Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by VitaJana »

Pod temom supstucijska terapija.
13 god sam na 2 mg suboxona. I sad skidam jer idem van. Jutros krenula sa 0,30 mg.

Ne da se masa ljudi drogira nego smo svi mi ljudi skloni tome. Svi traže neke čarobne pilulice da se osjećaju bolje. Počevši od vitamina, čajeva pa na dalje.
Ako ljudi skuže da im neki čaj čini raspoloženje boljim, uzet će ga i sutra i prekosutra i čitav život. Svi težimo tome da se osjećamo odlično.
Neki ljudi su imali sreću, a mi nesreću da smo naišli na ovakve droge. Inače, svi bi se drogirali. Samo da su jednom probali.
Oni koji nisu probali ne znaju kako je to, ali ponudi im tabletu koja je kupljena u ljekarni i koja će ih dignuti, oduševit će se s njom.
Bitno da je legalno i da se ne zove droga
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by motivation »

eh to si pametno rekla, pravo. i sve je tacno, u pravu si 100%. 8-)
da,da, svaki covijek tezi da se osjeca bolje i poput potrage za svetim gralom trci trazeci srecu. i sve sto cinimo, radimo to da bi bili zadovoljniji ili ispunili neku dusevnu notu. boris se, radis, stedis novce da bi otisao na more i uzivao.. a naravno razlika je sto su oni u zdravoj potrazi za srecom.. i tu se moze filozofirati, na temu kako i zasto do preksutra.. a cinjenica je sve sto si rekla, i da " ponudi im neku tableticu za srecu,-odusevit ce se"...

ej ista situacija, takodje se spremam za dijasporu akobogda.. u Njemacku.. samo ja sam na mal vecoj dozi.. ponekad uzmem 8.. a najcesce sam na 4mg..za spustanje nemam bas nekih uvijeta.. ne cekam ja povoljan polozaj zvijezda, nego sam u svakidasnjem specificnom stresnom okruzenju, pa zbilja moram si uzet, bar 2 tabletice..
malo sam se zabrinula kako bih tamo.. pa sam povecala terapiju na maksimalnu dozu, a skupljam terapiju ustvari.. iskreno planirala sam skupit sto vise mogu.. i tamo se drzati 2mg..u principu se nadam da bi mi bilo dovoljno bez stresne situacije koju tom prilikom ne bih imala..jer ova je specificna i vezana je samo za sadasnji status.. eto tak nekako..
Nego, super si spustila na 0.3.. svaka cast..kako se osjecas sada? msm, kako si spustala, koliko dugo i kak je prolazilo? a Bogme 13 godina nije malo.. kakvi.. samo sreca je pa si samo na 2 mg, sve vrijeme..
Vladati nad sobom najveća je vlast.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by VitaJana »

Motivation,
I nama je na prvu palo na pamet prenijeti terapiju tamo.
Ali ne želimo riskirati da imamo problema zbog toga,. Da nas zaustavljaju na aerodromu, ispituju, pretresaju ko kriminalce...
Pomisao da nam ta glupa tabletica može sjebati šanse za uspjeh i pronalazak posla natjerala nas je idemo čisti. Ionako je to trebalo davno učiniti.
Ne znam kako ti misliš s tom količinom proći granicu. Mislim da možeš imati lijekova za 1 mjesec i to uz potvrdu liječnika.

Inače, smatram da ti nije potrebna doza od 8 mg. Možeš slobodno spustiti na 4. Ne moraš naglo, ali kroz mjesec dana bi mogla.
Meni je sad na 0,30 skoro jednako ko nekad na 2 mg. Jedino što kraće traje djelovanje, a to nije neobično jer sam sve ove godine uzimala 1 mg ujutro, a 1 kasno popodne.
Sa spuštanjem sam počela prije otprilike 40 dana, moram pogledati na temi gdje sam pisala. Zasad mi stvarno nije teško, čak me i digne ta mrvica
Ali moram priznati da se bojim kako ću se osjećati bez ičega.
Mislim da neke veće krize neće biti, a za psihu ću se već morati pobrinuti nekako
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by motivation »

