Bup i brzina navlake

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Bup i brzina navlake

Post by trgup »

VitaJana i ja sam sto puta razmišljao ovome sto pricas, cemu se patit kad na 1mg funkcioniras ok, pod jezik naravno. Kriza, bolovi, trnci , nesanica, pa depra duža, nekad imam strah od toga tko cu biti ja kad se ocistim potpuno. Ali opet, zdravlje, sloboda, treba stisnuti muda i baciti vraga
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Bup i brzina navlake

Post by VitaJana »

trgup wrote:VitaJana i ja sam sto puta razmišljao ovome sto pricas, cemu se patit kad na 1mg funkcioniras ok, pod jezik naravno. Kriza, bolovi, trnci , nesanica, pa depra duža, nekad imam strah od toga tko cu biti ja kad se ocistim potpuno. Ali opet, zdravlje, sloboda, treba stisnuti muda i baciti vraga
Trgup, ne znam jesi pročitao moj uvodni post na onoj drugoj temi. I razloge odluke da se ostavim toga.
Da nema te želje za odlaskom, ja vjerojatno ne bih nikad ni odustala od suba.
Čemu ako sam sad normalnija nego ikad prije? Ako mi ne smeta, ako me ne košta financijski, ako smo zahvaljujući njemu život sredili?
Naravno da je najbolje biti slobodan od svega, ali mi nismo takvi ljudi. Mi smo navikli na nečemu biti. A od svega ponuđenog, ovo mi se čini najbolja opcija.

Sad imam jak motiv, i osjećam se snažno. Iako, svjesna sam da će ta snaga i motivacija prvim zijevanjem početi popuštati. Predugo smo mi na tome, cca 13 godina.
Al pokušat ćemo, inače ću doživotno osjećati grižnju savjesti što sam propustila šansu za boljim životom. I to radi čega? Radi jebenih 2 miligrama....
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Bup i brzina navlake

Post by trgup »

Nisam citao jer nemam bas volje listat cijeli forum, budem. Al ok ti imas staža jebenog pa je i ovo bolje od svega drugog. Zelim ti sve najbolje.pozz
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Bup i brzina navlake

Post by VitaJana »

trgup wrote:Nisam citao jer nemam bas volje listat cijeli forum, budem. Al ok ti imas staža jebenog pa je i ovo bolje od svega drugog. Zelim ti sve najbolje.pozz

Na temi PRAVILNO SKIDANJE. Posljednje 3 stranice, tek sam registrirana. Ako te zanima, naravno :)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Bup i brzina navlake

Post by VitaJana »

trgup wrote:Nisam citao jer nemam bas volje listat cijeli forum, budem. Al ok ti imas staža jebenog pa je i ovo bolje od svega drugog. Zelim ti sve najbolje.pozz
Sreća u nesreći je da sam sve te godine na ta 2 mg, nikad nisam pula više od toga i nikad na nos.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Bup i brzina navlake

Post by Caty »

