Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vitajano bup je otklanjao umor i davao energiju. Secam se da sam radila kao masina, bez prestanka i da su se oko mene cudili koliko snage imam. Problem je sto mi pokusavamo nastaviti tim tempom a to organizam ne moze da izdrzi, zapravo ni jedan organizam to ne Moze izdrzati. Ne radi se ovde o tome da smo nesposobni raditi nego o tome da ne treba raditi za dvoje kako smo pre mogli.

Da sam na vreme znala ne bi dosla do burnouta, pada imuniteta i gasenja.
Secas se modafinila to me je za malo smetnulo sa puta i kad sam se malo pozabavila problemom ono hormoni nadbubrezne, a tu su svi odgovori.
Cuvaj i stedi sebe koliko mozes
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Shvaćam ja tebe Frajla jer upravo o tome i govorim.
Jedino ispravljam one koji tvrde da je sadašnjem umoru razlog skidanje sa bupa.
Nije to razlog umora, umor bi bio prisutan i bez da smo ikad uzimali bup. To je prirodna pojava koju smo mi godinama zaobilazili na razne načine.
Čim smo prvi put probali drogu, shvatili smo da smo na njoj puni snage, neumorni i dobro raspoloženi.
E sad je problem vratiti se tom prirodnom stanju jer to stanje nije tako idealno ko što smo maštali. Zaboravili smo da smo se upravo zbog takvog stanja i počeli drogirati. I to je glavni razlog zašto se većina ljudi vraća drogama
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Frajla wrote:Ziki ako se pozabavimo malo sa oporavkom posle bupa, sve legne na svoje. Samo od sebe- nece.

Nakon svega isplati se itekako!