A vidi, vec sam putovala, autobusom..Isla na 2 sedmice i ponijela terapiju, i nije bilo nikakvih problema. Tacnije, nije bilo takvog pretresa, da je uopste nisam nit kome pokazala.. Na kotrolnim mjestima i aerodromima imas onaj aparat sta skenira torbe, mozda dok su stvari na utovaru prodju sa pesekima, na kotrolu narkotika,ali ti niko ne prekopava stvari nit vadis gace na pokaz. Ta ljudi prenesu kile heroina preko grane, a ne idu svi u blato do vrata kroz sume.. msm..
Uostalom, ja imam potvrdu od zavoda za terapiju, i maksimalna dnevna doza je 12..(zasto velim imam potvrdu) sto znaci da je sedmicna 84mg.a mjesecna 336.. eh, cak pod uvjetom da je dozvoljeno prenijeti kolicinu za 1 mjesec,. imacu dovoljno za 168 dana kad spustim na 2mg..tj za pola godine.. a u to pola godine svasta se moze desit, ne? da ti ne pricam kad bi spustila na 1 mg.. ih..
sve sam izracunala..
A ti, super si bgm.. u principu kad tako lagano spustas organizam se polako navikava i kad spustis do mrvice sto vec jesi, mislim da si se fizicki i skinula. heh 0,3 to ce biti trecina od miligrama..kolicina smijesno mala..vec je gotovo sto se tijela tice.. a i psiha se regenerisala, sigurno 80-90%.. to sto te tjera na tu mrvicu je sugestija i strah koji objektivno nije realan.. govorim o viskokoj vjerovatnosti, a i iz primjera ostalih najbolje i najbezbolnije je tako lagano, tijelo se vremenom vrlo njezno odvikne, i ti si se kako rekoh i skinula i fizicki i psihicki samo toga nisi svjesna. Da ti neko da placebo vjerovatno ne bi primijetila razliku..
A ovako psihicki samo imas sugestiju i naviku, pa sama si gore napisala, ljudi uzimaju caj,.. piju ga duze vrijeme i odjednom su losi ako ga ne popiju..jer si umisle da im nije dobro,-od straha.
Vidi, kad prekines potpuno, pocni sa zdravijom ishranom koja ce podsticat lucenje dopamina i ostalih hormona srece, uzmi B-komlex obavezno, prirodne dodatke ishrani i suplemente, te uz fizicku aktivnost, nebi uopce trebala osjetit da si prestala sa terapijom. Naravno da se svaki dan bar 1 dobro preznojis na treningu. Za 10 dana imas da budes nova i sretna- zivi bili pa vidjeli.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by VitaJana »

Ok.
Ti znaš najbolje što se tiče putovanja. Nama se ne smije desiti da nas tako nešto zakoči ili smanji šanse za zaposlenje i opstanak pa ne želimo riskirati.
Ma strah me ponijeti i catapresan, a o helexu da ne pričam. A o subu tek... Ne trebam uopće.

Što se moje doze tiče, a od jučer sam na cca 0,25 mg, jeste da je sitna ali itekako još radi.
Osjetim ja to čak da me radi, a ne samo pokrije.
Jednom sam spustila sa 1 na 0,66 mg pa sam osjetila krizu.
Organizam se navikao na male doze ali one su itekako moćne.
Još ću ja to pomalo rezuckati dok ne dođem do kraja. Imam puno posla oko puta i nikako si ne mogu dozvoliti ni lijenost, kamoli krizu. Planiram još 15 dana razvlačiti i kraj.
A onda nek nam je bog na pomoći.
Svima nama ovdje ;)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by VitaJana »

Motivation, di si?
Kako ide?
User avatar
Zandt
Posts: 7
Joined: Wed Apr 18, 2018 10:15 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by Zandt »

meni su u zdanjih 5 godina krize surove. ne idem u bolnice, klinike nego to obavim kući. a pijem čaj, ne od hibiskusa, i metadon kupujem na ulici i trodone...i sedative uvek možeš naći. i onda se tako zavozam nekada 2-3 meseca nekada godinu dana, al isto dodje, kada otrov krene izlatit. ja se pripremim malo ako mogu, da imam bar trodona i sedativa možda rakije....i tako da ne smaram još neke sitnice koje mi pomažu. i po pravilo prvi dan ništa, osim bezvoljnosti i neizvesnosti...kad će se desiti sranje. u pola noći, ako uopšte mogu zaspat. no kada se desi. evo zadnji put: prvi dan, negde oko 17h....već bi davno trebao da sam sredjen...počnem da kijam :) ko da sam prehladjen.....onda krene stomačna nervoza.....i to iskuliram, popijem malo sedativa malo trave i kao zaspem, al obavezno se probudim posle 2-3 sata da moram na wc, i onda je to znak da je počelo. to zbog čaja verovatno krenem na svakih 15min da trčim na wc...proliv....i još boli stomak. sve više i više. ponekada pomislim da bi trebalo nekako jastuk da namestim na zid pa da "prespavam na wc-u"...još od onih alkaloida otrova peče...ko da sam jeo ljutu papriku. pa onda znoj. hladno-toplo-hladno-toplo....energy low, i onda treći dan pakao. ni ne pomišljam na drogu, samo gledam kako da zaspim i da se ne userem u gaće. sve me boli. kičma.....gornja ledja, donja ledja...slabe karike...kako to već ide. baš loše bilo zadnji put. nemam apetita naravno. i tako. loše mi je toliko da mi je misao o drogama na zadnjem mestu. ne bih odbio da mi neko donese do kreveta, al ja ne mogu ni 15 metara da odem nigde....i tako 4-5 dana---i onda krene nabolje...i onda za 3-4 dana povratim snagu .....i onda iz dosadašnjeg iskustva upadnem u depresiju neku, ništa mi nije zanimljivo, usamnjen..sve bzvz bez volje cilja...i onda se vratim da se drogiram jer odma odgovor i na prvo pitanje kako izgleda biti drogiran. za mene - jedino kada sam spokojan i da mi je lepo je kada sesredim. inače gade mi se ljudi i svet. i onda tako....moje krize su fizički malo surovije ...zbog čaja...inače bile bi malo podnošljivije, al malo...jer kad otrov krene da izlati i psiha krene da radi...juj juj ju....nije zgodno. zažališ što si probao bilo šta. a skidanje na klinici mi je isto mučenje...gledam sistem kako loše funkcioniše, gledam ostale pacijente...smorim se na život....a ne da imam volju za skidanje. ja kada hoću da se skinem još uvek mogu da se zatvorim u sobu na 4-5 dana, problem mi je posle...kada sam čist...šta sad...i onda se vratim na staro. mogu reći da sam već prostudirao krize.....skoro pa navikao....fizičke....sa psihičkim se ne mogu izboriti....
"When the last light warms the rocks
And the rattlesnakes unfold
Mountain cats will come to drag away your bones
User avatar
ComeOverWhenUrSober
Posts: 2
Joined: Sat Apr 28, 2018 1:01 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by ComeOverWhenUrSober »

