Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Hvala na pitanju Ninocka.
Ovdje je hladno ali opušteno. Puno smo smireniji ovdje nego kući.
Gradić je malen sa malo stanovnika i svi su nekako slow and easy.
Još ne radimo, ali nekako nismo zabrinuti. Znamo da ćemo uskoro naći nešto.
To je dobar osjećaj.
Inače, što se suba tiče, za tri dana mi je točno mjesec dana bez njega i sve rjeđe posežem za zaldiarom i helexom. Zaldiar popijem svaki drugi ili treći dan, a helex nisam tri dana popila.
Noću se probudim ali često zato jer mi postane vruće a ja ne volim vrućinu.
Noću se naoblači pa poraste temperatura, nešto poput našeg juga.
Mi u zimskim jaknama, a irci u kratkim rukavima :)
Boze, kako vam se sve fino namjestilo, da vam bude lakse ovo skidanje.Nije moglo bolje biti, sigurna sam da bi vam oboma bilo teze da ste u staroj sredini ostali nakon skidanja, znas i sama.Stvarno si ovo junacki sve odradila, svaka ti cast,Ipak si ti , sto se tice foruma, mislim bila najduze na bupu , ako se ne varam ?
Mene ovi hormoni zajebavaju, inace sve ostalo je ok, kad njih sredim nadam se da cu vec jednom biti ok.Vise je vrijeme...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Neke stvari se jesu namjestile, ali skidanje je bilo uvjet da ostvarimo taj odlazak.
Da nismo morali vjerojatno se nikad ne bismo skinuli, niti pokušali. Mada je kasnije ispalo da uopće nije problem nositi sa sobom.
Liječnica mi pričala kako ima pomorca pacijenta koji stalno nosi preko granice, pa nekoj ženi u Irskoj mama šalje paketom itd... Tako smo mi ponijeli 3 kutije za mog muža.
Meni je ipak draže da sam s ovim gotova nego da me tek sad čeka taj strah od skidanja.
Da, najduži staž s bupom imamo. Koliko sam uspjela pročitati forum.

Samo ti sredi svoje hormone i trudi se biti psihički ok i bit će dobro.
Uvijek imaj na pameti da i ostali ljudi imaju bolje i lošije dane
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

VitaJana wrote:ManDeMan, od sveg ovog teksta blješti mi jedino 30 minuta , OMG... :D :D
________________________
Pa da! ja to da se malko "izdvoje misli" iz gomile slova u tekstu..
A, tebi dobro dođe da ušareniš te sive Irske dane...
Jesi li videla sunca otkad si otišla?
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

VitaJana wrote: Inače, što se suba tiče, za tri dana mi je točno mjesec dana bez njega i sve rjeđe posežem za zaldiarom i helexom. Zaldiar popijem svaki drugi ili treći dan, a helex nisam tri dana popila.
Izbaci taj Zaldiar što prije... opoidni receptori trebaju oporavak a ne trzanje svakih dva-tri dana... odgađaš si oporavak.
Inače svaka čast na skidanju, bila si ozbiljna oko svega.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

ManMan wrote:
VitaJana wrote:ManDeMan, od sveg ovog teksta blješti mi jedino 30 minuta , OMG... :D :D
________________________
Pa da! ja to da se malko "izdvoje misli" iz gomile slova u tekstu..
A, tebi dobro dođe da ušareniš te sive Irske dane...
Jesi li videla sunca otkad si otišla?
Ma ima... Navodno su 5 i 6 mjesec najljepši i najtopliji.
Jedino što često puše i često se mijenja vrijeme.
Najčešće ujutro oblačno, a popodne sunce.
Ali iz džempera ne izlazim
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

