Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Da,sex na bupu je skoro bez osjećaja, u fazonu- Ajde odradim to..
Sad bez bupa je osecaj bolji ali brzina brate :shock:
Toliko da mi se ne mili ni počinjati :D

Jbg tako je.. ali proći će i to.
Uostalom to sa sexom je vezano ja Msm za sve opijate, ne samo za bup...
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Luka, pozdrav jos jednom!
Trebalo bi da si presao 20. dan, je l' tako? Da li sada mozes da mi kazes koji dani su ti bili najgori?
Da li ti se san vratio ili jos uvek to nije to?
Kako si izasao na kraj sa jezom, znojenjem.. Kada je to proslo (I da li je uopste..)?
Zelim ti da ne posustanes. Najveca pobeda je kada pobedis sebe! Samo napred!
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Mipe wrote:Luka, pozdrav jos jednom!
Trebalo bi da si presao 20. dan, je l' tako? Da li sada mozes da mi kazes koji dani su ti bili najgori?
Da li ti se san vratio ili jos uvek to nije to?
Kako si izasao na kraj sa jezom, znojenjem.. Kada je to proslo (I da li je uopste..)?
Zelim ti da ne posustanes. Najveca pobeda je kada pobedis sebe! Samo napred!
Pozdrav
Prvih par dana nije nista, mislices da je frka ali ces posle shvatiti da je to bilo nista. Onda pocinje jeza i ne spavanje... Msm da je meni najgore bilo nekoliko dana tek posle 10-og. Bilo je 3-4 bas sjebana dana.
Ali nista neizdrživo. Posle toga na svaka 3-4 dana naleti neka frkica.. taman mislis to je to, onda jedno jutro baam..
Uglavnom sad je cool. Nije još gotovo ali je prilično dobro. Klopam redovno, spavam skroz zadovoljavajuće.
Ostalo mi to da mi u popodnevnim-večernjim satima naleti neki nemir.. ali to se moze pripisati dosadi, jer bas nikakvih obaveza nemam ako ih sam sebi ne smislim.
Planirao sam da pocnem nesto da radim.. ali i to sada otpada, ne zato sto necu već se pomerilo granica koju sam sebi zacrtao da se resim ovoga. Bio je februar, sada je narednih mesec dana!
Znaci xalol sam izbacio, zamenio bromazepamom koji smatram malko blažim, ali sad mi sledi rapidniji period izbacivanja i brom.
Mozda će neko reci da zurim i da ne valja... ali sad nije vise stvar taktike ili bilo cega drugog, jednostavno moram zavrsiti sve jako brzo.
Brate moj, ja ti ustanem oko 7-8h, izobavljam šta treba, oko 10 visim na nekim šipkama i znojim se. Posle toga šetam. Ujutru doručkujem, posle šetnje opet klopam, Itd.
U stvari jedem 5-6 puta dnevno, kad god osetim da sam gladan.
E sad, pisao sam o endorfinu i lučenju istog.. niko nema neki savet vezano za to.. Pa s obzirom na ovo ubrzanje koje moram izvesti odlučio sam da prepolovim treninge.
Svakako se ne spremam za takmicenje, a izvalio sam da mi je za vreme i posle vezbi skroz dobro. Pa ću sada odraditi jedan deo ujutru a drugi popodne. Nadam se da ću postići željeno time, a to je da rastegnem taj dobar osecaj sto duže tokom dana, plus kad batalim i ovaj bromaz. Msm da će mi pomoći i sa spavanjem to vezbanje kasno popodne. Ako bude problema sa spavanjem bez br.
Trenutno bas spavam ok, ali skroz ok.
Eto, tako sam nesto isplanirao. Necu da se nadam da će biti ok, nego će biti! Zavrsicemo sad to ubrzano, najgore je prošlo.
Na kraju krajeva-ako covek klopa i spava dobro... nzm ni da li se to vise Moze nazvati nekom(posebnom)frkom...
Pa jel??
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Nesto samo
Stvarno mislim da meni mnogo pomaze to sto imam zacrtano do kada moram biti prisutan sa glavom!
Znaci nema mogu-ne mogu...nema ne ide pa ću sl put... nema ničega, nikakvog izgovora! Znam da moram ili sam sam sebi skočio u stomak kao nikada!
Nije bitno šta je u pitanju i zbog cega imam rok... samo eto razmisljam, svako bi trebao naći još neki podsticaj Sem tog-skidanja sa bupa, naravno. Kapiram da olakšava.

A kad uvece naleti nemir... pivo-dva nista ne škodi;)
A smiri i uspava čak pomalo :D

Eto brate
Nzm koja je tvoja prica, ne moraš ni deliti ovde.. tvoja prica-tvoja stvar:)
Nadam se samo da će ti nesto od ovoga pomoći!
Pozz
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Mipe wrote:Luka, pozdrav jos jednom!
Trebalo bi da si presao 20. dan, je l' tako? Da li sada mozes da mi kazes koji dani su ti bili najgori?
Da li ti se san vratio ili jos uvek to nije to?
Kako si izasao na kraj sa jezom, znojenjem.. Kada je to proslo (I da li je uopste..)?
Zelim ti da ne posustanes. Najveca pobeda je kada pobedis sebe! Samo napred!
Mipe, ako lagano budes spustao dozu do neke minimalne (ka ja ,frajla je vec sktoz to uradila do 0.o pa nesto) izbjeces jezenje i preznojavanje.Sve od 0.5 mg to vec neces moci izbjeci! Ja sam cak tako i nesanicu izbjegla.E sad ako skaces sa neke vece doze ,to je vec zajevancija.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Luka718 wrote:Nesto samo
Stvarno mislim da meni mnogo pomaze to sto imam zacrtano do kada moram biti prisutan sa glavom!
Znaci nema mogu-ne mogu...nema ne ide pa ću sl put... nema ničega, nikakvog izgovora! Znam da moram ili sam sam sebi skočio u stomak kao nikada!
Nije bitno šta je u pitanju i zbog cega imam rok... samo eto razmisljam, svako bi trebao naći još neki podsticaj Sem tog-skidanja sa bupa, naravno. Kapiram da olakšava.

