KOCKAR u dusi to sam ja....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Druze probaj da uplacujes 2-3km dnevno na utakmice tokom dana i nek dobitak bude malo veci,i tako imas zanimaciju za citav dan da pratis utakmice i plus nadas se i mastas o dobitku malo vecem a kostalo te samo 2-3 marke....kerovi prebrzo jedu pare jer na ekranu stoji 85% kvota koje su dovoljne da pokriju nekih 20-30krugova koliko je i tvoja dnevnica,i 15% su neke velike kvote koje izadju jedna u 7 hiljada listica....a koju god da odigrras tvoja sansa je 30 na prema 1 da ces pogoditi poredak...za bingo isto vazi da je prevara i glupost za bacanje para, dobro kazu kladionica pdv porez na budale :)
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by lijek4lijek »

basludfrajer wrote:Druze probaj da uplacujes 2-3km dnevno na utakmice tokom dana i nek dobitak bude malo veci,i tako imas zanimaciju za citav dan da pratis utakmice i plus nadas se i mastas o dobitku malo vecem a kostalo te samo 2-3 marke....kerovi prebrzo jedu pare jer na ekranu stoji 85% kvota koje su dovoljne da pokriju nekih 20-30krugova koliko je i tvoja dnevnica,i 15% su neke velike kvote koje izadju jedna u 7 hiljada listica....a koju god da odigrras tvoja sansa je 30 na prema 1 da ces pogoditi poredak...za bingo isto vazi da je prevara i glupost za bacanje para, dobro kazu kladionica pdv porez na budale :)
a evo poslije mnogo razmišljanja i mnogih samoubjedjenja došao sam do zaključka da mogu prestati sa kockanjem ili to svesti kao što ti kažeš na 2-3KM na tiket dnevno ili čak samo vikendom.. od subote nisam zavirio u kladionicu mada sam imao veliku želju, al evo napredujem.. kakvo je tvoje stanje, ide li na bolje? možeš ti to ;)
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Abd brate samo nemoj klonut i predat se,i ja si vracam volju i borbu iako kad pogledam unazad nekoliko godina otkad sam izasao iz maturskog odjela bas nsita nisam postigao vrijedno hvale u zivotu sve zbog kockkanja al ne dam da me to slomije i pocinjem ponovo sve od 0 ..tako nemoj ni ti jer si sto kazes na prekretnici zivota i drago mi je da to ozbiljno shvatas ja nisam tako razmisljao sa 19 ;) Kod mene se ne desava puno toga,i dalje sam bez posla tako da za sad sjedim kuci ,pijem kafu i igram saha sa djedom po citav dan to mi je trenutno jedina zivotna zanimacija usput sto navece izadjem na kafu i trazim posao,raspitujem se okolo saltam oglase i tako....trebao sam na Jahorini poceti raditi sad ovo sezona i to al mi je to propalo jbg pa sad ganjam nesto drugo i abd nadam se da cu do sredine decembra vec biti zaposlen.
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by lijek4lijek »

basludfrajer wrote:Abd brate samo nemoj klonut i predat se,i ja si vracam volju i borbu iako kad pogledam unazad nekoliko godina otkad sam izasao iz maturskog odjela bas nsita nisam postigao vrijedno hvale u zivotu sve zbog kockkanja al ne dam da me to slomije i pocinjem ponovo sve od 0 ..tako nemoj ni ti jer si sto kazes na prekretnici zivota i drago mi je da to ozbiljno shvatas ja nisam tako razmisljao sa 19 ;) Kod mene se ne desava puno toga,i dalje sam bez posla tako da za sad sjedim kuci ,pijem kafu i igram saha sa djedom po citav dan to mi je trenutno jedina zivotna zanimacija usput sto navece izadjem na kafu i trazim posao,raspitujem se okolo saltam oglase i tako....trebao sam na Jahorini poceti raditi sad ovo sezona i to al mi je to propalo jbg pa sad ganjam nesto drugo i abd nadam se da cu do sredine decembra vec biti zaposlen.
ma lagano samo brate, biće posla samo da se mi riješimo poroka. bolje ti je i biti kući bez posla određen period dok se malo ne osvijestis sto se tice kocke. npr ja dok sam bio na selu ove godine mjesec dana nisam uplatio marku u kladionica, niti pomislio jer je bilo tu društvo, zezancija, šega a čim stignem u SA odma pravac kladionica. inače od subote apstiniram :D
a to sto me podstaklo da prestanem je moj otac s kojim ne živim od malih nogu. sve zbog kocke. on je mlad počeo kockat, a mlad se i oženio i zbog kocke razrusio brak a ja ostao i bez majke i bez oca. ona je umrla zbog njega, njegovih poroka. I ja s njim imam komunikaciju i neki dan mi on reče :'' sve radi ali samo se nemoj kockati, vidiš do čega je mene dovelo'', a inače on je na budžetu i trenutno ima porodicu i ne kocka a isto da nije kockao kad sam se ja rodio sve bi bilo bolje..
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Zao mi je brate to da cujem,i sad jos vise mogu da razumijem tvoje gadjenje prema kockanju i svojim postupcima kad se sve zavrsi.Definitivno ima nesto u genima,i moj otac je prije rata mnogo kockao i upadao u probleme, igrao je karte u pare i te old skul stvari i tad su bili neki aparati po sarajevu u holovima hotela...Medjutim nakon rata je batalio skroz sve sto se toga tice,danas igra samo tikete i lajv preko racuna ali ne uplacuje nista preko 10 -20 km.A poznajem i momka koji stavlja abnormalne sume na tikete i zavaljuje se na bingu i kerovima,a prije par mjeseci njegov otac se preda mnon u kladionici zavalio 5 hiljada maraka na aparatima.I bukvalno na isti nacin se frustriraju kad gube,raduju kad im sveze lijepu kocku,nagovaraju sami sebe da ubace jos "samo 100" itd..
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by lijek4lijek »

basludfrajer wrote:Zao mi je brate to da cujem,i sad jos vise mogu da razumijem tvoje gadjenje prema kockanju i svojim postupcima kad se sve zavrsi.Definitivno ima nesto u genima,i moj otac je prije rata mnogo kockao i upadao u probleme, igrao je karte u pare i te old skul stvari i tad su bili neki aparati po sarajevu u holovima hotela...Medjutim nakon rata je batalio skroz sve sto se toga tice,danas igra samo tikete i lajv preko racuna ali ne uplacuje nista preko 10 -20 km.A poznajem i momka koji stavlja abnormalne sume na tikete i zavaljuje se na bingu i kerovima,a prije par mjeseci njegov otac se preda mnon u kladionici zavalio 5 hiljada maraka na aparatima.I bukvalno na isti nacin se frustriraju kad gube,raduju kad im sveze lijepu kocku,nagovaraju sami sebe da ubace jos "samo 100" itd..
ma kocka je gadna stvar.. a u genima ima mnogo toga, samo je potreban okidač i to je to. a najbolje je tiket odigrat i lagano pratit.. bar se nećeš puno zavaliti..
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by W.White29 »

Broj kladionica koje se otvaraju postaje nenormalan...Gledam primjer iz svog grada(B.Luka)a i u drugim u regionu isti ku...jbt-e cim se napravi i ona najmanja zgrada prvo u posl.prostorima nikne kladionica,apoteka,kafic(Sv.trojstvo):)Znaci udji prokockaj,pa se smiri digni leksilijum u apoteci il`ostavi probleme u kafani.
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by lijek4lijek »

Pozdrav druze, vidim nema te, ne javljas se. Kakva je situacija kod tebe, jesi prestao da kockas? Ja sam se hvala Bogu rijesio problema i dobro mi je, fenomenalan osjecaj. Kad skontam sta sam para dao na cuke i bingo muka mi dodje.
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Hvala za javljanje prijatelju,drago mi je zaista zbog tebe i ne daj se.Meni je zivot u totalnom rasulu trenutno,da nemam ni snage trenutno da pisem.Udjem ovdje pomalo najvise da vidim u pp jel se ko javio od raje;kad se malo saberem javicu se.Sad me razumite nemam snage.(ovo se odnosi i na raju iz pp).Pozz svima i cuvajte se.
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Nedogledija »

Bas me je zainteresovala ova tema, medju najzanimljivijim mi je ovde. Iskreno, pre ove price nisam uspevala nikako da se poistovetim sa tim kockarskim sklopom licnosti i nisam bas shvatala. Sad? Sad sam uverena da je ovo i gore od onih supstanckih zavisnosti. Tek citajuci sam prepoznala neke stare ortake svoje i setila se nekih dogadjaja, gomile toga zapravo, koje tada nisam povezivala sa kockom.
**Basludfrajeru, javi nam se kad uhvatis vremena/ zivaca/ neta, cega vec da fali, volela bih da cujem sta se desava, jesi razmisljao da se obratis nekome? Ja se nisam do sad javljala na temu, al sam je iscitala nekoliko puta.
Post Reply