Ziki ti si kukavica cini mi se:) vidim da ti je dobro tu i necu vise da te ganjam da se manes tog zla....
Frajlo, mi ovde mozemo da pricamo neko svoje misljenje i iskustva..a jedni drugima mozemo samo da verujemo na rec, ili da ne verujemo..posto smo anonimni i ne poznajemo se licno.
Tako da mi mozemo tebi da verujemo kada ti kazes da si se skinula, ali ne moramo ni to...jer ti mozda neke svoje podsvesne zelje prenosis na taj nacin sto drugima svo vreme govoris o toj tvojoj uspesnosti, nacinu na koji si se ti izborila itd..
I ja tu nemam nista protiv, jer je to mozda neki nacin na koji ti sebi pomazes..i mozda je to deo tvoje terapije i oporavka.
Papir trpi sve..u ovom slucaju je to internet.
Recimo da ti mozda jos uvek koristis Buprenorfin, i recimo da ga cak koristis na taj nacin koji ovde nazivamo zloupotrebom..na primer mrvljenjem tablete i usmrkavanjem..
Ko od nas ovde moze da bude siguran da si se ti skinula ? ..niko naravno.
Jer cak i sve ono o cemu mi pricamo ovde, koliko je to tesko itd..ti savladavas bez prepreka.
Mi smo ovde ispratili tvoje skidanje sa Bupa, te miligrame i micro miligrame koje si upisivala ovde na dnevnom nivou.. pri cemu ti uvek ostajes sa tom istom energijom.. ti si se navodno skinula, i nastavila sve isto kao da si prelezala malo slabiji grip.
I ja ti nikada nisam to osporio, i tebe okvalifikovao na primer kukavicom ili mozda cak..lazovom, grubo receno ali shvatas sta hocu da kazem.
Ovde na primer ona prava istina moze da bude da si ti recimo kukavica, a da sam ja iskren..jer ne lazem ni sebe ni druge i otvoreno pricam o tom Buprenorfinu i imam neki stav o njemu posto ga koristim.
A ti navodno imas ponekad pozitivan stav o njemu, pa zatim negativan, pa onda u jednom trenutku pokazes kao podrsku, i onda finale svega na kraju cak i osudis coveka..ili ga nazoves ovako ili onako..
Nego meni to naravno ne moze nista da znaci, jer ja nisam kuce od juce da me anonimusi sa neta nesto mnogo dirkaju k srcu...ali moze da mi bude interesantno onako tek da ti neke stvari malo pojasnim.
A to da ti mene ganjas da se ja skinem Frajlo Majko Terezo..nemas ti potrebe za tim.
Ganjaj ti sebe u potrazi za sopstvenom istinom, jer i u tvojim pricama postoji ceo jedan spektar tog hrabrog terapeutskog delovanja od Bupa,do antidepresiva..sa kojim se ti tako hrabro nosis i ovde prenosis generacijama koje dolaze..
Znaci,ti vidis da je meni lepo ovde, da sam kukavica..i prestaces da me ganjas..
Toliko malo reci koje govore sve..
Pa da lepo mi je, zasto mi ne bi bilo lepo..
Sta je trebalo da ti pricam, o svojim krizama da bi se ti osecala dovoljno dobro..?
Hoces da ti pricam, ej evo mucim se..tesko mi je, ne mogu da ustanem iz kreveta, trcim svaki cas u wc i dobijam proliv..i da evo bas sam toliko depresivan, ne mogu da spavam itd.. pa mi sada daj savet, da bi se ti osecala dobro ?
Ovo nije takmicenje u hrabrosti..i ovde su ljudi kojima je sigurno potrebna pomoc, ali ne na takav gord nacin..
Ja sam se skinula ocas posla,a sada cu sve vas da savetujem sa bezbedne daljine..i kada vidim kako je vama, meni ce mozda biti bolje.
Kao sto rekoh, ja nisam hteo da tu tvoju pricu o superiornorsti , i hrabroj borbi skidanja sa tog strasnog buprenorfina dovodim u pitanje..ali sam sada gotovo siguran da se ti nikada nisi ni skinula sa buprenorfina..
I zao mi je zbog toga, ali vise zbog tog tvog unutrasnjeg stava koji te lomi..i te prividne istine koja tebi taj problem cini na trenutak laksim..
Sebi ces najvise da pomognes kada budes govorila istinu, prvo sebi pa onda kada to budes podelila i sa drugima.
Ti si verovatno jedina koja ovde nikada nije zatrazila savet od nekog, vec si ga samo delila drugima...
A tvoje skidanje je bio jedan direktan prenos te odlucnosti i borbe koju mi mali gresni ljudi na buprenorfinu, ne mozemo da dostignemo..
Ali cemo da se potrudimo da se ipak iskoprcamo nekako.
Samo da znas, da nema nas kukavica ti ne bi imala kome da dajes savete..
Pozdrav iz kukavicjeg gnezda..
P.S. Idem sada da pustim suzu jer nisam tako hrabar kao ti..
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ja sam bila ovakva i prije bupa, on je samo zamaskirao i jos me vise umorio :D
Danas zivim sa pola daha, cijeli dan mi fali vazduhq.Ljudi vi ne znate koji je to napor , tako zivjeti :oops: Sve pokusavam udahnut punim plucima ali ne ide...Dr mi rece da je to zbog ovog hormona koji mi nije dobar, nadam se da ce se ovo sve zavrsiti.
A seroxat krenuo da me drma na kretanje, a tjelo ne moze, uzas!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Da Ziki once again, isplati se!

Ako ne umes izmedju redova citati tvoj problem!