Žalosno. :|
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by dina_d »

odlicno nadam se da ces jos pisati ..pisi kako si ti uspjela ..kako si odlucila i tako dalje ..prelijpo pises
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by motivation »

V.Jana pozz.. a di sam ?.. umalo ti ne rekoh di sam, nije red da prostacim pred ovoim kulturnim i cijenjenim auditorijem..nije zato sto si pitala (hvala ti svakako) vec zato sto jesam tamo. I to mi ga dodje jedina istina.. da ne lazem ovaj posteni svijet drogiram se brate..i ne mogu vise da stanem. Prodje par dana 4-5 cistoce..(msm na terapiji) pa opet.. i nema tu sta da se prica.. nista od mene...
BUde meni ok na bupu, msm mogu trenirat, crtati, setati.. mogu se zekit.. ali cim se suocim sa bilo kakvom zivotnom situacijom, najobicnijom obavezom, odgovornoscu, i pokusam ja cak nositi s tim 2-3 sata pa citav dan-dva al oscilacije unutarnjeg stanja citavo more neprilagodjenosti, asocijalnosti, saznanja da nisam u stanju vise ili ne mogu uciniti neke najprostije stvari koje su mi nekad sa lakocom isle i citava jedna oluja u meni, grmljavina od koje utociste jedino nadjem u heroinu.
Nije mi narusen intelekt, ali nemam vise sposobnosti, ni vjestina za snalazenje pred zivotnim pitanjima i putevima. eto takooo... da se zna i da se ne pita. Kako si ti..? Kak ti ide to spustanje bupa, msm dokle je doslo ?
Dina.d poz.- hvala ti na komplimentu...
sta da ti velim, ev vidis i sama, odlucila sam ja milion puta, i pokusala jos toliko, ali nije islo brate. Sve znam, sve mi je jasno, i proslost i buducnost, sadsnjost pogotovu, prostudirala sam ja sve scenarije sta bi bilo kad bi bilo, sta je moglo biti, i sta moze da bude... al slabe mi koristi od sveg tog znanja i pameti, i toga sto lijepo pisem, kad ja osobno nemam vise potrebne vjestine niti izdrzljivosti da izadjem iz pakla a nekad i raja ovisnosti.. kako se vec uzme.
prosla sam i preko nekakvih programa, 3 psihologa, 4 psihijatra, na zavodu za narkomaniju, sve po 2 godine i svelo se na mlacenje prazne slame.. bla, bla, daj da nam prodje sat vremena da smo nest "radili", a bogme nikakve koristi i nikakav zakljucak nismo izveli. Kao sto sam vec jednom napisala, ljudi moraju odradit svoje radno vrijeme, a mi smo za njih uglavnom samo statisticki podatak. Naravno ne krivim ih uopce, kad znam da je prvo nasim najrodjenijim doslo "mak na konac" (morace mi neko objasnit sto bas mak i to na koncu) i sto ih vecina dodje do zasicenja pa digne ruke, a kako i ne bi. Kad i sami ovisnici puste da ih voda nosi..
Sta da kazem, nek ide kao ide.. jos samo Bog cuda stvara..
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Post Reply