Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Frajla wrote:Manman koliko je proslo dana od zadnjeg uzimanja i kako se osecas pisi nam i o tome
I kojim tempom si isao sa 1 mg na 0.1 nesto si brzo to odradio
Poz
Koja je to doza 0.1mg?
To ne postoji i ne vidi se niti je ko izmerio, spakovao ili kako god.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

ziki wrote:Nemojte ljudi da se skidate sa buprenorfina tek tako i na svoju ruku ako niste sigurni sta radite, jer cete samo da se napatite i da se namucite.
Ljudi na Buprenorfinu zive koliko god je potrebno,i tu nema vremensko ogranicenje, stvar je potpuno individualna, i nije kod svakog isto.
To najbolje procenjuju lekari specijalisti koji prate vase zdravstveno stanje.
Ja sam nekoliko puta spomenuo, ali izgleda dzabe..da imam mozda jednog od najboljih lekara u zemlji, koji je zavrsio razne neke specijalizacije po svajcarskoj, nemackoj itd.. koji prati moje zdravstveno stanje, i kod koga idem redovno na kontrole.
Desavalo se cak i da mi podigne dozu umesto da mi smanji, i to sve zavisi od trenutnog stanja, ali krajnji cilj jeste to spustanje i na kraju ako bog da ukidanje.
Zivimo u 21-om veku, i taj problem zavisnosti ima OGROMAN procenat stanovnistva u svetu.
Mnogo ljudi, da ne verujete..to je jedan od gorecih problema u zdravstvu i uopste.
Takodje i sa antidepresivima nemojte da se zezate na svoju ruku, jer ni to nije uopste naivno i ume da bude i zajebanije od ovo prvog.
To vam je moj najposteniji i najiskreniji savet.
Prihvatite vi savet koji se vama cini ok, ali nemojte da padate u vatru..i da vas neko osudjuje, kvalifikuje itd..jer niko nije u vasoj kozi.
pozz,,
Naravno, Ziki uvek ima tacku na i, i samo on moze da izjavi ljudi nemojte nikada da se skidate sa buprenorfina.

Ko ovog mamlaza bude slusao zauvek ce ostati na supstanci. Ja znam i zato pricam.
Gulio sam taj krompir godinama i nacicete neke moje starije postove gde sam pisao da je bup zakon.

Bup je zlo, bup je samo medicinska precica do heroina. Pozdravljam njegovu upotrebu okom skidanja, ali sve ostalo dalje je zloupotreba.
Ja sam Bog
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Kamo srece da sam znala sta je bup kad sam se upustila u to, i te kako je zlo i to veliko zlo na kraju dodjes do tacke kada se osecas tako sjebano i grozno a uzeo si opijat, nidje veze mislim strasno.... kada bih se bar osećala normalno i zdravo pa aj.. nego sve kontra. Zlo kojeg se treba otarasiti sto pre.
Kontam ja zikija jer on taj lek ne zloupotrebljava i njemu pomaze, ne vidi zasto bi nesto menjao kada se oseca sasvim dobro.
Sto se tice malih doza ja zaista ne znam kako osmicu.podeliti na dozu ispod 1mg jer je to neka mrvica bukvalno. U svakom slucaju ni prosli put nisam isla ispod 0'5 tako da ne verujem ni da cu sad. Fizicka kriza mora da se prodje nedelju dana kakva takva i ona je u celoj prici najmanji problem. Ja da sam se fizicki vise namucila prosli put mozda.bih znala da cenim to no ja sam se izvukla prilicno dobro i onda sam bila u fazonu "ma ovo je opusteno mogu ja to opet" , budala!

Don dop jesi li bio na terapiji pa se skinuo ili si sad na terapiji pa hoces da se skidas nisam u toku?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pozdrav drustvo... Johny odlicnoo.
Ljudi ukrpirajte ako dugo smrcete bup, prvi korak ka izlecenju je da krenete normalno da ga uzimate!!!!!! To cu da ponavljam u svakom narednom postu!!!
Ziki... sta reci o njemu, lakse mu je da vjeruje da je bup sasvim ok i da on sa bupom zivi neki "strejt zivot"
Meni ce jos malo godina bez djavolje tabletice, u avgustu nedje. Od tad ovdje je prodefilovalo mnogo ljudi od cega se troje mozda cetvoro skinulo.... Toliko o tome sto je bup.
Apel, neka neko pomogne Caty... kako da joj se smuci bup???? Pitanje je sada???
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Don Dop wrote:
Frajla wrote:Manman koliko je proslo dana od zadnjeg uzimanja i kako se osecas pisi nam i o tome
I kojim tempom si isao sa 1 mg na 0.1 nesto si brzo to odradio
Poz
Koja je to doza 0.1mg?
To ne postoji i ne vidi se niti je ko izmerio, spakovao ili kako god.
Ja sam poslednja tri dana bila na 0.13 mg talo da vjeruj meni ludoj, i skunutoj sa bupa , da postoji!!
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by MinistarPfc »

