Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ma da, pa ja sad da uzmem tu tvoju dozu zakljucala bi sigurno. :) Tako da tjesi se, i kad si lose imas taj drugi dio doze pa kad ga uzmes barem ces malo profunkcionisat, odradit nesto zavrsit po koju obavezu, pa se opet malo ususkas , primiris do jutra, pa dolazi sledeca, i tako...Jer smo na bupu nenormalno aktivni, pa to je ludacka energija , dje se sve stigne na bupu i sto mozes. I sad kad ga smanjujes , nije to kriza, nego se samo vracas u stanje normalnog smrtnika,dje se umaras, ponekad osjecas lose, hladno ti, tesko ti je,sve su to normalne stvari. To sto je nas bup ususkao u neku svoju ljusturu , to je druga prica. Sjecam se mene dje panicno kuckam na forumu kuku kako sam lose pomagajte, cula sam neku pjesmu i rasplakala se suza suzu stizee... I kraj ,za mene ,nikad se sa bupa necu skinut , a ono samo cista emocija!! Nisi u krizi samo se vracas sebi.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Al kad ja tako silno volim energijuuu :oops:
Volim kad sam vrijedna, volim kad sam najbolja i najsposobnija na poslu, volim biti pričljiva i vesela... Hoću li to ikad postići normalna? :|
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vitajano ista stvar je i mene mucila, jer sam se pitala kako zadrzati isti tempo i kvalitet zivota, upravo zato sam se odlucila za sporo skidanje da izbegnem tesku bezvoljnost/depru/smor itd...
Moj posao zahteva ogromnu odgovornost, koncentraciju, rad sa ljudima i naravno motivisanost sa sve osmehom na licu! I razmisljala sam da li cu biti prpduktivna isto onoliko kao i dok sam na subu, i gle cuda jos sam i napredovala! I to su izazovi koji dobro dodju u procesu skidanja i kad se skines, jer znas da moras drzati neki tempo i imas odgovornost. Posao je kao dobra terapija za skidanje.
Nije normalno biti konstantno veseo i pricljiv, ja sada vidim koliko sam energije i vremena gubila na nebitne ljude. Cuvaj energiju za sebe i sebi drage osobe
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Vitajano ista stvar je i mene mucila, jer sam se pitala kako zadrzati isti tempo i kvalitet zivota, upravo zato sam se odlucila za sporo skidanje da izbegnem tesku bezvoljnost/depru/smor itd...
Moj posao zahteva ogromnu odgovornost, koncentraciju, rad sa ljudima i naravno motivisanost sa sve osmehom na licu! I razmisljala sam da li cu biti prpduktivna isto onoliko kao i dok sam na subu, i gle cuda jos sam i napredovala! I to su izazovi koji dobro dodju u procesu skidanja i kad se skines, jer znas da moras drzati neki tempo i imas odgovornost. Posao je kao dobra terapija za skidanje.
Nije normalno biti konstantno veseo i pricljiv, ja sada vidim koliko sam energije i vremena gubila na nebitne ljude. Cuvaj energiju za sebe i sebi drage osobe
:srce

Baš mi je drago. I zbog tebe, a možda i zbog sebe.
Trebat će mi energije, naročito sad u novoj zemlji, na novom poslu.
Opet slijedi dokazivanje, trud i zalaganje al ovaj put mi nije teško. Makar ću što se posla tiče pasti s konja na magarca, barem za početak. Al nije me briga. Taj magarac će me bolje hraniti nego ovaj konj na kojwm sam sad. ;)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

VitaJana wrote:Al kad ja tako silno volim energijuuu :oops:
Volim kad sam vrijedna, volim kad sam najbolja i najsposobnija na poslu, volim biti pričljiva i vesela... Hoću li to ikad postići normalna? :|
Naravno da hoćeš, ali ovaj put ne na umjetan način.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Pitanje Novog Člana, ali Starog Narkofila ...