Vasa Frajla Mather father Theresa
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:Ja sam bila ovakva i prije bupa, on je samo zamaskirao i jos me vise umorio :D
!
That's the point.
O tome pričam
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Nemojte ljudi da se skidate sa buprenorfina tek tako i na svoju ruku ako niste sigurni sta radite, jer cete samo da se napatite i da se namucite.
Ljudi na Buprenorfinu zive koliko god je potrebno,i tu nema vremensko ogranicenje, stvar je potpuno individualna, i nije kod svakog isto.
To najbolje procenjuju lekari specijalisti koji prate vase zdravstveno stanje.
Ja sam nekoliko puta spomenuo, ali izgleda dzabe..da imam mozda jednog od najboljih lekara u zemlji, koji je zavrsio razne neke specijalizacije po svajcarskoj, nemackoj itd.. koji prati moje zdravstveno stanje, i kod koga idem redovno na kontrole.
Desavalo se cak i da mi podigne dozu umesto da mi smanji, i to sve zavisi od trenutnog stanja, ali krajnji cilj jeste to spustanje i na kraju ako bog da ukidanje.
Zivimo u 21-om veku, i taj problem zavisnosti ima OGROMAN procenat stanovnistva u svetu.
Mnogo ljudi, da ne verujete..to je jedan od gorecih problema u zdravstvu i uopste.
Takodje i sa antidepresivima nemojte da se zezate na svoju ruku, jer ni to nije uopste naivno i ume da bude i zajebanije od ovo prvog.
To vam je moj najposteniji i najiskreniji savet.
Prihvatite vi savet koji se vama cini ok, ali nemojte da padate u vatru..i da vas neko osudjuje, kvalifikuje itd..jer niko nije u vasoj kozi.
pozz,,
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Nemojte ljudi da se skidate sa buprenorfina tek tako i na svoju ruku ako niste sigurni sta radite, jer cete samo da se napatite i da se namucite.
Ljudi na Buprenorfinu zive koliko god je potrebno,i tu nema vremensko ogranicenje, stvar je potpuno individualna, i nije kod svakog isto.
To najbolje procenjuju lekari specijalisti koji prate vase zdravstveno stanje.
Ja sam nekoliko puta spomenuo, ali izgleda dzabe..da imam mozda jednog od najboljih lekara u zemlji, koji je zavrsio razne neke specijalizacije po svajcarskoj, nemackoj itd.. koji prati moje zdravstveno stanje, i kod koga idem redovno na kontrole.
Desavalo se cak i da mi podigne dozu umesto da mi smanji, i to sve zavisi od trenutnog stanja, ali krajnji cilj jeste to spustanje i na kraju ako bog da ukidanje.
Zivimo u 21-om veku, i taj problem zavisnosti ima OGROMAN procenat stanovnistva u svetu.
Mnogo ljudi, da ne verujete..to je jedan od gorecih problema u zdravstvu i uopste.
Takodje i sa antidepresivima nemojte da se zezate na svoju ruku, jer ni to nije uopste naivno i ume da bude i zajebanije od ovo prvog.
To vam je moj najposteniji i najiskreniji savet.
Prihvatite vi savet koji se vama cini ok, ali nemojte da padate u vatru..i da vas neko osudjuje, kvalifikuje itd..jer niko nije u vasoj kozi.
pozz,,
Dobro bre Zile, sto si zapjenio danas :)
Niko ih ne cera, sami dodju na forum valjda sto hoce da se skinu sa bupa...I onda shodno tome, traze i dobijaju savjete. Niko ovdje ne propagira da je Bup los. Ziki,ti ma bupu i ne mozes znati kakvo ti je zdravtsveno stanje dok se ne skines.Na bupu sve stima, i nista ne boli.I sve se moze. Pa niste valjda na forum dosli svi zajedno penziju da cekate, da Sanela krene staz uplacivat, nego valjda da se micete sa Bupa...
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Ninocka"][quote="ziki"]
Moram da se složim sa oboma!
Ziki "dolete" iznebuha (barem meni) i svašta nešto reče... Ne znam koliko je sve to baš tako, ali poštujem kao što poštujem i Ninočkin stav..
Ziki, pošto vidim da si iz Srbije, daj makar u inbox informaciju oko tog tvog lekara? Kako doći do njega, da li je privatnik ili u okviru zdravstvenog osiguranja?