Caty wrote:Ministar PFC super za spustanje jesu li osmice u pitanju bese i jel to vuces ili pod.jezik?

Johny svaka cast za taj prelaz ja sam pokusala pa sigurno 10 puta i nikada duze od 3-4 dana nisam izdrzala to me mnogoooo deprimira jer znam da je tako mnogo lakse skinuti se ovako kad stalno juris taj.neki rad.. tesko bas.

Ja imam neki plan ali ono videcu vec kako ce ici. Za početak sam eto imala veliku srecu da napokon sa 29god nadjem posao!!! Dugo sam cekala jako dugo, ni ovo nije bas u mojoj struci ali sam bar tu blizu u odlicnoj firmi i nadam se da cu se dobro pokazati i napredovati vremenom. Uglavnom uzdam se u taj posao koji startujem od sledece nedelje da ce mi to olaksati i spustanje doze jer cu biti dosta zauzeta i.koliko sam primetila lakse je bilo ljjdima koji rade da se pridržavaju plana i prosto izbore sa psihom nego dokonim ljudima koji su samo o bupu razmisljali..

Pozdrav Caty, pozdrav i svim ostalim napacenim dusama.
Caty, ja sam ovaj " cudesni lek " prvo koristio na iglu, dok mi nije pukla vena i jedva sam i ruku sacuvao ( imao o tome u nekom mom ranijem postu ).
Posle toga sam bio na nosu, i prvih 8 dana skidanja takodje ( snifao u uzaludnoj nadi da ce me raditi ).
Sada kada sam spustio na 1,5 tj. juce i danas, poceo sam da ga uzimam pod jezik, povucen nekim iskustvima i savetima. I mogu ti reci, bar sudeci za ova dva dana, cini mi se da pod jezik, iako manja doza za 0,5, drzi malkice duze i da mi je psiha malo mirnija. Ne znam, jos je rano da kazem, ne znam kako ce mi biti sutra i narednih dana, dok mi se mozak ne navikne na smanjenje doze i promenu nacina uzimanja.
Ali opet sam u nekom fazonu, kad vec imam volju da batalim govna, da to radim onako kako i treba, pod jezik, pa se nekako u isto vreme skidam i sa snifanja i sa bupa.Opet, kazem ti, tako mi je ova dva dana, ne znam sta ce i kako ce biti sutra. Jedino sto znam je da cu ga opet uzeti pod jezik.
Naravno, tu su i "pomagala" : bensedin od 10mg ( ujutru i uvece ), rivotril ( oko 12 uz kafu obaven jedan, drugi ako bas ne mogu da iskuliram uvece ), i imam leponex za spavanje. Nabavio sam i trodone, stare dobre brazilce od 50mg ali njih jos ne koristim jer nemam fizicku zikru, cuvam ih kad bas bude frka, a nju ocekujem, bar po pricama iz postova, na samom kraju skidanja.
Uglavnom, da ne duzim vise, ne mogu da verujem da sam toleranciju za 10 dana skinuo sa 4-8mg na 1,5 i to poprilicno lagano. Ali, uvek postoji to ali...ne verujem samom sebi, mada me drzi to sto nisam izgubio volju za skidanjem.
Nadam se, kako za sebe tako i za sve Vas ostale, da ce sve to jednom biti samo ruzna proslost, kao sto pojedinim ljudima ovde vec i jeste.

