Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Pozdrav Ninocka
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by MinistarPfc »

Postovanje Ninocka,
hvala na dobrodoslici i na savetima koje si mi dala.
Koristio sam bup na sve moguce nacine:nos, igla, jezik...igla mi je bila #1 dok nisam ostao bez pola vene a zamalo i cele ruke.
Koristio sam ga i pod jezik samo u slucaju kada nisam imao kad i gde da ga usnifam ili ufiksam.
Trenutno ga uzimam na nos, mada kad se slucajno zadesi da imam 8mg ja stavim pola pod jezik a drugu polovinu smrknem jer nisam siguran kako me bolje radi.
Mada, citala si moj predhodni post, od danas sam krenuo sa skidanjem,tj. 2mg, po tablici, i kao sto sam napisao, dostupne su mi samo osmice, pa kad, odnosno ako Bog da da stignem do 0,5, bice bas zeznuto iskidati je tako sitno...ali polako, treba doci do te mere :roll:
Shatio sam, iz do sada procitanog na forumu, da skidanje ide sporo i da je bas individualno, tj. da ne postoji univerzalni nacin za sve, da zavisi od organizma, kolicine na kojoj si,mentalnog sklopa osobe...ma milion razlicitih sitnica.
Uglavnom, znam sta znaci skidanje i znam da treba izbaciti iz glave onaj osecaj kako "radi" bup, jer je to jedini nacin za skidanje.
Imam vremena, citam temu polako, post po post, i iskreno svega ima.
Da ne duzim vise, zamolio bih Vas za samo jednu stvar tj. pomoc ( za sada ): kao sto sam napisao u predhodnom postu, kako ocuvati svezinu tablete kada se jednom otvori a treba da potraje par dana ( bar dok ne naidjem na post u kome je i to objasnjeno ).
Hvala !!!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

MinistarPfc wrote:Postovanje Ninocka,
hvala na dobrodoslici i na savetima koje si mi dala.
Koristio sam bup na sve moguce nacine:nos, igla, jezik...igla mi je bila #1 dok nisam ostao bez pola vene a zamalo i cele ruke.
Koristio sam ga i pod jezik samo u slucaju kada nisam imao kad i gde da ga usnifam ili ufiksam.
Trenutno ga uzimam na nos, mada kad se slucajno zadesi da imam 8mg ja stavim pola pod jezik a drugu polovinu smrknem jer nisam siguran kako me bolje radi.
Mada, citala si moj predhodni post, od danas sam krenuo sa skidanjem,tj. 2mg, po tablici, i kao sto sam napisao, dostupne su mi samo osmice, pa kad, odnosno ako Bog da da stignem do 0,5, bice bas zeznuto iskidati je tako sitno...ali polako, treba doci do te mere :roll:
Shatio sam, iz do sada procitanog na forumu, da skidanje ide sporo i da je bas individualno, tj. da ne postoji univerzalni nacin za sve, da zavisi od organizma, kolicine na kojoj si,mentalnog sklopa osobe...ma milion razlicitih sitnica.
Uglavnom, znam sta znaci skidanje i znam da treba izbaciti iz glave onaj osecaj kako "radi" bup, jer je to jedini nacin za skidanje.
Imam vremena, citam temu polako, post po post, i iskreno svega ima.
Da ne duzim vise, zamolio bih Vas za samo jednu stvar tj. pomoc ( za sada ): kao sto sam napisao u predhodnom postu, kako ocuvati svezinu tablete kada se jednom otvori a treba da potraje par dana ( bar dok ne naidjem na post u kome je i to objasnjeno ).
Hvala !!!
_______________
Ministre čoveče?!!
Kakva bre svežina tablete, kakvi tripovi da te ne radi istom jačinom ako je 7 dana bila otvorena?????
Aman?!
Jedini način da tableta izgubi deo dejstva je da joj je prošao rok upotrebe ili da je stajala na veoma vrućem i osunčanom mestu.. Npr. 6 meseci na simsu prozora od aprila do septembra!

Znači batali te tripove oko jačine i svežine.. To je sve isti kurac, serije dolaze u zemlju svakih 3-6 meseci, tako da skoro da nema šanse da imaš istekao rok. Ja kad god sam kupio rok na njima je bio još 10 meseci najmanje (od 12 mogućih)..
Tebe ne radi isto jer si pun Bupa i nema više rada brate, shvati to
Drugo, 8mg. može da se deli do 1mg, skalpelom.. Vežbanjem ćeš uspeti. Ja sam se skinuo na nos, ali će ti svi reći da to nije pravi način. Svejedno, meni je uspelo, jer isto nisam mogao da lomim i lakše mi bilo da izmrvim 8mg i napravim liniju od 16cm.. Tako da ti je 1cm = 0,5mg..
Svi mi stari narkomani umemo da napravimo kilometarske linije koje su konzistentne ;)

E, sad, ne moraš to da šmrčeš, možeš i da oližeš deo koji ti treba ili vlažnim prstom da skineš pa u usta. Držiš u ustima 10-tak minuta, ne gutaš i ćutiš.. To ti je to.

