Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kšš kšš ne želim da te razumem

Odjava iz baze kšš kšš
Last edited by Frajla on Thu Apr 12, 2018 12:25 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:03 pm, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Manjak droge počeo djelovati na hormone i nervne završetke :D
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:04 pm, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla, vidiš ti... Nadbubrežna mi nije uopće pala na pamet. A lako moguće da se o njoj radi.
A kakve lijekove koristiti za taj problem?

Inače, ja sam ok.
Valjda zato što sam po čitav božji dan na nogama i u autu. Rokovi se moraju dovršavati, odlazak se bliži, a mi nikad pod većim stresom. Ludi oboje. Posvadimo se i pomirimo po šest puta dnevno.
Počela sam doslovno lizati tabletu suba, više je ne mogu lomiti.
Zadnjih dana sam znala popiti po pola tablete zaldiara i on mi smiri bol u nogama.
Mislim, pa ja sam po čitav dan na nogama. Kako me ne bi boljele?
Spavam ko top bez ikakve tablete, doslovno se onesvijestim od umora.
Još najviše 3 dana ovako pa prestajem i sa lizanjem suba :D
Imam dojam da mi i ova mrva ništa ne znači. Nadam se da je tako.
Ajte... Čitamo se
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Nesa_neske_01 wrote:
Nedogledija wrote:
Za nekog ima poente i do kraja zivota, ko je predugogodisnji zavisnik i ko zna da jedino tako moze ziveti normalno i tad je supstitucija okej resenje.
Nema dugogodisnjeg ili skorasnjeg zavisnika. Zavisnik je zavisnik. Pitanje je koliko je razoren.
Imas prednost, hoces li je iskoristiti? Resila si?


Ima li jos uvek rupe u grudima ili nema? Dodje pa ode... Ili joj je kraj?
Evo devojceta mladog. :D Nisam bas boravila u kuci poslednja dva dana, znaci nije razlog "zadiranje u emotivna stanja". :) To je i inace retko razlog jer sam i ja s otvorenoscu retko u problemu.
A rupetina...Da, zjapi pa se pritvori... pa se napuni svakakvim smecem pa se sasvim zatvori... Sto rece ManDeMan, najradije bih je zatrpala ljubavlju. I da odgovorim na ovo pitanje u vezi jetre.. Nije do toga, jetra je u redu. Da ne skrenem sa teme...
... Slazem se- zavisnik je zavisnik, a htedoh reci da je stepen razorenosti uslovljen i stazom, jel'te.

Iskoristicu priliku, neske, ima da se uprilicim samo tako! :D Sad mi se ne kucka, umorna sam ko magare pa cu kad budem ornija, poletnija, dal gluplja il' pametnija- to je manje vazno. :mrgreen:

Dravpoz svima!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:04 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vitajano ako imas problem sa stitnom, velika je verovatnoca da nesto ne stima i sa drugim hormonima. Jer su oni svi medjusobno povezani, ako jedan od hormona nadbubrezne ne stima onda ne stima ni stitna. Tako da je resila sada da leci uzrok kod mene

Povadis sve hormone i u zavisnosti sta ne stima dobijes Hormonsku terapiju ali se ne pije dugo nego mesec dva do kontrole i onda dva puta nedeljno

Kako ide kod tebe?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Noćas ipak bio potreban helex za spavanje...
Al ok,, sve je dobro dok još ne trebam catapresan
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Pozdrav ljudi, nadam se da ste dobro.

Ja sam na 0.3 vec nekoliko nedelja. Za razliku od proslog neuspelog puta, nije bilo nervoze prilikom spustanja doze. Pocetkom maja krecem na 0.2, i onda lagano spustanje na otprilike 0.1 do kraja juna. Pozdrav za VitaJanu, samo guraj. I naravno pozdrav za Frajlu koja mi je uvek bila podrska kad sam se javio.
Locked