Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

U mom slucaju je besmisleno prekidanje dugogodisnje supstitucije sa doze od 1 mg. Ali koga to opet briga, doktore sigurno nije

Bup postoji i u dozama od 0.4 i 0.2 tako da ne treba zanemariti i te doze.
Ako si uspeo da skocis sa 1 mg - svaka ti cast
Retko ko izdrzi to

Ako su drugi skakali sa 0.13 i uspeli- svaka im cast
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ne verujem ti.
Mozda si uzimala 1mg, ali 0.1 mg to nema sanse da si uzimala. To ti dodje destina Od one polovine tablete od 2mg. Aj podeli je srece ti i slikaj mi je. To je besmisleno.[/quote][/quote] 2701 post na ovom topicu ima!!! Ehej, ljudi pa to je breee mestooo!! I ja , poslije 2701 posta od kojih je barem 500 od cjepkanju tableta bupa, djeljenju sve u cilju lakseg skidanja sa istog. I pored svih tih silnih textova, ja i dalje moram objasnjavati nesto sto je 100 puta objasnjeno.. I da!! Godinu dana pisem ovdje na forumu, imam 33 godine majka sam , supruga itd... Pokusavam da pomognem , i onda sletii neko i kaze mi NE VJERUJEM TI!!!
A koja je svrha mog laganja oko djeljenja jebenog bupa??!!
Tabletu od dva mg prepolovis, jedna polovina je 1 mg je li tako?? Zatim tu polovinu opet podjelis dobijes dva djela tablete od po 0.50 mgKada taj djelic od 0.50 mg podjelis dobijes 0.25 mg i na kraju 0.12 i po ili 0.13 mg, i sta je tu toliko nejasno?!!
Sve smo to radili tako sto smo rastvarali bup u spric i stavljali pod jezik, da bi dobili ove precizne doze, a neki su i mrvili pa dobijali opet trazenu dozu!! Sve pise!!
Vidji ja kapiram da prica ne djeluje naivno, i da smo te uplasili , lakse ti je misliti da sve to ide mnogo lakse. Aj ti druze omunji to " lakse" pa dodji i ispricaj , da pocine ovaj jadni i napaceni narod, sto je istraumiran od nas nekolicine.
Jer skinuti se sa bupa, pa to je maciji kasalj!!
A od ovih sto ko od sale ostavljaju bup i skacu sa 2 mg ili 1 mg na nulu hocu da poludim.
Ajde, cekamo te da olaksas cijeli proces ovom jadnom narodu!! Kako se to skida sa bupa sa 1mg ?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ovo zaboravih. Molim te objasni, i nauci ovaj narod kako se sa 1mg bupa skinut a da pri tome ides i dalje na posao, mjenjas djeci pelene, kuvas rucak, volis muza...I da, veoma bitna stvar , da se pri tom ne navuces na neke druge tablete. Pa dje si bio prije godinu dana kad sam se ja skidala, da mi crnoj kukavici olaksas ovu mrcnu tabelu??!! Pi, nikad nisam u skladu sa vremenom, vazda ili kaskam ili zurim!! :)
Pozdrav drustvance !!
Man Man jos malo se javljaj pa cu prestati da brinem!!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Evo, i ja sam ta koja je uspjela lomiti tablete do nekih 0,20 mg, ako ne i manje.

Inače, ima novosti što se tiče mog muža.
Ostao jadan pred rođendan bez suba, danas mu je treći dan.
Prva noć mu je bila užasna. Bacao se po krevetu svake sekunde, popio bar 3 helexa i 2 zaldiara i jedva nekako zaspao. Živci valjda.
Moj san je ionako još uvijek loš pa sam pobjegla u drugu sobu da mi nogama zube ne izbije.
Sinoć, druga noć je prošla nešto mirnije, uz samo jedan helex. Spavao je, iako nemirno. Dani su mu ok. Danas radi i kaže da je ok, zasad.
Mislim da bi trebalo ispasti sve ok.

Ono što me čudi je da preko dana spavamo ko klade. Legnemo iza ručka ako ne radimo i doslovno se onesvijestimo. Noć je teža, dugo mi treba da zaspim i rano se budim. Doduše, ovdje je dan do ponoći, sunce zalazi iza 23 sata, možda mi to remeti san
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Evo, i ja sam ta koja je uspjela lomiti tablete do nekih 0,20 mg, ako ne i manje.

Inače, ima novosti što se tiče mog muža.
Ostao jadan pred rođendan bez suba, danas mu je treći dan.
Prva noć mu je bila užasna. Bacao se po krevetu svake sekunde, popio bar 3 helexa i 2 zaldiara i jedva nekako zaspao. Živci valjda.
Moj san je ionako još uvijek loš pa sam pobjegla u drugu sobu da mi nogama zube ne izbije.
Sinoć, druga noć je prošla nešto mirnije, uz samo jedan helex. Spavao je, iako nemirno. Dani su mu ok. Danas radi i kaže da je ok, zasad.
Mislim da bi trebalo ispasti sve ok.

Ono što me čudi je da preko dana spavamo ko klade. Legnemo iza ručka ako ne radimo i doslovno se onesvijestimo. Noć je teža, dugo mi treba da zaspim i rano se budim. Doduše, ovdje je dan do ponoći, sunce zalazi iza 23 sata, možda mi to remeti san
Joooj, dobro je sto ste tamo pa nema pa nema bupa, to je i za psihu lakse. A koliko je uzimao bupa posljednjih dana ?
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Ajde podelili ste 1mg na destinu i? Sta onda? Uradilo Vas?