Post by ManMan »

Poštovani,
"nov" sam na ovom forumu, ali sam veoma "mator" u kandžama narkomanije. 23-ća godina od kad sam prvi put uzeo heroin. Imam 44 godine i žrtva sam svih sranja na našim prostorima.
Nema šta nisam koristio po nekoliko godina, sem kokaina (jer je preskup za moje uslove)
Poslednjih 2god. koristim samo Bup. Od toga sam poslednjih 1 godinu, baš aktivan u tome i skoro a nema dana da ga ne uzmem.
Poslednjih 2-3 meseca sam se smirio i prestao da trošim 8-10mg dnevno, nego sam se sabrao i sada sam na 3-4 miligrama dnevno.
U jednom trenutku sam skoro pa prekinuo, ali je to trajalo samo 10-tak dana.
Iščitao sam većinu iskustava ljudi koji su ovde. Iskreno, uplašio sam se da neću uspeti da se opet skinem.
Tada, kad sam se skinuo, bilo je na suvo i bilo je dosta bolno, ali sam silom prilika bio u situaciji da nisam mogao da uzmem ništa.
Mislio sam da ću ostati čist, međutim upravo ona praznina i bezvoljnost o kojoj svi pričaju me zakopala.
Elem, imam pitanja:
1. Da li je ova tabela http://www.helpmegetoffdrugs.com/taper_table, precizna i da li se po njoj mogu voditi?
Da li je neko uspeo putem te tabele i koji je procenat uspešnosti?
2. Može li neko da mi ispiše šta mi sve treba od suplemenata i lekova da mi skidanje lakše prođe?
Ja inače često loše spavam i koristim tablete za spavanje.. Kako kad i kako koje nađem.
Živim u Beogradu i ako može neko da mi da listu lekova koje mogu da nabavim ovde?
Treba mi nešto za smirenje, to mi je jasno.. Ali, da li i kada bih trebao da počnem sa nekim Anti-Depresivom i kojim?
3. Šta moje telo treba da unese u sebe da mi skidanje prođe brže i lakše? Minerali, Vitamini, itd... Možda neke biljke, čajevi?

Hvala Vam svima unapred na odgovoru!
Veliki pozdrav, ManDe
Last edited by ManMan on Wed Mar 14, 2018 6:51 am, edited 1 time in total.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Čak i ako nije istina, te mi riječi daju nadu. A dok znaš da imaš što čekati, dobro je.
Najgore je ne imati nadu.

Ja od danas spuštam na 0,50 ml dnevno. I odlučila sam krenuti uzimati jednom dnevno. To se ionako mora desiti, a ove doze su ionako presitne da ih još dijelim na pola.
Kako bih što lakše prešla na taj način uzimanja, danas ću gledati da što kasnije uzmem sub. Pokušat ću izdržati do 14-15 h pa ga onda uzeti..
S obzirom na to kako me razvalila ona doza od 0,33 prekjučer, pitam se kako će tek djelovati ova od 0,50 :D
Vidim da se privikavam na niže doze i to mi je neizmjerno drago. To znači da ću jednog dana moći i bez ičega. Ono što sam nedavno uzimala dnevno, sad mi traje 4 dana.
Javim vam kako sam.
Pozz
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Podnosim izvještaj

Od jučer ja na 0,50 a muž na 1 mg.
Također sam počela uzimati jednom na dan, umjesto dva puta.
Jučer uzela dozu oko 14 sati, i evo do sad ništa. Uzimam što kasnije da se lakše prilagodim tome da više ne dijelim doze na 2 dijela.
Dobro sam. Znakova krize nemam. Čini mi se da organizam pomalo shvaća što ga čeka :D
Jutros vadila hormone štitnjače, sutra nalazi.
Idemo dalje
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

:roll:
Ipak danas nešto lošije nego jučer. Prisutna je jezica, peć radi na max, zijevam, oči suzne.
Shit... :x
A do sutra nista... :|
Catapresan mi stigao, ali neću ga još uzimati. Mislim da je prerano za to.
Čuvam ga za teže dane.
Nije ovo ništa strašno ni neizdrživo, ali prvi simptomi su tu.

Pitam se di je Kate... Kako je?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote::roll:
Ipak danas nešto lošije nego jučer. Prisutna je jezica, peć radi na max, zijevam, oči suzne.
Shit... :x
A do sutra nista... :|
Catapresan mi stigao, ali neću ga još uzimati. Mislim da je prerano za to.
Čuvam ga za teže dane.
Nije ovo ništa strašno ni neizdrživo, ali prvi simptomi su tu.

Pitam se di je Kate... Kako je?
I ja se to pitam... Valjda je dobro.
Locked