do sledeceg pisanja,pozdrav ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Drustvo kada prelazite na normalno uzimanje bupa, nemojte u isto vreme i smanjivati dozu. To je mac sa dve ostrice.
Samo prelazenje na sublingualno uzimanje je automatski smanjivanje doze zbog slabije absorpcije i sticice vas nakon 3-4 dana
Prvo stabilizacija pa spustanje
Pozdrav
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Frajla wrote:Drustvo kada prelazite na normalno uzimanje bupa, nemojte u isto vreme i smanjivati dozu. To je mac sa dve ostrice.
Samo prelazenje na sublingualno uzimanje je automatski smanjivanje doze zbog slabije absorpcije i sticice vas nakon 3-4 dana
Prvo stabilizacija pa spustanje
Pozdrav
Čak i privremeno povećati dozu prilikom prelaska na sublingvalno.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

noel wrote:
Frajla wrote:Drustvo kada prelazite na normalno uzimanje bupa, nemojte u isto vreme i smanjivati dozu. To je mac sa dve ostrice.
Samo prelazenje na sublingualno uzimanje je automatski smanjivanje doze zbog slabije absorpcije i sticice vas nakon 3-4 dana
Prvo stabilizacija pa spustanje
Pozdrav
Čak i privremeno povećati dozu prilikom prelaska na sublingvalno.
____________________________

Upravo tako! Sublingvalno ima apsorpciju od maksimum 30% doze koju uneseš. Nazalno ide i preko 60%..
Znači: 8mg pod jezik je oko 4mg. na nos, ako ne i 3mg!

____________________________
Ja sam tu, relativno sam dobro (ako se odsustvo pozitivne energije i nekog raspoloženja može tako nazvati)..
Noge me bole i dalje, skoro svaki dan.. Pri tom mi je neverovatno da me bole samo noge i ponekad, ali samo ponekad i krsta (križa :D ), tj. donji deo leđa.
Pijem skoro svaki dan, negde popodne jer tada već ne mogu izdržati taj bol u nogama, onaj Doreta lek (opcija Trodona i Paracetamola) po jednu tabletu (to je oko 37,5mg Trodona i 325mg Paracetamola)..
Međutim primetio sam da mi se telo sada naviklo na prokleti Trodon i da ujutru već počinjem onako "krizerski" da zevam..
Paracetamol u tom leku mi ne čini ništa, sem što me preznoji.. Sranje!
Pa sam ustanovio da je lek sastavljen od omotača u kojem je Trodon i sredine u kojoj je Paracetamol. Nešto slično kao i kod heroinskih blokatora, gde je blokator najvećim delom u vrlo brzo topljivom omotaču, pa je dovoljno da se malo oliže tableta i blok već počne da radi (ovo zasigurno vrlo dobro znam iz ličnog i mnogo neprijatnog iskustva, kad sam morao da uzmem blokator, a dan pre toga radio dop. Držao ga ispod jezika 7-8min. pa ga pljunuo, ali me odmah spičila žešća kriza!). To je bilo pre 15god. i više, kad su mi još roditelji i pokušavali pomoći...

Učite ljudi na tuđim iskustvima, nemojte kao i ja da sve sami provaljujete!

Elem, apropo Dorete: Počeo sam da ga ljuštim skalpelom i provalio fazon, kako da mu "uzmem" samo deo koji meni treba ;)
Sad da se nekako maknem sa njega i taj efekat i nus-pojavu.. pa, cenim da će biti dobro.

Za sve što radim mi treba 150% više energije nego dok sam bio na Bupu. Čak mi je i tuširanje i brijanje preteško.
Pokušavam da se zaokupim nečime, ali to slabo ide, ne drži me pažnja.. Sve mi dosadi vrlo brzo.
Ali, na primer, uveče (kad mi je psiha ok i ne pobegnem u krevet već u 22h), odgledam neki film koji u slučaju da je jako dobar i kvalitetno režiran, nosi neku poruku, meni počnu da se vraćaju neke zapostavljene emocije, pa kane i neka suza tu i tamo..
Ma mekan sam kao babina sisa! :roll:

Ajd, do kuckanja.
Živi bili svi i što pre se sredili!
Pozdrav!
ManMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Drustvo kada prelazite na normalno uzimanje bupa, nemojte u isto vreme i smanjivati dozu. To je mac sa dve ostrice.
Samo prelazenje na sublingualno uzimanje je automatski smanjivanje doze zbog slabije absorpcije i sticice vas nakon 3-4 dana
Prvo stabilizacija pa spustanje
Pozdrav
Da, da, to zaboravih!! I ovo sto Noel kaze cak i mozda povecati dozu, ako je potrebno. Pa kad se stabilizujete onda krecete spustanje...
Locked