivanja
Pusti ljude da se skidaju kako im je volja

Nije mi bila namera da te prozivam casnu rec ti dajem. Uglavnom volim sta napises i smatram da si jedna od pametnijih osoba na forumu, ali se ne slazem oko toga da se bup moze deliti na desetine. Izvini ako sam te uvredio nije mi bila namera.
Pozz... za tebe.
Ja sam Bog
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Don dop, ovo su toliko bespotrebni postovi koje smo pisali vec stotinu puta, posebno ljudima koji dodju tako niotkuda i koje mrzi da procesljaju ovu temu u kojoj je sve ali bas sve objasnjeno.
I ti sada koji si se skinut i cist,trazis da ti objasnimo proces ponovo.
Evo nije mi tesko i jednom za svagda da ti objasnim o cemu se pise ovde......
Znamo da se sa bupa moze skinuti i sa 1 mg , 2 mg i 8 mg...to je ovde retko ko izdrzao a mozda i niko, evo ti si skocio sa 1 mg - bravo, svaka ti čast, ali nisi probao da skocis sa 0.1 mg pa ne mozes da sudis.
Ja sam bila i na 1 mg i na 0,1mg ali i na 0.01 mg. Ne hvataj se za to kako sam dobila dozu imas po celom internetu to napisano, i ogromna je razlika.
Hocu ti reci... ja nisam morala da se zatvaram 7 dana u sobu zato sto nisam u stanju bilo sta da radim i nisam imala niciju podrsku i razumevanje ali sam morala nastaviti sa poslom i zivotom kao da se nista desilo nije i niko nista primetio nije.Niti sam uzimala blokatore kao sto si ih ti uzimao. Blokator posle bupa mi nikako ne ide u glavu. To ko ti je prepisao svaka mu cast
E mi upravo ovde o tome pisemo... kako da izbegnemo mesec dana mucenja posle skidanja sa bupa, i pokusamo proci sto bezbolnije bez ikakvih drugih tableta.

0.1 mg naravno da ne moze da pokrije heroinsku krizu, ali ovde se ne pise o prelasku sa heroina na bup nego o smanjivanju tolerancije na bup. Retko kojem psihijatru verujem sto se tice bupa! Opsta neinformisanost samo zato sto je lek nov na trzistu i ono sto znaju je da te nakace na njega. Moj psihijatar je imao plan da skocim sa 0.8 mg ali da lezim u bolnici i tada sam uzela stvar u svoje ruke.
Probali su ovde i da skoce sa 0.5 mg ali su se u roku od najduze mesec dana vracali bupu i forumu
Zelim ti reci da je moguce i ovako i onako samo sto neko bira laksi put. Zasto se muciti kada moze i lakse
Ja biram da ne pijem trodone, nitrame, blokatore, da spavam svaku noc i da mi je glava cista
Eto kako si ti? Pisi o tome,koliko je proslo od prekida sa bupom i podeli to iskustvo sa nama ...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Alessandro, hvala na pitanju.
15. 7. će biti ravnih 3 mjeseca da sam bez suba. Čini se da sam počela normalno spavati, odnosno spavam duže nego dosad. Više manje sam ok, osim ponekad bolova u nogama. Ali to i ne mora biti od suba.
Danas sam zbog bolova na poslu popila 1 zaldiar, to je ono mrvica tramadola, a ostatak paracetamol.
Kad sam se razletila na poslu.... Nevjerojatno je što čistog čovjeka sve može dignuti.

Mužu je danas šesti dan, još je on daleko od mirnog sna.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bravo Viticeee!

Muzicu je najgore proslo... mazi ga pazi ga, pevaj mu :) znas da su oni osetljive duse:)

Kad smo kod jubileja i meni je ovih dana ako me secanje ne vara dve godine.
Ajte uzdravje
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Bravo Viticeee!

Muzicu je najgore proslo... mazi ga pazi ga, pevaj mu :) znas da su oni osetljive duse:)

Kad smo kod jubileja i meni je ovih dana ako me secanje ne vara dve godine.
Ajte uzdravje
Popila ja već 2 pivice dok sam čekala da nazdraviš :)