VitaJana wrote:
trgup wrote:Nisam citao jer nemam bas volje listat cijeli forum, budem. Al ok ti imas staža jebenog pa je i ovo bolje od svega drugog. Zelim ti sve najbolje.pozz
Sreća u nesreći je da sam sve te godine na ta 2 mg, nikad nisam pula više od toga i nikad na nos.
i ja sam sve vreme bila na 2mg ali na nos i onda sam jedno par meseci spustala i to varirala 1/1.5 pa 0.75/1 pa 0.5/0.75 i sve tako do 0.5 i onda sam pocela skidanje i iskreno nisam fizicku krizu maltene ni osetila ali psiha je ono sto je mene licno dotuklo tj ta neka depresija i bezvoljnost a osim toga i zelja za 'radom' a najvise od svega mi je odmoglo to sto muz uzima i dalje a ja ne, ako ste zajedno u tome mozete uspeti samo spustajte lagano dozu, sto se spustanja tice to se oseti neki 5,6. dan tek od spustanja, dakle eventuallno 4. dan se oseti spustanje i to traje dan dva, i onda si kao nov, cim prodje ides sledece spustanje i lagano do neke sto manje doze, u mom slucaju je to bila doza 0.5 i posle toga kriza je da kazem minimalna, glavno pitanje je kako cete se izboriti sa psihom i to bi bilo najbolje da se desi bas u momentu kada se preselite, i da tu prebrodite psihicku krizu mesec dana u novoj sredini gde nema bupa to je posve druga prica kada ga nemas lakse ti je, pomiris se sa tim i ne misliis o tome, kada ga ima naravno da samo o tome mislis i da samo cekas da uzmes, v i mozete da uspete jedino i samo ako odete odatle, u suprotnom iskreno sanse su nikakve narocito jer vas je dvoje i jer cete samo cekati da onaj drugi pomene i da se opet vratite na staro.
koliko vidim pomenula si da ti je muz sumnjiv tj njegova volja, ako sam dobro razumela, i ja sam pocinjala skidanje sa muzem i sve je islo super,ali na zalost ja sam bila ta koja je predlozila da opet uzmemo samo malo, i onda se to tako nastavilo , aon sad i ne pomislja da se skida, mozda bi tad i uspeo da sam i ja ostala pri tome, ma nemam pojma kada je dvoje uvek jedno vuce ono drugo, i to je bas tesko zato kazem jedini spas vam je da odete tamo gde ste planirali i da zaboravite sve to!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Bup i brzina navlake

Post by VitaJana »

Caty wrote:
VitaJana wrote:
trgup wrote:Nisam citao jer nemam bas volje listat cijeli forum, budem. Al ok ti imas staža jebenog pa je i ovo bolje od svega drugog. Zelim ti sve najbolje.pozz
Sreća u nesreći je da sam sve te godine na ta 2 mg, nikad nisam pula više od toga i nikad na nos.
i ja sam sve vreme bila na 2mg ali na nos i onda sam jedno par meseci spustala i to varirala 1/1.5 pa 0.75/1 pa 0.5/0.75 i sve tako do 0.5 i onda sam pocela skidanje i iskreno nisam fizicku krizu maltene ni osetila ali psiha je ono sto je mene licno dotuklo tj ta neka depresija i bezvoljnost a osim toga i zelja za 'radom' a najvise od svega mi je odmoglo to sto muz uzima i dalje a ja ne, ako ste zajedno u tome mozete uspeti samo spustajte lagano dozu, sto se spustanja tice to se oseti neki 5,6. dan tek od spustanja, dakle eventuallno 4. dan se oseti spustanje i to traje dan dva, i onda si kao nov, cim prodje ides sledece spustanje i lagano do neke sto manje doze, u mom slucaju je to bila doza 0.5 i posle toga kriza je da kazem minimalna, glavno pitanje je kako cete se izboriti sa psihom i to bi bilo najbolje da se desi bas u momentu kada se preselite, i da tu prebrodite psihicku krizu mesec dana u novoj sredini gde nema bupa to je posve druga prica kada ga nemas lakse ti je, pomiris se sa tim i ne misliis o tome, kada ga ima naravno da samo o tome mislis i da samo cekas da uzmes, v i mozete da uspete jedino i samo ako odete odatle, u suprotnom iskreno sanse su nikakve narocito jer vas je dvoje i jer cete samo cekati da onaj drugi pomene i da se opet vratite na staro.
koliko vidim pomenula si da ti je muz sumnjiv tj njegova volja, ako sam dobro razumela, i ja sam pocinjala skidanje sa muzem i sve je islo super,ali na zalost ja sam bila ta koja je predlozila da opet uzmemo samo malo, i onda se to tako nastavilo , aon sad i ne pomislja da se skida, mozda bi tad i uspeo da sam i ja ostala pri tome, ma nemam pojma kada je dvoje uvek jedno vuce ono drugo, i to je bas tesko zato kazem jedini spas vam je da odete tamo gde ste planirali i da zaboravite sve to!
Caty hvala ti na odgovoru.
Tako nekako i ja razmišljam.
Naravno da ne mora sve ići po planu, može se desiti da nam se ne svidi tamo gdje mislimo ići. Ali mislim da se to neće desiti. Naročito zato jer nam je pun kufer ove države, ovog posla koji radimo, a da pritom nismo plaćeni ni za papar.