Ne slažem se sa stavom da treba ostati na bup-u koliko god je potrebno.. Jer je istina da dok smo na bupu, nemamo pojma u kakvom smo stanju niti psihički, niti fizički!
Ne želim da verujem da je lek pravljen da bude u nečijem životu za stalno?! To onda nije lek, već samo puka zamena supstanci!
Ljudi na horsu umeju biti jako zajebani, teški, itd.. Svi znamo to. Ali i ljudi na Bupu su isti!
Juče me zove ortak koji se nešto ozbiljno naljutio na mene pre 4-5 meseci.. Bla-bla-truć, kao da ništa nije bilo??!!
Kad sam ga poslednji put čuo i video, bio je u priči da uzima 2mg. ujutru i eventualno 1-2mg. popodne. Ima devojku koja ne zna za to i krio se stalno, pa smo se zato i potkačili, jer mu rekoh da neće moći dugo tako i da nije lepo prema njoj da je neiskren, itd..
Jer ponašanje i raspoloženje koje ima kada uzme nije realno. A devojka ga viđa samo takvog, dok ne pukne i ostane bez, pa mu nije ni do priče sa njom, ni do seksa, ni do čega. Juče je sav bio pričljiv, predlagao mi neke projekte, snimanja, itd..
Elem, jasno mi je bilo da je malko "puknut", pa ga pitam na kolikoj dozi je. Kaže on: Na Jedan!
Jedan miligram, pitam ja? Ne, jedna osmica (cela tableta = jedan)!
Pa, čoveče, gde nestade tvoja priča da ćeš da se skidaš i da moraš to što pre dok te ne provali devojka?
Zaključak: Umesto da ide na dole (tj, na bolje) On je digao dozu do maksimuma!
Moje iskustvo govori da sve preko 2mg. dnevno vidno menja stanje psihe i ponašanje. ništa nije realno kada neko uzima 8mg.
Sad je high i sve može, a u 22h ne može ništa!
Slična priča i sa bivšom devojkom. Muči se, jer radi svaki dan, stoji na nogama po ceo dan i ne može ispod 8mg. da uzme, jer joj ne ubija bolove. Pri tom se nervira što ama baš ništa ne oseća. Svejedno da li je uzela 4, 8 ili 16mg. A svaki dan ima taj pad i slom. Pokušao sam da joj ukažem na to da odmah prepolovi dozu i ne prelazi 4mg. na koliko je i bila duže vreme. poenta je da 90% ljudi diže dozu vremenom, jako retko je neko spušta!
Ja sam igrom slučaja shvatio da to 4mg. ujutru, pa 4mg. popodne nije nikako dobro! Talasaš se na talasima emocija i dejstva, pa padaš. Ako već ne možeš da budeš na 1mg. koliko ja sada uzimam i potpuno mi je idealna doza, onda Buprenorfin nije lek u tom slučaju! Po meni je Bup lek, samo ako je do 2mg. na dan. i to ne duže od 3-6 meseci. Sve preko toga menja stanje i raspoloženje toliko da si neuračunljiv kao da si na dopu! A dugo uzimanje te promeni sasvim.
Ako ne možeš da se sabereš posle heroina za 3-6 meseci pomoću Bupa, onda ništa nisi uradio..
Ja sam se upecao glupo. Mislio sam da mogu rekreativno da "podsetim" receptore kako je to bilo nekad, ali ne..
Dovedoh sebe posle 7-8 meseci u situaciju da moram da ga uzimam, jer nema ništa od rada, života, itd..
onda se nakačio i dobar posao, pa je i to bio razlog da uzimam, pa dođe i kinta, pa očas posla izgubiš konce!
Zato sam sada ovde gde sam. Ne radim, ali se i "ne radim". Održavam se na ovih 1mg, jer sam kukavica da guram kroz krizu bupa! Zato što me par puta dočekala i uništila! Nisam znao gde sam i gde bijem. izdržao 3 dana i brže-bolje otišao da nabavim.
Možda da sam bio na pustom ostrvu bih pregurao, ovako kad možeš da nabaviš, naravno da nećeš sebe ostaviti u mukama.
A, realno ja nisam ljubitelj samog sebe.. ne volim se baš nešto i uvideo sam da volim da mučim sebe. Otud valjda i ovo prolongirano skidanje i sve što prolazim, jer podsvesno želim da sebe mučim.
Da li ću ikada uspeti to da promenim kod sebe ne znam. Ali znam samo da sam svaki put na korak bliže sebi, na korak dalje od mržnje prema sebi, itd..