Brže te radi na nos, jer ide preko moždano-krvne barijere u sinusima i više se apsorbuje. Sporije je na jezik, jer deo ide kroz sluzokožu a deo kroz želudac. Ja ti preporučujem na nos, kad dođeš na doze od 1mg. pre toga idi pod jezik..

E, sad, oko toga ima mnogo neslaganja, mnogi su mi zamerali i ne veruju da sam se skinuo na nos. Ali procenat upotrebljivosti na nos ideo do 60-70%, a pod jezik jedva 30-40% .. Tako da 8mg. pod jezik je oko 11mg. na nos.. Više-manje.
Ja sam zbog nemanja dovoljno love i lekova rešio da maksimiziram upotrebljivost i skinuo se preko nosa. poslednja doza mi je bila 0,1mg..

Za bolove sam ti rekao, ne znam gde da nabaviš. Ja imam neku opciju, ima u Bosni, ima u Hrvatskoj. Ima čak i u BG u nekim apotekama.. Ne bih da otkrivam gde i kako, jer svakako ne mogu da ti nabavim

Ponavljam, ČITAJ REDOM SVE!!!
niko do nas nije pitao sve živo, pre čitanja. Ja sam malko zapitkivao, 5-6 ljudi mi je odgovaralo u početku i posle 10 dana, nema više šta da se pita. SVE PIŠE! Skuvaj kafu i pročitaj, treba ti maksimum 4h za ceo odeljak
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Manman koliko je proslo dana od zadnjeg uzimanja i kako se osecas pisi nam i o tome
I kojim tempom si isao sa 1 mg na 0.1 nesto si brzo to odradio
Poz
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Frajla wrote:Manman koliko je proslo dana od zadnjeg uzimanja i kako se osecas pisi nam i o tome
I kojim tempom si isao sa 1 mg na 0.1 nesto si brzo to odradio
Poz
________________
Nekih 2 nedelje nisam ni pipnuo ni mrvicu. Bolovi bili prve nedelje, sad nema pravila, ali ih ima povremeno. Trodon opciju prestao da pijem, uglavnom. Juče uzeo jedan, noge poludele, nisam hteo da se mučim više..
Za moj tempo sa 1mg na dole znaš, pisao sam. Bilo je nekolicina dana (npr.10 dana) po 1mg. pa je bilo još par dana 0,05mg i zadnja 2 uzimanja su bile 2 istovetne linijice od 0,025mg.
To je to.. Problem je počeo tek treći dan, tad sam i počeo trodon.
Sada uglavnom ne razmišljam o Bupu, spavam onako, može to mnogo bolje. pijem Bensedin..
Nije da mi je lako, ali je podnošljivo...
MNOGO PODNOŠLJIVIJE NEGO KAD SAM SKIDAO SA 8 NA 4 PA NA 1mg...
Tad sam svaki dan imao pola dana dobrog i pola jako lošeg. Sada mi je osrednji ceo dan. Ustanem uglavnom Ok raspoložen, ali mi je psiha krhka, lako se iznerviram, itd...
Ali je bitno da ne posežem za menjanjem raspoloženja.
Ja ne kažem da sam se skinuo, jer ni sam ne znam da li za mesec dana me pukne neki neizdrž pa počnem opet..
Ali sam u solidnoj reemisiji i deluje da će biti stabilna...
Nemam šta pametnije sad da kažem. Rekoh da me "vraćanje na sajt" pomalo izbacuje iz ravnoteže koju sam našao, pa zato i ne piskaram više. Pomogoh ovom PFC liku koji se pojavio nov..

Kako si ti draga? Ima li šta novo?
Kako su svi ostali? Nešto se "ućutao" sajt zadnjih 15-tak dana...
Pozz
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Dobra je i tisina nekada, znaci da smo svi dobro.
Ti si sada dosao na red tako da cekamo tvoje postove svakog jutra. Jest da ja rano ustajem ali ti si me bas zeznuo sa prvim petlovima

Ja sam odlicno hvala na pitanju, ucim sebe da stedim i da se ne preforsiram previse, ako je to moguce.U julu punim 2 godine bup free a imam osecaj kao da je proslo 10 godina. Lako se bup zaboravi izgleda...
Ninocka Bas sam srecna zbog tebe! Vitajano pozdrav i kad stignes pisi
Pozdrav svima
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Frajla wrote:Lako se bup zaboravi izgleda...
Ovo potpisujem.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Juhuuuu narode, dje ste mi?!!
Svi ste mi dobro , sigurno. Uvijek se ovako mjesec izblebecemo , i onda naresni mjesec uzivamo. Kazem ja, forum je ljekovit??
Man man jesi i dalje cist... ??
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ManMan bas mi je drago da uspevas, i nadam se da hoces, mene je tako mesecak dana drzala ta euforija od skidanja ali posto sam ja zaista prosla prilicno dobro u svoj toj krizi, bila sam ono u fazonu, ma ovo je lako, boli me k. i malo pomalo prvo povremenim uzimanjem, pa svaki treci, pa svaki drugi dan i na kraju naravno svaki dan. dugo mi je trebalo da priznam sebi da sam se opet navukla ili da se zapravo nikada nisam ni skinula, bar ne psihicki. no ipak dosla sam vrlo brzo do faze da mi bup ne pruza bas nikakvo zadovoljstvo i da ga uzimam eto samo zato sto moram i apsolutno nikakvo dejstvo nema, cak sam postala jako smorena, i znate vec svi taj osecaj, kada te vise nista ne zanima, kada nemas volje ni zelje ni za cim, kada ne mozes da pricas ni sa kim itd. javi mi bas kako ide zanima me jako kako to ide u tvojim godinama posto moj muz ima otprilike isto god.
najveci problem u mom trenutnom spustanju je sto nemam dvojke a jako je tesko deliti osmicu na te male parcice i dejstvo je nikakvo, pocela sam lepo sa dvojkama po onoj tabeli da spustm, prvo na 1,5 pa na 1mg i tu su nestale dvojke i nasla sam samo osmice, otisla na letovanje, ali nisam imala nikakav napredak jer prosto 1mg od osmice mi je PREMALO. ne osecam se dobro, nemam snage nimalo, sva kilava, nervozna, smorena... jako tesko mi ide spustanje sa osmicom i ne znam sad kako to da prevazidjem, kad vidim eto samo taj vizuelni efekat mi je katastrofa, kad vidim tu malu mrvicu, pomislim 'kako od ovoga moze da mi bude bolje' dvojka je mnogo veca i od nje i cetvrtinu kad uzmme deluje mi veliko. to je sigurno moj trip ali jbg.sad ne samo da nas je taj bup totalno smorio, premotavam film mi smo vec 3god i vise na njemu, ceo nas brak eto smo na bupu, bukvalno od vencanja i svadbe je to pocelo. kad bih samo nasla dvojke sve bih odradila po tabeli lepo i otarasila se toga ionako vise nemamo ni kombinaciju za bup ne pada mi na pamet naravo na recept da uzimamo...


MINISTAR PFC sveza je tableta koliko god da stoji ne moze ona da izvetri kao spid npr heheheh znaci opusteno to moze da stoji koliko hoces evo ja bas imam isti problem sa osmicdama i tim deljenjem veruj mi da je evo ja potpisujem totalno drugacije sa dvojkama i mnogo je lepse dejstvo dvojke ja sam od osmice samo nervozna, neseto mi je tu drugacije, ja ne znam sta ali jeste. bilo bi ti mngo lakse da nabavis dvojke i onda po onoj tabeli polako, ne mora striktno toliko dana ali te doze, odnosno 2mg, pa 1,5, pa 1, pa 0,75, pa 0.5 i na kraju 0.25 i 0.13 tim redosledom ide tabela ali sve u proseku po jednu nedelju pred kraj i manje.
ja sam tako lepo pocela i dosla do 1mg i onda nestanu dvojke i sad sa osmicom ne znam ni kud cu ni sta cu jos radim pre toga na moru bila a uz malo dete to je sve samo ne odmor i tu sam opet povecala ne znam moram nekako te dvojke da nadjem to mi je jedini nacin da lepo izracunam koliko mi treba i da kreneem opet od 1mg pa na dole.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Pozz ljudi.
Na par dana sam zaboravila na vas i na forum. A to valjda znači i na ovisnost.
Negooo, danas sjedim na wc i gledam si ruke.
I ugledam vene nakon duuugo godina.
Iako ne koristim iglu već dugo, vene su mi ostale slaba točka.
Koje je to mučenje bilo kad bih vadila krv. Sve moguće sestre bi se izredale dok neka slučajno ne pogodi venu.
Čini mi se da su se počele pojavljivati tek kad sam prestala uzimati sub, i to se onako dobro vide.
Još nešto, konačno sam prodisala na nos, i počela sam opet osjećati mirise.
A nikad nisam ništa na nos uzimala, osim povremeno speed. A to je zanemarivo.
Mislila sam da mi je nos zauvijek sjeban i da mu nema spasa. Ali eto, vraća se sve na svoje.
Još me noge povremeno vrte, a prošlo je više od 2 mjeseca.
Ali uglavnom, izdrživo
Locked