Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:57 pm, edited 2 times in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:57 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:57 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Frajla »

Znaci u sivilu da zivimo? Da ne forsiramo previse jer mozemo zavrsiti u crnom svetu? Ali kako se zadovoljiti sa sivilom tj prosekom, kada smo bas mi ovisnici uvek spremni za rizike i za nesto vise?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:57 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Frajla »

Napisala sm sivilu ne crnilu. Sivilo je sredina izmedju belog i crnog:) mene je uvek mucilo pitanje kako se zadovoljiti sa sredinom? Ali i to treba da se nauci izgleda...tj dati sebi vremena da se priviknes

Provela sam u “mladosti” nekoliko godina na aktivnim psihoterapijama gde smo bas uceni kako prepoznati razna stanja i promene u nama, i najveci akcenat se stavljao upravo na ovu tvoju pricu, koju su nazivali “iz krajnosti u krajnost. Gde je opasniji beli svet ili euforija od crnila, jer kad euforiju prepoznas i smiris je- do druge krajnosti nece ni doci. E onda sam ja govorila : jujuju ne daj boze da sam kao biljka da mi je sve ravno.... ali cekaj cekaj i biljka se raduje suncu, vodi....
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:57 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by sanela »

Meni je fascinantno kako se od jednostavnih stvari napravi cijela filozofija.
Da, ovisnici su skloni krajnostima. Skloni crno bijelim slikama. Il je super il je dno.
Svijet je sredina. Ali ta sredina nije siva. Sredina je u duginim bojama i mi bojimo svoj svijet onako kakvo se trenutno osjećamo.
To nema veze s ovisnošću. I ja se nekad lose osjecam, pa mi je sve u nijansama sive do crne. Medjutim, to prodje i sutra mi je svijet svih boja. Radujem se suncu,nekom susretu, kafi koja je dobro napravljena, dobroj pjesmi na radiju dok vozim...
Naravno, ovisnicima objektivno treba vremena, pa i par godina, da se receptori u mozgu oporave, ali treba sebe trenirati i gledati na sta se fokusiramo.
Ima i do toga kakve smo osobe. Neko je skloniji pesimizmu. Ja sam vjecni optimista, pa i to pomaze, ali opet, to nema veze s drogiranjem.
Mi odlucujemo kako cemo obojiti svijet i to ima veze s tim kakve boje pronadjemo u sebi. Tesko je prepoznati da imamo cijelu paletu kad smo dugo bili fokusirani samo na crnu i bijelu, koje inace i nisu boje ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Frajla »

Znam da rec sivo ima vise interpretacija, al ja naidjoh na sivo samo zbog sredine izmedju crnog i belog
Ali ima raznih paleta boja
Nekako sam znala da ce se protumaciti na lose
Ali ajde da kazemo ljubicasta od sada umesto siva
Zvuci bolje:)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:57 pm, edited 1 time in total.
Post Reply