P.S. Zoloft divno, baš divno radi i podigao mi je moral. Imunix je majka! Čistim se svaki dan 2 puta u klonji..
Našao sam Tramadol (kombinacija Trodona i Brufena, 37,5mg Trodona + 375mg Brufena u jednoj tableti), koji bi trebalo da mi pobije bolove. Probao sam ga juče, samo jednu tabletu i nije loš uopšte. Jedino što za sada imam samo jednu tablu od 10 kom. (sada 9kom.) pa mislim da ću morati naći još, mada sam i ovu tablu jedva našao u stvari dobio jer ne mogu da je kupim legalno

Eto, "kratak izveštaj" sa Opijatsko-Repelentnog Fronta ;) :D

P.P.S. Neću da Vam "farbam" i podebljavam slovca i pasuse, jer vidim da niko to ne radi, pa onda delujem sam sebi kao kreten.. Mada volim da žvrljam i podržavam ovaj moj Opsesivno-Kompulzivni Poremećaj :mrgreen:
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ManMan wrote:
Ninocka wrote:
ziki wrote: Moram da se složim sa oboma!
Ziki "dolete" iznebuha (barem meni) i svašta nešto reče... Ne znam koliko je sve to baš tako, ali poštujem kao što poštujem i Ninočkin stav..
Ziki, pošto vidim da si iz Srbije, daj makar u inbox informaciju oko tog tvog lekara? Kako doći do njega, da li je privatnik ili u okviru zdravstvenog osiguranja?