noel wrote:
VitaJana wrote: Inače, što se suba tiče, za tri dana mi je točno mjesec dana bez njega i sve rjeđe posežem za zaldiarom i helexom. Zaldiar popijem svaki drugi ili treći dan, a helex nisam tri dana popila.
Izbaci taj Zaldiar što prije... opoidni receptori trebaju oporavak a ne trzanje svakih dva-tri dana... odgađaš si oporavak.
Inače svaka čast na skidanju, bila si ozbiljna oko svega.
A pokušavam Noel.
Jbg, nisam ni ja svemoguća da sve uspijem bez ikakvih medikamenata.
Mislim da nije isto piti ga svaki dan ili popiti ga svaka 3 dana.
Jutros su me križa rasturala od neudobnog kreveta pa sam popila pola tablete, što ispada oko 17 mg tramadoluma a oatalo je paracetamol poput aspirina.

Priznajem, i sama sam ponosna na sebe.
Možda nije loše što sam se isprepadala lošim iskustvima pa sam očekivala nešto puno teže. Ovako sam presretna što je ispalo puno lakše od mojih očekivanja.
Znam da je pomogao i način skidanja jer sa dvojke ići stati ne preporučam nikome. Brat mi je prošao taj pakao
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bravo Vitice :)

Bolje uci u pricu oko skidanja oprezno pa se na kraju pozitovno iznenaditi nego obrnuto

Bravo!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Bravo Vitice :)

Bolje uci u pricu oko skidanja oprezno pa se na kraju pozitovno iznenaditi nego obrnuto

Bravo!
;)
Uhh, sva sam si važna :mrgreen:
Hvala Frajla, a najviše na tvom iskustvu i pisanju o tome.
Upravo mi je tvoj način olakšao čitav proces i uvjerena sam da sigurnijeg i bezbolnijeg načina nema
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

VitaJana wrote:
Frajla wrote:Bravo Vitice :)

Bolje uci u pricu oko skidanja oprezno pa se na kraju pozitovno iznenaditi nego obrnuto

Bravo!
;)
Uhh, sva sam si važna :mrgreen:
Hvala Frajla, a najviše na tvom iskustvu i pisanju o tome.
Upravo mi je tvoj način olakšao čitav proces i uvjerena sam da sigurnijeg i bezbolnijeg načina nema

I treba da si vazna i preponosna na sebe!
I treba!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Da Vas pitam ljudi:
Čitam kakva je Bioraspoloživost i Apsorpcija Bup-a u zavisnosti od načina uzimanja, pa mi nešto čudno..

Sublingualno: 40-50% iz Etanolskog Rastvora???
Sublingualno: 35-40% tablete, visoke doze
Transdermalno: 50%
Intranazalno (šmrkanjem): 50-60%

Prvo me zanima stavka, br. 1.. Kako napraviti taj rastvor? da li istopiti Bup u alkoholu i onda ga popiti ili šta?
Drugo me zanima stavka, br. 2.. Koliko su to visoke doze potrebne da bi se apsorbovalo samo do 40%
Jel to znači da kada uzmem samo 2mg. ispod jezika, da će apsorpcija biti čak i manja od 40%? jer pretpostavljam da su visoke doze barem 8 ili 16mg?
Transdermalno nema svrhe da pitam, jer ne može da se nađe takav oblik ovde, nigde
A, šmrkanje koje po ovome ima najveću apsorpciju 50-60% mi se pokazalo kao lošija opcija, jer imam instant jači High, pa me onda pukne mnogo jak low & down! Jesam primetio da 2mg. na nos me razbiju, za razliku 2mg. pod jezik..

A, sve ovo pitam da bih nekako "izvukao" što više od jedne tablete.. Kriza uhvatila, pa ne mogu da kupujem kao nekada.
Čak sam i u situaciji da imam samo 3kom. a ne vidim neki novac u budućnosti.. Ne želim da se zajmim za tako nešto..

Imate li neko iskustvo, da li je neko probao opciju sa alkoholom i šta ima da kaže o tome?

Hajde da se posavetujemo, možda je alkoholni rastvor najbolja varijanta, za koju nisam do sada čuo da iko koristi??!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked