Opet se dogodilo...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

marino80
Posts: 2
Joined: Thu May 03, 2018 4:10 pm

Opet se dogodilo...

Post by marino80 »

Lijep pozdrav svima!
Pisao sam vec davno svoju ispovijest na jednoj stranici, proslo je cca. 7 godina.
Nakon dugogodisnje ovisnosti o heroinu ( 10 godina ) skinuo sam se gotovo bez terapije, Dobro, ne mogu reci bez terapije, jer bilo je terapije, ali sam se skinuo mnogo lakse nego sam pretpostavljao da cu moci, jer moj um i tijelo su toliko bili opsjednuti H da nisam znao vise gdje ni kako. Nakon svega toga dobio sam posao, prije 3 godine i predivnu djevojku koja nije konzumirala alkohol ni droge, koja je znala za moju proslost ali ni u kom trenutku me nije '' uvrijedila '' , nije cak to ni spominjala. Razgovarali smo otvoreno o svemu, razgovaramo i danas. Idemo cak i za bebom, ali nazalost jos bezuspjesno, o tome cu neki drugi put.
Prije cca. mjesec dana sam dobio novi, bolje placen posao. Sve se poslozilo na svoje mjesto, preselio sam se djevojci, ona zivi sa roditeljima ali prihvatili su me kao da sam njihov i na tome sam im izrazito zahvalan. Međutim, novac je vrag. Sretnem tako ja starog prijatelja, uzmem njegov kontakt broj za pivo, kavu ponekad. Nakon par dana zvoni mobitel, frend zove '' stigla je roba, hoceo uzeti '' ? U tom trenutku, nazalost, nisam puno razmisljao. Pomislio sam, uzeti cu, jedno - dva rjesavanja i to je to. Bio je to davno zaboravljen, divan osjecaj. U dva dana sam to rijesio. Priznajem, bilo mi je lijepo. Bilo mi je predivno. Na zalost!
Ostao sam u kontaktu s prijateljem, i evo, zadnjih 15 dana sam opet zapeo. OPET. OPET. Mislio sam, dan, dva, pa mir do vikenda, pa hajde jos cu ova dva dana, i onda stvarno necu vise, hajde jos samo danas, ali, to se razvuklo na prokleta 2 tjedna. Jucer ujutro sam imao jos malkicu, to sam rijesio, ali sada, dok ovo pisem, je totalna katastrofa. Nisam mogao vjerovati da nakon prokleta dva tjedna uzimanja ni pola grama dnevno, tocnije ganjanja zmaja, me moze spucati ovakva kriza. Vjerovatno sam vec zaboravio. Terapiju nemam gdje nabaviti, primoram sam raditi svaki dan, danas sam se nekako izvukao, ali sutra me ceka novi dan na poslu, novih 10 sati fizickog rada i stvarno neznam kako cu izdrzati. Zao mi je sto sam iznevjerio djevojku, osjecam se da sam iznevjerio cijeli svijet, prije svega sebe, a onda i sve oko sebe. Pisem ovo u nadi da ce me netko podrzati, da ce se netko javiti i napisati mi par recenica, jer to je ono sto mi je upravo potrebno. U meni vec sad kuha da nazovem prijatelja, da si rijesim nesto za ovaj tjedan, da izdrzim posao i opcenito ove dane, ali nesto mi govori ne. Vjerovatno savjest. Nakon 10 godina, nakon toliko borbe i nakon SKIDANJA, opet se dogodilo. I samo se plasim da se ne nastavi- Zelim stati, ali istovremeno i ne zelim. Ne zelim iznevjeriti ljude do kojih mi je stalo, koje volim i koji vole mene, ali vec to radim.
Malo sam se raspisao ali eto... Boli me tijelo, ali me jos vise boli dusa, jer znam da je H vrag, bio sam u tom paklu 10 godina i bojim se ljudi. Jednostavno se bojim. Jos jednom vas sve pozdravljam, i nadam se da cete razumjeti moju pricu.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Opet se dogodilo...

Post by Frajla »

Pozdrav Marino!

Nadam se da si izgurao danasnji dan bez zvanja NePrijatelja! Svestan si svega kao i toga da ako bi nastavio sa tim da bi kroz sve morao ponovo da prolazis, a ta prica ti je vec poznata i na kraju nije vredna divne osobe koju imas, posla i zivota.

Recidivi su nam sastavni deo bolesti i nemoj sve bacati u vodu nego se bori i nemoj samo da se razocaras u sebe.
Pregrmi ove dane vadeci se na grip prehladu.... poznata prica...
Zelim ti svako dobro
Zelena333
Posts: 4
Joined: Wed Feb 21, 2018 11:05 am

Re: Opet se dogodilo...

Post by Zelena333 »

Nemoj da vrag opet odnese salu
otkaci neprijatelja
i guraj dalje
ako si mogao deset godina bez njega moci ces i narednih deset
sretno
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Opet se dogodilo...

Post by cica glisa »

Blokiraj tog lika.
Tacnije, promeni broj, najbolje.
Popricaj sa devojkom, priznaj. Sigurno te nece ostaviti na cedilu.
User avatar
MansonReloaded
Posts: 19
Joined: Mon Jan 15, 2018 11:07 am
Location: Sarajevo

Re: Opet se dogodilo...

Post by MansonReloaded »

Nista ne priznaji
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Opet se dogodilo...

Post by VitaJana »

MansonReloaded wrote:Nista ne priznaji

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Opet se dogodilo...

Post by yasujirozu »

saglasje - napisat "sigurno te neće ostaviti na cedilu" čovjeku kog APSOLUTNO ne poznaš ni malo, je, hm, veoma smijelo...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Opet se dogodilo...

Post by Caty »

ako bi priznao devojka bi bila oprezna pa bi te uspela mozda spreciti da se to nastavi, pomogla i sve bi se vratilo u normalu ako nastavis da to radis i lazes, pre ili kasnije ce saznati i to ne od tebe, sto je jos gore, pa ce biti da si sve vreme lagao i radio to u kucu njenih roditelja dolazio drogiran itd...
znas i sam da samo svojom voljom ne mozes mnogo postici, moras da imas potporu osobe doo koje ti je stalo, ne moras reci koliko to traje, reci da je bilo svega par puta i da se mnogo kajes i da zelis da stanes sa tim dok nije kasno, da li ces reci devojci ili nekome drugom, to je na tebi, ali mislim ;da sam to neces uspeti. i prijatelja blokiraji brisi za sva vremena nije to nikakav prijatelj!!!
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Opet se dogodilo...

Post by oxo »

meni nije jasno kako neko posle 7 godina cistoce moze da bude tako naivan u fazonu "samo jedanput cu da se cacnem" i da rizikuje da sjebe tolike godine truda... mislim, razumem za nekog ko ne zna sta je dop, ali za bivseg dzankija, ne ide mi u glavu.

srecno
220mg
Posts: 19
Joined: Thu Apr 05, 2018 7:14 pm

Re: Opet se dogodilo...

Post by 220mg »

oxo wrote:meni nije jasno kako neko posle 7 godina cistoce moze da bude tako naivan u fazonu "samo jedanput cu da se cacnem" i da rizikuje da sjebe tolike godine truda... mislim, razumem za nekog ko ne zna sta je dop, ali za bivseg dzankija, ne ide mi u glavu.

srecno
Pa tako to ide najčešće.. malo se počasti za rodjendan ili novu godinu i dok trepneš opet si nazad. Ko god je probao bar jednom čitav život je u riziku.
Post Reply