Svaka ti čast. Kad meni prođe 2 godine, zaboravit ću da sam ikad i bila na subu.
Možda bih već zaboravila da ne prolazim s njim sad ovaj period. Ali ponosim se s njim.
Vrlo teško radi, a sad u ovom osjetljivom periodu to treba izdržati.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Frajla wrote:Don dop, ovo su toliko bespotrebni postovi koje smo pisali vec stotinu puta, posebno ljudima koji dodju tako niotkuda i koje mrzi da procesljaju ovu temu u kojoj je sve ali bas sve objasnjeno.
I ti sada koji si se skinut i cist,trazis da ti objasnimo proces ponovo.
Evo nije mi tesko i jednom za svagda da ti objasnim o cemu se pise ovde......
Znamo da se sa bupa moze skinuti i sa 1 mg , 2 mg i 8 mg...to je ovde retko ko izdrzao a mozda i niko, evo ti si skocio sa 1 mg - bravo, svaka ti čast, ali nisi probao da skocis sa 0.1 mg pa ne mozes da sudis.
Ja sam bila i na 1 mg i na 0,1mg ali i na 0.01 mg. Ne hvataj se za to kako sam dobila dozu imas po celom internetu to napisano, i ogromna je razlika.
Hocu ti reci... ja nisam morala da se zatvaram 7 dana u sobu zato sto nisam u stanju bilo sta da radim i nisam imala niciju podrsku i razumevanje ali sam morala nastaviti sa poslom i zivotom kao da se nista desilo nije i niko nista primetio nije.Niti sam uzimala blokatore kao sto si ih ti uzimao. Blokator posle bupa mi nikako ne ide u glavu. To ko ti je prepisao svaka mu cast
E mi upravo ovde o tome pisemo... kako da izbegnemo mesec dana mucenja posle skidanja sa bupa, i pokusamo proci sto bezbolnije bez ikakvih drugih tableta.

0.1 mg naravno da ne moze da pokrije heroinsku krizu, ali ovde se ne pise o prelasku sa heroina na bup nego o smanjivanju tolerancije na bup. Retko kojem psihijatru verujem sto se tice bupa! Opsta neinformisanost samo zato sto je lek nov na trzistu i ono sto znaju je da te nakace na njega. Moj psihijatar je imao plan da skocim sa 0.8 mg ali da lezim u bolnici i tada sam uzela stvar u svoje ruke.
Probali su ovde i da skoce sa 0.5 mg ali su se u roku od najduze mesec dana vracali bupu i forumu
Zelim ti reci da je moguce i ovako i onako samo sto neko bira laksi put. Zasto se muciti kada moze i lakse
Ja biram da ne pijem trodone, nitrame, blokatore, da spavam svaku noc i da mi je glava cista
Eto kako si ti? Pisi o tome,koliko je proslo od prekida sa bupom i podeli to iskustvo sa nama ...
Ok, idemo redom, ali od kraja tvog posta. Sto se mene tice uskoro ce ravno godina kako sam batalio bup u bilo kom obliku i pod bilo kojim imenom. Ovo navodim jer je ovde praksa postala da kad ne znas sta ces uvedes isti lek ali pod novim imenom i kao u pravu si. U pravu si na forumu, a u zivotu si batalio bup..pijes isto sranje pod drugim imenom. Ne radim dop nego hors, eto ulicne analogije.

Jednu stvar i dalje necu shvatiti, odnosi se na onaj deo tvog posta gde pises o dozama bupa.
Da li je moguce da sebe dovedes do 0.1mg (ma kako ga dobila) i da budes tolika kukavica da se ne resis te bede? Ta kolicina je toliko zanemarljiva da veruj mi ne pominje se nigde u strucnim izlaganjima i seminarima na temu.
Da li je moguce da ces radije zrtvovati ostatak zivota zarad 0.1mg supstance nego li odvojiti mesec dana i postati kao vecina ljudi iz tvog okruzenja/ Zdrava, bez zavisnosti, ispravna, lepa zena. Moj predlog da posle ciscenja organizma od bupa i prelazak na nalorex je cisto preventivne prirode, jer iskljucivo sputavanjem mozemo pobediti zlo koje smo gajili u sebi na jedan ili drugi nacin. Elem, ti na nalorex i o nalorexu pises sa gadjenjem. Kapiram taj deo, jeo sam taj hleb, ali veruj mi odvoji mesec dana i poslusaj me videces da sam bio u pravu.
Bup je zlo.

Dodacu jos. Posle skidanja sa bupa svaki, ali bas svaki lekar ce ti predloziti blokator. Ne verujes? Raspitaj se.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

VitaJana wrote:
Ne, ne radi ta količina.
Nije cilj da nas uradi nego da prestanak bude što bezbolniji.
Uostalom, čemu mudrovanje kako se tko skidao?
Bitno da je cilj postignut.
Slusaj ovo proseravanje kad moram tako da se izrazim. Najlepse ime oprosti na izrazu, ali kad procitam ovako nesto dodje mi nekako muka.

Nije cilj da nas uradi, nego da prestanemo a da nas ne boli.
A sto ste se drogirali, ako niste hteli da vas boli/ Sto ste se posle droge navukli ko pseta na lekove, a necete da vas boli?

Kome bre vi ovde prodajete muda za bubrege. Pijete lekove jer volite da se drogirate. Pogledajte se u ogledalo recite to sebi i zivite sa tim da ste samo uzeli da se drogirate varijantom koja je prihvatljivija za vasu porodicu tj. ljude koji vas najverovatnije izdrzavaju. Da imate para i da ste svoji ljudi svi bi ste bili na dopu do smrti. Dosta bre prica u rukavicama i prosipanja lazne zelje za skidanjem.

Covek koji nema, nema ni za lekove.
Ja sam Bog
Locked