Čitala sam o procesu tvog skidanja, drago mi je što je sve prošlo relativno bezbolno.
Mene najviše muče godine godine održavanja. Nisam sasvim sigurna koje smo godine počeli sa subom, ali mislim da je oko 13 godina. A to je jaaako dug period. Ustvari, čim se sub pojavio u HR. Možda netko zna podatak.

Muž radi na crno, i u planu nam je da ode sredinom 4 mjeseca. Ako to ostvari, nema vraćanja na staro. Ili ili .....
Mene ovdje veže posao koji sam teškom mukom dobila na neodređeno i nije mi lako dati otkaz, a ne znam kako će se razvijati situacija tamo gdje mislimo otići. Zato sam najprije htjela da ode on, pa ja za njim.
E sad....hoću li otići mjesec dana kasnije ili 5 mjeseci nakon njega, još ne znam. Razmišljala sam o neplaćenom godišnjem odmoru, ali ću ga pred sezonu teško dobiti jer živimo i radimo u turističkom mjestu, a radnika kronično nedostaje.

Al otom potom....Sad mi je prioritet skidanje i jako me strah. Ne samog skidanja. Nego psihe i odustajanja. Bojim se da ne odustanemo od svega kad nam nestane energije i euforije. Možda nam se više neće činiti sve toliko zeleno u toj drugoj državi, i kažemo "ma...dobro nam je i ovdje". A nije...
I neće biti, pogotovo kad shvatimo da smo možda propustili priliku života radi jedne tablete.
Tek tada bi frustracije i osjećaj kukavištva učinile kaos u našim glavama. I nezadovoljstvo bi postalo veće nego što je sada.
Zato, moramo uspjeti...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Bup i brzina navlake

Post by Caty »

Ne znam sta da ti kazem, jeste teze sigurno nekome ko je u tome deceniju nego onome sto je uzimao bup par meseci, to je neminovno, ali na kraju krajeva ja iskreno mislim da za mesec dana moze sve da se sredi do neke granice podnosljivog, e sad ta depresija je veliki problem, i da ste u HR sigurno bi vam doktor prepisao neki antidepresiv, pred kraj skidanja na nulu i to bi verovanto pomoglo u oporavku, ali opet jedini je problem sto se sve to poceli takoreci u zadnji cas, ali aj da kazem do tad tvoj muz ima fore mesec ipo dana, znaci da za mesec dana spusti do nule a onda do polaska da ne uzima uopste kako bi ga bar ta fizicka kriza pustila dok ne ode, tamo bi se skontao psihicki posao ovo ono sigurna sam da bi to doslo na svoje za mesec dana bolje bi bilo da je mogao da se skine mesec dana pre polaska ali sad kako je tako je. ti imas nesto vise vremena i moras to iskoristiti najbolje sto mozes.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Bup i brzina navlake

Post by VitaJana »

Caty wrote:Ne znam sta da ti kazem, jeste teze sigurno nekome ko je u tome deceniju nego onome sto je uzimao bup par meseci, to je neminovno, ali na kraju krajeva ja iskreno mislim da za mesec dana moze sve da se sredi do neke granice podnosljivog, e sad ta depresija je veliki problem, i da ste u HR sigurno bi vam doktor prepisao neki antidepresiv, pred kraj skidanja na nulu i to bi verovanto pomoglo u oporavku, ali opet jedini je problem sto se sve to poceli takoreci u zadnji cas, ali aj da kazem do tad tvoj muz ima fore mesec ipo dana, znaci da za mesec dana spusti do nule a onda do polaska da ne uzima uopste kako bi ga bar ta fizicka kriza pustila dok ne ode, tamo bi se skontao psihicki posao ovo ono sigurna sam da bi to doslo na svoje za mesec dana bolje bi bilo da je mogao da se skine mesec dana pre polaska ali sad kako je tako je. ti imas nesto vise vremena i moras to iskoristiti najbolje sto mozes.
Hvala na podršci. Puno mi to znači.

Istina, skidanje je krenulo u zadnji čas, al upravo zbog tog odlaska smo se i odlučili na taj potez.
Da nije toga ostali bismo na subu doživotno. Nije da nam je smetao...
Post Reply