Daj bre ne palamudite mnogo kad znate da Vas ni miligram ne uradi. Kako ste voleli muza, bili zena itd... sto ste nabrajali sa desetinom? To je bre mrvica ljudi, truncica leka. Ta kolicina skoro da ostane ispod nokta kad lomis osmicu bupa na pola. Nemojte da pricate svasta. Besmisleno je piti lek u toj dozi, a i jos nesto. Buprenorfin, Suboxon, subotex NE POSTOJE u dozama od 0.4 i 0.2 mg. To sto frajla piskara je neistina. 2mg, 4mg i 8mg su doze u kojima se pomenuti lekovi proizvode i prodaju. Od skora su se pojavile na nasem trzistu i suboxone od 12mg, ali ga je tesko naci.
Ja sam Bog
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Don Dop wrote:Ajde podelili ste 1mg na destinu i? Sta onda? Uradilo Vas?

Daj bre ne palamudite mnogo kad znate da Vas ni miligram ne uradi. Kako ste voleli muza, bili zena itd... sto ste nabrajali sa desetinom? To je bre mrvica ljudi, truncica leka. Ta kolicina skoro da ostane ispod nokta kad lomis osmicu bupa na pola. Nemojte da pricate svasta. Besmisleno je piti lek u toj dozi, a i jos nesto. Buprenorfin, Suboxon, subotex NE POSTOJE u dozama od 0.4 i 0.2 mg. To sto frajla piskara je neistina. 2mg, 4mg i 8mg su doze u kojima se pomenuti lekovi proizvode i prodaju. Od skora su se pojavile na nasem trzistu i suboxone od 12mg, ali ga je tesko naci.
Ne, ne radi ta količina.
Nije cilj da nas uradi nego da prestanak bude što bezbolniji.
Uostalom, čemu mudrovanje kako se tko skidao?
Bitno da je cilj postignut.

I Frajla ne lupeta, i moja je doktorica potvrdila da postoje niže doze bupa.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Evo, i ja sam ta koja je uspjela lomiti tablete do nekih 0,20 mg, ako ne i manje.

Inače, ima novosti što se tiče mog muža.
Ostao jadan pred rođendan bez suba, danas mu je treći dan.
Prva noć mu je bila užasna. Bacao se po krevetu svake sekunde, popio bar 3 helexa i 2 zaldiara i jedva nekako zaspao. Živci valjda.
Moj san je ionako još uvijek loš pa sam pobjegla u drugu sobu da mi nogama zube ne izbije.
Sinoć, druga noć je prošla nešto mirnije, uz samo jedan helex. Spavao je, iako nemirno. Dani su mu ok. Danas radi i kaže da je ok, zasad.
Mislim da bi trebalo ispasti sve ok.

Ono što me čudi je da preko dana spavamo ko klade. Legnemo iza ručka ako ne radimo i doslovno se onesvijestimo. Noć je teža, dugo mi treba da zaspim i rano se budim. Doduše, ovdje je dan do ponoći, sunce zalazi iza 23 sata, možda mi to remeti san
Joooj, dobro je sto ste tamo pa nema pa nema bupa, to je i za psihu lakse. A koliko je uzimao bupa posljednjih dana ?
A ne znam točno. Razvlačio je 5-6 dana 2 mg.
Može se doći do svega ako se hoće ;)
Čak i liječnici znaju poštom slati ako je potrebno
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

DD: tableta se zove temgesic
To sto je mozda u Srbiji nema pa je doktori ne koriste u tapperu je vec neka tuznija prica
Aj mani se prozivanja
Pusti ljude da se skidaju kako im je volja
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Don Dop wrote:Ajde podelili ste 1mg na destinu i? Sta onda? Uradilo Vas?

Daj bre ne palamudite mnogo kad znate da Vas ni miligram ne uradi. Kako ste voleli muza, bili zena itd... sto ste nabrajali sa desetinom? To je bre mrvica ljudi, truncica leka. Ta kolicina skoro da ostane ispod nokta kad lomis osmicu bupa na pola. Nemojte da pricate svasta. Besmisleno je piti lek u toj dozi, a i jos nesto. Buprenorfin, Suboxon, subotex NE POSTOJE u dozama od 0.4 i 0.2 mg. To sto frajla piskara je neistina. 2mg, 4mg i 8mg su doze u kojima se pomenuti lekovi proizvode i prodaju. Od skora su se pojavile na nasem trzistu i suboxone od 12mg, ali ga je tesko naci.
Mogu li te zamolit da ne lupas gluposti!!
Sta nas bre " radi" , ljudi se skidaju sa bupa o tome ovdje pricamu. Da vidis kad si u krizi od bupa kako osjetis olaksanje od 0.13 mg .
I moj psihijatar potvrdio da postoje tablete od 0.4o mg i 0.20 mg i koriste se kao tableta protiv bolova u lijecenju tezih bolesti.
Pun si samopouzdanja , a nisi informisan.
Necu se ni sa tobom vise baviti, slucaj prepustam drugima, nego sam samo htjela objasniti buducim pokoljenjima da grijesis!
Locked