Ne slažem se sa stavom da treba ostati na bup-u koliko god je potrebno.. Jer je istina da dok smo na bupu, nemamo pojma u kakvom smo stanju niti psihički, niti fizički!
Ne želim da verujem da je lek pravljen da bude u nečijem životu za stalno?! To onda nije lek, već samo puka zamena supstanci!
Ljudi na horsu umeju biti jako zajebani, teški, itd.. Svi znamo to. Ali i ljudi na Bupu su isti!
Juče me zove ortak koji se nešto ozbiljno naljutio na mene pre 4-5 meseci.. Bla-bla-truć, kao da ništa nije bilo??!!
Kad sam ga poslednji put čuo i video, bio je u priči da uzima 2mg. ujutru i eventualno 1-2mg. popodne. Ima devojku koja ne zna za to i krio se stalno, pa smo se zato i potkačili, jer mu rekoh da neće moći dugo tako i da nije lepo prema njoj da je neiskren, itd..
Jer ponašanje i raspoloženje koje ima kada uzme nije realno. A devojka ga viđa samo takvog, dok ne pukne i ostane bez, pa mu nije ni do priče sa njom, ni do seksa, ni do čega. Juče je sav bio pričljiv, predlagao mi neke projekte, snimanja, itd..
Elem, jasno mi je bilo da je malko "puknut", pa ga pitam na kolikoj dozi je. Kaže on: Na Jedan!
Jedan miligram, pitam ja? Ne, jedna osmica (cela tableta = jedan)!
Pa, čoveče, gde nestade tvoja priča da ćeš da se skidaš i da moraš to što pre dok te ne provali devojka?
Zaključak: Umesto da ide na dole (tj, na bolje) On je digao dozu do maksimuma!
Moje iskustvo govori da sve preko 2mg. dnevno vidno menja stanje psihe i ponašanje. ništa nije realno kada neko uzima 8mg.
Sad je high i sve može, a u 22h ne može ništa!
Slična priča i sa bivšom devojkom. Muči se, jer radi svaki dan, stoji na nogama po ceo dan i ne može ispod 8mg. da uzme, jer joj ne ubija bolove. Pri tom se nervira što ama baš ništa ne oseća. Svejedno da li je uzela 4, 8 ili 16mg. A svaki dan ima taj pad i slom. Pokušao sam da joj ukažem na to da odmah prepolovi dozu i ne prelazi 4mg. na koliko je i bila duže vreme. poenta je da 90% ljudi diže dozu vremenom, jako retko je neko spušta!
Ja sam igrom slučaja shvatio da to 4mg. ujutru, pa 4mg. popodne nije nikako dobro! Talasaš se na talasima emocija i dejstva, pa padaš. Ako već ne možeš da budeš na 1mg. koliko ja sada uzimam i potpuno mi je idealna doza, onda Buprenorfin nije lek u tom slučaju! Po meni je Bup lek, samo ako je do 2mg. na dan. i to ne duže od 3-6 meseci. Sve preko toga menja stanje i raspoloženje toliko da si neuračunljiv kao da si na dopu! A dugo uzimanje te promeni sasvim.
Ako ne možeš da se sabereš posle heroina za 3-6 meseci pomoću Bupa, onda ništa nisi uradio..
Ja sam se upecao glupo. Mislio sam da mogu rekreativno da "podsetim" receptore kako je to bilo nekad, ali ne..
Dovedoh sebe posle 7-8 meseci u situaciju da moram da ga uzimam, jer nema ništa od rada, života, itd..
onda se nakačio i dobar posao, pa je i to bio razlog da uzimam, pa dođe i kinta, pa očas posla izgubiš konce!
Zato sam sada ovde gde sam. Ne radim, ali se i "ne radim". Održavam se na ovih 1mg, jer sam kukavica da guram kroz krizu bupa! Zato što me par puta dočekala i uništila! Nisam znao gde sam i gde bijem. izdržao 3 dana i brže-bolje otišao da nabavim.
Možda da sam bio na pustom ostrvu bih pregurao, ovako kad možeš da nabaviš, naravno da nećeš sebe ostaviti u mukama.
A, realno ja nisam ljubitelj samog sebe.. ne volim se baš nešto i uvideo sam da volim da mučim sebe. Otud valjda i ovo prolongirano skidanje i sve što prolazim, jer podsvesno želim da sebe mučim.
Da li ću ikada uspeti to da promenim kod sebe ne znam. Ali znam samo da sam svaki put na korak bliže sebi, na korak dalje od mržnje prema sebi, itd..

P.S. Zoloft divno, baš divno radi i podigao mi je moral. Imunix je majka! Čistim se svaki dan 2 puta u klonji..
Našao sam Tramadol (kombinacija Trodona i Brufena, 37,5mg Trodona + 375mg Brufena u jednoj tableti), koji bi trebalo da mi pobije bolove. Probao sam ga juče, samo jednu tabletu i nije loš uopšte. Jedino što za sada imam samo jednu tablu od 10 kom. (sada 9kom.) pa mislim da ću morati naći još, mada sam i ovu tablu jedva našao u stvari dobio jer ne mogu da je kupim legalno

Eto, "kratak izveštaj" sa Opijatsko-Repelentnog Fronta ;) :D

P.P.S. Neću da Vam "farbam" i podebljavam slovca i pasuse, jer vidim da niko to ne radi, pa onda delujem sam sebi kao kreten.. Mada volim da žvrljam i podržavam ovaj moj Opsesivno-Kompulzivni Poremećaj :mrgreen:
Nista vise nemoj da radia po pitanju skidanja dok na toj jedinici ne budes dobro, ali bas. Dok ne zaboravis na bup, i dok ne prestanes dodavanje doza tako ponekad, nemoj nidje da zuris. Pa i ovo sto sad radis je odlican pocetak. Kad pocnes da se budis ok na toj dozi, i uvece da lezes ok pnda si spreman za spustanje bez mnogo jada. Sve ostalo bi bilo veliko mucenje. Samo treba biti strpljiv sa njim, vidi kako ga je Vita ostavila skoro ni jednom nije kukala kako joj je lose, ali ona se nije radila bupom, nego bila stabilna.
Locked