A kad uvece naleti nemir... pivo-dva nista ne škodi;)
A smiri i uspava čak pomalo :D

Eto brate
Nzm koja je tvoja prica, ne moraš ni deliti ovde.. tvoja prica-tvoja stvar:)
Nadam se samo da će ti nesto od ovoga pomoći!
Pozz
Luka,ja i poslije pet mjeseci osjetim nemir oko 6 popodne.Tad popijem dvije casice loze i to prodje!!Nekkao mi to vise prija nego neka tableta :D
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ninocka wrote:
Luka718 wrote:Nesto samo
Stvarno mislim da meni mnogo pomaze to sto imam zacrtano do kada moram biti prisutan sa glavom!
Znaci nema mogu-ne mogu...nema ne ide pa ću sl put... nema ničega, nikakvog izgovora! Znam da moram ili sam sam sebi skočio u stomak kao nikada!
Nije bitno šta je u pitanju i zbog cega imam rok... samo eto razmisljam, svako bi trebao naći još neki podsticaj Sem tog-skidanja sa bupa, naravno. Kapiram da olakšava.

A kad uvece naleti nemir... pivo-dva nista ne škodi;)
A smiri i uspava čak pomalo :D

Eto brate
Nzm koja je tvoja prica, ne moraš ni deliti ovde.. tvoja prica-tvoja stvar:)
Nadam se samo da će ti nesto od ovoga pomoći!
Pozz
Luka,ja i poslije pet mjeseci osjetim nemir oko 6 popodne.Tad popijem dvije casice loze i to prodje!!Nekkao mi to vise prija nego neka tableta :D
Ninocka wrote:
Luka718 wrote:Nesto samo
Stvarno mislim da meni mnogo pomaze to sto imam zacrtano do kada moram biti prisutan sa glavom!
Znaci nema mogu-ne mogu...nema ne ide pa ću sl put... nema ničega, nikakvog izgovora! Znam da moram ili sam sam sebi skočio u stomak kao nikada!
Nije bitno šta je u pitanju i zbog cega imam rok... samo eto razmisljam, svako bi trebao naći još neki podsticaj Sem tog-skidanja sa bupa, naravno. Kapiram da olakšava.

A kad uvece naleti nemir... pivo-dva nista ne škodi;)
A smiri i uspava čak pomalo :D

Eto brate
Nzm koja je tvoja prica, ne moraš ni deliti ovde.. tvoja prica-tvoja stvar:)
Nadam se samo da će ti nesto od ovoga pomoći!
Pozz
Luka,ja i poslije pet mjeseci osjetim nemir oko 6 popodne.Tad popijem dvije casice loze i to prodje!!Nekkao mi to vise prija nego neka tableta :D
Ja evo viski sad jednu, pa ću još jednu ;))
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Hvala, Luka.
Znam da je sve individualno, svi simptomi I njihov intenzitet razlikuju se od osobe do osobe. Niko nije pominjao tahikardiju, meni je ona bila najteza, pored nesanice.
Nina, izvini, ne podrzavam nacin spustanja do sitnih cestica. Mucenje iz nedelje u nedelju do kao neke stabilizacije, mesecima.. A onda te ceka ono sto mora da se prodje. Treba biti ozbiljan mazohista za tako nesto. Znam da si prekinula sa 0,5 I nije bilo strasno. Ako ti kazem da moj skok sa 8 posle dve godine nije bio strasan, da li bi mi verovala? Ipak, posle tri meseca nadje se razlog da se covek vrati na staro... Ja ipak podrzavam drugaciji pristup koji se takodje moze naci na internetu. Preskok. Na tri, cetiri dana, slusas svoje telo. Sve se zavrsi mnogo lakse I bezbolnije od smanjivanja mesecima. To je moj nacin.
Hvala vam puno. Da ne nadjete nikad vise izgovore da se vratite "tri koraka u nazad".
Veliko postovanje svima koji se bore!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

O kakvmo mucenju i mazohizmu pricas..?
Pa to postepeno smanjivanje je neki nacin da se organizam adaptira na manju dozu, tako se radi i u medicinskoj praksi..ako imas doktora koji te vodi ka tom cilju.
Ide se razlicitom brzinom i drugacijim dozama,ali sustina je ista..postepeno smanjivanje.
Meni vise to tvoje lici na mazohizam, sa 8 mg se spustiti na nulu..odnosno prekidanje.
Sta je to, celicenje..kao ja mogu da prestanem sa 8 mg da ga pijem i da istrpim bolove i krizu..ili mozda dokazivanje odlucnosti i jakog karaktera.
Pa ni cigarete se ne ostavljaju tako naglo...
Koja konstatacija, da treba biti ozbiljan mazohista...mislim stvarno..
Nina verovatno voli da muci sebe..
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma prica o meni mazohisti:)
Ja nekako vise volim da se mucim sa spavanje nego nespavanjem, a i zaobisla sam ono sto “mora” da dodje
Svako bira svoj put, da li je neki za nekoga bolji ili gori ko ce ga znati
Locked